Objevte nejvýhodnější letenky

Portugalsko Alentejo

Letenka Portugalsko Alentejo


Portugalsko Alentejo je jeden z nejkrásnějších regionů v Portugalsku, který je téměř neskutečně nevšední a ideální pro ty, kteří hledají úžasnou dovolenou. Zajímají-li vás tedy nádherná turistická místa, kde si budete moci užít krásné počasí, vynikající kuchyni a mnoho dalších zážitků, měli byste si zajistit letenku do Portugalska a Alentejo navštívit.

Portugalsko Alentejo se pyšní velkým množstvím památek, které jsou pro turisty určitě značně atraktivní. K nejnavštěvovanějším z nich patří například starobylé město Evora, které je proslulé svými památkami, bývalými hrady a divokou přírodou. Nalezneme zde také řadu dalších historických památek, jako jsou kostely a kláštery, které představují nejstarší a nejvýznamnější pamětní místa regionu.

Nezanedbatelnou částí Alenteja je také příroda, zde budete obklopeni neporušenou přírodou, rozsáhlými zahradami, parky a národními parky, které nabízejí obrovskou řadu aktivit outdoorového stylu života. Mezi oblíbené aktivity patří cyklistika, turistika, canyoning nebo rafting, které jsou také ideální pro ty, kteří chtějí poznat přírodu Alenteja z nezapomenutelné perspektivy.

Při návštěvě Alenteja rozhodně nesmíte zapomenout na vynikající portugalskou kuchyni. Portugalci jsou známí svými lahodnými pokrmy, jako je například čerstvé mořské plody, ryby nebo tradiční jídla podávaná v malých hospůdkách. Pokud vás láká gastronomická scéna středomořského typu, můžete se těšit na neuvěřitelně chutné a zdravé jídla, které si užijete v restauracích.

Celkově bychom tedy mohli říct, že letenka do Portugalska Alentejo je pro turisty zajímavou volbou, která nabízí nespočet možností k relaxaci, inspiraci a objevování krás regionu. Dáte si letenku do Portugalska Alentejo? Určitě neoželejete!


Ubytování Portugalsko Alentejo


Portugalská oblast Alentejo se nachází na jihu země a je známá svou bohatou historií a krásným přírodním prostředím. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, nabízí se vám mnoho možností ubytování, které se liší jak cenou, tak i stylu.

Luxusní ubytování

Pokud si přejete strávit svou dovolenou v Alentejo v luxusním prostředí, máte na výběr z několika exkluzivních hotelů a resortů. Mezi nejlepší patří například Convento do Espinheiro, který se nachází v nedaleké Evorě. Tento 5hvězdičkový hotel se nachází v historickém klášteře ze 15. století a nabízí neuvěřitelnou atmosféru a prvotřídní služby.

Další možností je špičkový resort Vila Vita Parc, který se nachází v přímořském městečku Porches. Resort se rozprostírá na ploše více než 20 hektarů a nabízí mnoho možností sportovních aktivit, wellness a krásné pláže.

Středně drahé ubytování

Pokud hledáte ubytování, které bude středně cenově dostupné, neznamená to, že si nebudete moci užít luxusní dovolenou v Alentejo. Mezi nejlepší hotely patří Herdade da Malhadinha Nova, který se nachází v krajinné oblasti Alentejo. Tento hotel nabízí komfortní ubytování, jídelníček založený na místních specialitách a mnoho možností pro relaxaci.

Další možností je ALENTEJO BLUE SUITES, který se nachází v malé vesničce Mina Grande. Tento hotel nabízí moderní a stylové ubytování v příjemném prostředí přírodního parku.

Levné ubytování

Pokud přejete ušetřit peníze na ubytování a raději si užít více zážitků v Alentejo, existují i možnosti levnějšího ubytování. Mezi nimi patří například Herdade do Gizo, který se nachází v malé vesnici uvnitř přírodní rezervace Vale do Guadiana. Tento hotel nabízí jednoduché ubytování v prostředí přírody.

Další možností je Casas da Cerca, který se také nachází v malé vesničce. Tento hotel nabízí ubytování v tradičních portugalských domech a velmi milou atmosféru.

Alentejo nabízí mnoho možností ubytování pro všechny typy cestovatelů. Od luxusních hotelů a resortů až po jednoduché ubytování v prostředí přírodních parků, každý si může najít to pravé. Ať už se rozhodnete cestovat, ať už hledáte klid a relaxaci nebo více dobrodružství a zábavy, Alentejo je skvělým místem pro vaši dovolenou.


Dovolená Portugalsko Alentejo


Portugalsko je krásná země, plná kulturního dědictví, gastronomických lahůdek a nádherných pláží. Pokud hledáte místo na dovolenou, kde se můžete zrelaxovat a užít si krásné přírody, neváhejte navštívit region Alentejo.

Alentejo je velký region na jihu Portugalska, který se rozprostírá od řeky Tejo až k pobřeží Atlantského oceánu. Zahrnuje krajinu plnou vinic, olivových hájů, vodních nádrží a nekonečných plání. Alentejo je také domovem mnoha historických měst, jako je Évora, Beja nebo Portalegre, které jsou plné starobylých architektonických skvostů.

Pokud hledáte ubytování v Alenteju, doporučujeme si najmout malý domek s bazénem nebo si najmout pokoj v jednom z mnoha půvabných venkovských hotelů, které se nacházejí v regionu. Můžete si tak užít klidu a soukromí, stejně jako výhled na nádhernou přírodu.

Jednou z největších atrakcí Alenteja jsou jeho pláže, které jsou neuvěřitelně krásné a často opomíjené turisty. Divoký pobřeží na západě Alenteja nabízí mnoho skrytých zátok a útesů, kde si můžete užít klidu a klidného moře. Určitě si nenechte ujít návštěvu pláže Praia do Malhão nebo Praia do Pego.

V Alenteju si můžete také vychutnat krásné venkovské kraje, kde najdete mnoho zemědělských farem. Tato oblast je známá pro svůj gastronomický zážitek, včetně některých pokrmů, jako je chouriço a čerstvý kozí sýr.

Celkově je Alentejo ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a přirozenou krásu. Tento region Portugalska nabízí spoustu turistických aktivit a zážitků, ať už jste turista, který se potřebuje odpočinout nebo hledáte inspiraci pro vaše další dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Alentejo


1. Jaké jsou nejlepší atrakce v Alentejo?

Alentejo je plný krásných atrakcí, jako jsou hrad Evora, klášter Santa Maria da Vitória, zlaté pláže v Costa Vicentina a mnoho dalších.

2. Je v Alentejo možné pořídit dobré víno?

Ano, Alentejo je proslulé svým vynikajícím vínem. Můžete ochutnat některá nejlepší portugalská vína v regionu, včetně vína značky Herdade do Esporão.

3. Kde se dá ubytovat v Alentejo?

V Alentejo najdete mnoho různých typů ubytování, od luxusních hotelů až po turistické apartmány. Doporučujeme si vybrat ubytování podle osobních preferencí a potřeb.

4. Jaké jsou nejlepší pláže v Alentejo?

Mezi nejlepší pláže v Alentejo patří Costa Vicentina, Praia do Malhão, Praia da Comporta a mnoho dalších.

5. Je v Alentejo bezpečno?

Ano, Alentejo je považováno za jedno z nejbezpečnějších míst v Portugalsku. Nicméně jako všude jinde se doporučuje dodržovat základní bezpečnostní opatření.


Počasí Portugalsko Alentejo


Portugalsko Alentejo - kraj s nezapomenutelným klimatem

Pokud hledáte místo, kde můžete strávit váš čas v příjemném teplu a slunečném počasí, pak Portugalsko Alentejo je pro vás tou pravou volbou. Nachází se na jihu Portugalska a nabízí návštěvníkům řadu slavných pláží, z nichž některé jsou považovány za nejlepší v Evropě. Kromě toho, region Alentejo nabízí také mnoho unikátních kulturálních zážitků a historických památek.

Co se týče klimatu v Alentejo, oblast má středomořské podnebí s teplotami v letních měsících dosahujícími až k 35 stupňům Celsia. V zimě jsou teploty v regionu stabilně mírné a návštěvníci si mohou užívat teploty okolo 15 až 20 stupňů Celsia. Srážky jsou v regionu oproti severnějším částem Portugalska řidší a koncentrují se hlavně na podzim a v zimních měsících.

Pro milovníky moře a pláže, Alentejo nabízí řadu úžasných míst k relaxaci a koupání. Mezi nejvýznamnější patří obec Troia, Costa da Caparica, Comporta a národní park Ria Formosa. Můžete si také vychutnat pohled na písečné duny na plážích ve Fuseta a Tavira - dvou skvělých lokalitách pro vodní sporty, včetně surfování.

Kromě plážových zážitků nabízí region Alentejo také fantastické kulturní zážitky. Můžete navštívit město Evora, které bylo v roce 1986 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Můžete se projít po krásných ulicích, navštívit katedrálu a románskou baziliku a prozkoumat místní trhy, kde si můžete vychutnat místní vína a gastronomické speciality.

Pro ty, kteří hledají více dobrodružství, je nabídka různých outdoorových aktivit velmi bohatá. Existují cyklistické stezky, hikingové trasy a také jezero Alqueva, které nabízí vodní sporty, rybaření a obrovskou spoustu přírodních turistických tras, kde si můžete prohlédnout jejich unikátní krajinu.

V regionu Alentejo se setkáte s přátelskými a vstřícnými lidmi, kteří se rádi podělí o svůj optimismus a lásku k tomuto regionu. Připojte se k nim a užijte si jedinečné zážitky, které tato krajina nabízí.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky