Objevte nejvýhodnější letenky

Irsko Galway

Počasí Irsko Galway


Galway je velké irské město, které se nachází na západě země. Je to jedno z nejkrásnějších měst v Irsku a je obklopené nádhernou přírodou, kterou je možné obdivovat do posledního detailu. Nicméně, počasí v Galway není vždy nejlepší, takže je důležité se na něj připravit.

Galway je obecně chladné město s vlhkým počasím. V létě se můžete těšit na průměrné teploty kolem 17 °C, ale místy může být i chladněji. Léta jsou také obdobím dešťů a bývají velmi deštivá. I když je slunce, je třeba být připraven na přechodné přeháňky.

Podzim bývá v Galway obvykle chladnější než léto. Teploty se mohou pohybovat od 6 °C až 15 °C a mrholení a déšť jsou běžné. Nicméně jablečné festivaly a jiné podzimní akce, které se v této oblasti konají, stojí za to ochlazení.

Zima v Galway je mnohdy obdobím dešťů a silných větrů, takže byste se měli připravit na to nejhorší. Teploty se pohybují mezi 2 °C a 9 °C a dny jsou delší než v jiných ročních obdobích. Přesto si mnozí vychutnávají atmosféru vánočního trhu a vánoční výzdobu.

Jaro v Galway může být chladné a vlhké, ale zároveň je to období, kdy se můžete těšit na vzrůstající teploty a déšť se může stát méně častým. Teploty se mohou pohybovat mezi 7 °C až 12 °C. Jarní květiny v ulicích a na polích jsou nádhernou pozitivní stránkou tohoto období.

Celkově vzato, počasí v Galway je chladné a vlhké po celý rok, takže se připravte na to, že vám bude vyžádána dobrá vrstvená oblečení, nepromokavé boty a deštník. Nicméně, krása tohoto města a jeho okolí, jako jsou Aran Islands nebo Connemara, stojí za to navzdory náladě počasí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Galway


1. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Galway?
Nejlépe lze do Galway cestovat letadlem, autobusem nebo vlakem. Z mnoha evropských měst existují přímé lety do letiště Shannon nebo Dublin, odkud lze snadno dosáhnout na Galway. Galway má také ústřední autobusové i vlakové nádraží, které je dobře připojeno s ostatními městy a oblastmi v Irsku.

2. Je v Galway dostatečná nabídka ubytování?
V Galway existuje mnoho druhů ubytování, od luxusních hotelů po hostely a soukromé apartmány. Pokud cestujete v letní sezóně, doporučuje se rezervovat ubytování dopředu, aby byla zajištěna volná kapacita.

3. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Galway?
Mezi populární turistické atrakce v Galway patří Cliffs of Moher, Connemara a Aran Islands. V centru města pak turisté mohou navštívit Galway City Museum, Spanish Arch a Eyre Square.

4. Je v Galway snadné se orientovat?
Galway je relativně malé město a centrum je snadno procházenou pěší zónou. Díky tomu je snadné se v centru orientovat. Pokud cestujete do okolí Galway, doporučuje se mít k dispozici navigaci nebo mít mapu.

5. Jak se v Galway obejít bez automobilu?
V centru města je snadné se pohybovat pěšky, nejlepší možností pro další vzdálenosti je městský autobus nebo taxi. Existuje také mnoho cyklotras, které lze využít pro prohlídku okolí města.

6. Kde v Galway najdu tradiční irskou hudbu?
V Galway je mnoho hospod a barů, kde lze poslouchat tradiční irskou hudbu, nejlepší možností je však „pub-crawl“, kdy návštívite několik různých hospod a barů, abyste zažili co nejvíce irského folklóru.

7. Co jíst v Galway?
Irská kuchyně nabízí mnoho specialit, jako jsou ryby a mořské plody, tradiční irský guláš nebo pečené maso s bramborami a zelím. V Galway je také mnoho restaurací s mezinárodní kuchyní ze všech světových koutů.

8. Jaká je situace s bezpečností v Galway?
Galway je městem s velmi nízkou kriminalitou a turisté se zde cítí bezpečně. Stejně jako v jiných městech však platí, že je vždy třeba dávat pozor na své věci a střežit osobní bezpečnost.


Dovolená Irsko Galway


Dovolená v Irsku může být naprosto úchvatná a nezapomenutelná zároveň. Mezi mnoha krásnými a historickými městy, která stojí za vidění, se oázou klidu a krásy je město Galway.

Galway je městem, které se nachází na západním pobřeží Irské republiky a je známé díky svému podmanivému přírodnímu prostředí, fascinující historii a skvělému nočnímu životu. Město má mnoho kulturních památek, které jsou určeny k návštěvě.

V Galway si můžete prohlédnout nádherné kamenné budovy zroku čtrnáctého století, jakou je například kostel svatého Mikuláše, který je nejstarší stále fungující kostelem ve městě. Dalším krásným místem, které nelze přehlédnout, je katedrála svatého Niklase. Katedrála byla postavena v roce 1320 a je pojmenována po patronovi rybářů.

Galway není jen o kulturních scénách, ale také o nádherných plážích. Můžete si užít nádherné východy slunce na pláži Salthill nebo zkoumat údolí Connemara, které je považováno za jeden z nejkrásnějších míst v Irsku.

Pokud jde o gastronomii, Galway má mnoho lahůdek ke strávení. Od čerstvých mořských plodů po tradiční irskou kuchyni. Odstup od masitých jídel je také velmi snadný, protože ve městě funguje mnoho veganských a vegetariánských restaurací.

Ale to nejlepší na Galway je jeho noční život. Město je známé svými uličníky, bary a hospodami. Můžete se projít po ulici High Street a užít si atmosféru místních barů a hospod nebo se odreagovat v jazzových klubech.

Konečně, Galway má několik festivalů, které v průběhu celého roku oslavují místní kulturu a tradice, jako například Festival international des Oidhreacht. Tento festival se každý rok odehrává na konci července a slaví irskou folklórní kulturu.

Dovolená v Galway je skvělou volbou pro každého, koho láká kombinace historického města, krásné přírody a nezapomenutelného nočního života. Určitě stojí za to navštívit a užít si toto nádherné město.


Ubytování Irsko Galway


Irska město Galway se řadí mezi velice oblíbené turistické cíle v zemi. Je známé pro svou bohatou historii a kulturní dědictví, a také pro krásnou přírodu. Pokud se chystáte na dovolenou do Galwaye, určitě potřebujete kvalitní ubytování. V tomto článku se podíváme na několik možností, které máte v této oblasti k dispozici.

Hotelové ubytování

V Galwayi najdete mnoho kvalitních hotelů, které nabízejí pohodlné a stylové ubytování. Pokud máte rádi luxusní ubytování, můžete vybrat z několika pětihvězdičkových hotelů, například z Hotelu G, který se nachází pouhých 3 km od historického centra Galwaye. Tento hotel nabízí moderně zařízené pokoje s klimatizací, TV a Wi-Fi připojením. Pokud hledáte něco s menším rozpočtem, můžete se obrátit na některý z mnoha tříhvězdičkových hotelů v této oblasti, které nabízí pohodlné pokoje za dostupné ceny.

Hostely

Hostely v Galwayi jsou skvělou možností pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze na ubytování. V této oblasti najdete řadu kvalitních hostelem s moderně zařízenými pokoji a společnými kuchyněmi a sociálními zařízeními. Například Kinlay Hostel se nachází v samém srdci Galwaye a nabízí privátní pokoje i společné ložnice. Hostel nabízí snídaně, Wi-Fi zdarma a také organizované výlety do okolí.

Bytové ubytování

Pokud máte v plánu pobýt v Galwayi několik dní nebo týdnů, může být ideálním řešením pronájem bytu nebo apartmánu. V této oblasti najdete řadu kvalitních bytů ve všech cenových kategoriích, které nabízejí komfortní ubytování s kuchyňskými zařízeními a dalšími výhodami. Například apartmány Harbour se nacházejí přímo u přístavu a nabízejí výhled na Galwayskou zátoku. Tyto apartmány jsou moderně zařízeny a mají k dispozici kuchyňské vybavení, TV a Wi-Fi připojení.

Celkově tedy nabízí Galway mnoho různých možností pro kvalitní ubytování. Pokud hledáte luxusní hotel nebo pohodlný hostel, určitě najdete to, co potřebujete. Stejně tak, pokud hledáte něco s menším rozpočtem, najdete mnoho cenově dostupných ubytovacích možností. Pokud plánujete dovolenou v Galwayi, mějte na paměti, že si můžete rezervovat ubytování již předem, aby se vám nepřihodilo, že najednou nemáte kde bydlet.


Letenka Irsko Galway


Pokud se chystáte na dovolenou nebo cestu do Irska a toužíte po návštěvě menšího města s osobitým postřehem, máme pro vás tip – Galway!

Toto malebné městečko, nacházející se na západním pobřeží Irska, leží v regionu Connacht a je známé jako kulturní, turistické i univerzitní centrum. Milovníci tradiční hudby, festivalů a irského kouzla budou mít v Galway určitě co dělat.

A kromě toho, že se vám tu bude líbit, se sem dostat můžete poměrně snadno - například letenkou z Prahy. Díky leteckým společnostem jako je Ryanair se můžete vydat na dobrodružství do Irska za velmi příznivé ceny.

V Galway stojí za to navštívit například náměstí Eyre Square, kde se nachází originální socha Johna F. Kennedyho. Můžete také procházet čtvrť zvanou Latin Quarter s úzkými uličkami, kavárnami a bary, nebo se projít kolem řeky Corrib, kde najdete řadu útulných kaváren s krásným výhledem. Nejvýznamnější památkou města je však ve středu města umístěný Normanovský hrad. V jeho věži se nachází muzeum a zahrady kolem hradu se stanou příjemným zázemím pro odpočinek.

Jednu z největších atrakcí města tvoří pak především festivally. Celý rok můžete zažít pestrou směs etnických i kulturních akcí. Například letní festival Galway Arts Festival přináší množství uměleckých vystoupení, koncertů a divadelních představení, které se konají v srdci města.

Tak neváhejte a vydejte se do půvabného města Galway, kde se kromě zábavy a krásných památek budete cítit jako doma. K letenky se můžete dostat online, s určitostí najdete množství levných nabídek.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky