Objevte nejvýhodnější letenky

Izrael Timna Park

Počasí Izrael Timna Park


Izrael Timna Park se nachází v jižní části Izraele a je oblíbeným turistickým cílem pro milovníky přírody a geologie. Návštěvníci zde mohou obdivovat impozantní skalní útvary, historické památky a konat různé aktivity jako například turistiku, jízdu na horských kolech, výlety na velbloudích nebo jízdu na zipline.

Jedním z faktorů, který ovlivňuje návštěvu Izrael Timna Park, je počasí. Jižní část Izraele má subtropické podnebí s horkými, suchými léty a mírnými zimami. Průměrná teplota v létě dosahuje kolem 30 stupňů Celsia, zatímco v zimě se pohybuje okolo 20 stupňů Celsia.

V létě je v Izrael Timna Park Extrémně horko a sucha, což ztěžuje turisty. Kromě toho může být v parku silné slunce, což zvyšuje rizika úžehu a dehydratace. Návštěvníci by měli být dobře hydratovaní, používat krém na opalování a nosit klobouky nebo šátky při pobytu na slunci. Pokud je to možné, návštěvníci by měli navštívit park brzy ráno nebo později v odpoledních hodinách, aby se vyhnuli nejsilnějším slunečním paprskům.

V zimě může být v Izrael Timna Park chladněji a návštěvníci by měli být dobře oblečeni, protože noční teploty mohou klesnout až na 10 stupňů Celsia. Nicméně zahrnuje turistika na nejúchvatnějších místech parku, například skalních oblastech a oázách.

Celkově je tedy nejlepší návštěvní doby parku období jara a podzimu, kdy jsou teploty mírnější a není příliš horko nebo chladno. Návštěvníci by měli zvážit také předpověď počasí před cestou do parku a přizpůsobit se tomu, protože počasí může být velmi nevyzpytatelné. Pokud se řídíte těmito tipy, můžete zažít nezapomenutelnou návštěvu v Izrael Timna Park.


Dovolená Izrael Timna Park


Izrael má mnoho krásných míst, které stojí za to navštívit. Jedním z nich je Timna Park, který se nachází v jižní části země. Tento park je bohatý na historii a přírodní krásy, což jej činí ideálním místem pro dovolenou.

Timna Park je největší park v Izrael, rozkládá se na ploše přibližně 60 kilometrů čtverečních. Park je známý svými krásnými skalními útvary a kaňony, které jsou vytvořeny z červeného pískovce. Zde si můžete prohlédnout unikátní skalní oblouky a další neuvěřitelné útvary.

Kromě skal můžete v Timna Parku navštívit i starověké měděné doly, které pochází z doby biblických patriarchů. Tyto doly byly obnovovány a používány po tisíciletí až do 6. století před naším letopočtem.

Park je otevřen po celý rok, ale nejlepší čas k návštěvě je během jara a podzimu, kdy jsou teploty mírnější. Během léta může být velmi horko a vzhledem k tomu, že park se nachází v poušti, je doporučeno mít s sebou dostatečné množství vody.

Kromě prohlídek skal a důlních pracovišť můžete v parku vyzkoušet také různé sportovní aktivity jako jsou půjčovny jízdních kol, jízdy na velbloudech a různé turistické trasy. K dispozici jsou i mnohé restaurace a obchody, kde si můžete zakoupit suvenýry a další potřeby.

Celkově je Timna Park skvělým místem pro dovolenou v Izraeli. Můžete si zde užít krásnou přírodu a historii a zároveň si vyzkoušet různé sportovní aktivity. Je to také skvělý způsob, jak se odpojit od civilizace a strávit čas v nádherném prostředí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Izrael Timna Park


1) Jak se dostanu do parku Timna?
Odpověď: Park Timna je asi 25 km severně od města Eilat. Můžete jet autem nebo autobusem.

2) Jaké jsou otevírací hodiny parku Timna?
Odpověď: Otevírací doba se liší podle sezóny. V létě je park otevřen od 6:00 do 21:00, zatímco v zimě je otevřen od 8:00 do 17:00.

3) Musím si předem rezervovat vstupenky na park Timna?
Odpověď: Rezervace není nutná, ale v období návštěv turistů bývá park plný. Proto doporučujeme si zakoupit vstupenky předem, abyste si zajistili místo.

4) Jaká je vstupní cena do parku Timna?
Odpověď: Cena vstupného se liší podle věku a druhu vstupenky. Aktuální ceny naleznete na webových stránkách parku nebo na vstupní bráně.

5) Je v parku Timna možné kempovat?
Odpověď: Ano, v parku je k dispozici stanování. Pokud máte zájem o stanování, doporučujeme si zajistit místo předem.

6) Lze v parku Timna vidět skutečné beduínské osady?
Odpověď: Ano, park nabízí návštěvu autentických beduínských osad a možnost ochutnat beduínskou kuchyni.

7) Je v parku možné projet se na koni?
Odpověď: Ano, v parku je možné si pronajmout koně a projet se po okolní krajině.

8) Jaké aktivity lze dělat v parku Timna?
Odpověď: V parku lze dělat různé aktivity, jako je turistika, cykloturistika, jízda na koni, návštěva skalních reliéfů a geologických útvarů, nebo se vykoupat v jezírku Timna.


Ubytování Izrael Timna Park


Izrael Timna Park je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Izraeli, která je známá díky svému jedinečnému geologickému a archeologickému kontextu. Navštívit Timna Park je tedy jako prokousat se plátnem historie a přírody zároveň. Ubytování v Timna Parku neohrožuje možnost navštívit a prozkoumat celou oblast, to znamená přírodní scenérie, kulturu, historii a archeologické památky.

Pro ty, kteří se chtějí ubytovat přímo v Timna Parku, je možné si vybrat ze dvou možností - stanování nebo spaní v beduínském stanu. Stanování je ideální volbou pro ty, kteří chtějí být blíže k přírodě a zažít opravdové dobrodružství v poušti. Park umožňuje hostům stanování v kempu, vybaveném vším, co je potřeba k příjemnému pobytu, včetně sprch a toalet.

Pro návštěvníky, kteří si chtějí užít více pohodlí, beduínské stany jsou určitě skvělou možností. Tyto stanové lázně jsou na výběr v různých velikostech a v sobě mají vestavěnou různé vybavení od sprchového koutu až po postele se zdravotnickými matracemi. Okolí stanů je dobře osvětlené a obklopené krásami pouště.

Vedle základního ubytování, je také k dispozici restaurace, kde se podávají pokrmy plné místních chutí a tradic. Mezi nabídkou jídel je mnoho různých pokrmů, včetně místní kuchyně beduínů. Po náročném dni plném prozkoumávání parku je noční večeře vypaseným způsobem, jak se odpočinout. Restaurace nabízí i vegetariánskou kuchyni, takže si každý dokáže vybrat to, co ho nejvíc osloví.

Jmenovitě jsou zde také k dispozici další zábavní aktivity například jízdy na velbloudech, projížďky po parku či ukázky tradičních beduínských tanců. Mohou si tak hosté připravit pestrý program plný zábavy a dobrodružství.

Celkově lze tedy říci, že ubytování v Timna Parku je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí prožít skvělou dovolenou. V kombinaci s přírodou, historií a kulturou nabízí park nepřeberné množství různorodých zážitků a aktivit, které nejsou k nalezení nikde jinde. Navštívte Timna Park a prožijte nezapomenutelnou dovolenou v Izraeli!


Letenka Izrael Timna Park


Izrael je velmi populární turistickou destinací a nabízí mnoho krásných přírodních památek, zajímavostí a turistických atrakcí. Jednou z těchto zajímavostí je Timna Park - rozlehlý přírodní park, který se nachází v jižním Izraeli, poblíž hranic s Jordánskem.

Timna Park se rozprostírá na ploše více než 60 km² a nabízí návštěvníkům mnoho atrakcí, jako jsou například skalní útvary, pouštní krajina a starověká dolování mědi. Tento park je skutečným rájem pro všechny milovníky přírody a historie.

Abychom se dostali do Timna Parku, je nutné nejprve zakoupit letenku do Izraele. Existuje několik možností, jak se do Izraele dostat. Někteří lidé preferují cestu autem či autobusem ze sousedních zemí, ale nejrychlejší a nejpohodlnější cestou je cesta letadlem.

Existuje mnoho leteckých společností, které létají do Izraele, mezi nejznámější patří El Al Israel Airlines, Air Canada, Turkish Airlines nebo Lufthansa. Let trvá přibližně 4-5 hodin, v závislosti na trase a letišti odletu.

Po příletu do Izraele je třeba se dostat do Timna Parku. Z letiště v Tel Avivu je to asi 200 km, cesta autem trvá přibližně 2-3 hodiny. Lze využít i dopravní služby, jako jsou autobusy, taxi nebo pronájem auta.

Timna Park je otevřen celoročně a vstupné se liší v závislosti na turistické sezóně a druhu zájezdu. Za vstup do parku se platí na základě počtu osob a trvání návštěvy. Vstupenka zahrnuje průvodcovskou službu, která vám poskytne informace o historii parku a jeho zajímavostech.

V parku si můžete užít mnoho aktivit, jako například turistiku, horskou cyklistiku, horolezectví nebo prohlídku starověkých dolů mědi. Nejznámější atrakcí je Solomonův sloup, útes vysoký 60 metrů, který je symbolem parku.

Timna Park je jedním z nejkrásnějších přírodních parků v Izraeli a jeho návštěva stojí za to. Pokud se tedy rozhodujete, kam se vydat na další výlet, Izrael a Timna Park je skvělou volbou!


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky