Objevte nejvýhodnější letenky

Dominikánská republika Cayo Levantado

Dovolená Dominikánská republika Cayo Levantado


Dominikánská republika je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Karibiku a osobně bych ráda představila úchvatný Cayo Levantado, který je skrytým pokladem této země.

Cayo Levantado se nachází na malém ostrově v zálivu Samaná v severovýchodní části Dominikánské republiky. Ostrov je čistý, klidný a nádherný, s bílými písečnými plážemi, modrou vodou a tropickou zelení. Zde vás očekává opravdový ráj na zemi.

Ostrov je velmi malý, pouze asi sedm hektarů, a má jen jedno velké letovisko, které je ideální pro páry, rodiny nebo jednotlivce, kteří hledají na dovolené klid a relaxaci. Pro milovníky plážového života je Cayo Levantado jedním z nejkrásnějších míst na světě. Pláž je obklopena kokosovými palmami a modrou teplou vodou, kde si můžete užívat vodních sportů jako šnorchlování, potápění nebo jízdu na kajaku.

Kromě lenošení na pláži si ale na Cayo Levantado můžete užít i nádherné výhledy z hor. Ostrov nabízí ideální podmínky pro turistiku, výlety a prozkoumávání neuvěřitelné flóry a fauny Dominikánské republiky. Můžete se projít po překrásných plážích nebo navštívit národní park El Limón, kde najdete vodopády a zkamenělá dřeva. Na ostrově nenajdete mnoho obchodů nebo restaurací, ale v celém letovisku jsou skvělé možnosti stolování.

Kromě čistého oceánu a báječné pláže je zde také obilí historických památek. Cayo Levantado je znám pro své původní domorodé obyvatele - Tainos, kteří na ostrově žili po tisíciletí. Dnes můžete navštívit muzeum, které vystavuje pozůstatky dávných kultur.

Ačkoliv se Cayo Levantado může zdát jako nedostupný ráj, není to pravda. Existuje mnoho možností jak se sem dostat. Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Cayo Levantado, je letadlem na letiště Samaná El Catey. Z letiště potom samozřejmě pokračujete lodí až na ostrov.

V souhrnu lze tedy říci, že pokud hledáte klid a relaxaci na báječné pláži, neváhejte, Cayo Levantado je vaše ideální dovolená, která vás nezklame. A pokud se naopak zajímáte o přírodu a turistiku, budete na ostrově určitě nadšeni. Tento skvost Karibiku vám přinese pohodovou dovolenou, kterou si budete pamatovat po celý život.


Počasí Dominikánská republika Cayo Levantado


Dominikánská republika je známa svými exotickými plážemi, teplým mořem a tropickým podnebím. Jednou z nejkrásnějších pláží v regionu je Cayo Levantado, ostrov nacházející se v západní části země.

Cayo Levantado je úchvatnou malou pláží v Karibiku. Okouzlující ostrov je lemován palmami a nabízí návštěvníkům bílý písek a azurové moře. To v kombinaci s tichou atmosférou a zeleným prostředím tvoří dokonalý výjev pro relaxaci. Je to malý kus nebe na zemi, který vás vtáhne do jiného světa.

Pokud se chystáte navštívit Cayo Levantado, je dobré mít na paměti, jaké počasí vás čeká. Dominikánská republika má tropické podnebí s teplotami kolem 29 stupňů Celsia po celý rok. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty mohou dosáhnout až 35 °C. Nejchladnější měsíce jsou prosinec a ledna, kdy je průměrná teplota 26 °C.

Pokud se chystáte na Cayo Levantado v období od května do listopadu, musíte počítat s větší pravděpodobností dešťových srážek. Ty jsou způsobeny tropickým podnebím, které v tomto období umožňuje výskyt bouřek. Průměrná srážková aktivita v těchto měsících je 191,8 mm.

Cayo Levantado je však krásný i v období dešťů. V této době máte větší šanci na zachycení úžasných fotografií, nejen z ostrova, ale také z blízkých hor a údolí.

Pokud se tedy chystáte na Cayo Levantado, počasí rozhodně nezůstávejte na poslední chvíli. S trochou přípravy a trochou štěstí si užijete dokonalou dovolenou mezi nejkrásnějšími plážemi v Karibiku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Cayo Levantado


Otázky a odpovědi týkající se Dominikánské republiky a Cayo Levantado:

1. Jaké je klima v Dominikánské republice a na Cayo Levantado?
Odpověď: Klima v Dominikánské republice je celoročně teplé a vlhké, s průměrnou teplotou kolem 26-27 stupňů Celsia. V období dešťů, tj. od května do října, může být vlhkost vysoká a často prší. Na Cayo Levantado je klima podobné, ale díky jeho poloze v Karibském moři může být mírně chladnější než na pevninské Dominikánské republice.

2. Jak se dostat na Cayo Levantado?
Odpověď: Cayo Levantado je ostrov, který leží asi tři kilometry od pevninské části Dominikánské republiky. K ostrovu se dá dostat lodí nebo katamaranem z různých přístavů v okolí, například z města Samaná.

3. Jaké jsou nejlepší pláže na Cayo Levantado?
Odpověď: Na ostrově se nachází několik krásných pláží, jako například Playa Rincon nebo Playa Fronton. Nejznámější a nejlepší pláží na Cayo Levantado je však Playa Bacardi, která je velmi písečná a čistá.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Cayo Levantado?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Cayo Levantado je v období od prosince do dubna, kdy je suché a příjemné počasí. V období dešťů, tj. od května do října, může být návštěva ostrova komplikovaná kvůli silnému dešti.

5. Co si vzít s sebou na návštěvu Cayo Levantado?
Odpověď: Doporučujeme si vzít s sebou lehké a pohodlné oblečení, plavky, opalovací krém s vysokým faktorem, klobouk nebo čepici na slunce, repelent proti komárům, plážový ručník a vodu na pití. Většina věcí, jako jsou sluneční brýle, opalovací krém a další drobnosti, lze zakoupit na místě.


Ubytování Dominikánská republika Cayo Levantado


Cayo Levantado je malý ostrov ve východní části Dominikánské republiky, který je jedním z největších turistických center v zemi. Většina turistů přijíždí na tento krásný ostrov, aby si užili výjimečné slunce, turistické aktivity a vynikající ubytování.

Cayo Levantado nabízí širokou škálu hotelových možností a hostelů. Nejvíce oblíbené varianty jsou all inclusive resorty, které nabízejí neomezený přístup k jídlu a pití, stejně jako různé aktivity a zábavu. Tyto resorty jsou velmi populární mezi rodinami s dětmi a páry, kteří hledají klid a pohodu.

Mezi nejlepší all inclusive resorty patří Grand Bahia Principe Cayacoa, který nabízí vynikající výhled na pobřeží, stejně jako vnitrozemské oblasti. Tento resort je velmi populární pro své prvotřídní služby, vyvinuté aktivity a pohodlné pokoje.

Dalším populárním all inclusive resortem je Bahia Principe Luxury Ambar, který se nachází na krásném pobřeží a nabízí nekonečné množství zábavných a aktivních možností pro návštěvníky. V resortu najdete také nádherný bazén, příjemné a vkusné jídlo, wellness programy a další vynikající služby.

Pro turisty hledající tišší a klidnější možnosti ubytování existují v Cayo Levantado i menší hotely a ubytovny. Tyto typy ubytování nabízejí prostředí, které nabízí větší klid a relaxaci, takže se cítíte jako doma.

Každý, kdo se rozhodne navštívit Cayo Levantado, nechť se těší na více než jen krásné pláže a slunce. Tento ostrov nabízí návštěvníkům úžasné zážitky, díky čemuž se stane pro mnoho lidí oblíbeným turistickým cílem. Ať už hledáte romantický pobyt pro dva nebo dobrodružství a vzrušení pro rodinu, Cayo Levantado určitě stojí za návštěvu.


Letenka Dominikánská republika Cayo Levantado


Dominikánská republika je jednou z nejvyhledávanějších destinací pro turisty z celého světa. A právě na ostrově Cayo Levantado si můžete užít nezapomenutelnou dovolenou. Cayo Levantado je malý ostrov, který se nachází v blízkosti Samaná na severovýchodě země. Tento ostrov je oblíbeným místem pro své krásné pláže a křišťálově čisté moře.

Pokud chcete navštívit Cayo Levantado, nejlépe je cestovat letadlem. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Dominikánské republiky. Některé z nich nabízejí přímé lety z různých částí světa, ale i několik přestupů. Záleží na vás, jakou variantu letu si zvolíte.

Když přistanete na letišti, můžete si najmout auto, abyste se dostali na ostrov Cayo Levantado. Cesta autem trvá asi 3 hodiny, ale na zpáteční cestě si můžete užít nádherné výhledy na západ slunce nad Atlantickým oceánem.

Pokud nechcete cestovat autem, můžete si vzít trajekt nebo loď, které vás doveze na Cayo Levantado. Toto je nejvíce populární způsob, jak se dostat na ostrov. Trajekty odjíždí z různých míst v oblasti Samana. Jízda lodí trvá asi hodinu. Během této jízdy si můžete užít krásné výhledy na vlny moře a případně pozorovat delfíny a velryby v jejich přirozeném prostředí.

Cayo Levantado je velmi malý ostrov, téměř zapomenutý časem. Na ostrově není mnoho obchodů a hotelů, ale pokud hledáte klidné místo, kde si můžete užít křišťálově čisté moře, je to místo pro vás.

Nejznámější část ostrova je pláž Playa de los Cocos. Tato pláž se nachází na východním konci ostrova a je obklopena palmami. Je to velmi klidné místo, kde si můžete na chvíli odpočinout, relaxovat a užívat si nádherný výhled na moře.

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat více, než jen pláže, jsou zde různé vodní sporty. Můžete si například vypůjčit kajak a plavat po vodě, nebo si vyzkoušet šnorchlování a pozorovat podmořský svět.

Kromě toho jsou zde i jiné místa k prozkoumání, jako je národní park Los Haitises, kde můžete pozorovat mnoho druhů zvířat, jako jsou leguáni nebo dokonce krokodýli.

Celkově lze říci, že Cayo Levantado je velmi pěkné a klidné místo pro dovolenou, kde si můžete užít krásné pláže, křišťálově čisté moře a prozkoumat jedny z nejkrásnějších scenérií v oblasti Samaná. Navštivte tento ostrůvek a zažijte nezapomenutelnou dovolenou.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky