Objevte nejvýhodnější letenky

Arménie Ararat

Dovolená Arménie Ararat


Arménie Ararat je ideální destinací pro ty, kteří chtějí prozkoumat krásy Kavkazu, zažít silné kulturní zážitky a obdivovat úchvatné výhledy na nejvyšší vrchol Arménie - Ararat. Pokud si chcete užít dovolenou plnou dobrodružství, adrenalinu a kultury, určitě je Arménie Ararat tou správnou volbou.

Ararat patří k nejvýznamnějším vrcholům Arménie. Tento nejvyšší vrchol řetězce Velkého Kavkazu přitahuje tisíce turistů z celého světa kvůli jeho exotickému prostředí a poutavé historii. Z vrcholu lze vidět Arménskou krajinu, Arménsko-Tureckou hranici, a samozřejmě Arménii, která patří k nejkrásnějším zemím světa.

Co turisty také zajímá, je bohatá a silná kultura Arménie. Arménská kuchyně, hudba a tradice jsou jedinečné a nepřehlédnutelné. V tradičních hospodách zvaných "kachparnyh" si můžete vychutnat místní speciality, například "khachapuri", která se podobá chlebovému koláči naplněnému sýrem a vejcem. Nebo ochutnejte místní kořeněné masové pokrmy, či sladkosti jako je pralinový dort "Napoleon". Arménie Ararat také oplývá historií a památkami, například kláštery Khor Virap a Tatev jsou jednym z nejvýznamnějších kulturních památek v zemi.

Pro ty, kteří zvolí dovolenou Arménie Ararat, je k dispozici mnoho outdoorových aktivit a dobrodružství v přírodě. V regionu Ararat jsou nádherné horské oblasti a vodní toky řek Akhurian a Araks, kde je možné se věnovat pěší turistice, horské turistice, vodní turistice či raftingu, a také jízdu na koni.

Zdejší příroda je velmi pestrá a poskytuje výborné podmínky pro fotografování. Můžete také úžívat z tradičních lázní ponořených do přírody, které se nazývají "soğuklu" a "hamam". V těchto lázních se lze kromě relaxace a uvolnění také zúčastnit tradiční arménské procedury tvořené kombinací vířivých koupelí, bylinných a minerálních lázní a masáží.

Celkově lze tedy říci, že dovolená v Arménii Ararat přináší množství zážitků pro turisty, kteří hledají jak dobrodružství v přírodě, tak kulturní a historické zážitky z místní tradice a kuchyně. Proto pokud hledáte jinou dovolenou než je plážový pobyt, Arménie Ararat se může stát vaší ideální volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Ararat


1) Co je Arménie Ararat?
Arménie Ararat je národní fotbalový tým, který reprezentuje Arménii v mezinárodních soutěžích.

2) Kdy byl tým založen?
Arménie Ararat byla založena v roce 1992, kdy se Arménie osamostatnila od Sovětského svazu.

3) Kde hrají zápasy Arménie Ararat?
Arménie Ararat obvykle hraje své domácí zápasy na stadionu Vazgen Sargsyan Republican Stadium v jeho hlavním městě, Jerevanu.

4) Kdo je nejslavnějším hráčem v historii Arménie Ararat?
Henrikh Mkhitaryan je nejslavnějším hráčem, který kdy hrál za Arménii Ararat. Je známý pro svou rychlost, techniku a schopnost zlepšit hru svého týmu.

5) Jak se tým umisťuje v mezinárodních soutěžích?
Arménie Ararat se obvykle umisťuje na středních pozicích v kvalifikacích na velké turnaje. Nicméně v posledních letech si tým zlepšil své výkony a skóre.

6) Kdo trénuje Arménii Ararat?
V současné době tým trénuje Joaquín Caparrós, španělský fotbalový trenér, který převzal tým v roce 2020.

7) Který je největší úspěch Arménie Ararat?
Největším úspěchem Arménie Ararat byla kvalifikace na mistrovství Evropy v roce 2012, i když se týmu nepodařilo postoupit do samotného turnaje.


Ubytování Arménie Ararat


Arménie je země s dlouhou historií a bohatou kulturou. Pokud cestujete do této země, jistě hledáte vhodné ubytování. Pokud tak hledáte něco příjemného, pohodlného a za rozumnou cenu, můžete zvážit ubytování v hotelu Ararat.

Hotel Ararat se nachází v centru města Jerevan a je výbornou volbou pro turisty, kteří chtějí prozkoumat hlavní město Arménie. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou, televizí a klimatizací. Pokoje jsou také prostorné a pohodlné a nabízejí krásný výhled na město.

Hotel má také k dispozici vlastní restauraci, kde si můžete vychutnat místní speciality a státní jídlo Arménie. Restaurant nabízí autentické arménské jídlo, takže zde máte skvělou příležitost ochutnat tradiční arménské pokrmy. Kromě restaurace má hotel také snack bar, kde si můžete objednat občerstvení a rychlé jídlo.

K dispozici jsou celkem tři typy pokojů: standard, deluxe a apartmán. Standardní pokoje jsou vybavené základním zařízením a jsou vhodné pro jednotlivce nebo páry. Deluxe pokoje jsou prostornější než standardní pokoje a mají větší koupelnu. Apartmány jsou největší a nejluxusnější pokoje, vhodné pro rodiny nebo větší skupiny.

Hotel Ararat také nabízí služby, které oceníte jako turista. Existuje možnost objednat si transfer z letiště do hotelu a zpět. Pokud máte zájem o prohlídku města, hotel Vám rád zajistí průvodce a organitizuje pro Vás výlety.

Závěrem lze říci, že hotel Ararat je skvělou volbou pro turisty, kteří hledají ubytování v centru Jerevanu. Nabízí pohodlné pokoje, výbornou kuchyni a bezkonkurenční služby. Pokud cestujete do Arménie, určitě zvážte pobyt v hotelu Ararat.


Letenka Arménie Ararat


Pokud hledáte exotickou destinaci, kterou byste mohli navštívit, možná se vám bude líbit Arménie. Tato země v Kavkaze leží na křižovatce mezi Evropou a Asii a nabízí mnoho zážitků, z nichž největším je bezpochyby úchvatná hora Ararat. Pokud se chcete dostat do Arménie, budete potřebovat letenku. V této příručce se podíváme na možnosti letů do této země a jakou letenku Arménie Ararat si vybrat.

Přílet do Arménie

Většina návštěvníků Arménie přijíždí do její hlavní metropole – Jerevanu. Existuje mnoho leteckých společností, které létají na letiště v Jerevanu, a mezi nimi jsou i známé národní aerolinky Armavia. Bohužel se však tato společnost v roce 2013 zkrachovala, a tak se v současnosti můžete do Arménie dostat například s aerolinkami Ryanair, Aeroflot, nebo Qatar Airways.

Letenka Arménie Ararat

Pokud hledáte letenku do Arménie, která vás dostane co nejblíže k hoře Ararat, můžete si rezervovat let na letiště v tureckém městě Van. Van se nachází nedaleko hranic s Arménií a z letiště se můžete dostat do města Iğdır, které leží přímo u západního úpatí hory Ararat. Z Vanu se dá do Iğdıru dostat autobusem, taxíkem či pronajatým vozem. Cesta mezi těmito dvěma místy trvá přibližně 3 hodiny.

Co vidět v Arménii?

Pokud se vydáte do Arménie, určitě se nebudete nudit. Kromě mohutné hory Ararat můžete navštívit i další krásné místa této země. Například se můžete podívat na klášter Khor Virap, který se nachází přibližně 30 km jižně od Jerevanu. Tento klášter je zajímavý především díky svému vzdálenému pohledu na Ararat.

Další zajímavé místo v Arménii je klášter Tatev, který se nachází na jihu země. Tento klášter je jedním z největších klášterů v Arménii a díky své poloze na vrcholu hory nabízí návštěvníkům nádherné výhledy na krajinu.

Pokud máte rádi přírodu, můžete navštívit národní park Dilijan, který se nachází na severu země. Tento park nabízí bujnou lesní vegetaci, vodopády a jezera, které jsou v létě oblíbeným místem pro koupání.

Závěr

Arménie je krásnou zemí, která nabízí návštěvníkům spoustu zajímavých míst. Pokud se chcete dostat co nejblíže k hoře Ararat, můžete si koupit letenku na letiště do tureckého Vanu. Odtud se dá snadno dostat do města Iğdır, které leží nedaleko od západního úpatí této mohutné hory. Pokud se rozhodnete pro cestu do Arménie, určitě si s sebou vezměte fotoaparát, abyste mohli zachytit krásné okamžiky této země.


Počasí Arménie Ararat


Arménie je jednou z nejkrásnějších zemí v oblasti Kavkazu se slavnou zeměpisnou polohou na pomezí Evropy a Asie. Proslavila ji nejen historie, ale i neuvěřitelně různorodá příroda. Krajina je plná pohoří a velkých hor, které jsou domovem mnoha endemických druhů rostlin a zvířat. Jednou z nejúchvatnějších hor v Arménii je Ararat, který je vidět prakticky ze všech koutů země.

Ararat je sopka vysoká 5 137 metrů, která se nachází nedaleko hranic s Tureckem. Díky malému výškovému rozdílu mezi Araratem a okolní krajinou, při pohledu z dáli působí jako obrovská hora, která vyčnívá nad krajem. Vzhledem k tomu, že sopka je nenapadnutelná pro většinu místních obyvatel, považují ji mnozí Arméni za symbol své země.

Počasí v oblasti Araratu se liší v závislosti na ročním období. V létě jsou teploty velmi vysoké a mohou dosahovat až 40 stupňů Celsia. V létě jsou také dny dostatečně dlouhé, aby návštěvníci mohli podnikat turistické výlety na horské vrcholy. V zimě jsou naopak teploty velmi nízké a mohou klesat až na -20 stupňů Celsia. V období zimy se také vyskytují intenzivní sněhové bouře, což znamená, že při návštěvách sopky je třeba být opatrný.

Kromě krásného počasí a úchvatné krajiny sopky je oblast Araratu zeměpisně velmi významnou oblastí. Podle biblického příběhu je tento vrchol místem, kde první lidé - Adam a Eva - žili. Navzdory tomu, že to nebylo na území dnešní Arménie, mnozí lidé věří, že tento vrchol byl také místem, kde Noe přistál s velrybou poté, co se vypořádal se světovou povodní. Tohoto symbolického místa se mnoho lidí snaží navštěvovat, aby se mohli dotknout záhady a krásy Araratu.

Celkově lze říct, že Arménie je skutečně krásnou zemí s úchvatnou krajinou a fascinující minulostí. Země skrývá nespočet tajemství a má mnoho zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Navštěvovat oblast Araratu by se měli nejen turisté, kteří milují přírodu, ale i ti, kteří se zajímají o dějiny a biblické příběhy.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky