Objevte nejvýhodnější letenky

Ghana Shai Hills

Dovolená Ghana Shai Hills


Ghana Shai Hills je jedno z nejkrásnějších míst v africké zemi Ghana, které si zaslouží navštívit každý turista. Toto národní park se nachází v blízkosti hlavního města Gany, Accry a leží na rozloze více než 50 kilometrů čtverečních. Park je domovem mnoha divokých zvířat a rostlin, které jsou zcela odlišné od jakéhokoliv jiného místa.

Pro návštěvníky parku je zde spousta aktivit a památek, které by mohli navštívit. Rozhodně si nemohou nechat ujít pohřební rituály Shai People, tradiční bojové tance, královské dvory Shai a mnoho dalších kulturních aktivit. Národní park Shai Hills je ideální místo pro ty, kteří chtějí zažít zážitky z afrického divočáctví a zároveň objevit místní kulturu.

Jednou z nejlepších věcí, které si turisté mohou užít v parku Shai Hills, jsou túry na kole. Oblast je naprosto překrásná a nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na okolní krajinu. Když spojíte cyklistiku s výhledy na okolní krajinu, získáte naprosto nezapomenutelný zážitek.

Další aktivitou, kterou by si turisté neměli nechat ujít, je trekking v parku. Tuto aktivitu doporučujeme každému, kdo má rád pěší turistiku. Park Shai Hills nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu a turisté mohou objevovat divoká zvířata jako jsou například opice, sloni a mnoho dalších.

A co takhle skvělá safari? V parku je možné jít na safari v doprovodu průvodce, který Vám bude ukazovat nezvyklé zvířata, která se zde vyskytují. Safari nabízí návštěvníkům úžasnou příležitost vidět ty nejlepší a nejkrásnější zvířata na světě. Safari v Shai Hills je jednou z nejlepších aktivit, které turisti mohou v Africe zažít.

Návštěva Ghana Shai Hills by mohla být nezapomenutelnou dovolenou pro každého, kdo hledá zážitky v Africe. S tolika možnostmi zpřístupněnými turistům, je tato oblast ideálním místem pro dovolenou nebo výlet. Park Shai Hills je bezpochyby jedním z nejhezčích a nejzajímavějších míst v Africe, což je důvod, proč by si turisti neměli nechat ujít tuto jedinečnou příležitost.


Počasí Ghana Shai Hills


Ghana Shai Hills je speciální místo, které nabízí jedinečné zážitky pro turisty a obyvatele této oblasti v západní části Afriky. V této oblasti panuje rovníkové podnebí s tropickými dešti a vysokou vlhkostí v průběhu celého roku. V průběhu roku je teplota v oblasti okolo 27 stupňů Celsius a může být mnohdy i vyšší.

V oblasti Ghana Shai Hills se vyskytují tři hlavní roční období: suché, deštivé a harmattan. Suché období trvá od listopadu do dubna a je charakterizováno minimálními srážkami a vysokou teplotou. Toto období bývá také dobou turistické sezóny, neboť je příjemné pro turisty a další návštěvníky.

Deštivé období v oblasti Ghana Shai Hills trvá od května do října. Toto období bývá charakterizováno velkými srážkami, které mohou trvat i po několik hodin denně. Dešťové období je časem, kdy živé organismy v této oblasti zahajují reprodukční sezónu a rostliny začínají kvést a plodit.

Harmattanové období v oblasti Ghana Shai Hills trvá od listopadu do ledna a je charakterizováno suchým a chladným větrem z Sahary. Toto období bývá velmi náročné pro turisty, neboť je extrémně suché a prachové.

Celkově lze říci, že počasí v oblasti Ghana Shai Hills je ovlivněno tropickým rovníkovým podnebím a vysokou vlhkostí v průběhu celého roku. Pro turisty je nejvhodnější navštívit tuto oblast v období sucha, kdy panují příjmené podmínky pro procházky a další aktivity. V každém případě je však důležité si přizpůsobit svůj pobyt a zvolit vhodné oblečení a obuv v závislosti na počasí.


Letenka Ghana Shai Hills


Ghana je africká země, kterou byste měli zahrnout na svůj výletní seznam. Tato země nabízí nádherné pláže, velkou dávku kultury, historie a jiné zajímavosti. Pokud jste milovníkem přírody, Shai Hills by měly být vaší první volbou.

Shai Hills jsou komplex skalních útvarů nacházející se v lese v jihozápadní části regionu Osu. Toto místo rozprostírá se na ploše více než 5 000 hektarů. Shai Hills sa nalezají asi 50 km z východního pobřeží Ghany, což znamená, že vám bude stačit pár hodin cesty, aby jste se odtud mohli zase vrátit k moři.

Nejlepším způsobem, jak se dostat do Shai Hills, je zakoupit vstupenku na letenku. Existuje mnoho letovisek, které nabízejí let do ghanských měst, jako například Akra, Kumasi a Tema. Z těchto měst můžete jednoduše dojet do Shai Hills. V Akra jsou k dispozici auta na půjčení a také taxi služby, které vás dopraví přímo k místu určení.

Shai Hills se skládají ze tří hlavních útvarů - Shai Hills Game Reserve, Shai Resource Reserve a Shai Hills Eco Turf. Všechny tyto útvary nabízejí pozoruhodné přírodní scenérie, na jehož vrcholcích se můžete obdivovat panoramatický výhled na celé okolí. V Shai Hills Game Reserve najdete různé druhy zvířat, včetně antilop, levhartů a dalších druhů, kteří se zde volně pohybují bez bariér.

V Shai Resource Reserve si můžete vychutnat pěší turistiku a jízdu na kole, zatímco v Eco Turf máte možnost vidět různé druhy rostlin a stromů vrcholcích skal. V Shai Hills je také možné na vlastní kráse vidět překrásné vodopády a další přírodní scenérie.

Shai Hills jsou ideální destinací pro všechny milovníky přírody, kteří chtějí zažít něco unikátního. Navštivte Shai Hills a rozpleněte se v kráse přírody, kterou vám tato pláň nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Shai Hills


1. Jak se dostanu do Shai Hills?
- Shai Hills se nachází asi 50 km od Accry a lze se tam dostat pomocí autobusů nebo taxi.

2. Jaký je vstupní poplatek do Shai Hills?
- Vstupní poplatek pro dospělého je 10 ghanských cedií a pro děti 5 ghanských cedií.

3. Co se tam dá vidět?
- V Shai Hills jsou k vidění divocí býci, zebry, antilopy, levharti a mnoho dalších divokých zvířat.

4. Lze tam i ubytovat?
- Ano, v Shai Hills je možné si pronajmout kemp v přírodě.

5. Kdy jsou nejlepší časy na návštěvu Shai Hills?
- Nejlepší časy jsou obvykle brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy jsou zvířata nejaktivnější.

6. Jak dlouho trvá prohlídka?
- Prohlídka trvá obvykle 2-3 hodiny.

7. Jaké oblečení je vhodné?
- Doporučuje se pohodlné oblečení a volné boty, nejlépe boty na turistiku.

8. Je vhodné si vzít s sebou jídlo a pití?
- Ano, je vhodné si vzít jídlo a pití, protože v Shai Hills nejsou žádné restaurace nebo obchody.

9. Jak je tam počasí?
- Počasí v Shai Hills je obvykle horké a suché po celý rok.

10. Je tam možné si najmout průvodce?
- Ano, možné si najmout průvodce, ať už individuálně nebo v rámci organizovaného výletu.


Ubytování Ghana Shai Hills


Pokud hledáte nevšední zážitek z ubytování během cesty do Ghany, rozhodně byste měli zvážit pobyt v Shai Hills. Toto území se nachází asi 45 kilometrů východně od Akkry a nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost zblízka seznámit se s tamním ekosystémem a kulturním dědictvím.

Za zmínku stojí, že Shai Hills jsou domovem mnoha druhů divoké zvěře, včetně opic, krokodýlů, skalních hyen, antilop a slonů. V této oblasti jsou také stopy osídlení až do doby kamenné. Kromě toho zde můžete navštívit národní park nebo ochrannou oblast, která byla založena s cílem chránit místní faunu a flóru.

Pokud se vydáte na cestu do tohoto území, můžete si vybrat z několika možností ubytování. Zahrnují kempy, kde si můžete postavit stan, nebo chatky s podlahou, které jsou k pronájmu. Mnoho z těchto možností je umístěno poblíž národního parku nebo ochranných oblastí, což umožňuje návštěvníkům plně vychutnat si zážitek z pobytu v těchto nádherných okolnostech.

Je však nutné být obezřetný a přizpůsobit se atmosféře, radit se s místními obyvateli a respektovat zvířata, která zde žijí. Shai Hills nabízí pestré možnosti zábavy a aktivit, mezi něž patří výlety do jeskyní, pěší túry, večerní safari, kulturní události a výrobu ručních výrobků s místními řemeslníky.

Zkrátka a dobře, ubytování v Shai Hills může být nezapomenutelným zážitkem, který naleznete jen zřídka, a proto rozhodně stojí za návštěvu pro každého, kdo hledá nové zážitky a dobrodružství.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky