Objevte nejvýhodnější letenky

Indonésie Bali (včetně Ubudu, Seminyaku a Kuty)

Letenka Indonésie Bali (včetně Ubudu, Seminyaku a Kuty)


Pokud toužíte po exotice, slunci a krásných plážích, pak přijďte do Bali. Ostrov Bali je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Indonésii. Bali je domovem mnoha tradic a kultur, tradic, které se odrážejí v nádherných chrámech, pestrobarevné krajiny a úchvatných plážích.

Letenka do Bali není zrovna levnou záležitostí, ale pokud si na ni trochu našetříte, určitě to není utopie. Z Prahy létají pravidelně letadla společností Qatar Airways, Qatar Airways, Turkish Airlines nebo Emirates. Ceny letenek se pohybují od 10 000 Kč po skončení sezóny až po 20 000 Kč při vrcholu sezóny.

Ubud je hlavním městem uměleckého centra Bali. Je to místo, kde se můžete kochat krásami rýžových polí, odpočívat na zelených kopcích nebo prozkoumat mnoho chrámů a tradičních trhů. V Ubudu najdete mnoho módních obchodů, uměleckých galerií a vynikajících restaurací, kde si můžete vychutnat indonéskou kuchyni.

Seminyak je oblíbeným letoviskem na Bali. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají pohodlí a luxus. Na Seminyaku najdete nádherné luxusní hotely, kavárny, butikové obchody a další zábavu. Dostanete se sem zpátečním úsekem letenky z Prahy.

Kuta je dalším populárním turistickým letoviskem na Bali. Kuta má vše, co turista může chtít, od klidných pláží a krásného přírodního prostředí až po kavárny a restaurace pro všechny druhy lidí. Kuta je také světoznámá vesnice s mnoha surferskými školami pro ty, kteří chtějí zkusit surfování.

Jakmile přijedete na Bali, můžete si pronajmout motocykl nebo auto a projet se po celém ostrově. Využijte však služby místních taxikářů a průvodců. Tyto služby Vám pomohou poznat Bali lépe a bezpečněji.

V Bali je mnoho aktivit, které můžete podniknout. Můžete navštívit chrámy a tradiční aldey, projet se po rýžových polích, navštívit slavné Bali Swing a mnoho dalších. Bali je rovněž známý pro své vyhlídky na slunce a nezapomenutelné pláže.

Závěrem musíme konstatovat, že Bali je opravdu nádherným místem, které stojí za to vidět. Letenka na Bali může být dražší než jiné letoviska, ale určitě to stojí za to. Bali je místo plné krás a exotiky. Pokud hledáte místo pro relaxaci, odpočinek a zároveň zážitky, Bali je tou správnou volbou.


Dovolená Indonésie Bali (včetně Ubudu, Seminyaku a Kuty)


Indonésie je zemí, která nabízí nejen krásné pláže, ale také bohatou kulturu a zajímavé kulturní památky. Bali je jedno z nejpopulárnějších turistických míst v této zemi. Tato ostrovní území Indonésie jsou velmi populární pro své krásné pláže, vynikající jídlo a neuvěřitelné množství památek a turistických atrakcí.

Při plánování dovolené na Bali si můžete vybrat z řady populárních destinací, včetně Seminyaku, Kuty a Ubudu. Pokud je to vaše první cesta na Bali, doporučuje se strávit týden nebo více v této destinaci.

Seminyak je oblíbená destinace pro ty, kteří hledají klid a mír, ale stále chtějí být blízko pláží. Seminyak nabízí luxusní hotely a vilové apartmány, rustikální restaurace s vynikající kuchyní a úchvatné obchody s místním uměním. Pláže jsou zde klidné a čisté, s možností pronajmout si slunečníky a lehátka.

Kuta je jednou z nejpřeplněnějších a turisticky nejlépe známých oblastí na Bali. Toto město je známé svou noční zábavou, která zahrnuje kluby, bar a restaurace. Kuta má také krásné pláže, kde se můžete opalovat a relaxovat. Turisté si mohou také pronajmout surf a pádlování a vyzkoušet si tyto sporty na místních vlnách.

Ubud, který se nachází ve vnitrozemí Bali, je oblíbená destinace pro ty, kteří chtějí zažít bohatou kulturu a krásné přírodní scenérie. Toto místo je známé pro své řemeslné trhy, množství chrámů a místní parky.

Kromě těchto hlavních turistických destinací si turisté mohou pronajmout skútry nebo automobily a prozkoumat další zajímavé oblasti na Bali. Mezi další turistické atrakce patří Tanah Lot, který je humoristickou svatyní postavenou na západním pobřeží Bali, nebo Boho a Gili Islands, tyto ostrovy nabízejí pláže rybářských vesnic a zahrnují i aktivního vulkánu, Mount Batur.

Bali je naplněno úžasnými místy k prozkoumání a dostatečně rozvinutým turistickým průmyslem, celkově je to ideální místo na dovolenou. Půvab této země, krásná příroda, zahrnuje i bohatou kulturu, skvělé jídlo, přesvědčivou architekturu a mnoho dalších turistických atrakcí. Výlet na Bali bude určitě nezapomenutelným zážitkem.


Ubytování Indonésie Bali (včetně Ubudu, Seminyaku a Kuty)


Indonésie je nádherná země s množstvím turistických atrakcí. Mezi nejpopulárnější a nejkrásnější místa patří Bali. Tato malá ostrovní země je pravděpodobně nejnavštěvovanějším místem v Indonésii.

Pokud se chystáte na Bali, nejprve se podívejte na ubytování. Zde je několik tipů na místa, kde byste mohli bydlet.

Ubud

Ubud je město, které se nachází v centrální části Bali. Je to útočiště pro umělecké duchy, a proto můžete očekávat, že budete mít k dispozici velké množství kulturních akcí. Ubytování v Ubudu je velmi rozmanité. V městě najdete vše od luxusních vil až po skromnější hostely. Pokud hledáte něco mezi nimi, je zde spousta krásných resortů a hotelů.

Seminyak

Seminyak, na druhé straně, je plážové město, které se nachází asi 30 minut na jih od Ubudu. Je to velmi oblíbené místo pro různé typy turistů, od párů až po rodiny. Seminyak je známý pro své luxusní resorty a hotely, ale najdete zde také řadu cenově dostupných ubytovacích možností. Seminyak je také domovem k velkému množství obchodů, restaurací a barů, takže nebude chybět možností, jak se zde zabavit.

Kuta

Dalším známým městem na Bali je Kuta. Je to největší a nejrušnější plážové město na ostrově. I když je Kuta plná barů, klubů a turistických atrakcí, je to také místo, kde najdete mnoho cenově dostupných ubytovacích možností. Mnoho hotelů a hostelů nabízí pohodlné ubytování a v mnoha případech i krásný výhled na oceán.

Celkově, Bali nabízí více než 30 000 hotelů, takže si jistě najdete něco, co odpovídá vašemu stylu. Bez ohledu na to, které město na Bali se rozhodnete navštívit, najdete velké množství cenově dostupných ubytovacích možností, stejně jako luxusní resorty a hotely. Ať už hledáte klid a ticho nebo akční dovolenou, Bali určitě nepřekvapí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Bali (včetně Ubudu, Seminyaku a Kuty)


1. Potřebuji vízum pro vstup do Bali?
- Většině cestovatelů stačí mít pas platný minimálně dalších šest měsíců od data vstupu do země, ale záleží na délce pobytu a národnosti. Víza lze získat i při příletu na letišti v Denpasaru (Bali) za poplatek.

2. Jaké jsou populární pláže na Balu?
- Nejpopulárnější jsou Kuta, Legian a Seminyak, avšak stojí za návštěvu i pláže na jihu (Jimbaran, Nusa Dua, Uluwatu) nebo východě (Amed, Candidasa).

3. Kde nejlépe nakoupit suvenýry?
- Suvenýry lze nakoupit v mnoha turistických obchodech nebo na místních trzích. Nejvíce je prodávají v oblasti Ubudu, Denpasaru a Kuty.

4. Jaká je indonéská kuchyně?
- Indonéská kuchyně je velmi pestrá a zahrnuje mnoho jídel, jako je např. nasi goreng (směs rýže, masa, vajec a zeleniny), satay (kousky masa na špejli), gado-gado (směs zeleniny s arašídovou omáčkou) nebo bakso (polévka s masovými koulemi).

5. Jak se nejlépe dopravit po Bali?
- Nejpohodlnější způsob je taxíkem nebo privátním vozem s řidičem. Alternativou je motorka nebo skútr, kterými se lze snadno dostat mezi městy a k plážím. Také je možné využít místní autobusovou dopravu nebo organizované výlety.

6. Jaký je ideální čas na návštěvu Bali?
- Bali je celoročně turisticky zajímavá destinace, avšak nejlepší období jsou měsíce červenec a srpen (suché počasí) a březen a duben (menší dav lidí). V období listopad až únor lze očekávat vyšší srážky a horskou oblastí Seminyaku mnohonásobně chladnější klima než na plážových oblastech (Kuta, Legian).

7. Má Bali nebezpečné zvířata?
- Bali je relativně bezpečná země pro turisty a místní zvířata nejsou pro turisty nebezpečná. Avšak je třeba dávat pozor při koupání v oceánu na možné přítomnosti žraloků.

8. Kde najdu nejlepší noční život na Bali?
- Nejznámější noční kluby a bary se nacházejí v oblastech Kuta, Legian a Seminyak.

9. Můžu si pronajmout auto na Bali?
- Ano, ale je třeba mít platný řidičský průkaz a být obeznámen s místními zákony a dopravními předpisy. Doporučuje se pronajmout si auto společnosti s dobrými referencemi.

10. Jaký je místní zvyk.tedy kulturní rozdíly, o kterých bych měl/a vědět?
- Indonésie je islámská země, avšak Bali se vyznačuje převážně hinduistickou vírou, tudíž zde platí jiné kulturní zvyklosti. K základním patří respektovat místní kulturu a náboženství, a to např. zákazy alkoholu, kouření, nevhodného oděvu a fyzického kontaktu mezi lidmi opačného pohlaví (v některých kostelích je ženám dokonce zakázáno vstoupit).

*Odpovědi jsou platné k datu psaní a mohou se s postupem času změnit.


Počasí Indonésie Bali (včetně Ubudu, Seminyaku a Kuty)


Indonésie, konkrétně Bali, patří mezi oblíbené turistické destinace ať už díky duchovním a kultovním zážitkům, perfektním plážím nebo všudypřítomné exotice. Avšak jeden z důležitých faktorů, který může být rozhodující pro Vaše plány, je počasí. Pokud plánujete návštěvu Bali, určitě by Vás měly zajímat informace o tom, kdy je nejlepší čas ji navštívit.

Obecně lze říci, že pro návštěvu Bali až na několik výjimek není příliš podstatné, kdy tam pojedete. Když se podíváme na průměrné teploty v různých měsících, můžeme zjistit, že v průměru je Bali celoročně horké s teplotami dosahujícími i 30°C a v noci s průměrem okolo 22°C. Nicméně vlhkost a srážky mohou být pro některé návštěvníky dost důležitými faktory.

Bali má dvě základní sezóny: suchou a mokrou. Suchá sezóna je v období duben až říjen a je charakterizována nízkou vlhkostí a v podstatě bez dešťů. Mokrá sezóna začíná v listopadu a končí v březnu a jedná se o období dešťů. Avšak i během této sezóny se nejedná o návalové deště, ale spíše o období, kdy se mohou vyskytovat krátké přeháňky.

Ubud, Seminyak a Kuta jsou tři z nejoblíbenějších míst na Bali. V Ubudu lze obecně očekávat mírně nižší teploty než v ostatních částech ostrova, zejména v noci, kdy může teplota klesnout na 18°C - 20°C. Období dešťů zde začíná v říjnu a trvá až do března s ročním průměrem srážek 1346mm.

Seminyak a Kuta, které se nachází na jihu Bali, se vyznačují vysokou teplotou a vlhkostí po celý rok. Průměrná teplota v Seminyaku a Kutě je kolem 27°C a vlhkost dosahuje až 85%. V období dešťů se srážkami v průměru 700mm za rok.

Celkově lze tedy říci, že Bali je vhodné a otevřené pro návštěvu po celý rok, ačkoli v období dešťů mohou návštěvníci očekávat větší vlhkost a několik krátkých přeháňek. Pokud chcete vyrazit na dovolenou chtějí, neváhejte, Bali je jistou volbou.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky