Objevte nejvýhodnější letenky

Irsko Letterkenny

Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Letterkenny


Zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí o Letterkenny v Irsku:

1. Jak se dostat do Letterkenny z Dublinu?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Letterkenny z Dublinu, je vlakem nebo autobusem. Pokud pojedete vlakem, musíte se nejprve dostat na nádraží Connolly v Dublinu a odtud se vydat na stanici Sligo, kde můžete přestoupit na vlak do Letterkenny. Pokud pojedete autobusem, můžete odjet z Dublinu přímo do Letterkenny.

2. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Letterkenny?

Letterkenny má mnoho nezapomenutelných míst, která stojí za návštěvu. Patří mezi ně například Glenveagh National Park, Cathedral of St. Eunan and St. Columba, Letterkenny Town Park, Donegal County Museum, Newmills Corn and Flax Mills a Ballymacool Town Park.

3. Kdy je nejlepší čas k návštěvě Letterkenny?

Nejlepší čas k návštěvě Letterkenny je obvykle v letních měsících, tedy od června do srpna. V tuto dobu je počasí nejlepší a mnoho festivalů a akcí se koná v této oblasti. Nicméně, pokud chcete vyhnout se dávám a davům, může být léto také nejrušnějším obdobím.

4. Kam můžu jít na nákupy v Letterkenny?

Letterkenny má mnoho obchodů a nákupních center, kde si můžete koupit prakticky cokoliv - od oblečení a kosmetiky až po potraviny. Mezi nejpopulárnější obchodní centra v Letterkenny patří Letterkenny Shopping Centre, Forte Shopping Centre, Tescos a Dunnes Stores.

5. Kde se můžu najíst v Letterkenny?

Letterkenny nabízí mnoho skvělých restaurací, kaváren a hospůdek, kde si můžete užít lahodné jídlo a pití. Mezi nejlepší restaurace patří například Lemon Tree Restaurant, ChestnutTree Bistro, The Brewery Bar & Restaurant a The Curry Hut. Na výběr je také mnoho rychlého občerstvení a pizzerií.


Počasí Irsko Letterkenny


Letterkenny je město nacházející se v severozápadní části Irska. Nachází se v hrabství Donegal a je největším městem v této oblasti. Počasí v Letterkenny se odráží v jeho polohě v blízkosti Atlantického oceánu. Toto počasí je ovlivněno studenými větry z Grónska a Kanady a teplými proudy, které se pohybují přes Atlantik.

V zimě je Letterkenny poměrně chladné, s průměrnými teplotami kolem 5 stupňů Celsia. Když se ochlazuje, teploty mohou klesat k -5 stupňům Celsia. Sníh není v Letterkenny příliš častý, ale občas se vyskytne v oblastech s vyšší nadmořskou výškou. Leden a únor jsou nejchladnějšími měsíci v roce.

Jaro v Letterkenny začíná pomalu stoupat teplota. Duben a květen se obvykle pohybují kolem 10-15 stupňů Celsius a ustupuje zima. Během jara mohou být v Letterkenny dostatečné srážky, ale bývají menší než v zimě.

Léto v Letterkenny je obvykle teplé a vlhké. Průměrné teploty se pohybují mezi 16 a 20 stupni Celsia. V některých dnech mohou být teploty vyšší než 25 °C. Srážky mohou být silnější v průběhu letních měsíců, ale obvykle není problém s dlouhými obdobími dešťů.

Podzim v Letterkenny přináší větší množství srážek a ochladí se v průměru na 12-15 stupňů Celsius. Říjen bývá nejspíše nejvlhčí měsíc v roce.

Celkově lze říci, že počasí v Letterkenny je poměrně stabilní, ale s výkyvy v teplotách a srážkách v závislosti na ročním období. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, měli byste se připravit na proměnlivé počasí a oblékat se v souladu s teplotami a srážkami.


Letenka Irsko Letterkenny


Pokud hledáte jedno z ne nejkrásnějších měst v Irsku, pak je to určitě Letterkenny. Nachází se v severozápadní části země v okrese Donegal a má asi 20 tisíc obyvatel. Když se rozhodnete na návštěvu, můžete si být jisti, že se dostanete do kouzelného prostředí s krásným výhledem na irskou krajinu.

Pokud chcete do Letterkenny přiletět, můžete zvolit letiště Derry nebo Belfast, které se nachází asi 80 kilometrů daleko. Nejbližší větší letiště se nachází v Dublinu, které je ale asi 250 kilometrů daleko. Pro jednodušší cestování doporučuji zvolit letiště Derry nebo Belfast.

Pro cesty v rámci města doporučuji pěší procházky podél městského parku nebo navštívit místní muzeum, kde se můžete dozvědět o historii Donegalu. Pokud máte rádi sport, můžete navštívit místní hokejový tým nebo se zúčastnit některého z místních fotbalových zápasů.

Když hledáte místo pro odpočinek, můžete se vydat do místních hospůdek a restaurací, kde si můžete dát příjemné jídlo a pití. V místní kavárně si můžete dát čaj a dort nebo si dát drink v některé z místních hospůdek.

Letterkenny je krásné místo pro návštěvu a určitě stojí za návštěvu. Pokud hledáte letenku do této krásné oblasti, můžete si ji zarezervovat online na stránkách nebo kontaktovat místní cestovní kancelář. Takže neváhejte a vyrazte do Letterkenny pro nezapomenutelný zážitek!


Dovolená Irsko Letterkenny


Irsko a jeho krása láká turisty z celého světa. Země zelené trávy, horských řek a nepřeberného množství historických památek je pro mnoho lidí synonymem dovolené snů. Mezi oblíbená místa patří také Letterkenny, město v severozápadní části Irska.

Letterkenny se nachází v části zvané Donegal, která je mezi turisty méně známá než třeba Dublin nebo Galway. Přesto nabízí mnoho úžasných zážitků a krás, které si zamilujete. Městem protéká řeka Swilly a v okolí se rozprostírají kopce a hory, které nabízejí krásné výhledy do krajiny.

Pro milovníky historie nabízí Letterkenny mnoho zajímavých míst k návštěvě. Jedním z nich je například kostel svatého Eunana, který je známý svými vzácnými vitrážemi a nádhernými sochami. Dále lze navštívit například také sídlo Glenveagh Castle, kde se turisté mohou podívat na galerii, která prezentuje irskou kulturu a historii.

I přesto, že Letterkenny není tak velké město jako Dublin nebo Galway, nabízí mnoho zábavy a možností výletů. Poblíž města se nachází třeba Národní park Glenveagh, což je ideální místo pro romantickou procházku nebo piknik v přírodě. Můžete se také procházet po městských ulicích a poznávat místní kulturu.

Mezi další zážitky, které si můžete v Letterkenny užít, patří tradiční irská hudba a tanec. Místní bary a hospody nabízejí autentickou atmosféru a posezení u dobrého piva nebo sklenky whiskey. Kromě toho zde najdete také řadu restaurací, které nabízejí tradiční irskou kuchyni, stejně jako jídla z celého světa.

Celkově lze říci, že Letterkenny je skvělým místem pro ty, kteří chtějí poznat méně známou, ale stále nádhernou část Irska. Nabízí mnoho různých aktivit, přírodních krás, historických památek a skvělou atmosféru, kterou si zamilujete. Pokud tedy plánujete dovolenou v Irsku, nezapomeňte zařadit Letterkenny do svého itineráře.


Ubytování Irsko Letterkenny


Letterkenny je největší město v hrabství Donegal v severním Irsku. Je to rušná oblast s mnoha příležitostmi k vidění a zážitkům, a proto je to oblíbené místo pro návštěvníky. Při plánování cesty do Letterkenny je důležité zvážit ubytování. Existuje mnoho možností, ať už hledáte luxusní hotelový pobyt nebo jednoduchý hostel. Zde je několik tipů na ubytování v tomto zajímavém městě.

Grand Central Hotel

Grand Central Hotel se nachází v samotném srdci Letterkennu. Tento hotel nabízí luxusní ubytování, restauraci a bary a je ideální pro ty, kteří chtějí vychutnat vše, co město nabízí. Hotelové pokoje jsou vkusné a moderně zařízené a nabízejí pohodlnou postel, TV, mini ledničku a klimatizaci. Navíc můžete využít bezplatné Wi-Fi.

Radisson Blu Hotel

Radisson Blu Hotel je další exkluzivní hotel na území Letterkennu. Nabízí ekologické ubytování s moderním a pohodlným vybavením a je ideální pro ty, kteří hledají komfort a luxus. Hotel je vybaven fitness centrem, saunami a bazénem a v případě potřeby můžete využívat také konferenční místnosti. Pokoje jsou pěkně zařízené a mají luxusní koupelnu, TV, minibar a klimatizaci.

Oaklands B&B

Verze pro domácí pohodu poskytuje možnost být ubytován v B&B. Oaklands B&B se nachází jen krátkou procházkou od centra města a nabízí příjemné a bezpečné ubytování. Majitelé B&B jsou ochotní a vstřícní a ochotně vám pomohou s jakýmkoli dotazem. Pokoje jsou příjemné a vkusně zařízené a vám bude k dispozici televize, wifi, vlastní koupelna a ranní snídaně.

Castle Grove House

Castle Grove House je elegantní a historický zámek s dvaceti pokoji, který je ideální pro ty, kteří chtějí být součástí místních tradic a historie. Když vstoupíte do hotelu, budete příjemně překvapeni dávnou atmosférou, kterou má hotel. Pokoje jsou vkusně zařízené a nabízejí soukromou koupelnu, TV a bezplatné Wi-Fi. V restauraci zámku můžete ochutnat tradiční irské jídlo a ochutnat mnoho specialit z regionálních surovin.

Tyto možnosti pronájmu budou určitě odpovídat jakékoli cestovatelské skupině. Ať už budete hledat luxus nebo pohodlí, víme, že si najdete nejvhodnější místo pro vás v Letterkenny. Ať už zvolíte jakoukoli variantu, rádi bychom vám přáli příjemný a bezproblémový pobyt v Irsku!


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky