Objevte nejvýhodnější letenky

Argentina Salta

Letenka Argentina Salta


Argentina – Salta: Nejkrásnější cesta do argentinského Anda

Když se řekne Argentina, představí se většině lidí neuvěřitelná oblast Patagonie, argentinské vinařství nebo také slavný Tango v Buenos Aires. Ale stejně tak atraktivní, krásná a neotřelá destinace je i Salta, město, které se nachází v severozápadní části Argentiny v oblasti Andského pohoří, v jednom z nejstarších argentinských regionů. A proč právě do Salty? Protože tato oblast nabízí úžasné přírodní scenérie, kouzlo historických budov a místní kulturu, takže zdejší cesta je naprosto nezapomenutelná.

Salta je v Argentině známá jako mestizo (směsice) Španělů a Indiánů. Město se pyšní obrovskou historickou a kulturní dědictvím. Mnoho architectonických skvostů Salty bylo vybudováno v koloniální éře, což ji činí jedním z nejkrásnějších měst v Argentině. Pozoruhodnou stavbou je například katedrála Basílica Menor y Convento San Francisco, s elegantními sloupy, malebnými detaily a oltářemi ozdobenými drahocennými kameny. V těsné blízkosti jsou k vidění také malebné ulice obklopené koloniálními domy, kostely a parčíky, které dotváří pohádkovou atmosféru.

Pro ty, koho láká příroda, nabízí Salta úchvatné scenérie, které jsou proslulé po celém světě. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v oblasti je Quebrada de Humahuaca, kaňon s červenými, oranžovými a hnědými skálami, kde můžete vidět pozůstatky staveb Inků a dalších civilizací. Nejdůležitějším městem této oblasti, které zahrnuje historické a kulturní hodnoty, je Purmamarca, San Salvador de Jujuy a Humahuaca. V Purmamarce se nachází světoznámý Cerro de los Siete Colores, což je vysoký vrchol, který se skládá z různých vrstev různých barev. Je to obrovský přírodní div, který stojí za to vidět.

Dalším přírodním skvostem z této oblasti je národní park Los Cardones, který se rozkládá na více než 60 000 hektarech krajiny z pastvin a poseté kaktusy. To je také místo, kde se nachází Cuesta del Obispo, což je horská cesta s mnoha zatáčkami, okamžitými změnami klimatu a dech beroucími výhledy.

Salta je jedno z míst Argentiny, které si zaslouží být navštíveno a objeveno. Každý, kdo se rozhodne pro cestu do tohoto kouzelného města, bude zaručeně odměněn neuvěřitelnými scenériemi, místní kulturou a historickým dědictvím.

Aby jste se dostali do této oblasti, můžete využít přímou letenku z Buenos Aires do letiště v Salte, což trvá pouhé 2 hodiny. Můžete si také pronajmout auto a projet cestu z jihu Argentiny, aby jste si užili krásné scenérie a přírodu, kterou Salta nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Salta


Q: Jaké jsou nejlepší památky v argentinské provincii Salta?

A: Nejlepší památky v provincii Salta jsou například Horní město (Cerro San Bernardo), Katedrála v Sante Fe, Muzeum Archeologie v Sante Fe, Muzeum moderního umění, Muzeum Santovalentino, Královská kaple a Muzeum Dr. Ernesta Eurka.

Q: Jak se nejlépe dopravit po provincii Salta?

A: Doporučujeme použít autobusovou dopravu, která je nejvíce dostupná a levná, pokud vás zajímá celá provincie a nejen jeden město.

Q: Jaké jsou nejlepší hotely v provincii Salta?

A: Mezi nejlepší hotely v provincii Salta patří La Casa de Adobe, Hotel Boutique Casa La Teresita, Legado Mitico Salta a Hotel Salta.

Q: Co je typické argentinské jídlo v provincii Salta?

A: Typickým argentinským jídlem v provincii Salta je humita (kukuřičný koláč), empanada (plněné pečivo) a locro (hutný dušený pokrm ze zeleniny a masa).

Q: Jaké jsou nejlepší trhy v provincii Salta?

A: Nejlepší trhy v provincii Salta jsou Mercado Artesanal (umělecký trh) a Mercado Central (centrální trh s běžnými potravinami a zbožím).

Q: Kdy je nejlepší navštívit provincii Salta?

A: Nejlepší období pro návštěvu provincie Salta je od dubna do září, což je suché období a ideální pro turistiku a cestování. V ostatních měsících je mnohem vlhčí a deštivější a cesty mohou být ztížené.


Počasí Argentina Salta


Argentina je zemí s velice rozmanitým klimatem a počasím. Město Salta se nachází v severozápadní části země a nachází se v oblasti And. V tomto regionu se může početné publikum těšit na mírné podnebí s malými srážkami a vysokými teplotami.

Léto v regionu Salta

Léto v regionu Salta trvá od prosince do března a může být velmi horké. Průměrná teplota v tomto období je kolem 26 až 27 °C. Pokud se rozhodnete navštívit region v létě, budete potřebovat ochranný krém na pokožku a dostatek tekutin, abyste se mohli ochladit v horku. Srážky v této době jsou nízké, takže obecně platí, že léto je v Salta velmi suché.

Podzim v regionu Salta

Podzim v regionu Salta trvá zhruba od března do června. V tomto období se teploty začínají mírnit a zhruba v květnu je průměrná teplota kolem 20 až 22 °C. Srážky se začínají zvyšovat v období před dešťovou sezónou, což je období, kdy se může objevit krátkodobé bouřky.

Zima v regionu Salta

Zimní období začíná v červnu a trvá až do srpna. V zimě jsou teploty v oblasti Salta mnohem chladnější a průměrná teplota kolem 14 °C. V noci může být ještě chladněji, takže byste si měli připravit teplé oblečení, abyste se udrželi teple. Srážky v tomto období jsou velmi nízké, takže se v zimě úroda spíše suší.

Jaro v regionu Salta

Jaro v regionu Salta začíná v září a končí v prosinci. Teploty se postupně zvyšují a průměrná teplota v listopadu je kolem 22 až 23 °C. V tomto období se začínají objevovat deštivé dny, takže byste si měli vzít s sebou deštník a náhradní oblečení.

Celkově lze říci, že jedinečné podnebí oblasti Salta a severozápadního regionu Argentiny vytváří fantastické podmínky pro pěstování skvělých plodin. Pokud se vydáte na cestu do Salta, jednoduše nezapomeňte na vhodné oblečení a krém na ochranu proti slunci. Bez ohledu na to, jaké období v roce navštívíte, nezapomeňte spěchat a navštivte toto krásné místo co nejdříve!


Dovolená Argentina Salta


Argentina je zeměm plná rozmanitých krajů, s mnoha fascinujícími městy a kulturou, kterou určitě stojí za to poznat. Jedním z míst, které je třeba navštívit, je Salta – hlavní město stejnojmenné provincie v severozápadní Argentině.

Salta má mnoho kouzel a mnoho památek, jako jsou například Catedral Basilica, Cabildo de Salta, Muzeum užívání zbraní, muzeum archeologie a mnoho dalšího. Pro turisty, kteří mají rádi kulturní zážitky, je město plné historických budov a archeologických nálezů.

Kromě kulturních zajímavostí, je Salta také obklopena krásnou přírodou. Zde můžete navštívit NP Los Cardones, jeden z nejkrásnějších parků v Argentině, který hostí obrovské množství kaktusů. Salta je také výchozím bodem pro návštěvu divokých And nebo prozkoumání Jesuitských misií.

Nejoblíbenější způsob, jak poznat lákavé destinace v Argentině, je samozřejmě autem. V Salte si můžete půjčit auto a poznat vše co městečko nabízí. Je to nejen snadný a dostupný způsob, jak se dostat daleko a shlédnout nádherné výhledy z kopce, ale též šetrný k životnímu prostředí.

Jídlo je v Salte další silnou stránkou. Je to nejen prostorovka k ochutnání argentinského masa nebo empanadas, ale také koláčů s datlemi a čerstvého ovoce. Restaurace jsou rájem pro milovníky kulinářských zážitků.

Pokud zvažujete dovolenou v Argentině, rozhodně zvažte návštěvu Salty. Kombinace kultury, přírody a gastronomických zážitků vytváří nezapomenutelnou dovolenou.


Ubytování Argentina Salta


Argentina Salta je jedno z nejkrásnějších měst v Argentině. Město je známé svými koloniálními budovami, kulturním dědictvím a neuvěřitelnými přírodními krásami. Pro turisty kteří sem přijedou, je důležité zvolit správné ubytování, které bude komfortní, cenově dostupné a ideálně blízko největších turistických atrakcí.

V Salte se nachází mnoho typů ubytování od luxusních hotelů až po hostely a penziony. Nejoblíbenější oblastí pro turisty je historické centrum města, kde se nachází mnoho architektonických památek, restaurací a barů. V této části města se nachází také mnoho hotelů s výhledem na náměstí a katedrálu. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete zvolit některý z hotelů s 5 hvězdičkami, které nabízejí nejvyšší komfort. Tyto hotely jsou velmi pohodlné a obvykle obsahují venkovní bazén, spa, bar a restauraci.

Pokud hledáte cenově dostupnější alternativu, můžete zvolit některý z mnoha penzionů nebo hostelu, které se nacházejí v centru města. Tyto hotely nabízejí základní pohodlí, jako jsou například postele, vysoušeče vlasů a koupelny. Když také cestujete s rodinou, můžete hledat ubytování, které splňuje požadavky pro rodiny s dětmi, jako jsou například privátní koupelny, výtahy a dětské postýlky.

Další možností v Salte jsou apartmány. Ty jsou velmi vhodné pro delší pobyty, protože nabízejí větší prostor a utěšenější atmosféru. Většina apartmánů se nachází v centru města, takže jsou v blízkosti restaurací, barů a obchodů.

V Salte také najdete kempy a ubytování pro karavany. Ty jsou vhodné pro lidi s otevřeným srdcem a pro ty, kteří chtějí zažít přírodu Argentiny na vlastní kůži. Tyto kempy se nacházejí v přírodě, takže jsou ideální pro turisty, kteří chtějí být v blízkosti přírodních atrakcí.

Všechna ubytování v Salte nabízejí různé výhody, ale ty nejlepší jsou blízkost k turistickým atrakcím, výhledy z hotelových pokojů a služby, které jsou nabízeny. Pamatujte také na to, že Salta je velmi populárním turistickým cílem, takže je důležité rezervovat si ubytování co nejdříve, abyste si mohli zarezervovat to nejlepší pro vaše potřeby.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky