Objevte nejvýhodnější letenky

Egypt Alexandrie National Museum

Ubytování Egypt Alexandrie National Museum


Egypt Alexandrie National Museum, located in the city of Alexandria, is a world-class museum housing a remarkable collection of ancient artifacts and treasures. The museum showcases the rich history and culture of Egypt, from the Pharaonic period to the Greco-Roman era and beyond.

If you are planning to visit the Egypt Alexandrie National Museum, finding suitable accommodation in the city should be one of your priorities. Fortunately, the city has a wide range of options when it comes to accommodation, ranging from budget-friendly hotels to luxurious resorts.

One of the most popular options for tourists is to stay in one of the hotels located near the museum. This allows visitors to easily access the museum and also explore other nearby attractions. Some of the hotels in the area include Sofitel Cecil Alexandria, Hilton Alexandria Corniche, and Sheraton Montazah Hotel.

For those looking for a more authentic experience, staying in one of the city's traditional apartments or guesthouses can be a good option. These accommodations offer a glimpse into the local way of life and are often more affordable than hotels. Some of the recommended options include La Maison de la Mer, Cleopatra Hotel, and Steigenberger Cecil Alexandria.

If you are a budget-conscious traveler, hostels and guesthouses are also available in the city. These are often located in the more popular tourist areas, making it easy to access the museum and other attractions. Some of the highly-rated hostels in the area include Alexander The Great Hostel, Alexandria Mediterranean Suites, and The King hotel Alexandria.

Regardless of which accommodation you choose, staying near the Egypt Alexandrie National Museum will make your visit to Alexandria much more convenient and enjoyable. With the incredible collection of ancient artifacts and treasures on display at the museum, you definitely wouldn't want to rush your visit or miss out on anything due to being too far away. So, why not explore your options and book your stay in this beautiful city today?


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Alexandrie National Museum


Jaká je adresa Egyptského národního muzea v Alexandrii?
Egyptské národní muzeum se nachází na adrese 110 el Horreya Road, Roushdy, Alexandrie.

Jaké jsou otevírací hodiny muzea?
Egyptské národní muzeum je otevřeno každý den s výjimkou pátku od 09:00 do 16:00 hodin.

Jaké artefakty jsou v muzeu vystavovány?
Muzeum obsahuje více než 1 800 archeologických artefaktů a uměleckých děl z období faraonů a řeckého a římského období. Některé z nejvýznamnějších artefaktů jsou sochy, sarkofágy, mumie, starověké nádoby a šperky.

Jaká je vstupné do muzea?
Vstupné do Egyptského národního muzea je pro dospělé 100 egyptských liber a pro děti a studenty 50 egyptských liber.

Je možné si prohlédnout muzeum online?
Ano, je možné virtuálně prohlédnout sbírky Egyptského národního muzea prostřednictvím webových stránek muzea.

Je v muzeu k dostání průvodce?
Ano, v muzeu jsou k dispozici průvodci, kteří mohou informovat návštěvníky o historii a kultuře Egypta.

Může být fotografování povoleno v muzeu?
Ano, fotografování je povoleno v muzeu, ale za dodatečný poplatek. Nicméně, během návštěvy muzea se nesmí používat blesk nebo stativ pro fotoaparát.


Dovolená Egypt Alexandrie National Museum


Egypt je země s jednou z nejbohatších historií v celém světě a právě proto je tak oblíbenou turistickou destinací. Mezi mnoha krásnými místy, která můžete v Egyptě navštívit, Alexandrie National Museum je bezpochyby jedním z nejzajímavějších.

Alexandrie National Museum se nachází v centru města a nabízí návštěvníkům fascinující pohled do dlouhé historie země faraonů. V muzeu můžete vidět nejen staroegyptské artefakty, ale také historii Alexandrie jakožto jednoho z nejvýznamnějších měst starověkého světa.

Již při vstupu do muzea budete ohromeni velkými sochami a krásně vyřezávanými sloupy. Mezi hlavní atrakce patří socha faraona Ramesse II., která se nachází přímo v první místnosti. Tato socha je impozantní a zcela vás pohltí svou velikostí a detaily.

Jiným úchvatným prvkem Alexandrie National Museum je veletrh vystavující archeologické nálezy z Pompeje. Mezi nejvíce fascinující vzorky patří koruna faraona Tutanchamona, která byla nalezena v jeho hrobce v údolí Králů. Koruna je zdobená drahokamy a zlatými ozdobami a zcela jistě patří mezi nejkrásnější artefakty, které byly kdy objeveny.

Kromě toho můžete v Alexandrie National Museum spatřit mnoho dalších zajímavostí z egyptské historie. Mezi ty nejzajímavější patří například kůže s hieroglyfy, která zobrazuje několik chrámových postav, bronzové sochy různých bohů a faraonů, stejně jako různé keramické nástroje a zbraně používané ve starověku.

Když už jste v Alexandrii, měli byste si také projít město samotné. Jsou tu jemné pláže, krásné parky a zajímavé památky. Mezi nejznámější patří Alexandrijská knihovna, která je jednou z největších světových knihoven a nabízí návštěvníkům fantastický pohled do egyptské kultury a umění.

Zkrátka, pokud byste měli mít možnost navštívit Alexandrii v Egyptě, je Alexandrie National Museum a okolní město určitě návštěvu hodné. Můžete se zde podívat na fantastické staroegyptské artefakty, procházet krásné ulice s úchvatnými výhledy na Středozemní moře a těšit se na mnoho dalších zážitků, které vás určitě pohltí svým kouzlem a historií.


Letenka Egypt Alexandrie National Museum


Egyptské Muzeum v Alexandrii: Skvost nad mořem

Egypt je známý po celém světě svým bohatým kulturním dědictvím, které sahá až do období starověkého Egypta. Jedním z nejvýznamnějších míst, kde se můžete seznámit s egyptským uměním a historií, je Egyptské Muzeum v Alexandrii.

Muzeum bylo založeno v roce 1835 Muhammadem Ali Pashaem, vládcem Egypta a Súdánu. V roce 1858 byla sbírka muzea přemístěna do nové budovy, která byla postavena pro tento účel. Muzeum se nachází v samotném srdci Alexandrie na nábřeží Corniche a je skvělým místem k nahlédnutí do egyptské historie.

V muzeu naleznete jedinečné sbírky egyptského umění, včetně soch, řemeslných výrobků, keramiky, skla, amuletů a mnoho dalších artefaktů, které byly nalezeny při archeologických vykopávkách v celém Egyptě.

Jeden z největších skvostů muzea je tzv. Tanagra, což je mramorová socha ženy, která byla nalezena v Alexandrii v roce 1898. Tato krásně zpracovaná socha patří k jedněm z nejlepších příkladů řeckého sochařství, které vládlo Egyptu v období helénistického období.

Dalším skvostem muzea jsou nejrůznější mumifikované zvířecí mumie, které byly uctívanými egyptskými bohy. Ty zahrnují kočky, krávy, hady a mnoho dalších druhů zvířat. Stejně tak můžete vidět výstavy jak vypadaly egyptské domy, jak fungovala egyptská obchodní květnice a mnoho dalších okruhů egyptského každodenního života.

Pro milovníky historie a umění je Egyptské Muzeum v Alexandrii tím pravým místem k návštěvě. Vstupenky na vstup jsou levné a stojí jen pár egyptských liber. Tento magický zážitek je tím pravým doplňkem k vaší toulce po Egyptě a nahlédnutí kde v letech 323 až 30 př. n. l. vládli též Alexandr Veliký a Kleopatra VII.

Vyzkoušejte to a budete nadšení!

Kontaktní informace:

Adresa: 110 El Horreya Rd., Kafr Abdo, Alexandrie, Egypt.

Telefon: +20 3 4839991

Email: info@nam-egypt.org

Webové stránky: https://www.egyptianmuseum.gov.eg/alexandria/


Počasí Egypt Alexandrie National Museum


Egypt je známý svým teplým a slunečným počasím, avšak město Alexandrie, které leží na severu země, má mírnější klima. Bylo by však nespravedlivé říci, že Alexandrie nemá mnoho slunečných dnů, protože průměrně zde svítí slunce 70% dní v roce.

Teploty v Alexandrii se liší v závislosti na ročním období. V létě mohou teploty stoupnout až na 32°C a v zimě klesat až pod 15°C. Průměrná teplota v létě se pohybuje okolo 27-29°C, což je stále velmi teplé, ale díky příjemnému větru z moře není takový pocit horka jako v jiných městech v Egyptě.

V zimě je nejchladnější měsíc prosinec s průměrnou teplotou 15°C. Teploty se však zřídka kdy snižují pod bod mrazu.

Pokud plánujete návštěvu Alexandrie, nejlepší období je od května do října. To je období nejvyššího turistického ruchu, jelikož je počasí ideální pro koupání v moři a prohlídky památek.

Jednou z hlavních turistických atrakcí v Alexandrii je Národní muzeum. Muzeum bylo založeno v roce 2003 a nabízí návštěvníkům pohled na egyptskou historii, kulturu a umění. Muzeum se nachází v budově bývalého paláce Al-Saad Ibrahim Pasha, který byl postaven v roce 1926.

V muzeu můžete vidět unikátní artefakty ze starověkého Egypta, jako jsou mumie, sarkofágy, hrobky a sochy. Muzeum má také vynikající sbírku mincí a medailí ze starověkého Egypta a Říma.

Národní muzeum v Alexandrii je jedním z nejvýznamnějších muzeí v Egyptě a je nezbytnou zastávkou pro každého návštěvníka tohoto historického města.

Vzhledem k mírnému podnebí a nádherným památkám je návštěva Alexandrie a Národního muzea skvělým zážitkem pro každého, kdo se zajímá o historii a kulturu Egypta.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky