Objevte nejvýhodnější letenky

Keňa Watamu

Ubytování Keňa Watamu


Keňa je zemí, kterou by každý měl navštívit a poznat její krásy. Nejenže má neuvěřitelnou přírodu a divoká zvířata, ale nabízí také krásné pláže a luxusní ubytování. Jedno z takových míst je Watamu.

Watamu se nachází na pobřeží Indického oceánu a je obzvláště oblíbené pro svůj bílý písek a tyrkysovou vodu. Je luxusním letoviskem, které nabízí širokou škálu ubytování. Zde je náš seznam nejlepších míst k pobytu:

1. Hemingways Watamu Resort
Hemingways Watamu Resort je luxusní letovisko, které nabízí skvělé ubytování s výhledem na oceán. Resort je velmi prostorný a poskytuje vynikající služby. Má několik restaurací a barů, takže si můžete vychutnat místní i mezinárodní kuchyni.

2. Medina Palms
Medina Palms nabízí soukromé a prostorné apartmány s výhledem na oceán. Je to výborné místo pro odpočinek a relaxaci, jelikož se zde nachází bazén, spa a fitness centrum. Také se zde konají různé akce, jako jsou koktejlové párty a kulturní večery.

3. Turtle Bay Beach Club
Turtle Bay Beach Club je ideální pro ty, kteří hledají rodinný pobyt. Resort nabízí velkou škálu aktivit, jako jsou jízda na koni, potápění a hloubkové rybaření. Pro děti zde jsou dětské kluby a aquapark. Resort má také několik restaurací a barů.

4. Watamu Treehouse
Watamu Treehouse je malý a intimitní hotel, který poskytuje pohodlné a vkusné ubytování. Nachází se v tropické zahradě a má výhled na moře. Hotel je perfektním místem pro páry nebo jednotlivce, kteří hledají klid a ticho.
Každé z těchto míst zajišťuje špičkové ubytování a mnoho aktivit pro hosty. Pokud se rozhodnete navštívit Watamu, nebudete zklamáni.


Dovolená Keňa Watamu


Dovolená v Keni je nezapomenutelný zážitek pro každého cestovatele, který touží po exotickém zážitku, neboť Keňa nabízí proměnlivé krajiny, které zahrnují savany, pláže a stejně tak horštější terény. Watamu je osada nacházející se ve východní části Keňského pobřeží, která je ideálním cílem pro odpočinkové dovolené plné slunce, písku a moře.

Watamu je oblíbeným místem u turistů z celého světa díky svým nádherným bílým plážím, které jsou také domovem velrybám, želvám, korálům a mnoha druhům ryb. Tuto západní část pobřeží Keni obklopují mangrovové bažiny a biosférická rezervace asi na dvacet kilometrů od pobřeží.

Vodní aktivita je jednou z nejvyhledávanějších orgázních činností pro turisty, kteří navštěvují Watamu. Možnosti jsou značné: šnorchlování, potápění, rybaření a surfování. Podmořský svět je naplněný různými druhy ryb, korálů a dalšími mořskými tvory. Nejvíce obdivovanou atrakcí jsou ale bezesporu želvy, od listopadu do března lze, s trochou štěstí, spatřit dokonce velryby minku.

Dostat se k Watamu je snadné, letecky přílet do letiště Mombasa, pak je nutno počítat s cca dvouhodinovou jízdou autem nebo autobusem. Pokud máte rádi přírodu a adrenalin, pak se určitě nezapomeňte projet mangrovovým lesem a národním parkem Tsavo nebo se podívat na korálové ostrovy v blízkosti oblasti Watamu.

Jídlo je také dobrou příležitostí pro turisty v Keni. Mnoho oblíbených kenýských pokrmů je založeno na rybách jako příklad může sloužit pokrm Beach boy. Ten se připravuje z pryskyřičné ryby Marlin, kterou se opeče na kameni a podává chléb různých tvarů a způsobů. Pokud neholdujete rybám, pak nevynechte pokrm "Nyama Choma", což je grilované maso ve stylu Keni.

V Watamu hojně rostou plody jako mango, papája a ananasy. Nic nezůstává nevyzkoušeno. Bílý písek, azurová barva vody a teplo vyvolávají chtíč opakovat Tyto zážitky. Watamu je opravdu jedno z nejlepších míst pro skvělou dovolenou v Keni.


Letenka Keňa Watamu


Letenka do Keňy na plážový ostrov Watamu patří mezi nejvyhledávanější destinace pro milovníky exotiky a krásné přírody. Watamu je ideálním místem pro ty, kteří chtějí relaxovat na pláži, ale také se naučit něco o keňské kultuře, historii a fauně a flóře.

Watamu je malé městečko východně od Mombasy. Letiště se nachází asi 20 kilometrů od centra Watamu, takže návštěvníci budou muset zajistit dopravu na místo určení.

Většina turistů se do Watamu dostává s přestupem v Nairobi. Let z Prahy do Nairobi trvá asi 8-10 hodin a dále pak z Nairobi na letiště Watamu trvá přibližně 1,5 hodiny. Existují však i přímé lety například z Londýna, které trvají kolem 9 hodin.

Cena letenky se může lišit v závislosti na ročním období a počtu osob. V průměru vyjde letenka z Prahy do Nairobi kolem 20 000 Kč za osobu a z Nairobi na letiště Watamu asi za 5 000 Kč. Výhodou je, že letenky lze zakoupit včetně ubytování a dalších služeb, jako jsou výlety a safari v okolí.

Po příletu na letiště Watamu čeká turisty krásně modré moře s bílými plážemi a korálovými útesy. V místě je řada aktivit, jako jsou potápění, surfování, golfové hřiště, projížďky na lodi, procházky v přírodě a další.

Největší pozornost však turisty přitahuje místní příroda a ochrana životního prostředí. V místě se nachází největší africká mořská rezervace, kde si turisté mohou prohlédnout řadu druhů ryb, korálů a dalších zvířat. V blízkosti Watamu je možné navštívit také národní parky, jako jsou Tsavo East a Tsavo West, kde se nachází zvířata, jako jsou sloni, nosorožci, gepardi a další.

Watamu je příjemným místem pro dovolenou, kde si můžete užít krásné dovolené nejen pro odpočinek, ale také pro poznání nových kultur a přírody. A díky modernímu letišti je nyní mnohem snazší se sem dostat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Watamu


1. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Watamu?

Nejlepší čas na návštěvu Watamu je od ledna do března a od června do října, kdy je příjemné počasí a je ideální pro plážové aktivity a safari.

2. Co bych si měl vzít s sebou na safari?

Na safari by měl mít návštěvník pohodlné oblečení, pevné boty, sluneční brýle, klobouk, repelent, kapesníky a fotoaparát.

3. Je Watamu bezpečné pro turisty?

Watamu je relativně bezpečné pro turisty, ale jako v každé zemi, existují rizika. Doporučujeme turistům být opatrní v nočních hodinách, vyhýbat se odizolovaným oblastem a udržovat cennosti v bezpečí.

4. Jaká je místní měna a lze platit kreditní kartou?

Místní měnou v Keni je kenýský šilink (KES). Platit lze kreditní kartou, ale není to příliš rozšířené. Doporučujeme mít při sobě hotovost pro menší nákupy a spropitné.

5. Existují zde restaurace s evropskou kuchyní?

Ano, v Watamu existují restaurace s evropskou kuchyní, ale ty jsou často daleko dražší než místní restaurace se tradiční kuchyní.

6. Musím se očkovat před cestou do Watamu?

Nejsou vyžadována žádná povinná očkování, ale jako opatření doporučujeme vakcinaci proti hepatitidě A a B, břišnímu tyfu a chřipce. Před cestou byste měli kontaktovat svého lékaře.

7. Jaká jsou doporučená kurčiva a aktivitu, které bych měl absolvovat?

Nabídky jsou různé od plážových aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, plachtění, rybaření až po safari, visitace historických míst, národních parků, místní trhy a kulturální aktivity.


Počasí Keňa Watamu


Keňa je krásná země východní Afriky, která se může pyšnit naprosto fantastickým počasím. Mnoho turistů se rozhodne navštívit keňské město Watamu, které se nachází na pobřeží Indického oceánu. Pokud i vy plánujete svou cestu do Keňa, určitě vás bude zajímat více informací o počasí v Watamu.

Watamu je výbornou destinací pro ty, kteří si chtějí užít slunečného počasí. Město se totiž nachází v oblasti, kde vládne tropické klima, což znamená, že jsou zde vysoké teploty a vysoká vlhkost. Od prosince do března je v Watamu velmi teplo, průměrné teploty se pohybují kolem 30 stupňů Celsia. V noci teploty klesají na příjemných 20-22 stupňů Celsia. Pokud se rozhodnete pro návštěvu v této době, budete mít skvělé podmínky pro plážovou dovolenou a koupání v oceánu.

Pokud nechcete být pokořeni vysokými teplotami, vyhněte se návštěvě v období od dubna do června, kdy se v Watamu vyskytuje deštivé období. Ty největší srážky jsou v květnu. Pokud jste na pláži nebo venku, je zde větší šance na bouřky a ochlazující jarní deště.

Od července do září je v Watamu opět tepleji, teploty se pohybují okolo 28 stupňů Celsia. V srpnu a září je v Watamu málo srážek a je to skvělá doba pro turisty, kteří chtějí prozkoumat okolní oblasti a přírodní rezervace.

Celkově je Watamu většinu roku charakteristické příjemnými teplotami, což je ideální pro turisty, kteří chtějí užít si krásné počasí a slunce. Nezapomeňte si s sebou zabalit dostatek ochranných prostředků na slunce, protože slunce má v této oblasti velmi silný dopad. Také si přibalte plážové oblečení, koupací plavky, sluneční brýle a pokrývku hlavy.

Pokud plánujete svou cestu do Watamu, počasí je určitě jedním z nejdůležitějších faktorů, které budete chtít zvážit. S přehledem o počasí můžete plánovat své aktivity a atrakce, které chcete navštívit. Ať už se vydáte na průzkum přírody nebo si užijete relaxační plážovou dovolenou, Watamu vám poskytne perfektní počasí pro vaši cestu.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky