Objevte nejvýhodnější letenky

Japonsko Nagano

Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Nagano


1. Jak se dostat do Nagana z Tokya?
- Nejsnadnější způsob je jet rychlovlakem Shinkansen z Tokya do Nagana. Jízda trvá přibližně 1,5 hodiny.
2. Co je nejlepší čas navštívit Nagano?
- Období od prosince do února je ideální pro milovníky zimních sportů a pro návštěvy slavného festivalu sněžných opic v Jigokudani Yaen Koen. Na jaře a v létě jsou zase populární horolezecké a turistické aktivity.
3. Jak se dostat k Jigokudani Yaen-Koen?
- Nejjednodušší způsob je jet vlakem do stanice Yudanaka a pak buď autobusem nebo taxíkem k parkovišti Jigokudani Monkey Park. Odtud je to přibližně 30-40 minut pěší chůze k místu, kde žijí sněžné opice.
4. Jaké jsou nejznámější památky v Nagano?
- Mezi nejznámější patří Zenkō-ji, jeden z nejstarších buddhistických chrámů v Japonsku, čerstvě rekonstruované Narai-juku - historická obchodní stanice na staré silnici Nakasendo, nebo Matsumoto-jo, impozantní zámek s přezdívkou „Krásný zámek Matsumoto“.
5. Kde se dají najíst nejlepší soba nudle v Nagano?
- V některé z restaurací v oblasti Togakushi, kde se nachází řada tradic soba-udon filtrů. Také stojí za to ochutnat venkovní soba v obci Obuse.
6. Kde nakoupit suvenýry v Nagano?
- Suvenýry a místní speciality lze zakoupit v centru města Nagano, kde jsou k dispozici různé obchody s tradičními výrobky, nebo v oblastech jako Togakushi a Obuse, kde jsou k dostání místní speciality jako soba nudle, sake a vyřezávané dřevěné výrobky.
7. Jaké jsou nejlepší lyžařská střediska v Nagano?
- Mezi nejlepší patří Hakuba, Nozawa Onsen, Shiga Kogen a Madara. Většina středisek nabízí rozmanité úrovně sjezdovek, atrakce pro snowboardery a v aktivních nabídkách i ochutnávky sake a japonského jídla.
8. Co je doporučená délka pobytu v Nagano?
- Doporučuje se zůstat v oblasti Nagano minimálně 2-3 dny, aby si mohli návštěvníci užít místní památky a atrakce. Pokud však plánujete i lyžařskou dovolenou, mohou pobytu trvat až týden nebo déle.


Letenka Japonsko Nagano


Japonsko je jednou z nejkrásnějších zemí na světě a je oblíbeným cílem turistů z celého světa. Japonská kultura, zvyky a gastronomie jsou neuvěřitelně fascinující a navštívit hlavní město Tokio rozhodně stojí za to. Nicméně, pokud hledáte něco méně rušného a chcete si užít přírodu a klidné prostředí, může být vaší další destinací Nagano.

Nagano leží na středním ostrově Honshu a je hlavní město stejnojmenné prefektury. Nagano se vyznačuje horskými oblastmi, teplickými prameny a různými zimními sporty, které jsou zde ve velkém množství nabízeny. Město je také známo díky svému historickému a kulturnímu významu, protože zde byly konány zimní olympijské hry v roce 1998.

Je snadné se dostat do Nagana, protože město má vlastní mezinárodní letiště. Pokud se ovšem nacházíte v Tokiu a chcete navštívit Nagano, nejlepší volbou jsou vlaky. Mezi Tokiem a Nagano jezdí rychlíky Shinkansen, které jezdí každou hodinu, a tak se snadno dostanete z jednoho města do druhého.

Jednou z nejlepších možností, jak si zajistit letenky do Nagana, je hledání na internetu. Existuje mnoho společností, které nabízejí levné letenky do Nagana, a to zejména v době mimo sezónu. Zkontrolujte si ceny v měsících mimo hlavní sezonu a uvidíte, že ceny letenek budou mnohem přijatelnější.

Navíc, pokud plánujete v Nagano pobýt delší dobu, více než týden, může se pro vás vyplatit zakoupit si Japan Rail Pass. Ten vám umožní cestovat zdarma v celé Japonsku na vlacích společnosti JR. Ušetříte tak nemalé peníze, neboť cena jedné jízdenky je v Japonsku velmi vysoká.

Japonsko je země, která vás jednoduše nadchne. Pokud hledáte místo, kde si odpočinete od městského ruchu a užijete si krásnou japonskou přírodu, je Nagano ideální volbou. Díky Shinkansenu se snadno dostanete z Tokia, a pokud si zakoupíte Japan Rail Pass, je pro vás cestování v Japonsku skutečně přijatelné. A co se tiče víza, občanům České republiky slouží jako vízum pro Japonsko jejich platný cestovní pas, který musí mít platnost minimálně 6 měsíců od plánovaného odjezdu z Japonska.


Ubytování Japonsko Nagano


Japonsko je jednou z nejzáhadnějších a nejzajímavějších zemí v Asii. Je známo po své neuvěřitelné historii, jídle a kultuře. Pokud se chystáte navštívit Japonsko, můžete uvažovat o ubytování v městě Nagano. Toto město je známo jako horská oblast, která hostí zimní Olympijské hry, a v poslední době se stalo oblíbeným turistickým cílem pro japonské a zahraniční návštěvníky.

Možnosti ubytování v této oblasti jsou bohaté, od luxusních hotelů po tradiční horské chaty známé jako "ryokany". Většina z těchto ubytování vám poskytuje nádherný výhled na japonské Alpy, které patří k nejkrásnějším horským oblastem v zemi. Takže pokud hledáte únik od městského života a vychutnat si krásy přírody, Nagano je pro vás tou pravou volbou.

Luxusní hotely jsou k dispozici po celé oblasti. Většina z nich se pyšní přátelskou a vstřícnou obsluhou a nabízí širokou škálu služeb pro pohodlný pobyt. Tyto hotely jsou vybaveny všemi moderními zařízeními, jako jsou soukromé lázně a posilovny, a často se pyšní vynikajícími restauracemi, kde si můžete vychutnat tradiční japonský pokrm včetně sushi a sukiyaki.

Pokud hledáte více autentičtí zážitek, můžete se rozhodnout pro pobyt v tradičních "ryokanech". Tyto chaty jsou obvykle menší a intimnější, a často jsou provozovány rodinami s dlouhou tradicí péče o hosty. Zde si můžete vychutnat autentickou japonskou kuchyni servírovanou na tatami podlahách, kde se nachází i matrace pro vaše pohodlí. Většina Ryokanů nabízí furo (tradiční japonskou lázeň) pro relaxaci a uvolnění s výhledem na krásné okolní přírodní scenérie.

Celkově lze říci, že Nagano nabízí mnoho možností pro nezapomenutelný pobyt s krásným výhledem na japonské Alpy. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní zážitek, nebo tradiční japonskou atmosféru, v tomto městě najdete to, co hledáte. Tak si tedy zarezervujte ubytování a vychutnejte si vše, co může Nagano nabídnout!


Počasí Japonsko Nagano


Japonsko Nagano je region, který se nachází v centrální části Japonska. Tento region se vyznačuje různorodým klimatem, který zahrnuje chladné zimy a horká léta. V Nagano se nachází několik horských masivů, které způsobují rozdílné podnebí v jednotlivých částech regionu.

V zimě se v regionu Nagano vyskytují velmi nízké teploty a oblast je známá jako jeden z nejchladnějších regionů v Japonsku. Tyto nízké teploty jsou způsobeny vlivem Chladného mořského proudu a samotného horského masivu. Hory naberou sníh a když se tento sníh setká s prudkými teplotními výkyvy, výsledkem je často katastrofální lavinové nebezpečí. V Nagano se nachází i jedna z nejznámějších středisek pro zimní sporty v Japonsku: Hakuba.

Léto v Nagano je naproti tomu velmi horké, dobře, že jsou zde nádherné hory, v kterých lze najít útočiště v rámci horolezeckých expedicí. Teploty dosahují až 35 stupňů Celsia a vlhkost vzduchu je velmi vysoká. Tyto podmínky mohou způsobit dehydrataci a další zdravotní problémy pro návštěvníky, kteří nejsou zvyklí na takové horké klima.

Podzim a jaro jsou v Nagano krásné roční období, protože tamné přírodní scenérie nabízejí spektakulární pohled na krajiny zbarvené v odstínech oranžové, červené a žluté barvy. Jaro je také dobou, kdy se v Nagano konají různé slavnosti květin, jako je například cherry blossom, kdy se císařské japonské rodiny sjedou do Nagana na přehlídku krásy sakur.

Celkově je tedy klima v regionu Nagano velmi rozmanité a každé roční období nabízí zcela odlišnou scenérii. Zimní sporty lze navštivovat v mrazivých částech roku a naopak na jaře a na podzim se můžete nechat okouzlit množstvím různobarevných scenérií a tradičních festivalů. Pokud se rozhodnete navštívit Nagano, doporučuje se dobře zabezpečit se proti nepředvídatelným povětrnostním vlivům a připravit se tak na každou událost.


Dovolená Japonsko Nagano


Japonsko je krásná země s bohatou kulturou a historií. Pro mnoho turistů patří Japonsko do toplistu míst, která chtějí navštívit. Mezi nejzajímavější místa patří Nagano, město na střední části japonského ostrova Honšú. Může se pochlubit krásnou přírodou, zákoutími plnými klidu a také historickými památkami. Město Nagano se proslavilo díky pořádání Zimních olympijských her v roce 1998.

Pro návštěvníky Japonska, kteří chtějí prožít aktivní dovolenou, bude Nagano tím nejlepším cílem. Město nabízí celou řadu turistických atrakcí. Pokud rádi lyžujete, bude pro vás Nagano ideální. Lyžařské středisko Hakuba je velmi populární mezi turisty. Středisko se skládá ze sedmi různých oblastí a nabízí mnoho kilometrů sjezdovek. Hakuba je také známá svou přirozenou krásou. Okolí střediska najdete nádherné lesy, útesy a horské řeky.

Oblast Nagano je také vyhlášena pro své lázeňské prameny. Mezi nejznámější a nejstarší tradiční lázně patří oblast Yudanaka, kde se kromě koupání můžete potkat s domácími opičkami sněžnými. Tyto opičky si sem chodí užívat tepla ze zdejších termálních pramenů.

Celý region Nagano má také velmi bohatou historii, zejména co se týče náboženství. V oblasti najdete mnoho krásných chrámů, mezi nejvýznamnější patří chrám Zenkō-ji. Je to jeden z nejstarších a nejvíce kultovních chrámů v Japonsku, který každý rok přiláká mnoho turistů.

Pokud máte rádi japonskou kuchyni, bude Nagano pro vás rájem. Jídla zde jsou převážně založena na zemědělských produktech, rybách a mořských plodech. Nejznámější specialita je soba, japonské nudle vyrobené z pohanky. Pokud chcete ochutnat zdejší tradiční jídla, je nejlepší navštívit místní restaurace. Také můžete využít některé z místních trhů a ochutnat tradiční japonské potraviny.

Celkově, návštěva Nagana je zážitkem pro celou rodinu. Je to skvělé místo pro aktivní dovolenou, relaxaci a objevování nových kultur. Pokud se chystáte navštívit Japonsko, neváhejte využít příležitosti a zamířit do Nagana. Je to místo, kde se setkáte s krásou japonské přírody, tradicí a kulturou.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky