Objevte nejvýhodnější letenky

Kostarika La Fortuna

Počasí Kostarika La Fortuna


Kostarika je krásnou zemí, která se nachází v Střední Americe. Mezi turisty je velmi populární díky svým tropickým lesům, neuvěřitelné fauně a plážím. Jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Kostarice je město La Fortuna. Toto město se nachází v provincii Alajuela a je domovem jednoho z nejaktivnějších sopek na světě – Arenal.

La Fortuna má podnebí tropického deštného lesa, což znamená, že roční průměrná teplota se pohybuje mezi 24°C a 27°C. V La Fortuna je celoročně vlhko a deštivě, ale největší množství srážek padá v období dešťů od dubna do listopadu. V tuto dobu mohou být deště velmi silné a náhlé.

Pokud se chystáte navštívit La Fortunu, nezapomeňte si vzít s sebou deštník a oblečení vhodné na deštivé počasí. Máte-li štěstí a navštívíte město v období sucha, můžete se těšit na slunečné dny s minimálním množstvím srážek.

Vzhledem k tomu, že La Fortuna leží blízko sopky Arenal, může být počasí poměrně proměnlivé. Můžete se setkat s rychlými změnami počasí, jako jsou ochlazování vlivem větru nebo rychlé bouřky.

Na závěr je třeba poznamenat, že i přestože počasí v La Fortuna může být nepředvídatelné, stále jde o skvělé místo k návštěvě. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a město nabízí mnoho turistických atrakcí, jako jsou procházky po deštném lese, koupání v horkých pramenech a ochutnávky místní kuchyně. Tak proč si neudělat dovolenou v La Fortuně prozkoumat toto krásné město a okolí?


Ubytování Kostarika La Fortuna


La Fortuna v Kostarice je malé městečko, které se nachází uprostřed tropického pralesa. Je obklopeno sopkami, vodopády, termálními prameny a přírodními rezervacemi, a protože je to jeden z nejoblíbenějších turistických cílů v zemi, je zde také mnoho možností ubytování.

La Fortuna nabízí mnoho druhů ubytování, včetně luxusních hotelů, resortů, domů pro dovolenou, campingů a hostelů pro cestovatele s menším rozpočtem.

Pro ty, kteří hledají luxusní pobyt, jsou zde nejlepší luxusní hotely a resorty v oblasti. Například Arenal Kioro Suites & Spa nabízí nádherný výhled na sopku Arenal, soukromé termální prameny a moderní pokoje s balkonem. Další možností je The Springs Resort & Spa, luxusní lázeňský hotel s několika bazény s horkou vodou, různými teplotami a vodopády.

Pro ty, kteří hledají rodinně orientované ubytování, jsou zde dům nebo vila pro dovolenou. Například Casa Luna je krásná vila s výhledem na sopku, která se nachází na okraji města, v tichém a klidném prostředí. Vila nabízí 3 ložnice, 2 koupelny, plně vybavenou kuchyň a klimatizaci.

Další možností jsou campingy, pokud máte rádi dobrodružství. Camping El Silencio se nachází v malebném údolí v blízkosti sopky Arenal, nabízí velké stanové plochy, toalety, sprchy a možnost si najmout gril.

Poslední možností je ubytování v hostelu. Hostel Arenal Backpackers Resort je v oblasti La Fortuny jedním z nejlepších hostelů pro cestovatele s menším rozpočtem. Nabízí ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a společných pokojích, bezplatné Wi-Fi, bazén a zahraniční personál.

V La Fortuna je mnoho možností ubytování, takže bez ohledu na to, jaký typ turisty jste, určitě najdete to pravé místo pro vaši dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika La Fortuna


1. Jaký je nejlepší způsob dopravy z letiště v San Jose do La Fortuny?

Nejlepší způsob dopravy z letiště v San Jose do La Fortuny je autobus nebo taxi. Autobusy jsou levnější a jezdí pravidelně. Taxíky na druhé straně jsou rychlejší, ale dražší.

2. Co vidět v La Fortuně?

V La Fortuně je mnoho věcí k vidění. Nejpopulárnější jsou sopka Arenal, národní park Arenal Volcano a La Fortuna vodopády. Navštivte také termální prameny nebo projděte se po městě a prohlédněte si památky.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity v La Fortuně pro rodiny s dětmi?

Nejlepší aktivity v La Fortuně pro rodiny s dětmi jsou návštěvy zábavních parků, termálních pramenů, projížďky na koni, pěší túry nebo rafting po řece. Děti si velmi oblíbí také návštěvu farmy s koňmi nebo pěstování kávy.

4. Jaké jsou tradiční kostarické jídla, které bychom měli ochutnat v La Fortuně?

Tradiční kostarická jídla, která byste měli ochutnat v La Fortuně jsou například "gallo pinto" (směs rýže s černými fazolemi), "casado" (plný talíř s rýží, černými fazolemi, masem a salátem), "ceviche" (kostarický pokrm z ryb), a "chifrijo" (směs rýže, černých fazolí, masa a smaženého vepřového břicha).

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu La Fortuny?

Nejlepší čas na návštěvu La Fortuny je od prosince do dubna, kdy je sušší období a ideální počasí pro turistické aktivity. V ostatních měsících může být deštivější a hůře přístupné některé atrakce.


Letenka Kostarika La Fortuna


Pokud stále váháte, kam si zarezervovat letenku, nabízí se vám možnost Kostariky a města La Fortuna. Toto místo je naprosto magické a nabité nezapomenutelnými zážitky.

La Fortuna se nachází pod sopkou Arenal, která byla aktivní v letech 1968 až 2010. Nyní se jedná o neaktivní sopku, ale o to krásnější. Městečko se nachází v zelené krajině a nabízí mnoho aktivit a zážitků pro turisty ze všech koutů světa.

Pro ty, kteří se chtějí projet na kole, nabízí se projížďky po okolních oblastech a výlety na horských kolech. Pro milovníky přírody je možné si pronajmout kajak a proplouvat krásnými řekami. Návštěvníci si mohou vychutnat i koupání v horkých pramenech a navštívit zdejší vodopády. Pokud si chcete z města odpočinout, můžete se vydat na trek kolem sopky Arenal, která nabízí nádherné výhledy. A to samé platí i o návštěvě národního parku Volcano Tenorio, která je vzdálená necelou hodinu od La Fortuny.

Město nabízí také spoustu gastronomických zážitků – vyzkoušejte například tradiční kuchyni opřenou o místní ryby nebo speciality z místních farmářských míst.

Nejlepší období pro návštěvu La Fortuny je během suché sezóny, která trvá od prosince do dubna. Pokud se ale chystáte na celý rok, nezapomeňte na správné oblečení.

Za zábavu v La Fortuně se vám určitě vyplatí zaplatit několik peněz za letenku. Uvidíte jí totiž návštěva tohoto místa nadchne.


Dovolená Kostarika La Fortuna


La Fortuna je město na severu Kostariky, které je obklopené vulkány a tropickou přírodou. Je to skvělé místo pro relaxaci a pobyt v přírodě, a to díky množství aktivit, které můžete zde vyzkoušet.

Jednou z hlavních atrakcí je návštěva sopky Arenal, která se nachází nedaleko města. Arenal je aktivní sopka a v posledních desetiletích zažila několik erupcí. Dnes se však nachází v tzv. "spící fázi", což znamená, že není zaznamenána žádná aktivita. Přesto je toto místo stále velmi populární, hlavně díky výhledům z okolních hor a horolezectví.

Další zajímavou aktivitou je návštěva vodopádů La Fortuna, které jsou situované v blízkosti města. Tyto vodopády jsou vysoké 70 metrů a z návštěvy se budete moci dozvědět mnoho zajímavostí o místních rostlinách a zvířatech.

Chcete-li relaxovat, můžete navštívit termální prameny v oblasti Arenal. Jsou tu k dispozici některé z nejlepších lázní na Kostarice, kde se můžete potápět do teplé vody a těšit se z krásného výhledu na sopku Arenal. Tyto lázně jsou skvělým prostředkem k uklidnění a odpočinku, když chodíte po celý den.

V La Fortuně se nezáleží na tom, jestli jste turista, milovník přírody, dobrodruh nebo prostě jen cestovatel, nikdy vám nechybí nejrůznější aktivity. Kromě horolezectví, pozorování zvířat a pěší turistiky můžete v této oblasti vyzkoušet například kajakování, rafting, plavbu po řece nebo jízdu na koni.

Kostarika La Fortuna je skvělá destinace pro každého, kdo hledá zážitky v přírodě a relaxaci. Neváhejte a navštivte tento krásný kout Kostariky, kde se budete cítit, jako byste se ocitli v ráji.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky