Objevte nejvýhodnější letenky

Francie Calais

Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Calais


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z Calais do Paříže?

Nejlepší způsob, jak se dostat z Calais do Paříže, je vlakem. Existuje pravidelné spojení TGV, které vás dovezou do Paříže za méně než 2 hodiny. Vlakové nádraží se nachází na severním okraji Calais a je snadno dostupné.

2. Je Calais bezpečné místo pro turisty?

Calais bylo v minulosti známé pro útoky na turisty, kteří cestují do Velké Británie přes Eurotunel. Nicméně situace se v posledních letech zlepšila a město začalo intenzivně pracovat na zlepšení bezpečnosti turistů. Turisté by měli dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako např. nosit tašky na zápěstí a nepostrádat se v opuštěných oblastech.

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Calais?

Nejlepší doba pro návštěvu Calais závisí na vašich zájmech. Pokud se chcete vyhnout davům, nejlepší období je mimo sezónu (květen až červen a září až říjen). Pokud máte zájem o kulturní akce, v létě se koná řada festivalů a jiných kulturních akcí.

4. Co vidět v Calais?

V Calais je mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Nejznámější atrakcí je možná Calaisský maják a umělecká díla z doby romantismu. Dalšími atrakcemi jsou např. divadlo, muzeum a parky.

5. Jakou měnu používají v Calais?

Ve Francii platí euro. Většina obchodů a restaurací v Calais přijímá karty jako jsou Visa nebo Mastercard, ale měli byste si zkontrolovat svůj bankovní účet, aby jste se vyhnuli nákladům na převod měny. Více informací je k dispozici na webových stránkách tamních bank a směnáren.


Počasí Francie Calais


Calais, město ležící na severovýchodě Francie při pobřeží Lamanšského průlivu, má typické oceánské podnebí. V zimě zde bývá poměrně chladno a vlhko, v létě pak příjemně teplé. Na celkovém klimatu města se podílí i jeho poloha a blízkost k mořskému pobřeží.

Za důležitý parametr při popisu klimatu Calais se považuje srážkový režim. Průměrné roční srážky činí zhruba 800 mm a mohou být poměrně intenzivní v průběhu celého roku. Nejvlhčími měsíci jsou prosinec a leden, kdy průměrné množství srážek překračuje 80 mm. Naopak nejméně srážek bývá v červenci (asi 55 mm) a srpnu (cca 70 mm). Na konci podzimu se město často setkává s bouřlivou a větrnou povětrností, po níž následuje období klidnější zimy.

Teploty v Calais bývají poměrně mírné. V nejchladnějších měsících jsou průměrné teploty kolem 5 stupňů Celsia, v letních měsících se zpravidla vyšplhají na úroveň 20 - 25 stupňů. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, naopak nejchladnějšími jsou prosinec a leden. Vyšší teploty bývají doprovázeny větrem a oblačností, zejména v místech blízkých moři.

Vzhledem k těmto podmínkám se Calais stává významným pro širokou škálu outdoorových aktivit. Během zimy se zde mohou návštěvníci věnovat lyžování, snowboardingu nebo turistice, v letních měsících si mohou užít například plážové vody, vodní sporty nebo výlety do okolí. K tomu je potřeba dodat, že Calais se nachází velice blízko britských ostrovů a nabízí se tak možnost navštívit i některá zajímavá anglická a skotská města. Pro milovníky historie doporučujeme navštívit Calaisskou radnici nebo port Álžběty I., který má rozsáhlou historii počínající již od středověku.

Celkově lze tedy říci, že Calais se může bez problému zařadit mezi zajímavé francouzské destinace s pestrým klimatem. Jeho atraktivita je ovlivněna nejen místními podmínkami, ale také polohou ve vztahu ke kontinentální Evropě a Velké Británii. Při plánování cesty do tohoto města je proto třeba počítat s možností různorodých aktivit nejen pro jednotlivce, ale i pro celé rodiny.


Ubytování Francie Calais


Calais je francouzské město, které se nachází v regionu Nord-Pas-de-Calais. Je to poměrně velké město, které nabízí bohatou historii a mnoho zajímavých památek a atrakcí. Pokud hledáte ubytování v Calais, máte několik možností.

Hotely

Calais nabízí řadu hotelů různých kategorií, ale většina z nich se nachází v blízkosti centra města. Mezi nejoblíbenější patří:

1. Hotel Meurice – Tento hotel se nachází v centru města a nabízí ceny, které jsou pro většinu turistů přijatelné. Pokoje jsou velmi čisté a útulné, a některé pokoje mají výhled na pláž.

2. Hotel Richelieu – Tento hotel se nachází v blízkosti přístavu, což ho dělá ideálním pro ty, kteří chtějí navštívit město nebo se vydat na plavbu do Anglie. Pokoje jsou skromné, ale velmi pohodlné, a personál je velmi přátelský.

3. Ibis Styles Calais Centre – Tento hotel se nachází v blízkosti centra města a je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat památky v okolí. Nabízí moderne vybavené pokoje a výbornou snídani.

Hostely

Calais nabízí také několik hostels, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze a přitom zůstat v čistém a útulném prostředí. Mezi nejoblíbenější patří:

1. The Baltic Inn Hostel – Tento hostel se nachází blízko vlakového nádraží a je ideálním místem pro ty, kteří chtějí vidět město a okolí. Nabízí čisté pokoje, vstupenky na atrakce a mezinárodní atmosféru.

2. Calais Youth Hostel – Tento hostel se nachází v blízkosti přístavu a je ideálním místem pro ty, kteří se chystají na plavbu do Anglie. Nabízí bezplatné parkování, čisté pokoje a výbornou polohu.

3. Holiday Inn Express Calais – Tento hostel se nachází v blízkosti centra města a nabízí moderně vybavené pokoje a bezplatné snídaně. Je ideálním místem pro ty, kteří hledají pohodlí a přitom si chtějí ušetřit peníze.

Kempy

Pokud preferujete spíše venkovskou atmosféru, můžete se ubytovat v jednom z mnoha kempů v okolí Calais. Mezi nejoblíbenější patří:

1. Camping Municipal de la Falaise – Tento kemp se nachází blízko pláže a nabízí moderně vybavené kempovací plochy a výborné vybavení.

2. Camping de la Plage – Tento kemp se také nachází blízko pláže a nabízí prostorné kempovací plochy, výborné vybavení a snadný přístup k okolí.

3. Camping Saint Louis – Tento kemp je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou atmosféru. Nabízí prostorné kempovací plochy, čisté vybavení a venkovské prostředí.

Celkově je Calais ideálním místem pro ty, kteří hledají pohodlné a přitom cenově dostupné ubytování. Bez ohledu na to, zda preferujete hotely, hostely nebo kempy, v Calais najdete nabídku, která splní vaše očekávání.


Dovolená Francie Calais


Dovolená ve Francii nepochybně patří k těm nejoblíbenějším cestovním zážitkům. Mezi množstvím krásných měst a regionů stojí za to upozornit na Calais. Tento město, které se nachází přímo u břehu Lamanšského průlivu, je lemovalo nejenom krásná pobřeží a pláže, ale také chrámy, hradby a pevnosti.

Calais je také významným dopravním uzlem, především díky přístavu, který je jedním z nejvýznamnějších spojení mezi Francií a Velkou Británií přes Lamanšský průliv. Calais také spojuje mnoho turistických tras, což dělá tento region ideálním místem pro dovolenou.

Když se řekne Calais, většině lidí se první vybaví vysoká věž, která se tyčí nad městem. Jeho ozvučný název – Burza a katedrála Notre Dame ze 16. století, jsou pro turisty jedním z nejznámějších míst, které v Calais stojí za návštěvu. Katedrála je skvělým příkladem francouzské venkovské gotiky, odkud se nabízí i nádherný výhled na město.

Dalším z nejvyhlášenějších turistických atrakcí v Calais je Muzeum Calais, které se nachází v centru města. Zde můžete vidět nejenom množství uměleckých děl, ale také výstavu japonských umělců, kteří svou tvorbou přivezli kus Japonska až do Francie.

Vláha podnebí Calais přidává regionu nevšední půvab. Přestože město není příliš vzdálené od Velké Británie, klima zde je odlišné. Průměrná teplota v průběhu roku je okolo 12 ° C, což znamená mírné počasí, ale s příležitostnými dešti. Kvůli tomu jsou krajinářské scenérie neobyčejně zelené a plné květin.

Specifikum Calais je především jeho gastronomie a zde si přijdou na své hlavně milovníci mořských plodů. Oblíbeným místem pro ochutnání pochutin z moře je místní rybí trh, kde si můžete zakoupit čerstvé ryby, krevety, hřebenatky a další pochoutky.

Navštivte-li Calais, není třeba se bát ubytování. Město má nabídku širokých ubytování, od hotelů po penziony a apartmány, přičemž si můžete vybrat z mnoha lokalit, které nabízejí zážitky také pro rodiny. Nejoblíbenější období návštěvy je v letních měsících, kdy je mnoho slunečných dnů, které nechají návštěvníky poznat všechny barvy Calais.

Mezi další turistické atrakce patří pevnost pocházející z 7. století, dále pak nákupní centrum Cité de l'Europe nebo přístavní promenáda.

Calais je tedy skvělou volbou pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v krásném městě s možností návštěvy slavných památek, krásných pláží, ochutnání místní kuchyně a prožití nevšedních zážitků.


Letenka Francie Calais


Francie je zemí, která láká svými krásnými plážemi, historickými památkami a kulturními akcemi. Pokud hledáte výletovou destinaci pro vaši dovolenou, může být pro vás Francie tou pravou volbou. A oblast Calais na severu Francie je jedním z těch nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších míst v této zemi.

Calais je francouzské město, které se nachází asi 35 km od Boulogne-sur-Mer a 200 km od Paříže. Je to jedno z nejznámějších přístavů v Evropě, který spojuje Francii s Anglií. Protože Calais má dobrou dopravní infrastrukturu, můžete sem přijet autem nebo vlakem. A nejlepší způsob, jak sem přijet z ciziny, je pomocí letenky.

Pokud hledáte letenku do Calais, můžete využít služeb několika leteckých společností, které nabízejí přímé lety do této oblasti. Mezi nejznámější patří Air France a Easyjet, ale existuje i mnoho dalších nízkonákladových leteckých společností, které nabízejí levné letenky do Calais.

Cena letenky do Calais se může lišit podle sezóny a způsobu nákupu letenky. V obecně však zjistíte, že letenky jsou v průměru dostupné pro všechny.

Před nákupem letenky se ujistěte, že splňujete všechny požadavky, které pro vstup do Francie platí. Každý cestovatel musí mít platný pas nebo průkaz totožnosti a mít v pořádku všechny potřebné doklady.

V Calais se můžete těšit na mnoho zajímavých turistických atrakcí. K nejznámějším patří historická Bažantnice Fort, která byla postavena v 17. století jako součást obrany proti anglickým nájezdům. Dále pak můžete navštívit Calaisskou katedrálu, která byla postavena v 11. století a je jednou z nejstarších na severu Francie.

Další zajímavostí na Calais je městské muzeum, které představuje historii a kulturní dědictví města. Kromě toho můžete navštívit i většinu starých čtvrtí a barevných uliček, kde se budete cítit jako na večerní procházce vdobách monarchie.

Když se rozhodnete pro cestu do Francie na letenku do Calais, můžete se těšit na mnoho zajímavých zážitků a plnění vašich cestovatelských snů. Francie je zemí, která má co nabídnout každému turistovi, bez ohledu na to, zda je váš cíl kulturním zázemím, přírodními krásami nebo jen relaxací na pláži. A Calais nabízí to vše, co by si cestovatel mohl přát.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky