Objevte nejvýhodnější letenky

Makedonie Ohridské jezero (Ohridské jezero)

Počasí Makedonie Ohridské jezero (Ohridské jezero)


Ohridské jezero, nazývané také Makedonské moře, se nachází na jihovýchodě Evropy v Makedonii. S rozlohou přes 300 km2 a maximální hloubkou 288 metrů jde o nejhlubší jezero na Balkáně. Zasahuje také do Albánie, ale většina jezera leží na území Makedonie a je jedním z největších turistických center země.

Ohridské jezero je obklopeno kopci a horami a má mnoho poloostrovů a výběžků, které tvoří krásné scenérie pro turisty. Z tohoto důvodu bylo jezero v roce 1979 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO jako unikátní přírodní prostředí.

Jezero se nachází v horské oblasti a vlivem nadmořské výšky se očekává velké množství srážek během roku. Nicméně, jezero má spíše kontinentální podnebí, s horkými lety a studenými zimami.

Ohridské jezero je známé svou čistou vodou a vysokou kvalitou koupání. V létě se voda zahřeje na příjemných 20-24°C, což je ideální pro letní vodní sporty a plavání. Navíc v létě vanou mírné větry, což vytváří perfektní podmínky pro plachtění a windsurfing.

V zimě se mnoho oblastí kolem jezera uzavře kvůli sněhu a mrazu. Teploty klesají na -3°C a v závislosti na nadmořské výšce mohou být i nižší. V zimě se na jezeře konají také závody v ledovém závodu a turisté se mohou těšit na krasné výhledy na zamrzlý jezero a okolní hory.

Celkově Ohridské jezero nabízí návštěvníkům celoroční zábavu a atrakce. Proto není divu, že se stalo jedním z nejnavštěvovanějších turistických center v zemi. Pokud hledáte krásnou přírodu, historické památky a aktivní dovolenou, Ohridské jezero je tou správnou volbou.


Ubytování Makedonie Ohridské jezero (Ohridské jezero)


Ohridské jezero je jedním z nejkrásnějších jezer v Evropě a je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Makedonii. Toto jezero se nachází v jihozápadní části země, poblíž hranice s Albánií. Ohridské jezero je známo pro svou kristalově čistou vodu a také pro množství kulturního dědictví v regionu.

Při návštěvě Ohridského jezera se turisté mohou ubytovat v jednom z mnoha hotelů nebo apartmánů v oblasti. Všechny ubytovací zařízení jsou rozptýleny po celém pobřeží jezera. Nabízejí širokou škálu možností pro ubytování návštěvníků a mohou splnit požadavky všech typů cestovatelů.

Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete se rozhodnout pro jednu z mnoha luxusních vil na břehu jezera nebo můžete zvolit luxusní hotel. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby, jako jsou například lázně, masáže a gastronomické restaurace. Luxusní ubytování je vhodné pro turisty, kteří chtějí strávit svou dovolenou v klidu a pohodlí.

Pro turisty s menším rozpočtem jsou k dispozici přístupné hostely a ubytování v soukromí. Hostely nabízejí levnější ubytování než hotely a mají mnoho společných prostor pro všechny hosty. Některé hostely jsou vhodné pro mladé cestovatele, kteří chtějí zažít noční život v oblasti.

Jiným možnostem jsou ubytování v soukromí, jako jsou například apartmány a penziony. Tyto druhy ubytování poskytují návštěvníkům příležitost přijmout místní kulturu a životní styl. Ubytování v soukromí většinou nabízejí útulné a komfortní pokoje s možností přístupu k domácímu jídlu.

Bez ohledu na to, jaký druh ubytování si hosté vyberou, mohou si být jisti, že pobyt u Ohridského jezera bude nezapomenutelný. Ohridské jezero je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst, které lze navštívit v Makedonii. Pokud chcete prožít zážitek ze snu, doporučujeme vám, abyste navštívili tuto oblast, a to co nejdříve!


Dovolená Makedonie Ohridské jezero (Ohridské jezero)


Ohridské jezero se nachází na jihu Makedonie a je považováno za jedno z nejkrásnějších jezer na Balkáně. Jeho křišťálově čistá voda, okolní horská krajina a bohatství historických památek v okolí ho dělají ideálním místem pro letní dovolenou.

Město Ohrid, které leží na břehu jezera, je jedno z nejstarších osídlení v Evropě a bylo dokonce zapsáno na seznamu UNESCO. Přestože je nejvíce známo jako letní rekreační středisko, nabízí i mnoho možností pro kulturní zážitky. Mezi památky, které byste měli navštívit, patří kostel svaté Sofie, kostel svatého Jana Křtitele a pevnost Samuila.

Pro milovníky přírody a aktivní odpočinek je Ohridské jezero také skvělou destinací. Voda jezera je ideální pro plavání, potápění a windsurfing. V okolí najdete mnoho krásných cyklostezek, kde si můžete užít horskou panoramata, ale i klidné projížďky. Pro ty, kteří si chtějí odpočinout, jsou k dispozici pláže s lehátky a slunečníky.

Kromě toho je Makedonie také oceňována pro svou vynikající gastronomii. Místní kuchyně se vyznačuje použitím čerstvých ingrediencí, jako jsou ryby z Ohridského jezera, zelenina a ovoce, a koření, jako je paprika a kopr. Oblíbeným místem pro ochutnání místních specialit jsou tradiční restaurace, tzv. "konoba".

V neposlední řadě je Makedonie také skvělým místem pro nákupy. V Ohridu najdete mnoho obchodů s místními výrobky, jako jsou řemeslné výrobky, keramika a místní vína.

Celkově lze říci, že dovolená na Ohridském jezeře nabízí nekonečné možnosti pro zábavu, odpočinek a kulturní zážitky. Kombinace okouzlující přírody, historických památek, aktivit a skvělé kuchyně dělají z Makedonie jednu z nejuznávanějších destinací na Balkáně.


Nejčastější dotazy a odpovědi Makedonie Ohridské jezero (Ohridské jezero)


Jaký je vstupní poplatek na Ohridské jezero?

Vstup na samotné Ohridské jezero je volný. Nicméně, vstup na vlaky nebo plavidla je zpoplatněn.

Kolik má Ohridské jezero vody?

Ohridské jezero má objem vody přibližně 55,4 km³.

Jaká je teplota vody v Ohridském jezeře?

Teplota vody se pohybuje v létě mezi 18 a 24 ° C.

Lze se na Ohridském jezeře koupat?

Ano, koupání je na Ohridském jezeře povolené a velmi oblíbené.

Kolik času je potřeba na prohlídku Ohridského jezera?

Prohlídka Ohridského jezera může trvat od jednoho dne až po několik týdnů, záleží na vašem zájmu o aktivity a místa, která chcete navštívit.

Jaká místa jsou nejoblíbenější na Ohridském jezeře?

Nejoblíbenějšími místy na Ohridském jezeře jsou město Ohrid s jeho starým městem a historickými památkami, klášter sv. Nauma, perla Prespa a mnoho dalších.


Letenka Makedonie Ohridské jezero (Ohridské jezero)


Makedonie je země, která se nachází v jižní Evropě, přesněji na Balkánském poloostrově. Je to země plná historie a krásné krajiny. Jedno z nejkrásnějších míst, které stojí za návštěvu, je Ohridské jezero. Ohridské jezero je jedním z nejstarších a nejhlubších jezer v Evropě. Je plné historie a krásných krajin.

Pokud se chystáte do Makedonie, neměli byste si nechat ujít návštěvu Ohridského jezera. Nabízí se vám několik možností, jak se tam dostat. Můžete se tam dostat autobusem, autem nebo letadlem. Pokud se rozhodnete pro letadlo, budete mít možnost vidět krásnou krajinu z výšky.

Letenky na Ohridské jezero jsou poněkud levnější než jiné letenky. Existuje několik společností, které létají do Makedonie s dostupnými tarify. Můžete si například zarezervovat letenky u společností jako Wizz Air, Austrian Airlines nebo Turkish Airlines. Cena letenky se liší podle období a toho, jak brzy si ji zarezervujete.

Ohridské jezero je jedno z nejkrásnějších míst v Makedonii. Je to velmi staré jezero, které je plné historie a kultury. Jedním z hlavních důvodů proč by si toto místo měli návštívníci nechat projít kolem nosu je, že voda v jezeře je tak průzračná, že můžete vidět na dno. Kolem jezera se nachází mnoho klášterů, kostelů a kaplí, takže tuto oblast můžete vidět i jako kulturní destinaci.

Myslím si, že Ohridské jezero by mohlo být také ideálním místem pro ty, kdo chtějí užít si relaxaci a klid. Díky tomu, že se jedná o menší jezero, není zaplněné turisty jako některá jiná místa. Proto je tam větší pocit klidu a uvolnění. Kolem jezera se nachází mnoho míst, kde se můžete skvěle vyspat a relaxovat, jako jsou například malé hotely a penziony.

Konečným krokem by bylo se podívat na Okridské jezero sami a nalézt v těchto krajinách něco, co se vám bude líbit. Určitě si s sebou vezměte foťák a nechte se unést těmito nádhernými krajiny.

Pokud hledáte místo, kde byste se mohli uvolnit a načerpat novou energii, rozhodně nečekejte a vydejte se na cestu do Makedonie a na Ohridské jezero. Vyjednávání o letenkách je při návštěvě tohoto místa velmi snadné a levné, takže tuto příležitost rozhodně využijte!


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky