Objevte nejvýhodnější letenky

Island Hraunfossar

Nejčastější dotazy a odpovědi Island Hraunfossar


1) Co jsou Hraunfossar?
- Hraunfossar jsou série vodopádů nacházejících se na řece Hvítá v západním Islandu.

2) Jak se dostanu k Hraunfossar?
- Nejlepší způsob, jak se dostat k Hraunfossar, je autem. K vodopádům se můžete dostat po silnici č. 1 a odbočení na silnici č. 50.

3) Je vstup na Hraunfossar placený?
- Ne, vstup na Hraunfossar je zdarma.

4) Kdy jsou Hraunfossar otevřené?
- Hraunfossar jsou otevřené po celý rok.

5) Je možné se k Hraunfossar dostat veřejnou dopravou?
- Ano, k Hraunfossar je možné se dostat autobusem od Reykjavíku.

6) Kolik času bych měl/a plánovat návštěvu Hraunfossar?
- Návštěva Hraunfossar obvykle trvá přibližně hodinu, ale můžete si zde také odpočinout a projít si okolní přírodu.

7) Co dalšího mohu v blízkosti Hraunfossar navštívit?
- V blízkosti Hraunfossar se nachází mnoho dalších zajímavých přírodních krás, jako například národní park Snæfellsjökull, národní park Þingvellir, ledovec Langjökull nebo sopky Hekla a Eyjafjallajökull.


Dovolená Island Hraunfossar


Island je známý svými přírodními krásami a jedním z nejzajímavějších míst, které můžete na této zemi navštívit, je region Hraunfossar. Tento region se nachází poblíž města Borgarnes a je známý pro své vodopády, ledovce, termální prameny a další přírodní úkazy. Dovolená v Hraunfossaru je určitě zážitek, který nezapomenete.

Hraunfossar jsou unikátní řada vodopádů, které se nacházejí na řece Hvítá. Co je na nich tak unikátního? Voda z těchto vodopádů tekoucí z podzemních pramenů. Takže místo jediného vodopádu vidíte celou řadu malých a středních vodopádů na délce přibližně 900 metrů. To je krásný pohled, který by si neměl nikdo nechat ujít.

Kromě Hraunfossaru je zde také Reykholt, který byl domovem jednoho z nejvýznamnějších islandských historiků a spisovatelů, Snorriho Sturlusona. V Reykholtu najdete muzeum věnované Snorriho životu a dílu, stejně jako jeho bývalý dům a stodolu. Pokud máte rádi historii a literaturu, Reykholt je pro vás skvělou volbou.

Další atrakce v regionu Hraunfossar je méně známá jeskyně Víðgelmir. Tato jeskyně je jednou z největších v Evropě a je jedinečná díky svému geologickému složení. Můžete si zde prohlédnout úchvatné vápencové krápníky a stalo se z ní oblíbené místo pro turisty, kteří hledají přírodní zázraky.

Další přírodní zázrak, který byste měli navštívit v regionu Hraunfossar, je termální pramen Deildartunguhver. Tento pramen vytryskuje voda o teplotě 97 stupňů Celsia a produkuje nejvyšší množství horké vody v Evropě. Voda z pramene se používá k vytápění domů a k produkci elektrické energie.

V regionu Hraunfossar je mnoho možností, jak si užít skvělou dovolenou. Můžete si zde prohlížet krásné vodopády, ponořit se do historie, obdivovat geologické zázraky nebo relaxovat v termálních pramenech. Hraunfossar nabízí zážitek pro každého návštěvníka a je tu možnost najít si cestovní plán, který odpovídá vašim zájmům.

Pokud hledáte dovolenou ve skvělé přírodě, ať už je vaším cílem relaxace nebo aktivního odpočinku, neváhejte si vybrat dovolenou v regionu Hraunfossar na Islandu. Tuto oblast si můžete užít během celého roku, takže neváhejte a plánujte vaši dovolenou hned teď.


Ubytování Island Hraunfossar


Island, země ledovců a sopky, skrývá mnoho přírodních krás. Jednou z nich je i vodopád Hraunfossar. A pokud vás sem přivádí zájem o jeho krásy, určitě stojí zato se zde ubytovat.

Většina turistů si vybere ubytování v nejbližším městě Borgarnes. Zde najdete širokou paletu možností od hotelů, až po apartmány a hostely. Pokud si chcete zážitek vyzkoušet v místě samotném, najdete zde kempy a chatky turistického domu, kde můžete přespávat.

Pokud se ale chcete přiblížit k přírodě a zůstat v klidném prostředí, můžete se ubytovat v některém z nedalekých statečkých domů. Tyto domy pocházejí z 19. století a dnes slouží turistům jako ubytování. Jsou plně vybavené a nabízejí pokojný pobyt v srdci přírody. Dům ve vesnici Sælingsdalur stojí přímo na břehu řeky, ve které se vodopád Hraunfossar vlévá. Výhled z okna pak nabízí nádherný pohled na zelené údolí a krásné vodopády.

Pokud se rozhodnete zůstat v okolí, přímo u vodopádu Hraunfossar najdete dvě služby ubytování. První z nich je kemp, který se nachází hned vedle parkoviště. Nabízí naprosté základy pro stanování, vysušení oblečení a snídani z místních potravin. Vedle kempu se pak nachází progresivní turistický komplex, kde si můžete pronajmout chatky a domy. Vše je zde plně vybavené a k dispozici je i sauna, kterou můžete využít po náročném dni stráveném v přírodě.

Návštěva vodopádu Hraunfossar je velice oblíbená a ubytování v jeho okolí vám nabídne jedinečné zážitky a příjemné prostředí. Vybrat si však musíte sami podle svých priorit a požadavků. Pokud máte rádi klid a soukromí, raději se rozhodněte pro statečeký dům, pokud potřebujete vybavení a servis, vyberte si některý z měst v okolí. Pokud si však nevíte rady, neváhejte a zkuste si ubytování v přírodě. Island je totiž země s velice čistým ovzduším, takže pro kvalitní spánek a odpočinek určitě neurazí.


Letenka Island Hraunfossar


Island Hraunfossar: Užijte si krásu islandské přírody

Island Hraunfossar je jednou z nádherných přírodních zajímavostí, kterou byste neměli při vaší cestě po Islandu vynechat. Tento krásný vodopád se nachází na řece Hvítá, v blízkosti města Borgarnes. Hraunfossar je způsoben skoro naprosto neobyčejným přírodním jevem, kterým jsou podzemní prameny, které vytékají z lávy. Tyto prameny jsou velice chladné a tak se stékají po kamení do řeky Hvítá, která získává naprosto báječnou modro-zelenou barvu.

Hraunfossar znamená v islandskej řeči "lávové vodopády". Tyto vodopády dosahují výšky až několika metrů a jejich šířka se pohybuje okolo sta metrů. Pohled na tuto přírodní památku je naprosto senzační a nezapomenutelný, můžete se zde užít naprosto malebnou atmosféru. Okolní krajina, kterou tvoří sopky, ledovce, gejzíry a nejen to, zde dokonale připomínají, jak krásná a dokonalá může být příroda v čistotě a divokosti.

Jestliže přijedete autem, můžete zaparkovat zdarma na parkovišti, kde je zřízená i informační kancelář, kde můžete dostat informace o okolí a také o dalších přírodních zajímavostech. Z parkoviště se musíte projít asi deset minut vzhůru po místním slavném turistickém chodníku, který je dobře značený a velice snadno najdete. V létě jsou zde ještě mnoho dalších aktivit a vy si můžete užít například jízdu na koni nebo lanovkou, nebo si posedět v kavárně přímo u řeky. Pokud se rozhodnete navštívit Hraunfossar v zimě, nevynechejte na sebe dobré, teplé oblečení a boty. Celé místo totiž vypadá naprosto magicky po sněhové vánici, kterou zde můžete zažít.

A jak se dostat na Island? Nejlepší možností jsou letecké společnosti, které létají z velké řady evropských i amerických měst, přímé lety pak většinou směřují do hlavního města Reykjavíku. Cena letenky se pohybuje v závislosti na sezóně a předpokládané poptávce.

Můžeme tedy s klidným svědomím říci, že Island Hraunfossar je nádhernou a divokou přírodní památkou, kterou zkrátka musíte při své cestě po Islandu vidět. Snadno dostupná, nabízí zážitky pro každého a jeho kouzlo vás jistě okouzlí jako u mnoha jiných podobných míst na Islandu.


Počasí Island Hraunfossar


Hraunfossar je jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších přírodních divů na Islandu. Nachází se ve západní části ostrova a je tvořen několika kaskádami, které se svažují dolů z úpatí sopky. Jen několik kilometrů od Hraunfossaru se nachází velké množství dalších turistických atrakcí, jako například lázně Reykholt, západní fjordy nebo národní park Snæfellsnes.

Islandské počasí je velmi nevypočitatelné a může se změnit během pár hodin. I když je Hraunfossar krásné místo kdykoliv v roce, nejlepší doba na návštěvu je v létě, kdy jsou dny nejdelší a teploty příjemné. Během léta může být na Islandu příjemných 10-15 °C, což sice nepřipomíná pláže v Karibiku, ale je velmi příjemné na prohlídky přírodních krás.

V zimě je podívaná na Hraunfossar ještě úchvatnější, když voda v kaskádách zamrzne a vytváří skangli a ledové obrysy. Nicméně byste se měli připravit na teploty pod bodem mrazu a na velmi krátké dny.

Pokud se chystáte na Island na výlet křižovatkou Hraunfossar, měli byste být připraveni na každé počasí. Doporučuje se vzít si s sebou teplé oblečení, nepromokavou bundu a dobré boty. Protože na Islandu může během jednoho dne být slunečno, ale také pršet, sněžit, větrat a mrazit.

Ať už se rozhodnete Island navštívit v létě či v zimě, Hraunfossar vás určitě ohromí svou krásou. A když si po prohlídce připadáte unaveni, odpočiňte si a zahřejte se v některé z okolních termálních lázní. Islandské počasí sice může být velmi chladné, ale dovolená na tomto nádherném ostrově se vám bude určitě líbit!


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky