Objevte nejvýhodnější letenky

Nizozemsko Utrecht

Nejčastější dotazy a odpovědi Nizozemsko Utrecht


1. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Utrechtu?
Nejlepší doba k návštěvě Utrechtu je od dubna do září, kdy jsou teploty příjemné a město ožívá kulturními akcemi a festivaly.

2. Co stojí za návštěvu v Utrechtu?
V Utrechtu stojí za návštěvu St. Martinův dóm, Královské muzeum výtvarných umění, Domtoren (nejvyšší kostelní věž v Nizozemsku), zahrady na pevnosti Sonnenborgh a mnoho dalších významných památek.

3. Jaké jsou dopravní spojení do Utrechtu?
Utrecht je dobře spojeno zejména vlakem, který z Amsterdamu či Rotterdamu dorazí do centra města za 30 minut. Mezinárodní letiště Schiphol se nachází 40 km od města.

4. Jaké jsou náklady na stravování a ubytování v Utrechtu?
Ceny ubytování a stravy se liší dle očekávání a typu zařízení. V průměru se cena ubytování pohybuje mezi 70 až 200 euro za noc, cena jednoho jídla v průměru od 10 do 20 euro.

5. Kde si mohu zakoupit lístky na veřejnou dopravu v Utrechtu?
Lístky na veřejnou dopravu můžete zakoupit u řidiče autobusu či tramvaje nebo v automatech na zastávce. Doporučuje se však zakoupit si jízdenku předem, například v informačních centrech pro turisty, aby se zabránilo nedodržení platnosti lístku.


Počasí Nizozemsko Utrecht


Nizozemsko je jednou z nejlidnatějších a zároveň nejplošších zemí Evropy. Nachází se zde mnoho měst a jedním z nich je i město Utrecht. Pokud se chcete vydat do Utrechtu, měli byste si být vědomi, jaké počasí v této oblasti panuje.

Klima v Utrechtu

Utrecht leží v zeměpisné šířce 52,09° severní šířky a v délce 5,12° východní délky. Tento fakt ovlivňuje klimatické podmínky města. Utrecht má mírné podnebí s teplými léty a chladnými zimami. Průměrná teplota v létě se pohybuje od 20°C do 22°C, zatímco v zimě je průměrná teplota okolo 3°C.

Léto

Léto je nejteplejším obdobím v roce a období s největším množstvím dešťových srážek. V létě se můžete spolehnout na slunečné dny s teplým počasím, ale nevyhnou se vám ani deštivé dny. Průměrná teplota v létě je 20°C - 22°C a období krátkých bouřek s hromadami během letních odpoledních je běžné.

Podzim

Podzim bývá často deštivým obdobím s mírnými teplotami. Koncem října začínají teploty rázně klesat, což ovlivňuje kvalitu počasí. Průměrná teplota v podzimních měsících se pohybuje od 8°C do 15°C a deštivé dny jsou v tomto období běžné.

Zima

Zima bývá v Utrechtu poměrně chladná s teplotami pod bodem mrazu, ale bez sněhu. Průměrná teplota v zimě se pohybuje okolo 3°C, ale výkyvy teplot se mohou vyskytovat během dne i v noci. V zimě mohou pršet deště a foukat silný vítr.

Jaro

Jaro bývá od března do května a postupně se zvyšuje průměrná teplota, na rozdíl od zimního období s nižšími teplotami. Průměrná teplota v jarních měsících se pohybuje od 7°C do 18°C. Během jara může být podnebí velmi proměnlivé, s deštěm nebo slunečnými dny.

Výhled počasí v Utrechtu

Pokud se chystáte do Utrechtu a chcete si zjistit předpověď počasí, můžete zkontrolovat různé online zdroje jako například Weather Underground nebo Accuweather. Také se můžete obrátit na místní noviny nebo televizní stanice, kde mohou být zveřejněny aktuální počasí z Utrechtu.

Závěr

Utrecht má celkově mírné klima a většinou mírné teploty. Pokud se chystáte do Utrechtu, doporučujeme sledovat předpověď počasí a připravit si odpovídající oblečení, aby vaše cesta proběhla co nejpohodlněji a bezpečně.


Dovolená Nizozemsko Utrecht


Nizozemsko je krásná země, která nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Jedním z nich je město Utrecht, které se nachází v provincii Utrecht. Toto historické město se návštěvníkům prezentuje mnoha památkami, skvělou kuchyní a nezapomenutelnou atmosférou. Pokud tedy plánujete dovolenou v Nizozemsku, Utrecht by neměl chybět na vašem seznamu.

Historické centrum města Utrecht je pravděpodobně jednou z nejkrásnějších částí města. Katedrála svatého Martina nebo známá věž Domtoren poskytují návštěvníkům skvělý pohled na město z výšky. V historickém centru se nachází také krásné gotické a renesanční domy, parky, náměstí a řada muzeí, jako jsou např. Muzeum národních dějin, Umělecké muzeum a Muzeum města Utrecht.

Kromě toho město Utrecht nabízí také vynikající gastronomické zážitky. V centrální oblasti města se nachází mnoho kaváren, restaurací a barů, kde si můžete pochutnat na tradičním holandském jídle, jako např. hranolky s majonézou, sladkými palačinkami nebo hutspotem. Hádáte, co je to hutspot? Hádejte dál. Je to holandské tradiční jídlo z brambor, mrkve a cibule.

Když se rozhodnete obhlédnout celé město bude pro vás nejlepší možnost okružní plavba po kanálech. Během této plavby se dozvíte mnoho zajímavých informací o městu, můžete obdivovat historické domy v okolí a zároveň si vychutnat krásnou krajinu.

Dalším místem, které rozhodně nelze opomenout, je park Wilhelminapark. Tento park se nachází kousek od centra města a je považován za jeden z nejkrásnějších parků nejen v Nizozemsku, ale i v Evropě. Park je plný květin a zeleně, nabízí krásné pohledy na město a tiché zákoutí pro romantiky.

Na dovolené v Nizozemsku byste měli navštívit též město Scheveningen. Toto oblíbené nizozemské letovisko nabízí krásnou pláž s čistým pískem, kde se můžete koupat a opalovat. Objevte krásy téhle romantické destinace plné historických památek, kde najdete nádherné kostely a pláže, široký výběr restaurací a kaváren a spoustu možností pro aktivní turistiku.

Výlet do města Utrecht by měl být součástí cesty do Nizozemska. Toto město nabízí mnoho skvělých možností pro zábavu a relaxaci. Památky města, vynikající gastronomie a ticho a klid parků si získají srdce cestovatelů. A proto se na Utrecht velmi těším. A kdy vy, plánujete dovolenou v Nizozemsku?


Letenka Nizozemsko Utrecht


Pokud hledáte nejen zajímavou cestu, ale i město plné krás a zážitků, neváhejte a snažte se získat letenku do nizozemského Utrechtu! Toto nádherné město na vás čeká s otevřenou náručí a množstvím lákadel. Co ho tak zvláštního dělá? Pojďme se na to společně podívat.

Utrecht, druhé největší město v Nizozemsku, se nachází na řece Rhin a má bezpočet vodních kanálů. Mezi nejvýznamnější památky tohoto malého, ale velmi lákavého města patří kostel sv. Marty, s katedrálním věží, vnitřním nádvořím a muzeem. Aby nedocházelo ke kolizím s místními obyvateli, vedle kostela je vyznačena zvláštní cyklostezka, kde mohou jezdit pouze místní obyvatelé, takže je to vynikající příležitost k prohlídce okolí.

Na druhé straně města naleznete dalších pět kostelů, proslulého Starého Katolického kostela a nádherného zámku De Haar s rozlehlým parkem. Mezi nejvíce oblíbené aktivity turistů patří výlety lodí a průzkum místních památek na kole. Cyklovýlety v této oblasti patří ke každodennímu životu a je to dobrý způsob, jak se dostat z bodu A do bodu B.

Utrecht se také může pochlubit velkým množstvím restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat nádhernou kávu a místní speciality. V centru města můžete najít i trhy, na kterých se prodávají nejen potraviny, ale i oblečení, květiny a mnoho dalších věcí, a to vše za velmi rozumné ceny.

Pokud jste fanoušci umění, nemůžete minout prohlídku místního Centra pro současné umění Abrindo, umělecké stezky Bernett odtud, kde můžete navštívit výstavy profesionálních umělců, přednášky a zábavné akce a srovnat je s vašimi oblíbenými zájmy a chutě.

Utrecht se nachází jen pár kilometrů od Amsterodamu a je snadno dosažitelný prostřednictvím mnoha letišť v celé Evropě. Proto získání letenky do Utrechtu může být pro inspirované cestovatele velmi výhodné a ušetří vám čas a energii, které byste jinak museli vynaložit na hledání vhodného ubytování a organizaci tras.

Návštěva Utrechtu vám rozhodně poskytne mnoho zážitků, ať už jste teď v Nizozemsku či jinde ve světě. Utrecht je nádherné město plné památek, historie a kultury, které nabídne nádhernou pohodu a charakter, který si zamilujete. Prožijte nádherné a památkově výjimečné zážitky a za cenu minimálního nákladu získejte nezapomenutelný zážitek, o kterém budete uvažovat ještě po mnoho let.


Ubytování Nizozemsko Utrecht


V Nizozemsku se nachází mnoho krásných a historických měst, které stojí za to navštívit. Jedním z nich je i město Utrecht. Nachází se v centru země a je považováno za jedno z nejživějších a nejpopulárnějších měst v Nizozemsku. Pokud plánujete návštěvu tohoto krásného města, hledáte ubytování a nevíte kde začít, zde vám přinášíme několik tipů.

Pokud hledáte moderní ubytování, můžete zvolit například hotel v centru města. V Utrechtu najdete mnoho hotelů s vysokými hodnoceními od hostů. Mezi nejoblíbenější patří například Grand Hotel Karel V, který se nachází v centru města v bývalém klášteře. Tento hotel nabízí luxusní pokoje, wellness centrum a vynikající restaurace.

Pokud hledáte něco cenově dostupnějšího, můžete zvolit například hostel. Mezi nejlepší hostely v Utrechtu patří například The Hostel B&B Utrecht City Center, který se nachází v blízkosti centra města a nabízí levné pokoje s výhledem na řeku Vecht.

Jste-li fanouškem kempování, máte v Utrechtu několik možností. Mezi nejlepší kempy patří například Kasteel de Haar, který se nachází v blízkosti města. Tento kemp nabízí nádherné prostředí s výhledem na zámek de Haar a okolní krajinu.

Pokud hledáte ubytování s osobitým šarmem, můžete zkusit například apartmány. V centru města najdete několik apartmánů, které jsou umístěné v historických budovách. Mezi nejlepší patří například Rob's Rentals, který se nachází v centru města a nabízí prostorné a elegantní apartmány.

Nakonec, pokud hledáte něco úplně jiného, můžete si pronajmout loď. Město Utrecht je obklopené kanály, takže si můžete pronajmout loď a spatřit město z úplně jiné perspektivy. V Utrechtu máte k dispozici různé typy lodí - od malých motorových člunů až po větší lodě s posádkou.

Jak vidíte, v Utrechtu najdete ubytování pro každého - od luxusních hotelů až po kempy a pronájem lodí. Stačí si jen vybrat to, co vám nejvíce vyhovuje a užít si pohodu a krásy tohoto kouzelného města.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky