Objevte nejvýhodnější letenky

Měli Djenné

Nejčastější dotazy a odpovědi Měli Djenné


1. Co je Djenné?
Djenné je město nacházející se v Mali, zhruba 570 km jihozápadně od Bamaka. Je známé především svým historickým centrem s množstvím hliněných domů a světoznámou mešitou.

2. Jak se dostanu do města Djenné?
Nejbližším letištěm je letiště v Bamaku, odkud lze dojet po silnici do Djenné. Cestou je možné využít také dopravu autobusem či taxi z okolních vesnic.

3. Kolik stojí vstup na prohlídku mešity v Djenné?
Vstup na prohlídku mešity v Djenné je zdarma, ale turisté by měli být připraveni na dar peněz do „kasičky“ na podporu údržby mešity.

4. Je možné se kdekoliv v Djenné ubytovat?
Ano, v městě je několik ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů a kempů.

5. Co je nejlepší čas na návštěvu Djenné?
Nejlepší čas na návštěvu Djenné je od listopadu do února, kdy teploty jsou mírnější a vegetace zelená. Návštěvu města byste měli plánovat také na trh, který se koná v pondělí ráno.

6. Co si mohu koupit na trhu v Djenné?
Na trhu v Djenné můžete koupit různé suvenýry včetně tradičních afrických šperků, keramiky a oděvů. Také se zde prodávají potraviny a místní speciality jako je třeba rýže a ryba.

7. Jaké jsou nejlepší aktivity v Djenné?
Nejlepší aktivity v Djenné zahrnují provádění prohlídek města a návštěvu historického centra s množstvím hliněných domů a mešitou. Dále můžete navštívit trh v pondělí ráno, kde lze zakoupit tradiční africké výrobky či speciality. V okolí města se nachází také národní parky s unikátní faunou a flórou, které stojí za návštěvu.


Dovolená Měli Djenné


Djenné je historické město nacházející se na jihu Mali. Toto město má významnou kulturní hodnotu pro zemi, protože je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto město je vyhledáváno turisty, kteří chtějí poznat místní tradice a historii, což je důvod, proč dovolená v tomto městě bude nezapomenutelným zážitkem.

Město Djenné je největším střediskem kultury a turismu v Mali. Pro turisty je toto město snadno dostupné, protože se nachází v blízkosti Bamaka, hlavního města Mali. Díky tomu je možné si v Djenné pronajmout dopravní prostředky a snadno se dostat na místa, která chcete navštívit.

Jedním z hlavních lákadel v tomto městě jsou středomořské kašny, tzv. "songo". Tyto kašny jsou symbolem města a zároveň hojně fotografovaným objektem pro turisty.

Další dominantou města je Grande Mosquée, což je největší cihlová budova ze slaměných tkanin na světě. Tato moskva je jedním z nejvýznamnějších památek v městě a je výjimečná svým architektonickým stylem.

Rovněž můžete navštívit největší trh v zemi, kde se prodávají tradiční zboží jako je například rýže, sušené ryby, koření a kůže. Na trhu se prodávají také tradiční dřevěné masky použivané během tradičních oslav a ceremonií. Turisté si mohou zakoupit tradiční zboží a tak si domu odvézt část maliské kultury.

Pro ty, kteří chtějí aktivně strávit dovolenou, mohou se vydat na výlety do národního parku Boucle du Baoulé a objevit zde místní volně žijící zvířata. Národní park Boucle du Baoulé je domovem slonů, gazel a dalších druhů savců.

Dovolená v Djenné bude pro turisty nezapomenutelným zážitkem. Město nabízí tradiční kuchyni, místní řemesla, archeologické památky a překrásné památky. Zkrátka člověk může poznat tradiční kulturu, zvyky a zároveň poznat něco nového a neotřelého.


Počasí Měli Djenné


Město Djenné leží v západní Africe, v Mali, jehož podnebí je charakteristické horkým a suchým klimatem. Djenné má podnebí subtropické, které se vyznačuje horkými a suchými léty a mírnými zimami.

Teploty v Djenné dosahují v létě až 38 °C, a to v kombinaci se suchým větrem, který přechází do písečných bouří, může být náročné pro cestovatele i místní obyvatele. Na druhé straně, v zimě je klima v Djenné podstatně vlažnější, s průměrnou teplotou kolem 24 °C.

V dešťové sezóně, která trvá od července do října, mohou být srážky v Djenné velmi silné a mohou způsobit záplavy. Období sucha pak trvá od listopadu do června.

Město Djenné je známé svým světoznámým a velkolepým mauzoleem, které se nachází v jeho historickém centru. Mauzoleum je jednou z nejdůležitějších svatyní islámu v Mali a je každoročně navštěvováno stovkami poutníků.

Období dešťů může na tuto památku mít velký dopad, protože zvyšuje hladinu řeky Niger, která město obklopuje, a hrozí tak zaplavení celého historického centra. To by mohlo způsobit vážné poškození kulturního dědictví Djenné.

Vzhledem k tomu, že Djenné leží na jižním okraji pouště Sahara, může být též postiženo písečnou bouří, která přináší velké množství pylu a prachu, což může být pro obyvatele nepříjemné.

Celkově je klima v Djenné horké a suché, s obdobím dešťů a dlouhým obdobím sucha. Tento fakt ovlivňuje kulturu, způsob obživy a životní podmínky místních obyvatel i návštěvníků.


Letenka Měli Djenné


Letenka Měli Djenné – neuvěřitelná cesta do srdce západoafrické kultury

Město Djenné, ležící v západoafrické zemi Mali, je považováno za kulturní klenot této oblasti. Jeho nejvýraznějšími symbolemi jsou historická mešita a bývalá pohřebiště, která jsou zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Cestovatelé, kteří se rozhodnou navštívit tuto unikátní oblast, si víceméně uvědomují, že je to mimořádná příležitost vidět něco, co se jen tak nenajde v běžné turistické nabídce. A to platí i o letence Měli Djenné.

Měli Djenné je krátký film, který vám poskytne jedinečný pohled na život v této části Afriky. Sledujete příběh jednoho muže, který šel do Mali, aby se setkal s místními lidmi a viděl jejich svůj způsob života. Filmové natáčení začíná v Bamaku, hlavním městě země, odkud se hrdina vydává na cestu do města Djenné.

Během cesty se setkává s různými lidmi a jejich životními příběhy. Zajímavou postavou je například muž z Nigeru, který se živí tvorbou zvířecích figurín z kovu. Neustále poslouchá rádio a zpíval si s obrovskou vášní, aniž by vůbec tušil, že byl nahráván pro film.

Samotné město Djenné vypadá jako z jiné doby. Ulice jsou poměrně úzké, ale takové, že se po nich dá jezdit na oslu. Místní spoléhají na zemědělství jako svůj hlavní zdroj obživy a na trzích prodávají své produkty. Život zde probíhá v klidu a míru, což má pro západního člověka velmi osvobozující vliv.

Historická mešita, největší stavba svého druhu na světě postavená z bláta, je velmi krásná a jedinečná. Návštěvníci si ji nemohou nechat ujít. Ve městě se také nachází několik bývalých pohřebišť, která jsou považována za nejvýznamnější pravěké památky v této oblasti.

Letenka Měli Djenné vám poskytne neuvěřitelnou cestu do srdce západoafrické kultury. Získáte přístup do míst, kam se běžní turisté nevydávají a uvidíte skutečný život v této oblasti. Není divu, že se mnoho lidí rozhodne pro tuto nevšední cestu. Pokud vás tedy láká poznat západní Afriku z blízka, je letenka Měli Djenné tou pravou volbou.


Ubytování Měli Djenné


Město Djenné se nachází v západní části Mali a představuje jedno z nejhodnotnějších a nejzachovalejších městských celků subsaharské Afriky. Svojí historickou hodnotou a unikátním vzhledem získalo Djenné status světového dědictví UNESCO v roce 1988. Když se chystáte navštívit tuto oblíbenou turistickou destinaci, potřebujete se také ubytovat. Seznamte se s některými z možností ubytování v Djenné.

1. Djenné Djenno

Djenné Djenno je jedním z nejpopulárnějších hotelů v této oblasti. Tento hotel se nachází zhruba 5 minut chůze od veřejného náměstí a je postavený v tradičním stylu místní architektury. Nabízí klasická nekuřácká pokoje, klimatizaci a balkony s výhledem na město. K dispozici jsou také pokoje s vlastní koupelnou a Wi-Fi připojení. Hosté mohou využívat společenskou místnost a závětrnou terasu s výhledem na řeku Bani, která protéká přímo několika krocích od hotelu.

2. Campement Hotel Djenné

Tento hotel se nachází asi 15 minut od veřejného náměstí a nabízí vynikající výhled na město Djenné. K dispozici jsou dřevěné chatky s venkovní koupelnou a WC. V ceně jsou snídaně a večeře a také klimatizovaná společenská místnost. Hosté mohou také využívat venkovní bazén a trávit čas v relaxačních místnostech s pohodlnými polštáři.

3. Hotel Sahara

Hotel Sahara je jiná možnost ubytování v Djenné. Nachází se v blízkosti veřejného náměstí a nabízí prostornou společenskou místnost s TV a Wi-Fi připojení. K dispozici jsou také klimatizované pokoje s vlastní koupelnou a balkonem. Hotel Sahara nabízí snídani a večeři, ale mnoho turistů si oblíbilo místní restaurace, které najdete na náměstí a nabízejí tradiční malijská jídla.

4. Auberge Djamali

Tento hotel je jedním z nejmenších v této oblasti, ale nabízí jedinečný zážitek. Nachází se mimo centrum města, ale nabízí klasické pokoje s vlastní koupelnou, výhledem na místní hliněné domy a zahradu. Hosté mohou těžit z výhod dalších služeb, jako jsou místní cyklistické a vodní sporty. Navíc nabízí snídani a večeři, stejně jako další tradiční malijská jídla.

Návštěva Djenné je skutečně zážitkem na celý život. Když se rozhodnete zůstat tu déle, různé možnosti ubytování mohou být ideální pro vaše potřeby a představy. Bez ohledu na to, zda hledáte tradiční malijské a africké zážitky nebo lázeňskou atmosféru, v Djenné najdete mnoho možností. Užijte si nezapomenutelný pobyt v tomto fascinujícím městě.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky