Objevte nejvýhodnější letenky

Peru Huaraz

Dovolená Peru Huaraz


Peru je fascinující země, kterou rozhodně stojí za to navštívit. Je plná historie, kultury a krásné přírody. Jedním z nejkrásnějších míst, která byste měli navštívit, je Huaraz.

Huaraz se nachází v centrální oblasti Peru v oblasti Áncash v pohoří Cordillera Blanca. Je to horské město, které se nachází v nadmořské výšce 3052 metrů, ve které žije více než 120 000 obyvatel.

Pro milovníky přírody a horolezectví je Huaraz ideálním místem k návštěvě. Tuto oblast tvoří 27 hor a horolezeckých vrcholů, z nichž nejvyšším je Huascarán s výškou 6768 metrů. Taky je tam jezero Laguna 69, které je jedním z nejkrásnějších jezer v celé oblasti.

Navíc, pro milovníky historie a kultury, je Huaraz skvělou volbou. Nachází se zde mnoho archeologických skvostů, včetně Kulturinského komplexu, který se nachází jen 13 km od města Huaraz. Další archeologickou památkou je Ruiny Sechín, které se nacházejí v obci Casma, asi 80 km od Huarazu. Tam můžete vidět kamenné stély a symboly, které představují boj mezi dvěma starověkými kulturami.

Kromě toho, můžete navštívit mnoho tradičních peruánských měst v okolí, jako je Yungay, Carhuaz, a Taricá. Tam se můžete setkat s místními lidmi a ochutnávat místní speciality.

Pokud jste připraveni navštívit Huaraz, nezapomeňte si vzít nezbytné vybavení pro horskou turistiku, jako jsou trekové boty, teplé oblečení, a sluneční brýle. Mimo sezónu je tam dostatek ubytování v Huarazu, ale pokud se chcete zůstat uprostřed Cordillera Blanca, budete muset dokoupit další vybavení a nechat se doprovodit odborným průvodcem.

V každém případě, Huaraz rozhodně stojí za to navštívit, protože nabízí mnoho možností, které zůstanou v paměti navždy. Pro vaši další dovolenou, zvažte návštěvu tohoto krásného a fascinujícího místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Peru Huaraz


1. Jak se dostanu do Huarazu?

Je možné se dostat do Huarazu autobusem z LImy, což trvá přibližně 8 hodin. Také je možné se dostat do Huarazu ze západu z města Chimbote.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Huarazu?

Nejlepší čas na návštěvu Huarazu je od června do srpna, kdy je sucho a sluncem obalené oblasti až do října, díky tomu jsou vynikající turistické podmínky na hiking a trekking.

3. Jaké jsou nejlepší treky v Huarazu?

V Huaraz existuje řada vynikajících trekingových možností. Nejoblíbenější jsou Santa Cruz trek, Alpamayo trek, Huayhuash trek a Laguna 69 trek.

4. Jaká je kuchyně v Huarazu?

Kuchyně v Huarazu se soustředí na ryby, maso, zeleninu a ovoce. Nejznámějšími pokrmy jsou ceviche a pollo a la brasa (kuře na rožni). Také je to místo pro místní speciality, jako je trucha Huaraz a pachamanca.

5. Jaké jsou dobré hotely v Huarazu?

V Huarazu je mnoho typů ubytování. Některé z nejlepších hotelů jsou Hotel Andino Club, Hotel San Sebastián, Hotel Selina Huaraz a Hotel La Joya.


Ubytování Peru Huaraz


Peru je země plná krásných přírodních scenérií a kulturního dědictví. Huaraz, který se nachází v Andách, je významným turistickým cílem v Peru. Huaraz nabízí mnoho možností pro zážitky z hor, pěší turistiku a vodní sporty. Pokud cestujete do Huarazu, je důležité vědět, jaké možnosti ubytování máte k dispozici.

Ubytování v Huarazu se liší v závislosti na vašem rozpočtu a požadavcích. Můžete se ubytovat v místních hostelech, penzionech, hotelových rezortech nebo v soukromých apartmánech. V následujícím textu se zaměříme na různé možnosti ubytování v Huarazu.

Hostely - Pokud hledáte cenově dostupné ubytování, hostely jsou ideální volbou. Huaraz má mnoho hostelských zařízení, které nabízejí společné pokoje, některé z nich nabízejí také soukromé pokoje a restauraci. Hostely vám umožňují libovolně plánovat vaše výlety a zároveň potkat nové lidi.

Penziony - Pokud hledáte střední cenovou kategorii, penziony jsou skvělou volbou. Penziony jsou obvykle ve střední cenové kategorii a nabízejí společné pokoje i soukromé pokoje. V některých penzionech můžete najít také vlastní kuchyňku.

Hotely - Pokud preferujete komfort, hotely jsou nejlepší volbou. Huaraz má mnoho hotelů různých cenových kategorií, od luxusních až po středně cenové kategorie. Většina hotelů má vlastní restauraci, wellness centra a bazény.

Apartmány - Pokud cestujete s rodinou nebo s větší skupinou, pronájem apartmánu může být lepší volbou. V Huarazu jsou k dispozici různé druhy apartmánů, od prostorných bytů s výhledem na hory až po studia se základním vybavením. Pronájem apartmánu vám umožní ušetřit nějaké peníze během pobytu, protože můžete vařit vlastní jídlo a ušetřit na restauracích.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli z výše uvedených možností ubytování, mějte na paměti, že Huaraz je velmi populární turistickou destinací, takže je lepší včas si zarezervovat.

V Huarazu se budete cítit jako doma a oceníte zdejší pohostinnost a krásné přírodní scenérie And. Těšíme se na vaši návštěvu!


Počasí Peru Huaraz


Peru je země, která se rozprostírá na západním pobřeží Jižní Ameriky, a má v sobě mnoho klimatických zón. V některých oblastech je horko a vlhko, zatímco na jiných místech jsou nehostinné nekonečné pouště. Pokud se vydáte do Peru do Huarazu, můžete očekávat zcela odlišné podnebí, než jaké jste zvyklí z některých druhů počasí v jiných oblastech Peru.

Huaraz je hlavní město provincie Ancash a leží v Andách, tedy v horách. Hledáte-li ideální lokalitu pro horolezce, turisty nebo ty, kdo rádi tráví čas na čerstvém vzduchu, je to jednoznačně to správné město. Můžete si zde užívat překrásnou přírodu, ale pokud bude počasí špatné, celá dovolená může přijít vniveč.

Huaraz má převážně studené a suché podnebí. V období září až listopadu je obvykle nejsušší. Mezi květnem a srpnem (hlavní turistická sezóna) se může stát, že bude déšť, ale většina dnešních turistů má turistiku v přírodě v plánu, ať prší či fouká. To, co je pro ně důležité, je teplota.

Ve městě, které se nachází na nadmořské výšce přibližně 3 090 metrů, se během dne teploty pohybují v rozmezí od 15 °C do 20 °C. Nicméně v noci klesají teploty na 5 °C až 10 °C. Přestože se může zdát, že to není tak extrémní, podmínky v horách jsou mnohem tvrdší.

Pokud se chystáte podniknout s vůdci horolezeckou akci, budete potřebovat předem zkontrolovat předpověď počasí a připravit se na náročné podmínky, které mohou vést k extrémnímu chladu, dešti či sněhu. Pokud jde o běžné turisty, kteří se vydávají na túry v blízkosti kempů, musí si rovněž pamatovat na to, že by měli mít vhodné oblečení proti chladu, větru a vlhkosti.

I když má Huaraz své výzvy ohledně turistů, počasí nikdy nemusí být překážkou pro výlet či turistiku. Ve finále záleží na Vašem předvídavém plánování a správných rozhodnutích při výběru počasí a oblečení. S krásnými výhledy na sněhové hory a romantickými krajinami by Peru mělo být na Vašem seznamu zemí, které chcete navštívit.


Letenka Peru Huaraz


Pokud hledáte nekonvenční cestu a přitom nemáte rádi turisty, určitě byste měli zvažovat cestu do Huarazu a jeho nádherných peruánských hor. Letenky do Huarazu jsou stále cenově dostupné a zajišťují přístup k místům, které jsou mimo klasické turistické cesty.

Huaraz se nachází ve středu And a nabízí překrásné výhledy na nejvyšší hory Jižní Ameriky. Jedná se o perfektní destinaci pro všechny ty, kteří mají rádi outdoorové aktivity jako například pěší turistiku, skalní lezení a běžky na sněhu. Všech těchto aktivit se můžete v Huarazu věnovat s pohodlím a bez davů turistů.

V okolí Huarazu se nachází několik zajímavých hor, mezi které patří například nejvyšší hora Jižní Ameriky Aconcagua, ta se nachází zhruba 400 km od Huarazu, ale díky Huarazu se mnoho lidí rozhodne vydat právě tam. Večer se můžete ubytovat v místech, kde se budete cítit jako doma – v rodinných domech a u výborných rodinných restaurací, kde si můžete ochutnat místní speciality.

Cesta letenkou do Huarazu je pro mnoho lidí i výhodná – můžou tak šetřit čas a strávit ho aktivně v horách. Letiště sice není přímo v Huarazu, ale je jen několik hodin autem daleko. Navíc se z letiště do Huarazu dostanete i velmi snadno pomocí veřejné dopravy.

Pokud se rozhodnete pro cestu do Huarazu, nebudete muset řešit ani otázku jak je tam v bezpečí – v Huarazu se totiž nikdy nestalo nic nebezpečného, takže si můžete užít všechno co Huaraz nabízí s klidem a bez obav.

Pokud jste tedy příznivcem nekonvenčních cest a chcete si užít pohodu v Peru, určitě byste měli zvažovat letenku do Huarazu. Tento skrytý klenot v Peruínských horách nabízí nádherné výhledy na nejvyšší hory Jižní Ameriky, jako i spoustu outdoorových aktivit, které si určitě zamilujete.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky