Objevte nejvýhodnější letenky

Irsko Newgrange

Dovolená Irsko Newgrange


Irsko je krásná země s bohatou historií a kulturou, kterou můžete objevit během své dovolené. Pokud hledáte unikátní zážitek, měli byste se určitě vydat na výlet do Newgrange - starověké megalitické stavby, která se nachází na svahu kopce v krajině brzy za hranicemi Dublinu.

Newgrange bylo postaveno před přibližně 5 000 lety a je nejzachovalejším příkladem předhistorické kamenné stavby v Irsku. Tato monumentální stavba v sobě ukrývá tajemství svého účelu, ale většina vědců se domnívá, že bylo stavěno jako hrobka pro významné osobnosti.

Nejvíce lákavá vlastnost Newgrange je jeho vnější dopad, který může být pozorován ze vzdálenosti. Na vrcholu kopce, dokonale se sladící s okolní krajinou, tato středověká stavba s půdorysem kruhu stojí jako nádherná památka na dávné doby. Obzvláště s výhledem na západ slunce je scéna dojemná, když slunce září dovnitř do kamenné hrobky a rozjasňuje starověkou konstrukci.

S vstupenkou pro návštěvu Newgrange získáte možnost prozkoumat interiér této vzácné stavby, kterou vědci označili za nejvýznamnější astronomickou zónu na světě. Uvnitř stavby uvidíte množství archeologických objevů, včetně hrobek, soch, keramiky a dalších předmětů nalezených v oblasti Newgrange.

Vhodnou dobou návštěvy této oblasti je říjen, kdy se slunce stáčí na nízké západní obloze a vytváří velice krásný efekt. Pokud máte zájem o tuto nádhernou historickou památku, zvažte zahrnutí Newgrange jako součásti vaší naplánované dovolené v Irsku.

Celkově lze říci, že návštěva Newgrange nabízí nejen neuvěřitelně krásné scény, ale také náhled na přímou vazbu mezi dávnými lidmi a sluncem, kterou může být velmi inspirující. Budete fascinování krásou této jedinečné stavby a vynikající příležitostí se seznámit s minulostí Irského národa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Newgrange


1. Co je to Newgrange?
Newgrange je pravěký pohřební komplex v Irsku, který byl postaven kolem roku 3200 př. n. l. Je známý pro svoji kulturní a archeologickou hodnotu a byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO.

2. Co je zvláštního na Newgrange?
Jedinečným rysem Newgrange je jeho centrální prostory, které jsou osvětleny slunečními paprsky během zimního slunovratu, kdy se slunce dostává přes vchod na jižní straně stavby a osvětluje centrální komoru.

3. Jak dlouho trvá prohlídka Newgrange?
Prohlídka Newgrange trvá zhruba 45 minut. Zahrnuje krátký film o historii a archeologii místa a návštěvu vnitřních komor.

4. Jak se dostat do Newgrange?
Newgrange se nachází nedaleko obce Donore v hrabství Meath v Irsku. Nejlepší způsob, jak se dostat tam, je autobusem nebo autem. Z Dublina trvá cesta přibližně hodinu jízdy.

5. Potřebuji si zakoupit vstupenky dopředu?
Ano, doporučuje se vstupenky zakoupit dopředu, protože Newgrange je velmi populární turistickou atrakcí a vstupenky bývají často vyprodány.

6. Můžu vstoupit do vnitřních prostor Newgrange?
Ano, návštěvníci mají přístup do vnitřních komor Newgrange. Prohlídka je vedená průvodcem, a návštěvníci jsou požádáni, aby nedotýkali se stavebních prvků a architektury této historické budovy.


Letenka Irsko Newgrange


Irsko a jeho jedinečná historie fascinují návštěvníky z celého světa. Jedním z nejzajímavějších míst na irské mapě je bezesporu archeologická lokalita Newgrange, která se nachází v údolí řeky Boyne v centrální části Irska. Pokud se chystáte do Irska, určitě byste měli zvážit návštěvu této fascinující památky.

Newgrange je nejvýznamnější a nejlepší dochovanou stavbou, která patří k mohylové kultuře. Tato budova se datuje do doby před více než 5 tisíci lety a je vzácným důkazem techniky a módy té doby. Stavba, která je považována za jedno z největších technologických a inženýrských úspěchů té doby, byla postavena s velkou pracností a byla využívána především jako pohřebiště pro významné osobnosti.

Jediný způsob, jak se dostat do Newgrange, je letadlem z Prahy na irské letiště, které je vzdáleno zhruba hodinu jízdy od této archeologické památky. Letenky na tento let mohou být koupit u mnoha cestovních kanceláří a online prodejců letenek. Důležité je však zvážit, že návštěva Newgrange vyžaduje registraci s návštěvou a během letních měsíců je k dispozici pouze omezený počet vstupenek.

Při návštěvě Newgrange se návštěvníci ocitnou uprostřed starobylého místa a budou mít možnost vidět mnoho fascinujících artefaktů a zbytků ze starověkého irského života. Všechny tyto pozůstatky jsou na místě chráněny a mohou být prohlíženy jen za doprovodu průvodce. Vstupenky jsou k dispozici na místě nebo je možné si je rezervovat předem online.

Kromě Newgrange je také možné navštívit další archeologické památky v okolí, včetně zvláště fascinujícího svatyně Knowth, která leží hned vedle Newgrange. Knowth je největší ze všech hrobek, které byly nalezeny v údolí Boyne, a patří k nejvýznamnějším archeologickým památkám v Irsku.

Irsko je země s neuvěřitelně bohatou historií a kultuře. Návštěva archeologické památky Newgrange je jedním z nejlepších způsobů, jak objevit a ochutnat tuto unikátní a fascinující část irského dědictví. Takže vyrazte na to a plánujte svou návštěvu s letenkou do Irska.


Počasí Irsko Newgrange


Irska je malá, ale impozantní země, bohatá na přírodní krásy a historické památky. Jednou z nejvýznamnějších a nejstarších památek je Newgrange, která se nachází v údolí řeky Boyne v hrabství Meath, asi 50 kilometrů severně od Dublinu. Newgrange je jedním z nejlepších příkladů megalitické architektury na světě.

Newgrange byla postavena v době neolitu, kolem 3200 př. n. l. Je to velký hrob s kamennou kupolí, který byl stavěn po dobu několika století. Interiér stavby je naplněn množstvím symbolů a reliéfů. Kupole Newgrange je umístěna takovým způsobem, že se slunce úplně zastaví na svátek zimního slunovratu 21. prosince, a tak dovnitř proniká mnoho světla. Tento jev byl objeven teprve v roce 1967, když se vlivem povodně zničené střechy Newgrange propadlo světlo dovnitř. Je to důkaz toho, že naši předci dokázali vytvořit sofistikovanou architekturu i bez moderních nástrojů a technologií.

Počasí v Irsku může být velmi proměnlivé, s teplotami, které se pohybují od 5-15 stupňů Celsia v zimě a 15-20 stupňů Celsia v létě. V zimě bývá vítr a déšť, což může znamenat, že nikdy nevíte, co od počasí očekávat. V létě bývá ale většinou tepleji a světleji a také méně deštivě, což znamená, že turisté mohou strávit více času venku, což je pro návštěvu takových míst jako Newgrange velmi důležité.

Návštěva Newgrange v létě může být velmi příjemná, když je teplo a světlé. V zimě se ale lidé mohou setkat s většími výzvami, jako je méně světla a nižší teploty, protože Newgrange má otevřenou střechu. Turisté by si proto měli přinést vhodné oblečení, aby se dokázali zahřát a ochránit proti větru.

Newgrange je zapsána v seznamu světového dědictví UNESCO a je oblíbeným turistickým cílem pro návštěvníky z celého světa. Je to fascinující místo s neuvěřitelnou historií a architekturou. Navštívit Newgrange znamená pro turisty obdivovat práci našich předků a poznat něco nového o historii tohoto krásného ostrova.


Ubytování Irsko Newgrange


Irsko je známé svými mistrovskými památkami starověku, jako je kamenný kruh Stonehenge. Jednou z těchto památek v Irsku je Newgrange, která se nachází jen několik kilometrů od města Drogheda a asi 50 kilometrů severně od Dublinu. Navštívit Newgrange není jen návrat do minulosti, ale také zážitek pro zlaté irské krajiny, a proto je pro turisty důležité vědět, kde najít ideální ubytování.

Newgrange byla postavena pravděpodobně mezi lety 3300 a 2900 př.n.l. a je nejznámější kamennou stavbou v dávné Irské, která dodnes stojí. Stavba byla využívána pro pohřební rituály, kdy to bylo místo pohřbívání bojovníků a vůdců kmene, a stala se také významným místem mýtu a legend irského národa.

V přibližné vzdálenosti 20 minut jízdy od Newgrange se nachází městečko Slane, které nabízí velký výběr ubytování všech druhů. Můžete si vybrat, zda chcete být ubytováni v hotelu nebo v tradiční irské hospodě. Pokud hledáte něco luxusního, můžete se ubytovat v sayonském zámečku Tankardstown House. Pokud se chcete ubytovat v hospodě, nabízí se vám varianta s více než 20 pokoji v Boyles of Slane.

Pokud byste však raději byli přímo v centru Droghedy, můžete se ubytovat v hotelu Westcourt. Tento hotel vám nabízí krásné pokoje s moderním interiérem a vynikající restauraci. Na procházku po městě se odtud dostanete pohodlnou chůzí.

Pokud hledáte stylové ubytování pro svůj pobyt v Irsku, doporučuje se podívat se na Airbnb. Mnoho míst nabízí možnost bydlení v tradičních irských kabinách, domech a lodích.

Newgrange je také známá svými nekonečnými zelenými poli a roztomilými horskými vesničkami. Pokud chcete být blíže k přírodě a nedaleko Newgrange, můžete se ubytovat v kempu, jako je Oldbridge Caravan Park. Tento kemp má k dispozici elektrické zapojení, sprchy a WC.

Návštěva Newgrange bude pro každého turistu nezapomenutelnou zkušeností, a proto je důležité vybrat ideální ubytování. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro luxusního sayonského zámku nebo tradiční irskou hospodu, nebo se rozhodnete pro kemp nebo pobyt v přírodě, budete mít při prohlídce Newgrange krásnou a pohodlnou cestu.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky