Objevte nejvýhodnější letenky

Katar Katarské národní muzeum

Ubytování Katar Katarské národní muzeum


V Kataru se nachází mnoho zajímavých míst, z nichž jedno určitě nevynecháte, je Katar Katarské národní muzeum. Tento moderní muzeum je skvělým zdrojem historických, kulturních a uměleckých informací o zemi a její éře.

Pokud plánujete návštěvu Katar Katarského národního muzea, je důležité zvážit i váš ubytování. V Kataru najdete mnoho možností, od pětihvězdičkových hotelů až po ubytování v centru města.

Pokud disponujete větším rozpočtem, můžete si vybrat z řady nejlepších hotelů v Kataru, včetně The Ritz-Carlton, Four Seasons a St. Regis. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby, luxusní pokoje a suity, a to vše s výhledem na nedaleké pláže a město.

Pokud hledáte cenově dostupnější ubytování, můžete se rozhodnout pro hotel Grand Qatar Palace. Nachází se v centru města a umožňuje snadný přístup k muzeu a dalším turistickým atrakcím.

Pro ty, kteří hledají netradiční zážitky, může být zajímavou možností ubytování na palubě luxusní jachty, které kotví v plážovém městečku Katara.

Kromě toho Katar nabízí i mnoho dalších možností ubytování v blízkosti Katar Katarského národního muzea. Mezi nejpopulárnější patří InterContinental Doha The City, který se nachází pouhých 5 minut pěší chůze od muzea, nebo Warwick Doha Hotel, který nabízí pohodlné ubytování v centru města.

V závislosti na vašich preferencích, můžete si zvolit jedno z mnoha skvělých ubytování v Kataru a užít si nezapomenutelnou dovolenou v této krásné zemi. Během svého pobytu v Kataru nezapomeňte navštívit Katar Katarské národní muzeum a objevit krásu a historii této úchvatné země.


Letenka Katar Katarské národní muzeum


Katar se řadí mezi velmi populární turistické destinace a pro ty, kteří hledají kulturní zážitky, je návštěva Katarského národního muzea téměř povinností. Pokud plánujete navštívit Katar, pak neváhejte a zarezervujte si letenku do této fascinující země.

Katarské národní muzeum se nachází v centru hlavního města Dauhá. Jedná se o jedno z nejrozsáhlejších muzeí na Blízkém východě. Muzeum vám nabídne cestu do minulosti a prezentuje vám mnoho unikátních artefaktů, které představují život a kulturu obyvatel Kataru a celého regionu.

Stavba muzea v sobě spojuje prvky moderního a tradičního arabského stylu a stavba sama je velkolepá a je považována za jeden z největších kulturních skvostů celého regionu. Expozice muzea jsou rozmístěny na třech patrech a zahrnují sbírky od prehistorické doby až po současnost.

V prvním patře muzea se můžete podívat na nejrůznější artefakty z neolitické doby, jako jsou například keramické nádoby, dřevěné a kostěné nástroje či starověké mince. Druhé patro vás zavede do dob předislámského období a ukáže vám vývoj těžby perel, který měl pro Katar velký význam. Expozice vám představí také různé nástroje a zařízení, která se v této oblasti používala a stále používají.

V posledním patře naleznete sbírky, které reprezentují 20. století a zároveň i současnost v Kataru. Návštěvníci muzea se zde setkají s historickými událostmi a postavami, které měly zásadní roli v dějinách země.

Pro návštěvu Katarského národního muzea byste si měli vyhradit minimálně několik hodin. Muzeum je otevřeno od neděle do čtvrtka od 9:00 do 17:00 a v pátek a sobotu od 13:30 do 19:00 hodin.

Pokud vás fascinuje historie a kultura, určitě neváhejte a vydejte se do Kataru a navštivte Katarské národní muzeum. V tomto muzeu naleznete velké množství nezapomenutelných a jedinečných zážitků a nové poznatky o historii a kultuře této fascinující země. A s letenkou do Kataru se můžete vydat na cestu za těmito zážitky již dnes.


Nejčastější dotazy a odpovědi Katar Katarské národní muzeum


O: Vítejte! Které informace byste chtěli vědět ohledně Katarského národního muzea?

Několik častých dotazů a odpovědí jsou například:

1) Jaké jsou otevírací hodiny?

O: Katarské národní muzeum je otevřeno každý den od 09:00 do 17:00 hodin, kromě pátků, kdy je otevřeno od 13:30 do 17:00 hodin. Během Ramadánu se mohou otevírací hodiny změnit.

2) Kolik stojí vstupenky a jak je lze zakoupit?

O: Vstupenky stojí 50 katarských rialů pro dospělé a 25 katarských rialů pro děti. Pro studenty a seniory jsou k dispozici slevy. Vstupenky lze zakoupit online na oficiálních stránkách muzea nebo při vstupu do muzea.

3) Jak se dostat do muzea?

O: Katar má dobře vyvinutou dopravní síť, díky níž je muzeum snadno dostupné. Veřejná doprava je velmi dostupná a taxislužby jsou v Kataru velmi populární. Pokud přijedete vlastním vozidlem, je k dispozici parkoviště.

4) Jaká jsou nejzajímavější výstavní místa v muzeu?

O: V muzeu jsou k vidění zajímavé a vzácné exhibice týkající se katarských dějin, kultury a umění. Mezi nejzajímavější místa patří například Divadlo dýmek a Qatari-furdoon, kde jsou vystaveny tradiční lodě používané v Kataru.

5) Nabízí muzeum prohlídky s průvodcem?

O: Ano, muzeum nabízí prohlídky s průvodcem, které jsou zdarma. Prohlídky s průvodcem musí být předem rezervovány a jsou k dispozici v různých jazycích. Samozřejmě se můžete projít po muzeu i sami a objevovat ho vlastním tempem.


Dovolená Katar Katarské národní muzeum


Katar je světoznámý klenot uprostřed Perského zálivu, který si získal svou pozici jako významné ekonomické centrum se silným zaměřením na turismus. Tato země nabízí svým návštěvníkům spektrum zajímavých zážitků. Od exploze arabské architektury, například v podobě mešit, souků a galerií, až po exotické koupání v jemně psaných pískových dunách a příjemné relaxování u moře.

Při návštěvě Katarského národního muzea má navíc turista příležitost prohlédnout si rozsáhlé sbírky kulturního dědictví, které poskytují mnoho detailních příkladů beduínské kultury a znalosti. To by mohlo být vůbec tou nejlepší zkušeností, kterou si z dovolené v Kataru potenciálně odnesete.

Mnoho z místních kulturních artefaktů bylo uloženo v muzeu na obrovské výstavě, kde můžete probádat všechny jeho výstavní sály. V muzeu je k vidění velké množství různých výkreseů, fotografií, soch, tradičních kostýmů a šperků, což je skvělá příležitost prozkoumat kulturní dědictví tohoto místa.

Katarské národní muzeum však není jen ale jenom o artefaktech. Na zavlečené aktualizované pódium tu najdete interaktivní vysvětlení historie Katarské dynastie a Národního hrdinství, důvěrné rozhovory s historiky a náboženskými autoritami a další průvodce k ochutnání místních jídel.

Jednou z nejzajímavějších atrakcí je transformační symfonii, která vás pohltí do důkladného vývoje Katara od počátku až do dnešních dnů. Filmový materiál a speciální efekty způsobují celkový silný zážitek a učí návštěvníky o historii a kultuře tohoto úžasného místa.

Celkově navštívení Katarského národního muzea je zážitkem, který by stál za to zahrnout do svého itineráře při návštěvě této nádherné země. Pokud hledáte způsob, aby vaše dovolená v Kataru byla zajímavější a více přizpůsobená vašim osobnostním zájmům, pak by návštěva tohoto muzea neměla chybět na plánovacích seznamu každého nadšeného cestovatele.


Počasí Katar Katarské národní muzeum


V poslední době se stále více hovoří o Kataru, což není divu, neboť se jedná o zeměpisnou oblast, která své návštěvníky okouzlí nejen svou malebností, ale i kulturou, historií a především počasím, které tu panuje.

Jak situace ohledně počasí vypadá v Kataru? V obecné rovině se jedná o zemi s horkým a suchým klimatem. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 30°C a v létě může dosahovat až 50°C. V zimních měsících je pak průměrná teplota příjemnější, vyšplhá se tak maximálně na 20°C. Charakteristickým rysem je velké množství slunečního svitu, průměrně až 3 500 hodin za rok, což znamená, že byste si měli nezapomenout vzít s sebou dostatek opalovacího krému.

Turistům by mohla zajímat také vlhkost vzduchu. Ta bývá v Kataru nízká a velmi často se vyskytují suché větry z pouště, které znamenají úlevu z horka. Samozřejmě také lze najít místa na pobřeží, která jsou kousek od moře, zde jsou vlhčí podmínky.

Katarské národní muzeum se nachází v hlavním městě Dauhá. V moderní budově se nachází sbírky, které návštěvníkům ukazují historii země od pravěku, přes islam až po současnost. Během prohlídky můžete spatřit například archeologické nálezy, historické fotografie či umělecká díla ze současnosti.

Je samozřejmě třeba si být vědomi, že s tak vysokými teplotami je nutné dodržovat zásady přijatelného pitného režimu a být připraveni na to, že dlouhé procházky na slunci budou vyžadovat od člověka větší úsilí.

Ať už máte v plánu navštívit Katar kvůli jeho počasí, kráse země, jeho kultuře nebo jinému důvodu, určitě byste neměli minout národní muzeum v Dauhá. Toto místo nabízí návštěvníkům pohled na pestré dějiny Kataru a možnost seznámit se s místními kulturními zvyky a tradicemi.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky