Objevte nejvýhodnější letenky

Island Jökulsárlon

Nejčastější dotazy a odpovědi Island Jökulsárlon


Dotaz: Jak se dostanu na Island Jökulsárlon?

Odpověď: Island Jökulsárlon se nachází na jihovýchodě Islandu, asi 375 km od hlavního města Reykjavíku. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je půjčit si auto a jet po Ring Road, což je největší silnice na Islandu. Také existuje možnost využít organizovanou tour.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Island Jökulsárlon?

Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Island Jökulsárlon je v létě, kdy jsou na Islandu delší dny a teplé počasí. Navštivte místo v červnu, červenci a srpnu, kdy jsou teploty kolem 15-20 °C. V zimě je to také krásné, když se moře a okolní oblasti změní na kouzelnou zimu.

Dotaz: Kolik stojí vstup na Island Jökulsárlon?

Odpověď: Island Jökulsárlon je venkovní atrakce, takže není žádný vstup. Dostanete se tam zdarma, ale pokud si chcete pronajmout loď a projet se po laguně, musíte si zaplatit poplatek.

Dotaz: Je možné kempovat v blízkosti Island Jökulsárlon?

Odpověď: Určitě ano. Existuje několik kempů v blízkosti Island Jökulsárlon.

Dotaz: Které aktivity jsou k dispozici v Island Jökulsárlon?

Odpověď: V Island Jökulsárlon je možnost projet se po laguně lodí, turistické trasy a pozorování přírodních krás. Také si můžete půjčit sněžnice a projít si ledovec.


Počasí Island Jökulsárlon


Jökulsárlón, známé také jako ledovcové jezero, je jedním z nejkrásnějších míst na Islandu. Toto ledovcové jezero se nachází na jihovýchodě země, nedaleko národního parku Vatnajökull.

Jökulsárlón je populární celoročně a stává se jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů na Islandu. A přestože se tam turisté mohou potkat bez ohledu na roční období, počasí se v závislosti na čase roku liší.

I když na Islandu panují velmi rozmanité klimatické podmínky, počasí v oblasti Jökulsárlónu bývá většinou vlhké a chladné, což vyžaduje pečlivé plánování a vhodné oblečení. V létě se obvykle vyskytují deštivé a chladné dny, ale teploty se pohybují přibližně mezi 10 a 15 °C.

V zimě bývá počasí chladné a neúprosné, s teplotami se pohybujícími od -5 do 5 °C. Srážek v této době ročního období není tolik, ale množství sněhu může být velké a dlouhé mrazy běžné.

V souvislosti s tím, že se jedná o ledovcové jezero, hraje důležitou roli také teplota vody. Voda v jezeře je v průměru -1 °C a i přes extrémně nízkou teplotu se v ní živočichové dokážou přežívat.

Navštívit tak krásné místo jako Jökulsárlón se vyplatí kdykoliv během celého roku. Nicméně, vzhledem k měnícímu se počasí na Islandu, je třeba být připraven na proměnlivé podmínky a ujistit se, že máte vhodné oblečení a obuv.

Ať už se rozhodnete navštívit Jökulsárlón v létě nebo v zimě, můžete si být jisti tím, že to bude jedno z nejkrásnějších míst, které kdy budete mít možnost navštívit.


Letenka Island Jökulsárlon


Island - Jökulsárlon: Cesta do úžasného světa ledu a krásy

Island Jökulsárlon je bezesporu jedno z nejúchvatnějších míst na Islandu a nejen na ostrově, ale i v Evropě. Toto místo, nacházející se na jihu Islandu, je především známé ve světě pro svou krásnou lagunu, kde plavou ledovce. Je to neuvěřitelný koktejl krásy, plný magických krajinek, ledovců a vodopádů, jehož návštěva Vás uchvátí a nenechá Vás chvíli přijít na myšlenky.

Cesta do Islandu Jökulsárlon nabízí návštěvníkovi mnoho překvapení. Oblast tohoto nádherného ledovce obklopuje krásná horská krajina, přičemž na každém kroku se setkáváme s různými přírodními fenomény. Pokud jste milovníky přírody, jistě Vás nadchne hranice ledovcového jezera nebo pozorování rojů tučňáků, kteří se v této oblasti vyskytují.

Největším lákadlem je ale samozřejmě samotná ledovcová laguna, která Vás dostane svými neuvěřitelnými barvami a skvělými výhledy na okolní horstva a ledové zdi. Pokud máte štěstí, uvidíte i lachtany, kteří si rádi na kouskách ledu polehávají.

Navíc se můžete zapojit do vodních aktivit, jako je například rozdávání ledových bouří nebo zábava v ledových jeskyních, kde bývají ledové útvary zdobeny různou barevnou sférou. Při této aktivitě si však musíte dát pozor, protože jsou velmi křehké a při neopatrném zacházení mohou snadno ztratit svou nádhernost.

Chcete-li navštívit Island Jökulsárlon, musíte si zakoupit letenky, protože je to jediný způsob, jak se sem dostat. Letenky jsou obvykle pro tyto místa levné v průběhu roku, ale mohou se zvýšit během turisticky nejvytížených období, pokud chcete ušetřit peníze, doporučujeme nakupovat letenky dopředu.

Návštěva Island Jökulsárlon je zážitkem, který stojí za to. Vžitá vás silná inspirace z těchto krásných míst na Islandu bude trvat celý život. Toto je místo, které nabízí návštěvníkům vše! Překrásné horské vrcholky, ledovce, sněhobílý prach, který se otáčí na bílých stráních, hluboké ledovcové řeky, lachtany a mnoho dalších. Takže neváhejte a vydejte se na Island, kde se vydáte na cestu přírody a krásy, která Vás rozhodně nezklame!


Dovolená Island Jökulsárlon


Island Jökulsárlon, také známý jako ledovcové jezero Jökulsárlón, je překrásný přírodní zázrak, který se nachází na jihovýchodě Islandu. Mnozí turisté tuto oblast navštěvují při své cestě po ostrově, a to s dobrým důvodem. Jökulsárlon nabízí nádherné výhledy na hory, ledovce a jezero, což z něj činí ideální místo pro dovolenou.

Za hlavní turistickou atrakci ledovcového jezera Jökulsárlon lze považovat loďky na jezeře, tzv. "amfibie". Tyto speciální lodě se pohybují mezi plovoucími ledovci a umožňují návštěvníkům úžasný pohled na ledovce a tuto neobvyklou přírodní scenérii. Další způsob, jak prozkoumat ledovcové jezero, je "rafting" nebo "kayaking", což je zážitek, který si mnozí turisté oblíbili.

Pro ty, kteří chtějí tuto oblast lépe prozkoumat, je tu i možnost výletů po okolí. Na celé Islandu můžete najít spoustu turistických tras, které vás zavedou do těch nejkrásnějších oblastí a přírodních památek. Výlety jsou často doporučovány s průvodcem, který Vám může pomoci při orientaci v nevšední krajině a podat další informace o místech, které navštívíte.

Mnozí turisté si také nechají líbit ledovcovou jeskyni. Tyto jeskyně vznikají v průběhu celého roku a v závislosti na podmínkách v daném roce, můžou být v různých místech. Nejlepší podmínky pro prozkoumání těchto neobvyklých ledovcových jeskyň jsou obvykle v zimě, kdy návštěvníci mohou vidět obrovské ledové skály a nádherné modré barvy.

Kromě toho nabízí Island Jökulsárlon i mnoho dalších aktivit pro turisty, jako jsou např. pěší túry po okolí, rybaření a celou řadu dalších možností. Pobyt v této oblasti je ideální jak pro rodiny, tak i pro páry a jednotlivce, kteří touží po poznávání krás Islandu.

Island Jökulsárlon se stává stále populárnějším turistickým cílem a s jeho nádhernou přírodou nabízí nezapomenutelnou dovolenou. Navštivte tuto překrásnou oblast a uvidíte, že jeho krása nadchne nejen vás, ale také celou vaší rodinu.


Ubytování Island Jökulsárlon


Island je klenotem na severu Atlantiku. Zdejší krajina je neuvěřitelně rozmanitá, plná mističek, vodopádů a geotermálních polí. Pokud hledáte unikátní a úchvatné místo k pobytu, asi byste neměli podceňovat ubytování Island Jökulsárlon.

Jökulsárlon je nejznámější oblastí ledovců v Islandu a snad i v celé Evropě. Je to ledovcové jezero obklopené nezvyklými formacemi zmrzlého sněhu a ledu. Je tady několik nabídek ubytování, které vám umožní prožít něco neuvěřitelného.

Jednou z nejvíce uznávaných možností nabízejících úžasný výhled na ledovce a okolní krajinu je ubytování v Kráteru. Toto ubytování vám nabídne stylový a pohodlný pobyt v prostorných apartmánech. Všechny pokoje nabízejí nádherný výhled na jezero a ledovce. Pokud hledáte romantické a klidné místo s neskutečným výhledem, pak je Kráter tou pravou volbou pro vás.

Další skvělou volbou je ubytování ledovcové kaluže. Je to poctivé a stylové místo, kde můžete zažít Island z jedinečného pohledu. S originálním nábytkem a vybavením se budete cítit jako pohoštění hosté na oslavě. Ledovcová kaluže nabízí deset neuvěřitelně prostorných pokojů s moderním vybavením a výhledem na Jökulsárlon. Všechny pokoje jsou klimatizované a vybavené podlahovým vytápěním. Dostupné je také bezplatné parkování a wi-fi.

Když do Islandu přijedete pro zážitek, tohle ubytování vám to zaručeně nabídne. Poněkud vyhlášeným ubytováním v této oblasti je hostel Jökulsárlon. Pokud hledáte cenově dostupné, ale zároveň unikátní a stylové místo k pobytu, pak je toto ubytování ideální pro vás. Hostel nabízí k dispozici pohodlné pokoje pro více osob, ale rovněž i soukromé ložnice. Hostelového stylu se netřeba bát, snack bar s pouštním výhledem v hale hostelu se stává dokonce oblíbeným místem, kde si můžete dát drink s pozorováním krásného rozmanitého okolí.

Kromě těchto ubytování jsou tu po celé oblasti zázemí pro karavany nebo bagry. Pokud plánujete pobyt na Islandu kromě každodenního objevování jeho krás potřebujete takové, které nabídne samostatnost a nezávislost, tyto typy ubytování jsou ideální volbou. Samozřejmě jsou dobré i pro městské dovolenky, kdy vaše pohodlí bude v klidu na kolech.

Island je nevšední a exotická destinace, s obrovským množstvím přírodních klenotů, které stojí za návštěvu. Pokud hledáte něco speciálního, pak neváhejte, Island Jökulsárlon nabízí ubytování, které vám umožní prožít jedinečný zážitek.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky