Objevte nejvýhodnější letenky

Česko Zlín

Dovolená Česko Zlín


V dnešní době se pravidelně uchylujeme k hledání exotických destinací, ale často zapomínáme na krásy a přírodní bohatství v naší vlasti. Jedním z těchto pokladů je město Zlín a jeho okolí. Zlín leží na východě České republiky, na pomezí Moravy a Slezska. Díky svému unikátnímu architektonickému stylu, který se stal symbolem města, je Zlín pro většinu lidí spojován s Baťovým impériem. Nicméně, turisté by měli být také lákáni na blízké okolí města, které skýtá nádhernou a rozmanitou krajinu.

Turisté se mohou ubytovat v Zlíně nebo v okolních obcích a objevit krásy Moravského Valašska, Pohoří Vizovických vrchů, Chřibů a Hřebečských vrchů. Každá z těchto oblastí má své specifické rysy a charakteristické rysy.

Na Moravském Valašsku se turisté mohou projít lesy, které jsou bohaté na houby a drobnou zvěř, nebo navštívit mnoho kulturních památek, jako jsou dřevěné lidové domky, dřevěné kostely a kaple, které jsou pečlivě konzervovány. Můžete si také prohlédnout mnoho muzeí a expozic, které ukazují tradice a život Valašů.

Pohoří Vizovických vrchů nabízí turistům skvělé výhledy na okolní scenérie a možnost procházek po turistických trasách. Místní přírodní kraslice se mohou pochlubit i svými mokřady a vodopády. Na této trase se nachází také zřícenina hradu Vizovice, jedné z nejvýznamnějších památek města.

Pokud se rozhodnete vyrazit na Chřiby, navštívíte kraj krásné přírody a rostlinství. Tyto hory jsou proslulé svými lesy, kde obývají mnohé druhy živočichů. Chřiby jsou také proslulé svými ukrytými památkami, jako jsou například záhony, klasové polomy a chování dřeva. Zdejší muzeum vypráví mnoho zajímavostí o historii místního regionu.

Hřebečské vrchy jsou méně známé než předchozí tři oblasti, ale také nabízejí mnoho zajímavých zážitků. Krajina je zde hlavně charakterizována lesy a kopci, ale turisté mohou také navštívit mnoho kamenných památek a hradů. Zde najdete také malou vesničku, kde si můžete osahat život Valašských farmářů v minulosti.

Ať už se rozhodnete navštívit kteroukoli z těchto oblastí, určitě si s sebou vezměte fotoaparát a nechte se unést překrásnými výhledy, které vám Zlín a jeho okolí nabízejí.


Ubytování Česko Zlín


Zlín je jedno z méně známých měst v České republice, ale zároveň je to jedno z nejvíce architektonicky zajímavých měst. Zlín je znám svou funkcionalistickou architekturou, kterou zde postavil Tomáš Baťa v první polovině 20. století. Jelikož se Zlín stává stále populárnějším turistickým cílem, zlepšuje se i nabídka ubytování v Zlíně.

Luxusní hotely

V Zlíně se nachází několik luxusních hotelů, které jsou obvykle umístěny v centru města, v těsné blízkosti obchodů a restaurací. Tyto hotely nabízejí nejen luxusní ubytování, ale také vybavení, jako jsou bazény, sauny, restaurace a bary. Mezi nejznámější hotely v Zlíně patří Hotel Moskva, Hotel Baltaci Atrium, Hotel Tomášov, Hotel Vír a Hotel Galaxie.

Levné hotely

Pro ty, kteří nemají zájem utrácet velké množství peněz za ubytování, jsou v Zlíně k dispozici také levné hotely a penziony, které nabízejí příjemný pobyt za velmi přijatelnou cenu. Tyto hotely se obvykle nacházejí mimo centrum města, ale jsou dobře dostupné městskou dopravou, takže se snadno dostanete do centra Zlína. Mezi nejlevnější hotely v Zlíně patří Penzion Lhotka, Penzion Energetik, Penzion Millenium a Hotel Ondrášův dvůr.

Apartmány

Pro ty, kteří hledají větší soukromí a nezávislost, jsou v Zlíně k dispozici také apartmány. Tyto apartmány nabízejí samostatné ložnice, kuchyně, obývací pokoje a často také balkony s výhledem na město. Apartmány jsou samozřejmě dražší než hotely, ale nabízejí více prostoru a soukromí. Mezi nejoblíbenější apartmány v Zlíně patří Apartmány pod Lípou, Apartmány on Dlouhá a Apartmány Valaška.

Závěr

Zlín je krásné město a stojí za to ho navštívit. Nabídka ubytování v Zlíně je velmi pestrá a každý si zde najde ubytování podle svých potřeb a finančních možností. Ať už hledáte luxusní hotel, levný hotel, nebo apartmán, všechny možnosti jsou zde k dispozici. Proto neváhejte a vydejte se do Zlína na nezapomenutelnou dovolenou nebo pouze na víkendový výlet.


Počasí Česko Zlín


V poslední době nás nešetří počasí a to platí i pro Zlínsko. Oblast se nachází na východě České republiky a podnebí je zde mírně kontinentální. To znamená, že jsou zde chladné a suché zimy a teplá léta s omezenými srážkami.

V posledních dnech však počasí v Zlíně bylo poměrně proměnlivé. Začátek února přinesl mírné teploty nad nulou a slunné dny. Ty ale byly brzy vystřídány délkou deště a silným větrem. Průměrná denní teplota se pohybuje okolo 5 stupňů Celsia. To v kombinaci s vlhkým počasím může být pro mnoho lidí nepříjemné.

V nadcházejících dnech se však očekává návrat chladnějšího počasí a sněhových srážek. Podle meteorologů bude teplota klesat až na zhruba -5 stupňů Celsia přes den. O víkendu se pak předpovídá sněžení a nízké teploty až -10 stupňů Celsia.

Pro mnoho lidí znamená změna počasí také boj s nachlazením a chřipkou. Proto je důležité dbát na to, abyste se dostatečně oblékli a vyvarovali se vystavení chladu. Důležité je také pravidelně větrat a udržovat vlhkost v bytě.

Celkově lze říci, že počasí v Zlíně je v těchto dnech hodně proměnlivé a nelze se na něj spoléhat. Je proto důležité sledovat předpovědi a být připraven na změny. Všichni si přejeme rychlé zlepšení počasí a slunnější dny.


Letenka Česko Zlín


Letenky z Česka do Zlína poskytují cestovatelům jednoduchou a pohodlnou cestu do jedné z nejkrásnějších částí Moravy. Zlín leží v jihovýchodní části Česka a je to významné průmyslové a kulturní centrum regionu. Zlín je známý pro svou unikátní architekturu a dějiny, a je to ideální místo pro ty, kdo hledají klidnou dovolenou v příjemném prostředí.

Letenky z Česka do Zlína jsou k dispozici prostřednictvím různých leteckých společností. Ty nabízejí širokou paletu možností od různých cenových kategorií a služeb. Nejlepší způsob, jak si vybrat přesně tu správnou letenku, je použít online vyhledávač letenek. Ty vám umožní porovnat ceny letenek a najít nejlevnější možnost, která vám vyhovuje.

Při všech nabízených možnostech je však důležité mít na paměti, že ne všechny lety se konají přímo do Zlína. Může se stát, že vaše letenka bude platit pouze do blízkého letiště a budete muset dojet dopravou do Zlína (např. autobusem nebo vlakem).

Přestože jsou lety do Zlína ne tak běžné jako do jiných větších měst v Česku, stále se jedná o pohodlnou volbu. Pokud se rozhodnete pro lety do Zlína, máte k dispozici mnoho atrakcí a aktivit, které vám pomohou prozkoumat krásy tohoto místa.

Zlín je například domovem řady kultivovaných zelených parků, jako je Lesopark Vrchlického s velkým přírodním rybníkem, nebo Lesopark na Dlouhé. Město také nabízí řadu kulturních akcí a muzeí, včetně Muzea Tomáše Bati nebo Muzea dějin Zlín. Pro tělesné aktivity jsou k dispozici sportovní centra, tenisové a basketbalové kurty, hřiště na minigolf a mnoho dalších. Navíc je Zlín vynikajícím výchozím bodem pro výlety do Beskyd, Králického Sněžníku nebo Kroměříže.

V závěru lze tedy říci, že když se rozhodnete pro lety z Česka do Zlína, můžete očekávat skvělou zábavu a relaxaci v obklopení krásné přírody a bohaté historie. To vše na vás čeká po zakoupení letenky a příjezdu na letiště.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Zlín


N: Jak se dostat do Zlína?
O: Zlín je dobře dostupný pomocí vlakové a autobusové dopravy. Také je možné přiletět na letiště v Ostravě nebo Brně a dojet do Zlína pomocí veřejné dopravy nebo taxíku.

N: Kde se v Zlíně ubytovat?
O: V Zlíně je k dispozici řada různých ubytovacích zařízení, od hotelů a penzionů po levnější hostely a apartmány. Doporučujeme vyhledat ubytování předem a zajistit si rezervaci.

N: Co je dobré vidět v Zlíně?
O: V Zlíně stojí za návštěvu mnoho zajímavých míst, například Baťův mrakodrap, Muzeum obuvi a designu, zámek Lešná, ZOO Lešná, či muzeum Tomáše Bati. Taky se můžete projít po Malešínském stezce, navštívit plavecký stadion nebo si zahrát bowling.

N: Kde se můžu najíst v Zlíně?
O: V Zlíně najdete řadu restaurací, kaváren, bister a rychlého občerstvení. Mnoho z nich nabízí tradiční českou kuchyni, ale také mezinárodní jídla a vegetariánské speciality.

N: Jaký je průměrný počet lidí, kteří žijí v Zlíně?
O: Průměrný počet obyvatel v Zlíně se pohybuje kolem 75 tisíc lidí.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky