Objevte nejvýhodnější letenky

Filipíny Camiguin Island

Ubytování Filipíny Camiguin Island


Filipíny jsou plné nádherných ostrovů, každý s vlastním charakterem a krásami. Jedním z nejmenších a nejklidnějších ostrovů v zemi je Camiguin Island, který se nachází v regionu Northern Mindanao. Tento ostrov se vyznačuje krásnými plážemi, sopečným terénem a mnoha historickými památkami. Pokud hledáte místo na úplný odpočinek, Camiguin Island stojí za návštěvu.

Kde se ubytovat

Camiguin Island nabízí řadu ubytovacích zařízení pro různé typy cestovatelů. Pokud preferujete luxusní pobyt, můžete se ubytovat v soukromých vilách, jako je například Guerrera Rice Paddy Villas. Tyto vily jsou obklopeny rýžovými poli, mají vlastní bazén a vysoce kvalitní vybavení.

Pro ty, kteří upřednostňují ekonomičtější variantu, existují v Camiguin Island mnohé levnější hotely a penziony. Například Bohol Sea Resort nabízí pohodlné pokoje s výhledem na moře za velmi rozumné ceny. Tento resort má také bazén a vlastní restauraci.

Další variantou je ubytování v B&B (Bed & Breakfast), jako například La Dolce Vita Resort. Tento rezort nabízí útulné pokoje s vlastní koupelnou a snídaně podávanou v tradičním domácím stylu.

Co se nabízí v okolí

Camiguin Island je poměrně malý ostrov, ale nabízí mnoho aktivit pro cestovatele a turisty. Pokud se chcete odpočinout, můžete navštívit některou z mnoha pláží, jako je například White Island. Tato pláž nabízí jemný bílý písek a čisté modré vody, kde se můžete koupat a relaxovat.

Dalšími populárními atrakcemi na ostrově jsou vodopády Katibawasan a Tuasan Falls, stejně jako sopečný vrch Mount Hibok-Hibok. Ti odvážnější mohou vystoupat na vrchol hory, což je celkem obtížný výstup, ale rozhodně stojí za to kvůli krásnému výhledu na okolní krajiny.

Kromě toho je zde mnoho dalších aktivit, jako jsou potápěčské kurzy, rybolov a návštěva termálních pramenů. Také stojí za to navštívit některé z historických památek na ostrově, například starověké ruiny a kostely, které ukazují bohatou kulturu a historii Filipín.

Závěr

Camiguin Island je krásné místo na úplný odpočinek a relaxaci. Nabízí různé typy ubytování pro každého cestovatele a mnoho aktivit a atrakcí. Pokud plánujete cestu na Filipíny, určitě byste měli zvážit návštěvu tohoto krásného ostrova.


Počasí Filipíny Camiguin Island


Camiguin Island je malý, lákavý ostrov nacházející se v regionu Northern Mindanao na Filipínách. Tento malý kousek pevniny je proslulý svou nádhernou přírodou, ale také mění se rozmanitá počasí, které jej obklopuje.

V Camiguin Island se setkáte s tropickým podnebím, kterému dominuje vysoká vlhkost s průměrnou roční teplotou 27,8 °C. Během období monzunu, které trvá od června do října, se často setkáte s bouřlivými dešti a sesuvy půdy. Tyto deštivé období jsou doprovázeny vysokou vlhkostí vzduchu, což způsobuje pocit dusna a má vliv na pocity spačnosti a únava.

Pokud se chystáte na Camiguin Island, je důležité si uvědomit, že během období monzunu mohou cesty být záplavami neprůjezdné. Doprava loděmi také může být omezená kvůli silnému větru a bouřím.

Na druhou stranu, během suchého období, které trvá od listopadu do května, se dočkáte slunečných dní a teplého počasí. Tyto měsíce jsou ideální pro turisty hledajících sluneční koupání na nádherných plážích Camiguin Island. Vzhledem k tomu, že tyto měsíce jsou mimo sezónu, dočkáte se i nižších cen za ubytování a dopravu.

Svým rozmanitým počasím je Camiguin Island ideálním místem pro cestovatele, kteří touží po dobrodružství. Nezáleží na tom, zda se chystáte na průzkum sopečných vrcholků, koupání v termálních pramenech, objevování přírodních pláží nebo pozorování unikátní fauny a flóry, vždy je důležité dopředu si ověřit aktuální počasí a přizpůsobit podle toho plán svého výletu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Camiguin Island


1. Jak se dostat na ostrov Camiguin na Filipínách?
Na Camiguin se dá dostat trajektem z přístavu Benoni v Boholu nebo se dá letět do letiště v Cagayan de Oro a poté si pronajmout auto a jet trajektem.

2. Kolik stojí trajekt na Camiguin?
Cena trajektu se liší v závislosti na cestovním data a na cestovní kategorii. Za využití rychlododofku se cena pohybuje okolo 235 PHP (4.5$) za osobu.

3. Jaký typ ubytování lze najít na Camiguinu?
Na Camiguinu najdete různé druhy ubytování, od luxusních resortů a hotelů po cenově dostupné bungalovy.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na Camiguinu?
Nejlepšími plážemi na Camiguinu jsou White Island, Mantigue Island, Agohay Beach a Yumbing Beach.

5. Co je nejlepší čas k návštěvě Camiguinu?
Nejlepší čas k návštěvě Camiguinu je od listopadu do dubna, kdy jsou teploty umírněné a van rychlý vánec.

6. Jaké aktivity lze dělat na Camiguinu?
Na Camiguinu se lze věnovat potápění, šnorchlování, trekkingu, vodopádům, relajaci na pláži, nebo návštěvě kulturních památek.

7. Co si vzít s sebou na Camiguin?
Na Camiguin si vezměte lehké oblečení, plavky, opalovací krém, repelent proti hmyzu, sluneční brýle a klobouk či kšiltovku.

8. Jaké jsou nejlepší restaurace na Camiguinu?
Mezi nejlepší restaurace na Camiguinu patří Luna Ristorante, Guerrera Rice Paddy Villa a Guerrera Mediterranean Cuisine.

9. Jaká místní jídla bychom měli ochutnat?
Mezi místní speciality, které byste měli na Camiguinu ochutnat, patří camiguin longaniza (kořeněná klobása), lechon kawali (obrácené vepřové maso) a pastel (pikantní koláč se šunkou a vejcem).

10. Jaký druh platby se používá na Camiguinu?
Většina společností a hotelů na Camiguinu přijímá platby v hotovosti, ale některé zařízení přijímají také kreditní karty.


Dovolená Filipíny Camiguin Island


Filipíny Camiguin Island se nacházejí východně od ostrova Mindanao a patří mezi nejvíce zapomenuté perly Filipín. Ostrov je tvořen několika aktivními sopkami, což mu dává inovativní a originální atmosféru. Na Camiguin Island najdete krásné bílé písečné pláže, borovicové lesy a velmi křišťálově čisté vody.

Když se rozhodnete vydat na dovolenou na Camiguin Island, nezapomeňte navštívit White Island, což je písečná kosatka, která se nachází asi 15 minut jízdy lodí od pobřeží ostrova. Návštěva této kosatky je jedním z nejlepších způsobů, jak si užít krásný výhled na horu Hibok-Hibok, nejvyšší horu ostrova.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je Sunken Cemetery, což byl dřívější pohřební hřbitov, který se potopil poté, co erupce sopky na Hibok-Hiboku v roce 1871 způsobila, že část pobřeží ostrova se propadla do moře. Dnes se pod hladinou vody nacházejí pozůstatky hřbitova, kolem kterých plavou ryby a podmořská vegetace.

Pokud máte rádi turistické trasy, určitě byste měli navštívit kráter sopky Mount Vulcan, což je nyní jedno z nejoblíbenějších míst na ostrově Camiguin Island. Trasa k sopce je poměrně těžká, avšak zdejší krásná příroda a pohled na sopku stojí rozhodně za úsilí.

Kromě toho, na Camiguin Island si můžete užít mnoho vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování, vodní lyžování a jetové lyžování. Mezi další populární aktivity patří například rybolov, návštěva místních trhů a koupání v horkých pramenech.

Camiguin Island je také plná historických památek a starobylé architektury, jako jsou kostely z koloniální doby a mnoho starých hrobů. Celkově stojí Camiguin Island za návštěvu, pokud hledáte méně turisticky přeplněná místa a nezapomenutelnou dovolenou v tropických krajích.


Letenka Filipíny Camiguin Island


Filipíny jsou krásnou zemí, plnou úchvatných přírodních scenérií a budov památek. Nejlepším způsobem, jak poznat tuto zemi, je cestování letadlem a jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat do oblasti Filipín, je letenka do Camiguin Island. Proč si vybrat Camiguin Island? Řekněme si to v tomto článku.

Camiguin Island je malý ostrov nacházející se na jihovýchodě Filipín. Má překrásné bílé pláže, azurovou vodu a zelený porost, takže si zde můžete užít velké množství aktivit. Zdejší obyvatelé jsou velmi přátelští a rádi Vám pomohou s informacemi o ostrově a jeho skrytých krásách.

Jak se dostat na Camiguin Island? Letenky na Camiguin Island můžete zakoupit u místních leteckých společností, jako jsou Philippine Airlines nebo Cebu Pacific. Tyto letecké společnosti nabízejí pravidelné lety z Manily nebo z dalších destinací východní Asie do Camiguin Island. Na ostrově se nachází malé letiště, kde můžete přistat a následně se přemístit do svého hotelu nebo jiného místa na ostrově.

Jaké jsou zdejší atrakce? Camiguin Island je známý svými termálními prameny a vodopády, které jsou přitažlivými turistickými atrakcemi. Na ostrově jsou také památky, jako je stará římskokatolická kostelík a hřbitov s velmi starými hroby, které se nacházejí pod hladinou moře. Dalšími turistickými atrakcemi jsou sopečné kupy, pokryté zelení, a neuvěřitelně krásné podvodní scenérie.

Jaké jsou zdejší ubytovací možnosti? Camiguin Island nabízí několik hotelů a ubytování, včetně soukromých vil a chatových resortů, kde si můžete užít soukromí a klid. Většina hotelů nabízí také možnosti turistických průvodců a lodních výletů po ostrově.

Jaké jsou zdejší kulinářské speciality? Na Camiguin Island je nabídka různých restaurací a místních jídel. Obyvatelé ostrova jsou známí svou chutnou a velmi specifickou kuchyní, v níž se mísí filipínské a malajské chutě. Několik specialit zdejší kuchyně jsou například ryby s kokosovým mlékem, malajská kari jídla, třicetidenní kuřecí polévky a další.

V podstatě, Camiguin Island je ukrytým skvostem Filipín, kde si můžete užít krásu a klid tohoto slunečného ostrova. S nákupem letenky na tuto tajemnou oblast Filipín se Vám otevře cesta k novým dobrodružstvím a známosti.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky