Objevte nejvýhodnější letenky

Nepál Namche Bazaar

Dovolená Nepál Namche Bazaar


Nepál je jednou z nejkrásnějších zemí Asie a každý turista by měl mít tu čest ji navštívit. Mezi hlavní atrakce patří například rozmanité pohoří, skvělá kuchyně, bohatá kultura a úžasní lidé. Mezi nejpopulárnější turistické cíle patří Namche Bazaar, což je malebná oblast ležící v jižní části Nepálu.

Namche Bazaar je místem, kde se setkávají turisté nejen z celého Nepálu, ale i z celého světa. Nachází se v nadmořské výšce okolo 3500 metrů a je nejoblíbenějším cílem horolezců a turistů, kteří chtějí prozkoumat tento nádherný region. Namche Bazaar je také výchozím bodem pro výpravy na Mount Everest a nejkrásnější trek na světě - Everest Base Camp Trek.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Namche Bazaar, si mohou užít neuvěřitelnou dovolenou plnou dobrodružství a krásného výhledu. Z Namche Bazaar se totiž nabízí mnoho skvělých výletů, jako například procházka národním parkem Sagarmatha, návštěva kláštera Tengboche, který je nejvyšší v celém světě, nebo trekování na Mount Everest.

Jednou z dalších atrakcí, které Namche Bazaar nabízí, je tradiční trh, kde si turisté mohou koupit mnoho krásných suvenýrů, místních produktů a pokrmů. Na trhu také najdete mnoho obchodů s horolezeckým vybavením a vybavením pro trekking.

Namche Bazaar je skvělým místem pro poznání místní kultury a zvyklostí. Turisté se zde mohou setkat s mnoha místními obyvateli, kteří jsou velmi přátelští a ochotní pomoci s čímkoliv. Návštěva Namche Bazaar bude nezapomenutelnou zkušeností, která si vryje do paměti na celý život.

Celkově lze říci, že Namche Bazaar je skvělým místem pro dovolenou, která nabídne mnoho adrenalinových zážitků, nádhernější přírodu, místní kulturu a zvyklosti. Pokud se tedy rozhodnete navštívit Nepál, určitě byste měli zahrnout do svého programu i Namche Bazaar a užít si to, co tento malebný region nabízí.


Počasí Nepál Namche Bazaar


Namche Bazaar je jedním z nejvýznamnějších a nejživějších měst v Nepálu. Nachází se v oblasti Khumbu v nadmořské výšce 3 440 metrů nad mořem a je považován za vstupní bránu do oblasti Mount Everestu. Namche Bazaar se nachází v údolí Dudh Kosi a je obklopen horami, což ho činí jedním z nejkrásnějších míst v Himalájích.

Počasí Namche Bazaar závisí na ročním období a na nadmořské výšce. Namche Bazaar má typické himálajské podnebí s chladným vzduchem a nízkou vlhkostí. Město má dvě hlavní sezóny - suché a mokré období.

Suché období Namche Bazaar trvá od října do května a je to nejlepší období pro návštěvu města. Teploty jsou v tomto období mírnější a průměrná denní teplota se pohybuje mezi 15 a 20 stupni Celsia. V noci se teploty mohou výrazně snižovat a vyskytují se i mrazy, zejména v nadmořské výšce nad 3 000 metry. V tomto období není mnoho srážek, což znamená, že je to ideální období pro turistiku v oblasti Mount Everestu.

Mokré období Namche Bazaar trvá od června do září a je to období silných dešťů a monzunů. Průměrné denní teploty se v tomto období pohybují mezi 20 a 25 stupni Celsia, ale mohou být vyšší v nižších nadmořských výškách. V noci se teploty mírně snižují, ale zůstávají poměrně vysoké. V tomto období přichází do Namche Bazaar mnoho srážek, což může narušit turistické aktivity v oblasti.

Celkově je Namche Bazaar krásným městem s úchvatnou přírodou, která zahrnuje hory, řeky, lesy a hory. Pokud máte v úmyslu navštívit toto místo v Himalájích, nezapomeňte se vybavit teplým oblečením a obutím a sledovat počasí před odjezdem.


Ubytování Nepál Namche Bazaar


Namche Bazaar je malebné městečko v jihovýchodní části Nepálu. Je to nejen největší město v oblasti Khumbu, ale také hlavní uzel pro cestovatele, kteří se vydávají na expedice do hor. Protože je Namche Bazaar tak populární, nabízí mnoho možností ubytování.

Namche Bazaar má mnoho hotelů, hostinců a penzionů. Pokud hledáte levné ubytování, můžete si vybrat z mnoha hostinců, které se nacházejí v okolí trhu. Tyto hostince nabízejí základní, ale útulné pokoje s možností sdílené koupelny. Pokud hledáte něco více komfortního, můžete si vybrat z řady hotelů a penzionů, které nabízejí výhled na okolní Venkov.

Kromě tradičního ubytování k dispozici jsou i boudy pro stanování, kde si můžete postavit svůj stan na soukromém pozemku. Tyto boudy poskytují základní vybavení jako WC a elektrické přípojky, ale pro vaření si musíte vzít své vlastní nádobí a náklady na stan se mohou vysoké.

Náklady na ubytování se liší v závislosti na typu méstnosti a úrovni vybavení. Levné hostince a penziony se dají sehnat za méně než 500 Kč za noc, ale pokud chcete více komfortu a pohodlí, budete muset zaplatit více. Cena hotelových pokojů se pohybuje kolem 1500 Kč a více za noc.

Namche Bazaar je ideální základnou pro cestovatele, kteří chtějí prozkoumat okolní horolezecké destinace, včetně zákoutí Mount Everestu. Díky své poloze a široké škále ubytování je Namche Bazaar skvělou volbou pro ty, kteří chtějí strávit několik dní v horách s pohodlím a bezpečím.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Namche Bazaar


Nepál Namche Bazaar je turistická destinace, která láká mnoho lidí z celého světa. Níže najdete několik nejčastějších dotazů a odpovědí v souvislosti s tímto místem.

1. Jak se dostat do Namche Bazaar?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Namche Bazaar, je letecky z Kathmandu do města Lukla. Odtud je možné pěšky pokračovat na Namche Bazaar. Existuje také možnost cesty po silnici, ale ta je mnohem delší a náročnější.

2. Jaké jsou nejlepší turistické aktivity v Namche Bazaar?

Namche Bazaar je ideální pro turistické aktivity, jako jsou treky, horské túry a vynikající fotografické příležitosti. Mezi nejoblíbenější aktivity patří procházky po městě a návštěva místních trhů a obchodů. K dispozici jsou také mnohé ubytovací možnosti a restaurace.

3. Jaké je počasí v Namche Bazaar?

Namche Bazaar leží v nadmořské výšce 3 440 metrů, což znamená, že počasí zde může být velmi chladné a proměnlivé. Nejlepší období pro návštěvu je od září do listopadu a od března do dubna, kdy je zde mírné počasí a dobré podmínky pro turistické aktivity.

4. Je bezpečné cestovat do Namche Bazaar?

Namche Bazaar je obecně bezpečným místem pro turisty, ale je důležité být obezřetný a dodržovat základní zásady bezpečnosti při cestování. Při turistických aktivitách je třeba dodržovat správný zdravotní režim a mít s sebou nezbytné vybavení pro takovou výšku.

5. Kdy je nejlepší čas pro trek po Everestu?

Nejlepší období pro trek po Everestu je od září do listopadu, kdy je počasí příznivé a dobré podmínky pro trek. Během tohoto období je také nejmenší riziko sněhových lavin.


Letenka Nepál Namche Bazaar


Namche Bazaar je malebné městečko, nacházející se v srdci Himálaje v Nepálu. Je obložené horskými domy a leží na úpatí nejvyšší hory světa, Mount Everestu. Namche Bazaar je významným turistickým centrem a také je často používáno jako výchozí bod pro návštěvu různých treků v okolí.

Pokud se chystáte navštívit Namche Bazaar, nejlepší cestou je letecky. Existují různé letecké společnosti, které nabízejí lety do Kathmandu. Zde je seznam několika společností, které nabízejí lety do Namche Bazaar:

1. Yeti Airlines - Yeti Airlines je jednou z největších leteckých společností v Nepálu, která poskytuje svým cestujícím bezpečné a spolehlivé lety. Nabízejí také lety do Namche Bazaar, které jsou z Kathmandu organizovány po celý rok. Yeti Airlines má moderní a dobře udržované letadla a kvalifikovanou posádku.

2. Sita Air - Sita Air je další velká letecká společnost v Nepálu s více než 70 letadly v provozu. Jejich lety do Namche Bazaar jsou poskytovány v různých cenových kategoriích, aby vyhovovaly potřebám všech cestujících. Společnost má také skvělou bezpečnostní a bezproblémovou reputaci.

3. Tara Air - Tara Air je specializovaná letecká společnost, která poskytuje lety do Namche Bazaar. Poskytují různé druhy letů, jako jsou charterové lety, zvláštní lety a pravidelné lety. Tara Air je cenově dostupná a je oblíbená mezi turisty a trekaři.

Cena letenek do Namche Bazaar se liší v závislosti na sezóně. V období hlavní sezóny (září - listopad a březen - květen) jsou letenky mnohem dražší než v období mimo sezónu. Cena letenek je také ovlivněna množstvím zavazadel a osob, které jsou při cestě s vámi.

Let do Namche Bazaar je krátký a trvá zhruba hodinu. Při letu máte možnost překonat nádherné horské scenérie a kochat se výhledy na Himaláje. Když přistoupíte na letiště v Lukla, ještě vás čeká cesta do Namche Bazaar. Cesta je velmi náročná, ale o to více stojí za to. Cestou se budete ochutnávat krásné scenérie a prožívat neopakovatelné zážitky.

Všechny letecké společnosti dodržují bezpečnostní a bezproblémové standardy, takže si můžete být jisti, že cestujete bezpečně. Ať už si zvolíte kteroukoli leteckou společnost, cesta do Namche Bazaar vám nabídne neuvěřitelné zážitky a nezapomenutelné zážitky v srdci Himálaje.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky