Objevte nejvýhodnější letenky

Namibie Waterberg Wilderness Reserve

Počasí Namibie Waterberg Wilderness Reserve


Namibie Waterberg Wilderness Reserve je oblíbenou turistickou destinací v jihozápadní Africe. Tato oblast je známá svou nádhernou přírodou, která se mísí s historickými a archeologickými památkami. Návštěvníci z celého světa přicházejí do této oblasti, aby si užili krásy přírody a objevili tajemství minulosti.

Jedním z hlavních faktorů, který přitahuje návštěvníky do Namibie Waterberg Wilderness Reserve, je její jedinečné počasí. Tato oblast se nachází na severu Namibie, na území Kavango v regionu Otjozondjupa. Tento region je obecně řazen mezi oblasti s subtropickým podnebím, což znamená, že se zde vyskytuje celoročně teplé počasí s nízkou vlhkostí vzduchu.

Během letního období, které trvá od října do března, je počasí v Namibie Waterberg Wilderness Reserve velmi horké a suché. Denní teploty se pohybují okolo 35-40 °C a nocní teploty se drží nad 20 °C. Tato oblast má tendenci být extrémně suchá během těchto měsíců, což může mít vliv na rostlinné a živočišné druhy, které zde žijí.

Zimní období, které trvá od května do září, je mnohem mírnější. Denní teploty jsou výrazně nižší než během letních měsíců a pohybují se kolem 25-30 °C. Nocní teploty jsou obvykle v rozmezí od 5-15 °C, což znamená, že se v této oblasti může vyskytovat noční mraz. Vzhledem k tomu, že je v Namibii zima v období sucha, není zde příliš mnoho dešťových srážek.

Celkově lze říci, že počasí v Namibie Waterberg Wilderness Reserve je poměrně stabilní a příjemné po celý rok. Návštěvníci si mohou užít různé aktivity jako jsou procházky v přírodě, safari, pozorování ptáků a další outdoorové aktivity. Měli by si však být vědomi silného slunce a vybavit se potřebnou ochranou před UV zářením.


Dovolená Namibie Waterberg Wilderness Reserve


Namibie je země plná přírodních divů a krás. Mezi nejzajímavějšími místy, které stojí za návštěvu, patří Waterberg Wilderness Reserve. Toto území vás nadchne svou přírodní krásou a pestrostí. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství a nevšedních zážitků, měli byste se vypravit právě sem.

Waterberg Wilderness Reserve leží v severní části Namibie a zaujímá plochu 405 km². Krajina je zde nádherně rozmanitá, nachází se zde například horské hřebeny s různě členitými skalami a zvlněné nížiny se savanou a řadou vodních toků. Tato oblast láká mnoho druhů zvířat, která si zde našla svůj domov. Mezi nejvýznamnější druhy patří například nosorožci, hroši, antilopy, kudu, impaly, kočkovité šelmy, šakalové a mnoho dalších. Při procházce savanou si můžete vychutnávat pohled na divokou přírodu všude kolem sebe.

Pro turisty zde existuje celá řada možností, jak si užít dobrodružství. Pokud máte rádi přírodu a pěší turistiku, můžete využít procházky s průvodcem, který vám ukáže nejkrásnější a nejzajímavější místa v okolí. Kromě toho se zde nabízí projekt "Walking with Rhinos", kdy si můžete projít savanou s nosorožci, aby jste se o nich mohli učit více a poznat je lépe. Pro zvídavé a sportovně založené lidi jsou tu i výpravy na koni nebo na kole.

Waterberg Wilderness Reserve také nabízí ubytování v místních kempech a chatkách. Zde si můžete užít nádhernou přírodu, ale i skvělé jídlo a pohostinnost místních obyvatel. Pokud jste na dovolené se svou rodinou, určitě si nezapomeňte zahrát některou z her, které zde na vás čekají.

Celkově lze tedy říci, že Waterberg Wilderness Reserve je skvělým místem pro dovolenou, plnou přírodních krás, dobrodružství a nezapomenutelných zážitků. Pokud rádi cestujete a hledáte nevšední zážitky, rozhodně zvažte návštěvu této úchvatné oblasti.


Ubytování Namibie Waterberg Wilderness Reserve


Namibie je země plná nádherných přírodních krás, které si zaslouží pozornost každého milovníka přírody. Jedním z nejkrásnějších míst k pobytu je Waterberg Wilderness Reserve. Toto rezervace je vynikajícím cílem pro ty, kteří chtějí ochutnat kus divoké Afriky, avšak stále touží po pohodlí.

Rezervace se nachází v krásném koutě Namibie nedaleko města Otjiwarongo. Waterberg Wilderness Reserve se pyšní zázemím, které je velmi příjemné a komfortní. Existuje výběr z několika luxusních chat a rodinných domů. Každé z těchto ubytování se nachází v jedinečné a uklidňující části přírody a zajistí vám příjemný pobyt v Nejlepších podmínkách.

Pokud milujete pobyt v kabině, zvažte pobyt v luxusních chatách. Ty jsou vybaveny vlastní koupelnou, klimatizací, wifi připojením a samozřejmě pohodlnými postelemi. Okolní krajinu můžete obdivovat z terasy s posezením.

Pro ty, kteří cestují se svou rodinou nebo skupinou přátel, se nabízí ubytování v rodinných apartmánech. Tyto nabízejí v interiéru pohodlí a výhled na krásnou krajinu, která se rozprostírá přímo před nimi. Apartmány mohou pojmout až šest osob. Jsou vybaveny jednou velkou postelí a čtyřmi samostatnými postelemi.

Co se týče stravování, můžete si vybrat z několika možností. Nabízejí se například snídaně, obědy, večeře a nápoje. Pokud máte zájem o něco exkluzivnějšího, existují i možnosti, které navštívíte místní farmy a užijete si autentickou kuchyni Namibie, připravenou přímo v divočině.

Waterberg Wilderness Reserve není jen o ubytování a stravování. Je to místo plné aktivit pro milovníky přírody. Budete mít možnost vychutnat si zajímavé exkurze a procházky přírodou, během kterých budete mít příležitost odhalit skryté poklady této úžasné oblasti. Rezervace také nabízí safari, které by vám umožnilo vidět mnoho divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Celkově, pokud se chystáte do Namibie, určitě byste měli zvážit pobyt v Waterberg Wilderness Reserve. Nabízí luxusní ubytování a mnoho zábavy na každý den. Všechny tyto skvělé zkušenosti v kombinaci s malebnou krajinou, kterou tato oblast nabízí, vám nabídnou nezapomenutelný pobyt v Namibii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Waterberg Wilderness Reserve


1. Jak se dostanu do Waterberg Wilderness Reserve?
Odpověď: Nejpohodlnější způsob je letecky do Windhoeku a poté si pronajmout auto a jet asi 3 hodiny přes Okahnjami do Waterbergu.

2. Jaké aktivity jsou k dispozici v Waterberg Wilderness Reserve?
Odpověď: Nabízí se zde řada aktivit, jako jsou procházky s průvodcem, safari, výlety na koni, skalní horolezectví a kulturní zážitky.

3. Jaké zvířata mohu vidět v Waterberg Wilderness Reserve?
Odpověď: Mezi zvířata, které zde můžete pozorovat, patří sloni, nosorožci, hroši, šakali, gepardi, hyeny a řada dalších druhů.

4. Jak je v Waterberg Wilderness Reserve zajištěn bezpečnost turistů?
Odpověď: Pro bezpečnost turistů jsou zde povinné průvodci, kteří mají dostatečné zkušenosti s místními podmínkami a zvířaty. Dále jsou k dispozici bezpečnostní opatření, jako jsou elektrické ploty a CCTV kamerový systém.

5. Kam se nejčastěji ubytovávají návštěvníci Waterberg Wilderness Reserve?
Odpověď: Vhodným místem k ubytování jsou chatky a bungalovy v blízkosti chráněné oblasti, kde jsou hosté obklopeni krásnou přírodou.


Letenka Namibie Waterberg Wilderness Reserve


Namibie je jedním z nejkrásnějších a nejexotičtějších míst na světě, a právě tady se nachází úchvatný Waterberg Wilderness Reserve. Pokud toužíte po dobrodružství a cestách do země nádherných krajin plných zvířat, pak tato destinace rozhodně stojí za to. A co je nejlepší způsob, jak se tam dostat? Samozřejmě, že letenka!

Waterberg Wilderness Reserve je útočištěm pro mnoho ohrožených druhů zvířat, jako jsou například kosatky, gepardi, nosorožci, divoké psy či velbloudi. Díky ochranným programům zde máte nevídanou příležitost spatřit tyto zvířata téměř v divočině. A co se týče rostlinné říše, Namibie je domovem k neuvěřitelnému množství druhů kaktusů, sukulenty a endemických rostlin.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Waterbergu, je let z hlavního města Windhoeku. Letiště Hosea Kutako International Airport je největší letiště v Namibii a nabízí pravidelné lety do mnoha dalších afrických zemí i do Evropy. Zde si můžete pronajmout auto a vydat se na cestu k rezervaci.

Pokud nemáte rádi samostatné cestování, můžete si objednat také zájezd s cestovní kanceláří, která vám zajistí letenky, dopravu k ubytování a další věci, jako jsou například srazy s místními průvodci na pozorování zvířat.

Ve Waterbergu si můžete vybrat z několika možností ubytování, včetně kempů, chat nebo rodinných domů. Všechny tyto možnosti nabízejí úžasné výhledy na horu Waterberg a okolní krajinu. Kromě pozorování zvířat můžete také podniknout pěší túru nebo si vychutnat místní kuchyni. Nejlepší dobou k návštěvě Waterbergu je mezi květnem a srpnem.

Do Namibie se vyplatí cestovat především kvůli množství krásných a odlišných krajinných oblastí, které tento kout světa nabízí. A zážitek z pobytu v Waterbergu bude jistě nezapomenutelný. Vydejte se tedy na cestu do tajuplné země divočiny, pozorujte zvířata ve volné přírodě a nechte se unést krásou scenerie.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky