Objevte nejvýhodnější letenky

Jordánsko Wadi Rum Desert Castles

Ubytování Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je jednou z nejkrásnějších zemí na Blízkém Východě, díky své velké historii a překrásné přírodě. Turisté z celého světa přijíždějí do této země, aby si užili nezapomenutelnou dovolenou. Pokud hledáte skvělé ubytování v Jordánsku, máme pro vás několik tipů - Wadi Rum, Desert Castles.

Wadi Rum

Wadi Rum je jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších turistických míst v Jordánsku. Toto údolí připomínající Měsíc je bohaté na písečné duny, útesy a skalní formace a je vynikající pro turisty, kteří chtějí ochutnat adrenalinové sporty, jako je horolezectví, trekking a jízda na velbloudech.

Ubytování v Wadi Rum je velmi důležité, aby turisté mohli snadno dostat se na různá místa tohoto údolí. Mnoho zdejších hotelů vám nabízí pohodlné a luxusní pokoje se vším, co potřebujete. Některé hotely mají vlastní restauraci a bar, kde si můžete vychutnat místní gastronomii.

Desert Castles

Dalším místem pro ubytování v Jordánsku jsou Desert Castles. Tyto hrady a zámky z 8. až 11. století jsou velmi bohaté na historii i krásnou architekturu. Tyto zámky byly postaveny Omajjovskou dynastií v období průmyslové revoluce a jsou skvělým příkladem místní architektury.

Desert Castles nabízí i vynikající ubytování, které vám umožní prožít historii více než kdy předtím. Tyto zámky a hrady jsou přestavěny a zrekonstruovány tak, aby byly turistům pohodlné a stylové. Ve většině zámku najdete vynikající kuchyni, kde si můžete vychutnat tradiční jídla a pití.

Pokud hledáte luxusní ubytování v Jordánsku, Wadi Rum a Desert Castles jsou skvělou volbou. Tyto turistické oblasti nabízí nejen pohodlná a luxusní ubytování, ale také mnoho zábavných aktivit a památek k prozkoumání. Vyberte si to nejlepší pro vás a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Jordánsku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


1) Jak se dostat do Wadi Rum a jaké jsou způsoby dopravy?
-Oblast Wadi Rum je přístupná z Aqaby pomocí taxi, soukromých transferů nebo organizovaných zájezdů.

2) Je možné strávit noc v beduínském táboře a jaké jsou typy ubytování v této oblasti?
-Ano, je možné strávit noc v beduínském táboře. Nabízeny jsou různé typy ubytování, od jednoduchých stanů po luxusní beduínské domy s vlastní koupelnou.

3) Jaké jsou nejlepší aktivity v oblasti Wadi Rum?
-Mezi nejpopulárnější aktivity patří jízda na velbloudech, horská turistika, sandboarding a noční pozorování hvězd.

4) Co jsou to pouštní hrady a kolik jich je v Jordánsku?
-Pouštní hrady jsou historické pevnosti a paláce postavené v nehostinné pouště. V Jordánsku jich existuje několik, včetně hradu Kerak, hradu Ajloun a pouštního paláce Qasr Amra.

5) Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy v Jordánsku?
-Nejlepší způsoby dopravy jsou taxi, pronajmutí auta a organizované autobusové zájezdy. Dále je k dispozici i mezinárodní letiště v Ammánu a Aqabě.

6) Jaké jsou nejlepší období na návštěvu Wadi Rum a pouštních hradů?
-Nejlepší období na návštěvu je od října do května, kdy jsou teploty příjemnější a méně horké.

7) Je Jordánsko bezpečné pro turisty?
-Ano, Jordánsko je považováno za bezpečnou zemi pro turisty a má velkou turistickou infrastrukturu. Nicméně je důležité být obezřetný ve více odlehlých oblastech.

8) Co je třeba vědět o jordánské kuchyni a co jsou to tradiční jídla?
-Tradiční jídla obsahují hummus, falafel, kibbeh a šawarma. Dále je populární Beduínská kuchyně, která zahrnuje grilované maso, ryby a různé druhy chleba. Jordánská kuchyně také používá mnoho koření a bylin.

9) Je třeba mít v Jordánsku očkování?
-Očkování není povinné, ale doporučuje se očkování proti střevnímu tyfu, žluté zimnici a hepatitidě A a B.

10) Jaký je hlavní jazyk používaný v Jordánsku?
-Hlavním jazykem je arabština, ale mnoho lidí hovoří také anglicky.


Letenka Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je fascinující zemí plnou historie, kultury a přírody. Pokud plánujete svou další dovolenou, neváhejte a zvažte možnost návštěvy jordánské pouště Wadi Rum a pohledu na pouštní hrady.

Wadi Rum se nachází na jihu Jordánska a je jednou z nejkrásnějších pouští na světě. Poušť obsahuje celou řadu jedinečných skalních útvarů a pohled na ně je nezapomenutelný zážitek. Wadi Rum byla také natáčena mnoho filmů, včetně slavného filmu "Lawrence z Arábie".

Pokud hledáte klid a odpočinek, poušť je ideálním místem pro turisty. Kromě nádherného výhledu, Wadi Rum nabízí i různé druhy aktivity jako jsou horolezectví, pěší turistika, jízdy na velbloudech a mnoho dalšího.

Poušť též nabízí mnoho památek jako např. pouštní hradu. Těchto hradů je v poušti mnoho a byly postaveny během raného islámu. Toto místo bylo významné v dějinách Jordánska, protože sloužily jako stanoviště pro osmanské vojsko během první světové války.

Pouštní hrad může být dobrou zastávkou pro turisty, kteří se chtějí dozvědět více o kultuře a historii Jordánska. Tyto hrady se vyznačují především svým vynikajícím stavebním stylem a nezapomenutelnou krásou. Jejich stavba a použitý materiál se velmi liší od jiných hradů a fortů.

Pokud se rozhodnete navštívit Jordánsko a jeho Wadi Rum Desert Castles, je doporučeno si zajistit letenku co nejdříve - nechybí-li online conference meeting či všeobecná shromáždění - vzhledem k jejich velké popularitě a počtu turistů. Možná vás to i inspiruje k návštěvě dalších míst této magické země, jako je starobylé město Petra, královský palác Amman a mnoho dalšího.


Počasí Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je fascinující země plná různých kultur, zajímavých památek a nádherné přírody. Mezi jedny z nejznámějších atrakcí patří Wadi Rum Desert Castles. Tento region nabízí neuvěřitelné zážitky a krásné výhledy na pouštní krajinu.

Wadi Rum je pouštní oblast v jihovýchodní části Jordánska. Název znamená "písečné údolí" a je to jedno z nejkrásnějších míst v celé zemi. Tato oblast je bohatá na různé archeologické nálezy a zachovalé památky z dob pouště a historie nomádských kmenů.

V této oblasti se nachází také mnoho "pouštních hradů", což jsou zříceniny starých pevností a paláců, které byly postaveny v dobách, kdy zde žily dynastie Umajjovců. Tyto hradby se staly symbolem kulturního dědictví Jordánska a mají nezaměnitelný architektonický styl.

V oblasti Wadi Rum se také nachází mnoho jiných zajímavých památek, jako jsou staré petroglyfy, kamenné obelisky a další artefakty, které připomínají historii nomádských kmenů, kteří zde kdysi žili.

Pokud se chystáte navštívit Jordánsko, určitě nezapomeňte využít příležitosti a projet se po oblasti Wadi Rum. Připravte se na neuvěřitelné zážitky a nádherné výhledy na pouštní krajinu. A nezapomeňte si půjčit auto, abyste se mohli snadno dostat do pouštních hradů a dalších turistických atrakcí v regionu.

Pokud jste milovníci dobrodružství, můžete se také zúčastnit tradičních pouštních jízd na velbloudovi nebo vyzkoušet horolezecké aktivity v národním parku Wadi Rum. Tato oblast je rovněž velmi oblíbenou lokalitou pro natáčení filmů, jako například legendárního Lawrenca z Arábie.

Jordánsko nabízí dovolenou, která nezklame. Návštěva oblasti Wadi Rum je jedním z nejkrásnějších zážitků, které si na této cestě nechte ujít. Nechte se okouzlit nádhernou pouštní krajinou, objevte archeologické poklady a užijte si dobrodružství a adrenalinové zážitky. Navštivte Jordánsko a objevte krásy této země.


Dovolená Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je země plná starověkých záznamů a úžasných scenérií, které lákají turisty z celého světa. Mezi nejpopulárnější turistické atrakce patří Wadi Rum Desert a Zámky, které se nacházejí v různých částech země.

Wadi Rum Desert, také známé jako Údolí Měsíce, je pustina obklopená kameny a pískem. Původně obývali tuto oblast beduíni, kteří zde žili jako pastevci. Dnes se Wadi Rum Desert stalo oblíbeným místem pro filmové tvůrce, kteří zde natáčejí mnoho blockbusterů. Mezi nejpopulárnější patří Lawrence z Arábie a Star Wars.

Jednou z hlavních turistických atrakcí v této oblasti jsou výlety na beduínském velbloudovi. Tuto zkušenost si můžete užít v průvodcovském doprovodu a dostanete se tak na místa, kam byste se pěšky nedostali. Během výletu se projdete nádhernými skalami a můžete si prohlédnout jeskyně a sochy písku, které jsou důkazem původní beduínské kultury.

Dalším místem, které byste měli navštívit, jsou Zámky Jordánska. Ty jsou rozložené po celé zemi a jsou pozůstatky mnoha dynastií, které tuto oblast ovládaly v minulosti. Tyto zámky zahrnují hrady, pevnosti a opevněné paláce. Každý zámek má své vlastní unikátní vlastnosti a historickou hodnotu. Mezi nejznámější patří – Quseir Amra, Kerak, Ajloun a Azraq.

Quseir Amra je nejlepší příklad islámské architektury a nachází se v pustině, několik kilometrů od města Azraq. Kerak Castle byl vybudován křižáky v 12. století a je považován za nejdůležitější zámek v Jordánsku. Ajloun Castle stojí na kopci a nabízí krásný výhled na vesnice a horu. Azraq Castle je nejmenší z nich a byl používán jako obchodní a vojenská základna.

Jordánsko nabízí návštěvníkům mnoho možností pro dovolenou s krásnými památkami a neopakovatelnými zážitky. Pokud se chystáte na dovolenou, pak byste neměli vynechat Wadi Rum Desert a Zámky Jordánska. Tyto krásné oblasti vám poskytnou nezapomenutelný zážitek a nevšední dobrodružství.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky