Objevte nejvýhodnější letenky

Peru Lima (hlavní město)

Nejčastější dotazy a odpovědi Peru Lima (hlavní město)


1. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Limě?
Nejlepší místa k návštěvě v Limě jsou historické centrum, Muzeum Larco, Muzeum umění, park Miraflores, pevnost Real Felipe a komplex Monastery of San Francisco.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Limy?
Nejlepší doba pro návštěvu Limy je od prosince do dubna, kdy je sucho a teploty jsou příjemné.

3. Je bezpečné cestovat do Limy?
Ano, Limu považují za poměrně bezpečné město. Nicméně je důležité být obezřetný a dodržovat obvyklá bezpečnostní opatření, jako například nechodit s cennostmi na viditelném místě a vyhýbat se nebezpečným oblastem v noci.

4. Jaká je místní měna v Limě?
Místní měnou v Limě je peruánský sol (PEN).

5. Jaká je místní kuchyně v Limě?
Místní kuchyně v Limě je známá jako peruánská kuchyně, která zahrnuje širokou škálu pokrmů, včetně ceviche (rybí salát), lomo saltado (hovězí maso se zeleninou a rýží) a ají de gallina (kuřecí maso v omáčce z chilli papriček a sýra).

6. Jak se dostanu z letiště do centra Limy?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat z letiště do centra Limy, je pomocí taxi nebo soukromého přepravce. Existuje také autobusová linka, která spojuje letiště s centrem města.

7. Jaký je průměrný náklad na denní stravování v Limě?
Průměrná cena za dny stravování v Limě se pohybuje kolem 100-150 PEN (25-40 USD) v závislosti na typu jídla a restauraci.

8. Co jsou nejlepší místa k nákupu v Limě?
Nejlepší místa k nákupu v Limě jsou nákupní centra Larcomar a Jockey Plaza, ale také trhy jako Mercado de Surquillo a Miraflores.

9. Mám potřebu víza pro vstup do Limy?
V závislosti na vaší zemi původu můžete potřebovat vízum pro vstup do Limy. Většina návštěvníků z Evropské unie a Spojených států Ameriky již vízum nepotřebuje.

10. Jaká jsou nejbližší turistické atrakce k Limě?
Nejbližší turistické atrakce k Limě jsou ruiny města Caral, Pisco a oblast Nazca, kde se nacházejí proslulé Nazca linie.


Dovolená Peru Lima (hlavní město)


Peru je země plná krásné historie, živé kultury a dechberoucí přírody. Navštívit tuto zemi by měl být zážitek na celý život. Pokud je Vaším cílem hlavní město Peru, Lima, Vaše dovolená bude spojena s historickými památkami, gastronomií a místními trhy. Co vše tedy můžete očekávat?

Jedním z nejlepších míst pro návštěvu v Limě je historické centrum města, které je plné krásných starých budov a pozůstatků z dob koloniálního období. Mezi nejvýznamnější a nejkrásnější stavby patří katedrála v Limě, která pochází z 16. století a byla postavena španělskými kolonisty. Dalšími příklady krásné koloniální architektury jsou Casa de Aliaga a Casa de Osambela.

Pokud se budete chtít dozvědět více o historii Limy, můžete navštívit také Muzeum kultury v Limě, které představuje bohatou místní kulturu a historii od pravěku až po současnost. Toto muzeum bývá velmi oblíbené mezi turisty a zájemci o historii.

Pokud jste gurmán, nemůžete opustit Peru bez toho, abyste zkusili místní speciality. Peruánská kuchyně je vnímána jako jedna z nejlepších v Latinské Americe. Návštěva jednoho z mnoha místních trhů, jako je například Central Market, Vám umožní ochutnat místní speciality, jako jsou ceviche (syrové ryby marinované v citrusovém dresingu), chicharrones (křupavá vepřová kůže) nebo anticuchos (grilované kousky hovězího masa na špízu).

Pokud jste milovníkem vody a pláží, můžete strávit den na pláži Costa Verde, která se nachází u pobřeží Pacifiku. Tato pláž je obklopena vysokými útesy a je ideální pro surfování nebo jen relaxaci na pláži.

Jak vidíte, Lima má pro turisty hodně nabídnout. Navštívit Peru a strávit několik dní v Limě je nezapomenutelný zážitek. Úžasná historická architektura, bohatá kultura a gastronomické speciality jsou jen některé z mnoha atrakcí, které by Vám mohly očarujícím způsobem ukázat, co Peru skutečně nabízí.


Ubytování Peru Lima (hlavní město)


Lima je hlavním městem Peru a zároveň nejlidnatějším městem této země. Je to rozmanitá a pulzující metropole s mnoha skvělými příležitostmi pro turisty. Jednou z klíčových věcí, na které se turisté musí zaměřit při návštěvě Lima, je ubytování.

V Lima najdete mnoho možností ubytování - od luxusních hotelů až po hostely pro cestovatele s menším rozpočtem. V těchto ubytováních můžete najít pohodlné pokoje, k dispozici budou snídaně a další služby, které potřebujete během svého pobytu.

Jedním z nejlepších míst k ubytování v Limě je čtvrť Miraflores. Tato čtvrť se nachází v blízkosti oceánu a nabízí nádherné výhledy na moře. V Miraflores najdete mnoho hotelů a hostelů na různé úrovni komfortu a ceny.

Jedním z nejluxusnějších hotelů v této čtvrti je 5hvězdičkový hotel Belmond Miraflores Park. Tento hotel nabízí pohodlné a prostorné pokoje s balkóny nebo terasami s krásným výhledem na oceán nebo město. Fasilitami pro hosty jsou restaurace, fitness centrum, spa, a venkovní bazén.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je ideální volbou hostel Kokopelli Hostel, který se nachází přímo v centru Miraflores. Tento hostel nabízí pokoje s vlastní koupelnou nebo sdílenými prostory. V hostelu si můžete vychutnat společenské prostory, jako jsou terasy, herny a bar.

Další skvělou čtvrť pro ubytování v Limě je Barranco. Tato čtvrť je plná uměleckých galerií, kaváren a restaurací. Zdejší ubytování bývají trochu levnější než v Miraflores, ale stále nabízejí pohodlné pokoje a dobré místo na zázemí u pobřeží.

Jeden z nejlepších hotelů v této čtvrti je Hotel B, který je umístěn blízko muzeí a galerií. Tento hotel kombinuje moderní a koloniální architekturu a nabízí pohodlné pokoje s výhledy na město nebo vnitřní nádvoří. Fasility v hotelu zahrnují restauraci, bar, fitness centrum a venkovní bazén.

Jedním z hostelem v této čtvrti je Point Hostel, který nabízí společné pokoje nebo soukromé s vlastní koupelnou. Hostel má střešní terasu, kde si můžete vychutnat výhled na město.

V Lima najdete mnoho dalších možností ubytování, které může uspokojit specifické potřeby a preference. Většina hotelů a hostelů se nachází v bezpečných čtvrtích a poskytují skvělé služby a pohodlné pokoje. Při výběru ubytování se zaměřte na místní hodnocení a recenze a ujistěte se, že splňuje vaše potřeby a předpoklady.


Počasí Peru Lima (hlavní město)


Peru je země plná úchvatných přírodních scenérií, ale její hlavní město Lima je trochu jiné. Nachází se na pobřeží a je obklopeno pouští, která vytváří jedinečnou klimatickou situaci.

Lima má poměrně teplé a vlhké podnebí, což z ní činí ideální turistickou destinaci v jakémkoli ročním období. Průměrná teplota v Limě se pohybuje kolem 19 až 20 °C po celý rok, s minimálními rozdíly mezi létem a zimou. V letních měsících (prosinec až březen) se teploty mohou zvýšit na 27 °C, ale v zimě (červen až září) se mohou snižovat na 16 °C.

Největší vliv na počasí v Limě má chladný Humboldtův proud, který teče podél pobřeží a udržuje vodu chladnou. Díky tomu jsou teploty v moři kolem 17 až 19 °C po celý rok. Tento proud také způsobuje, že běžné jsou ranní mlhy, které začínají v pozdních nočních hodinách a mohou trvat až do poledne.

Lima má také velmi vysokou vlhkost, přičemž v letních měsících se zvyšuje na více než 90 %. Vzhledem k tomu, že neprší často, je však svěží, vhodné pro většinu lidí.

Pro turisty, kteří chtějí navštívit Lima, je nejlepší čas pro návštěvu od prosince do března, kdy jsou teploty nejvyšší a méně mlhavé dny. Pokud vám nevadí mírně nižší teploty, je však Lima lákadlem po celý rok. Pokud se dostanete především na slunce a teplé počasí, můžete zabalení krémů na opalování a užít si slunečné pláže poblíž města.

Celkově lze říci, že počasí v Limě je vlhké a mohou převládat ranní mlhy, ale vzhledem k tomu, že teploty tam jsou celoročně mírné, je to skvělé místo k návštěvě kdykoli v průběhu roku.


Letenka Peru Lima (hlavní město)


Peru je krásná země v Jižní Americe, která je bohatá na kulturu, historii a překrásnou přírodu. Hlavním městem Peru je Lima, která nabízí neuvěřitelné kulturní zážitky a krásné památky. Pokud se chystáte na cestu do Peru a chcete navštívit Lima, zde je několik informací ohledně letenek a co můžete očekávat v tomto hlavním městě.

Letenka do Limy Peru může být dostupná za velmi příznivou cenu, a to zejména v období mimo sezónu. Například v období od května do června a od září do listopadu jsou lety ceny letenek mnohem níže než v období prázdnin. Proto je dobré si prohlédnout lety předem a najít tu nejlepší nabídku.

Po příletu do Limy Peru můžete být zaskočeni velikostí a rušností tohoto města. Lima má více než 10 miliónů obyvatel, což ji činí jedním z největších měst v Jižní Americe. Můžete se těšit na krásné historické památky, jako jsou pevnosti, kláštery a katedrály, nebo na moderní budovy, jako je například vysoká stanice. Ať už máte rádi historii nebo moderní architekturu, Lima Peru má pro každého návštěvníka něco k nabídnutí.

Lima Peru je také místem, kde můžete ochutnat kulinářské speciality této oblasti. Peru má bohatou kuchyni, která kombinuje prvky indiánské, španělské a africké kuchyně. Můžete ochutnat různé ryby a mořské plody v úžasných restauracích na pobřeží, nebo s sebou koupit tradiční peruánskou potravu na místních trzích.

Pokud se rozhodnete pobývat v Limě Peru déle, můžete si pronajmout pěkné ubytování v historickém centru města nebo v moderních oblastech. V okolí Limy Peru se nachází také mnoho dalších zajímavých míst, které byste měli navštívit. Například Machu Picchu, Cuzco, jezera Titicaca a mnoho dalších.

Celkově vzato, návštěva Limy Peru je nezapomenutelným zážitkem. Krásné památky, vynikající kuchyně a úžasná příroda způsobí, že se budete chtít vrátit zpět do této nádherné země. Pokud tedy hledáte zážitky Jižní Ameriky, vydejte se na letenku do Limy Peru a užijte si výjimečnou dovolenou!


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky