Objevte nejvýhodnější letenky

Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


N: Kde se nachází Saqqara a Step Pyramid of Djoser?
O: Saqqara je archeologické naleziště ležící asi 30 kilometrů jihozápadně od Káhiry v Egyptě. Step Pyramid of Djoser stojí právě v Saqqara.

N: Kdy byla Step Pyramid of Djoser postavena?
O: Step Pyramid of Djoser byla postavena v období Staré říše kolem roku 2700 př. n. l.

N: Kdo dal postavit Step Pyramid of Djoser?
O: Step Pyramid of Djoser byla postavena pod vedením egyptského faraona Imhotepa, který byl tehdy královským architektem.

N: Proč byla Step Pyramid of Djoser postavena?
O: Step Pyramid of Djoser byla postavena jako hrobka pro faraona Djoser. Byla to první kamenná pyramida v Egyptě a byla postavená jako symbol královské moci a božského posvátníka.

N: Jak vypadá Step Pyramid of Djoser?
O: Step Pyramid of Djoser je obrovská stupňovitá pyramida, která má 6 stupňů dosahujících výšky až 62 metrů. Její základy mají velikost 125 x 109 metrů.

N: Můžu navštívit Step Pyramid of Djoser?
O: Ano, Step Pyramid of Djoser je otevřena pro veřejnost celoročně. Nicméně v posledních letech byly návštěvní doby omezeny kvůli obnovovacím pracím a opravám.

N: Jak se dostanu k Step Pyramid of Djoser?
O: Nejjednodušší cestou, jak se dostat k Step Pyramid of Djoser, je autobusem nebo taxíkem z Káhiry. Cesta trvá asi hodinu a půl.


Ubytování Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt Saqqara je místem, které by mělo být na seznamu každého cestovatele, který se zajímá o historii a kulturu Egypta. Tento archeologický park je domovem řady hrobek, chrámů a dalších starověkých artefaktů, včetně jedné z nejznámějších pyramid - Step Pyramid of Djoser.

Pro návštěvníky, kteří by chtěli prozkoumat vše, co Saqqara nabízí, je zde několik možností ubytování, včetně hotelů, resortů a apartmánů. Nejbližší města, kde se lze ubytovat, jsou např. Giza nebo Káhira.

Pro turisty, kteří si chtějí užít luxusní pobyt, nabízí se resorty, jako jsou pyramids ecolodge, Le Meridien Pyramids Hotel & Spa a Mena House Hotel, které jsou vzdálené asi 10-20 kilometrů od Saqqary. Tyto resorty nabízejí pohodlné a prostorné pokoje, bazény, kvalitní restaurace a další vynikající služby.

Pokud hledáte ubytování, které by bylo cenově dostupnější, můžete se podívat na apartmány v okolí Saqqary, například Apartment Dream Royal Residence nebo Apartment Alaa Al Din. Tyto apartmány nabízejí plně vybavené kuchyně, klimatizaci, bezplatné Wi-Fi připojení a mnoho dalšího.

Není však třeba se bát, že by se v blízkosti pyramid mohla hledat pouze luxusní ubytování. Vyzkoušet můžete i místní hotely, například Hotel Safir El Zamalek nebo Pyramids Inn Motel. Tyto hotely nabízejí pohodlné a jednoduché pokoje, za přijatelné ceny.

Každý cestovatel, který si užije prohlídku Step Pyramid of Djoser, si může být jistý tím, že zde najde vhodné ubytování pro každou potřebu a každou peněženku. Ať už se rozhodnete pro luxusní resort nebo jednoduchý hotel, Saqqara a jeho okolí jsou připraveny na to, aby vám poskytly skvělé zážitky a nezapomenutelný pobyt.


Dovolená Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt se těší velké oblibě v oblasti turistického ruchu, a to hlavně díky bohaté historii této země. Když si představíme Egypt, možná nám jako první přijde na mysl Gízská pyramidová pole, ale Egypt nám nabízí mnohem víc. Jedním z těchto míst je Saqqara, kde se nachází Step Pyramid of Djoser.

Saqqara je oblast, kterou mnozí možná ještě neznají. Nachází se v blízkosti Káhiry, asi 30 km jižně od centra města, na západním břehu Nilu. Tato oblast je důležitá zejména díky hrobkám a pyramidám, které jsou zde umístěny, a jejichž historie sahá až do starověku.

Nejvýznamnějším a nejznámějším turistickým cílem Saqqary je Step Pyramid of Djoser. Tato pyramidová stavba byla postavena v 27. století před naším letopočtem a je považována za jednu z nejstarších pyramid v Egyptě, přičemž byla také prvním záznamem tohoto typu architektury na světě.

Step Pyramid of Djoser se nachází uprostřed velkého nádvoří, na jehož východní straně se nachází vstup do samotné pyramidy. Toto nádvoří je obklopeno kruhovou zdí, která byla postavena během 19. dynastie. Samotná pyramidová stavba je vysoká 62 metrů a má šest úrovní, přičemž je postavena z lomového kamene a vápence. Tato stavba byla zpočátku postavena jako mastaba, tedy hrobka, pro faraona Djoserova panovnická dynastie, ale postupně se přeměnila na pyramidalní stavbu.

Pro turisty je vstup do Step Pyramid of Djoser vsacné chvíle otevřen, protože jsou zde neustále prováděny restaurátorské práce, aby se stavba udržela co nejdéle v co nejlepším stavu. Navštívit ale můžete i okolní oblast, kde se nachází další pirámydy a hrobky, jako např. hrobka Tetiho - který byl faraonem 6. dynastie - či Unase - který byl vládcem v 24. století př. n. l.

Celkově lze říci, že návštěva Egypta a Saqqary je neopakovatelným zážitkem pro každého, kdo má zájem o historii, kulturu a architekturu. Doporučuji však turistům, aby si pečlivě vybrali průvodce, jelikož se jedná o velmi rušnou oblast a mnozí zdejší průvodci se snaží turisty přetáhnout na svou stranu, a to i za cenu nečestnosti. Rozhodně ale stojí za to toto místo navštívit.


Počasí Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt Saqqara je jedno z nejzajímavějších míst v Egyptě. Nachází se asi 30 kilometrů jižně od Káhiry a je známé především díky Step Pyramid of Djoser, nejstarší pyramidové stavbě na světě.

V oblasti panuje suché horké podnebí, typické pro pouštní oblasti. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty mohou dosáhnout až 40°C. V zimních měsících (prosinec a leden) jsou teploty příjemnější a pohybují se kolem 20-25°C.

V oblasti Saqqary je velmi málo srážek. Průměrné množství srážek se pohybuje kolem 5-10 mm ročně. Nejdeštivějším měsícem je únor, kdy se občas vyskytnou krátké deště.

Pro návštěvníky oblasti Saqqara je nejlepší navštívit ji v zimních měsících, kdy jsou teploty příjemnější a horké letní počasí již odeznělo. Nicméně i během letních měsíců se najdou odvážlivci, kteří se chtějí tajemnému místu podívat v ideálním světle.

Step Pyramid of Djoser je jedna z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Egyptě. Stavba pochází z doby Staré říše (27. stol. př. n. l.) a byla postavena za vlády faraona Djoser. Step Pyramid of Djoser má výšku 62 metrů a stala se inspirací pro další stavby pyramid v Egyptě.

Při návštěvě oblasti Saqqara lze kromě Step Pyramid of Djoser vidět i další pyramidy a zajímavé archeologické naleziště. V neposlední řadě je zde možné si prohlédnout i starověké pohřební umění v podobě nástěnných maleb a nápisů.

Závěrem lze konstatovat, že Saqqara a Step Pyramid of Djoser jsou určitě velmi zajímavým cílem pro turisty, kteří jsou ochotni vydat se do pouště a alespoň na chvíli se vrátit o tisíce let zpět v čase. Doporučuje se návštěva v zimních měsících, kdy je počasí příjemnější, ale i během horkých letních měsíců je to možné. Pro fanoušky archeologie a egyptologie jde o must-see destinaci.


Letenka Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt je jedním z nejstarších civilizací na světě a je plný nádherných památek a historických míst. Jedním z nejvýznamnějších je oblast Saqqara s nejstarší dochovanou pyramidou na světě, Step Pyramid of Djoser.

Pokud hledáte neobvyklou dovolenou, let do Egypta, konkrétně do Saqqary, by mohl být tou pravou volbou. Kromě historických památek a pyramid se můžete těšit i na tradiční kuchyni, kouzelné pouště a vynikající příležitosti k nakupování.

Pokud se rozhodnete navštívit Saqqaru, nevynechejte návštěvu Step Pyramid of Djoser. Tato 4 600 let stará pyramidová struktura je první z řady velkých egyptských pyramid, které se staly klasickým symbolem starověkého Egypta. Vytvořil ji architekt Imhotep pro faraona cca. 2 700 let př.n.l. a zůstala jedním z nejvýznamnějších objektů v této oblasti.

Kromě návštěvy Step Pyramid of Djoser lze v Saqqara navštívit mnoho dalších památek, včetně pyramid, mastab a chrámů. Pokud máte zájem o detektivní příběhy starověkého Egypta, můžete také navštívit muzeum Saqqary a prohlédnout si mnoho zajímavých artefaktů, včetně starověkých egyptských papirusů a soch.

Kromě historických památek a muzeí lze v oblasti Saqqary najít také tradiční egyptské trhy, na kterých se prodávají mnoho zajímavých produktů, jako jsou koberce, šperky, koření a květiny. Na trzích se také dá ochutnat mnoho tradičních jídel, jako jsou falafel, hummus a kushari.

Pokud hledáte dovolenou, která kombinuje historii a kulturu s adrenalinovým zážitkem, můžete si pronajmout čtyřkolku nebo kamelí vůz a projet se po poušti. Tato zážitek vás zavede na místa, kam se běžný turista nedostane a umožní vám objevit krásu přírody a obdivovat západ slunce nad pyramidami.

Letenky do Egypta jsou k dispozici z mnoha evropských letišť a mohou být cenově dostupné. Pokud máte zájem o návštěvu Saqqary a Step Pyramid of Djoser, doporučuje se kontaktovat místní cestovní kancelář nebo turistického průvodce, aby vám zajistili co nejlepší zážitek.

Celkově je návštěva Saqqary a Step Pyramid of Djoser jedinečnou zkušeností, kterou si nenecháte ujít. Tato historická oblast nabízí mnoho možností pro objevování a relaxaci a přináší návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a zážitky po celou dobu.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky