Objevte nejvýhodnější letenky

Francie Le Havre

Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Le Havre


1. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Le Havru?

Nejlepší doba k návštěvě Le Havru je v létě mezi červencem a srpnem, kdy je klima teplé a slunečné a mnoho kulturních akcí se koná v této době.

2. Jak se dostat z letiště v Paříži do Le Havru?

Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Paříži do Le Havru, je vlakem. Existuje mnoho přímých spojení z letiště do Le Havru.

3. Co stojí za návštěvu v Le Havru?

Některé z nejlepších turistických atrakcí v Le Havru jsou Muzeum umění, které obsahuje sbírky francouzského umění od 15. až do 21. století, radnice, která je největší radnicí ve Francii a významný chrám Notre-Dame du Havre.

4. Kde mohu strávit noc v Le Havru?

V Le Havru je mnoho hotelů různých kategorií. Některé z nejlepších jsou Hotel Le Richelieu, Hotel Kyriad Le Havre a Hotel Novotel Le Havre Centre Gare.

5. Je bezpečné cestovat do Le Havru?

Le Havre je bezpečné místo pro návštěvu a turisté by se neměli obávat o svou bezpečnost. Nicméně, jako v každém větším městě, by turisté měli být obezřetní a mít na paměti své cennosti a osobní bezpečnost.

6. Jaká je nejlepší cesta k prohlídce města?

Najlepší je prozkoumat město pěšky. Město Le Havre je velmi uživatelsky přátelské a má mnoho turistických tras, které vede zkušený turistický průvodce.

7. Co stojí za návštěvu v okolí Le Havru?

Mezi nejlepší turistické atrakce v okolí Le Havru patří malé přístavní město Honfleur, které je známé pro své historické čtvrti a půvabnou atmosféru, Etiolles a jeho slavná zahrada a klášter Mont Saint-Michel, který se nachází asi 200 kilometrů od Le Havru.


Ubytování Francie Le Havre


Le Havre je krásné francouzské město ležící na břehu Lamanšského průlivu. Je to skvělé místo pro trávení dovolené v Normandii a vyzkoušet si gastronomii, umění a historii této oblasti. Pokud hledáte ubytování v tomto krásném městě, máte celou řadu možností.

Le Havre nabízí mnoho možností ubytování pro turisty, včetně hotelů, apartmánů nebo Airbnb. Zde jsou některé z možností, které by vás mohly zaujmout:

1. Hotel Les Gens de Mer - Tento hotel se nachází v centru města a nabízí moderní ubytování s výhledem na přístav. Jeho výhodou je snadná dostupnost z nádraží a moře. Pokoje jsou vybaveny klimatizací, TV a Wi-Fi připojením.

2. Novotel Le Havre Centre Gare - Tento hotel se nachází 5 minut chůze od hlavního nádraží a nabízí pokoje s vlastním sociálním zařízením, TV a Wi-Fi připojením. Hotel má také restauraci, bar a fitness centrum.

3. Hotel Kyriad Le Havre Centre - Tento hotel se nachází v historickém centru města, v blízkosti muzeí a galerií. Pokoje jsou vybaveny TV, Wi-Fi připojením a vlastním sociálním zařízením. Hotel má také restauraci a bar.

4. Le Havre City Break - Tento apartmán se nachází v centru města a nabízí moderní design a vybavení. Apartmán má vlastní kuchyň a sociální zařízení, TV a Wi-Fi připojení.

5. Airbnb - Airbnb nabízí celou řadu ubytování v Le Havre, včetně bytů, pokojů a domů. Cena závisí na poloze a vybavení ubytování.

Nemusíte mít obavy ohledně ceny ubytování v Le Havre. Mnoho hotelů a apartmánů nabízí cenově dostupné možnosti, které budou vyhovovat každému rozpočtu. Pokud chcete zažít pravou francouzskou atmosféru, ubytování ve starém městě by mohlo být ideální volbou pro vás.

Většina ubytování v Le Havre je snadno dostupná s veřejnou dopravou, takže nepotřebujete vlastní automobil. Město má také dobře fungující taxi služby, takže v případě potřeby můžete také najmout taxi.

Le Havre je skvělou volbou pro turisty, kteří hledají ubytování v krásném městě s historií a moderními zajímavostmi. Bez ohledu na to, zda hledáte hotel, apartmán nebo Airbnb, najdete v Le Havre ubytování, které vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.


Počasí Francie Le Havre


Le Havre je krásné francouzské město, které se nachází na severozápadním pobřeží Francie a je jedním z největších přístavů země. Město má mnoho kouzelných zákoutí, ale jedním z nejzajímavějších témat pro návštěvníky je počasí.

Le Havre, který se nachází v blízkosti průlivu La Manche, má vlhké podnebí s mírnými zimami a mírnými léty. Teploty se v průběhu roku mírně mění a v zimě se vzduch ochladí na průměrnou teplotu kolem 5 stupňů Celsia. V létě se teploty pohybují v průměru kolem 20 stupňů Celsia.

Město Le Havre může být velmi větrné, což lze přičíst vlivu moře. Během celého roku střední rychlost větru dosahuje minimálně 10 km/h a může dosáhnout rychlosti až 20 km/h.

Přeháňky jsou poměrně běžné a deštivé počasí je obvyklé po celý rok. V průměru spadne v Le Havre kolem 870 mm srážek ročně, ale v zimě mohou být sněhové vločky také běžným jevem.

Avšak i s tímto počasím neztrácí Le Havre své kouzlo. Ve městě najdete mnoho zajímavých parků, muzeí a pláží podél překrásného pobřeží. Le Havre je vynikajícím místem, které si turisté mohou užít po celý rok, i když větrné počasí znamenající, že se mohou těšit ze sportovních aktivit, jako jsou surfování, kitesurfing a windsurfing.

V každém ročním období Le Havre nabízí krásné a nezapomenutelné scenérie, ať už se jedná o vlny rozbíjející se na pobřeží, nebo sněhové pokrývky pokrývajících ulice a stavby ve městě.

Celkově je počasí v Le Havre mnohoznačné, nádherné francouzské město s mnoha překvapeními a zážitky, i přesto, že je ovlivněno deštivými počasími. Turisté si mohou být jisti, že zde vždy najdou něco, co odpovídá jejich představám, ať už chtějí být na pláži s opálenou pletí, nebo si jen prohlédnout výstavy a atrakce, které město nabízí.


Dovolená Francie Le Havre


Pokud hledáte místo pro svou další dovolenou, určitě byste měli zvážit návštěvu Le Havre ve Francii. Toto město je situováno na severozápadě Francie a nabízí krásné pláže, historické památky a mnoho dalšího.

Jednou z největších atrakcí v Le Havre je návštěva pláží. Pláže v Le Havre jsou nejlepší v létě, kdy se teploty pohybují okolo 25-30 stupňů Celsia. Nejenže si zde můžete užít krásné slunečné počasí, ale můžete se také projít po pobřeží a obdivovat krásné scenérie.

S tím spojené jsou také možnosti vodních sportů, jako jsou například surfování, windsurfing nebo plachtění. Většina pláží v Le Havre je také chráněná a máho bílou pískovou pláž, kterou ocení hlavně rodiny s dětmi.

Pokud se zajímáte o historii, měli byste navštívit Muzeum moderního umění André Malraux v centru města. Toto muzeum je jedno z největších uměleckých muzeí v Normandii a nabízí mnoho sbírek, včetně děl od Moneta a Degasa.

Le Havre také nabízí mnoho krásných parků a zahrad, jako jsou například Jardins Suspendus nebo Parc de Rouelles. Můžete si zde užít krásnou přírodu a odpočinout si od shonu města.

A konečně, Le Havre má mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí vynikající francouzskou kuchyni. Návštěva této oblasti je skvělým způsobem, jak si užít francouzskou kulturu a gastronomii.

Celkově vzato, Le Havre je skvělým místem pro dovolenou v Evropě. Nabízí krásnou přírodu, historické památky a vynikající kuchyni. Bez ohledu na to, jestli jste milovníkem pláží, vodních sportů nebo historie, Le Havre bude pro vás skvělou volbou.


Letenka Francie Le Havre


Le Havre se nachází na severozápadním pobřeží Francie a je druhým největším přístavem země. Vyrazit sem můžete jak za prací, tak i za zábavou.

Díky letům z mnoha velkých evropských měst můžete letecky dorazit na letiště Le Havre-Octeville, leteckou společností Hop!, kompatibilní s Air France. Z letiště se snadno dostanete do centra města během pár minut.

Le Havre má co nabídnout svým návštěvníkům. Můžete navštívit mnoho památek zařazených na seznam UNESCO, jako například kostel Saint Joseph, který je největší dřevěnou stavbou v Evropě. Tento kostel má 100 metrů vysokou věž s rozhlednou, odkud můžete vidět celé město.

Pro milovníky umění je tady Muzeum moderního umění Andrého Malrauxe. Toto muzeum pro svou sbírku obrazů a soch vyniká a patří k jedněm z nejvýznamnějších v Evropě.

Pro ty, kdo chtějí ochutnat francouzskou kulturu, zde existuje velké množství kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat vína z okolí a tradiční jídla, jako je například placky se sýrem nebo slanou karamelovou zmrzlinou.

Nedaleko Le Havre se nachází Honfleur, malebné nábřeží s koloritními domy, které inspiruje mnoho malířů a umělců. Toto místo je známé pro své příjemné prostředí a jeho historický význam.

Přístupnost města Le Havre je výhodou pro ty, kteří chtějí navštívit nejen město, ale také doplout do Británie nebo Normandie. Zde najdete nejkrásnější pláže, historické budovy a mořskou kuchyni.

Le Havre je tedy přitažlivým místem, kde je mnoho toho, co si můžete vychutnat. Po letu z několika evropských měst se můžete snadno dostat do tohoto malebného přístavního města, kde si můžete užít mnoho krás Francie.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky