Objevte nejvýhodnější letenky

Portugalsko Serra da Arrábida

Dovolená Portugalsko Serra da Arrábida


Portugalsko je země krásných pláží, gastronomických zážitků a kulturního bohatství. Mezi turisty je stále oblíbenější také návštěva Serry da Arrábida - chráněné oblasti, která se nachází zhruba 50 kilometrů jižně od Lisabonu. Pokud plánujete dovolenou v Portugalsku, měli byste o této oblasti rozhodně uvažovat.

Serra da Arrábida je sice relativně malá, ale nabízí návštěvníkům řadu možností, jak si zde užít krásy Portugalska. Oblast je známá svými krásnými plážemi, které se vine podél útesů. Můžete si zde užít slunce a vodní sporty, jako je například potápění nebo šnorchlování. Když budete mít štěstí, uvidíte tady dokonce i delfíny.

Serra da Arrábida je také ideálním místem pro turistiku. Kolem si můžete prohlédnout mnoho historických památek, jako je například klášter Arrábida, který pochází z 16. století. Kromě toho se tady nachází i Národní park Serra da Arrábida se svou rozmanitou faunou a flórou.

Pokud chcete získat úplně jiný pohled na Serru da Arrábidu, můžete absolvovat jízdu po panoramatické silnici, která se vine podél útesů. Jezdí tudy také cyklisté, kteří si tady užívají nádherné výhledy a sportovní zážitky.

K srdci Serry da Arrábida patří také místní gastronomie. Na pobřeží si můžete dát čerstvé ryby a mořské plody, skvělé víno a sýry. Pokud jste milovníky sladkého, určitě byste neměli vynechat skvělé portugalské dezerty, jako je třeba choupana, queijada nebo pastel de nata.

Kam se vydat na dovolenou do Portugalska? Pokud hledáte krásu přírody, kulturní zážitky a gastronomické setkání, Serra da Arrábida je pro vás ideální volbou. Vydejte se na dovolenou do Portugalska a objevte krásy této malebné oblasti.


Počasí Portugalsko Serra da Arrábida


Portugalsko je známé svým slunečným počasím, ale Serra da Arrábida, jedinečné pohoří v oblasti Lisabonu, nabízí mnohem více než jen slunce a horko. Jeho poloha na pobřeží Atlantiku způsobuje, že počasí v této oblasti není tak předvídatelné, ale to dává Serra da Arrábida její charakteristickou přírodní krásu a atmosféru.

Jaké počasí se dá očekávat v Serra da Arrábida?

Serra da Arrábida se rozprostírá na ploše více než 100 kilometrů, což způsobuje, že počasí se může měnit v závislosti na místních podmínkách. Nicméně, více než 300 slunečných dní v roce znamená, že Poměrně často se zde můžete těšit na širý modrý nebe a slunce, když sem zavítáte během letních měsíců. Tento region je ale úžasný i pro návštěvu v zimě a na jaře, kdy se ukáží jeho jiné tváře.

Jaké jsou letní měsíce v Serra da Arrábida?

Letní měsíce ve Serra da Arrábida se řadí k nejteplejším obdobím v roce. To platí zejména pro srpen, kdy teplota může dosáhnout až 30 °C, a mohou zde být i vyšší teploty. Proto nejenže se turisté mohou odpočinout na plážích Lisabonu, ale také se mohou uchýlit do hor, kde jsou podmínky přijatelnější a méně dusné.

Jaká je zima a jaro v Serra da Arrábida?

Zima a jaro v Serra da Arrábida oproti létu nabízí jiné klimatické podmínky. Zimy jsou zde mírné a vánoce bývají poměrně teplé. Teploty se mohou pohybovat kolem 10-15 °C, takže pokud máte rádi pobyt v přírodě, můžete si užít procházky v horách s panoramatickými výhledy. Jaro je velmi krásné v Serra da Arrábida. Můžete si užít květinového spektáklu, když se začnou zbarvovat květiny, které vyrůstají na okolních úbočích. Od března do května jsou dny obvykle slunné a teploty stoupají na 20-25 °C.

Jak si připravit na cestu do Serra da Arrábida?

Podle ročního období musíte na svou cestu do Serra da Arrábida plánovat vhodné oblečení a vybavení. V létě je nutné se chránit před sluncem, vzít si krycí oblečení, sluneční brýle a opalovací krém. Naopak v zimě a na jaře je vhodné se oblékat do vrstev, protože na vrcholcích hor bývá chladno. Nenechte se ovšem zmást a s sebou vezměte určitě pláštěnku nebo nepromokavou bundu, kterou oceníte v případě deště.

Celkově vzato je Serra da Arrábida region, který nabízí mnoho příležitostí pro turisty a návštěvníky. Bez ohledu na roční období můžete najít aktivitu, která vám vyhovuje. Ať už si plánujete výlet na horském kole, chystáte se na pěší túru v přírodě nebo přicházíte užít si malé pobřežní městečko, Serra da Arrábida je místem, které nelze minout.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Serra da Arrábida


1) Co je Serra da Arrábida?
Serra da Arrábida je pohoří a přírodní park v Portugalsku, které se nachází poblíž města Setúbal.

2) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Serra da Arrábida?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Serra da Arrábida, je autem. Cesta z Lisabonu trvá asi hodinu.

3) Co mohu v Serra da Arrábida vidět?
V Serra da Arrábida si můžete prohlédnout nádhernou pláž Portinho da Arrábida, využít některé z několika turistických tras nebo si prohlédnout historické památky jako klášter Arrábida.

4) Musím na Serra da Arrábida platit vstupné?
Obecně se vstup do Serra da Arrábida neplatí. Placené jsou pouze určité aktivity, jako například paragliding nebo jízda na koni.

5) Můžu si Serra da Arrábida projít s průvodcem?
Ano, je možné si najmout průvodce, zejména pokud chcete využít některou z turistických tras.

6) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Serra da Arrábida?
Nejlepší doba na návštěvu Serra da Arrábida je od března do května nebo od září do listopadu, kdy je počasí příjemné a turistické atrakce nejsou tak přeplněné. V letních měsících bývají pláže a park velmi rušné.

7) Kde se dají v Serra da Arrábida přenocovat?
V Serra da Arrábida a okolí najdete několik možností ubytování – od hotelů a apartmánů až po kempy a chatky. Doporučujeme si ubytování zarezervovat předem.

8) Je možné v Serra da Arrábida koupat se v moři?
Ano, v Serra da Arrábida se nachází několik pláží, kde si můžete užít koupání v moři. Doporučujeme si přinést vlastní vybavení, jako například slunečník a lehátka.

9) Jaká je v Serra da Arrábida restaurační nabídka?
V Serra da Arrábida a okolí najdete řadu restaurací a kaváren nabízejících tradiční portugalskou kuchyni, stejně jako mezinárodní jídla. Doporučujeme ochutnat například čerstvé ryby a mořské plody.

10) Je v Serra da Arrábida bezpečno?
Serra da Arrábida je obecně bezpečné místo, ale jako všude jinde je třeba být obezřetný. Doporučujeme dodržovat obvyklá bezpečnostní opatření jako například nenechávat cennosti v autě a pečlivě hlídat osobní věci.


Letenka Portugalsko Serra da Arrábida


Portugalsko je krásná země plná nádherných přírodních krás. Jednou z těchto překrásných oblastí je Serra da Arrábida, která se nachází v blízkosti města Setúbal na jižním pobřeží Portugalska. Mnoho lidí si oblíbilo tuto oblast pro její krásné pláže, úchvatná horská panorama a neuvěřitelnou biodiverzitu.

Pokud máte zájem navštívit Serra da Arrábida, nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak se tam dostat, je zakoupit si letenku do blízkého letiště Lisabonu. Lisabon je jedním z největších a nejživějších měst v Portugalsku a nabízí mnoho možností, jak si zde užít dovolenou. Od pláží a nočního života v centrální oblasti až po historické památky a tradiční portugalská jídla.

Pokud se rozhodnete koupit letenku do Lisabonu, můžete se dostat do Serra da Arrábida různými způsoby. Nejjednodušší cestou je si pronajmout auto na letišti a jet do Setúbalu. Setúbal je nejbližší město k pohoří Serra da Arrábida a nabízí nejen snadný přístup k parku, ale také skvělou možnost ochutnat některá z nejlepších portugalských jídel.

Další možností, jak se dostat do Serra da Arrábida, je autobusem z Lisabonu do Setúbalu. Autobusová linka č. 562 je nejlepší volbou, pokud se chcete dostat do parku. Autobusy jezdí pravidelně a většinou trvají kolem jedné hodiny jízdy. Po příjezdu do Setúbalu je možné si opět pronajmout auto, nebo si vzít místní taxi k parku.

Serra da Arrábida je národní park, který nabízí návštěvníkům mnoho krásných a neobvyklých scén, včetně pěší turistiky, horolezectví a cyklistiky. Zdejší krajina je jedinečná, s úžasnou kombinací mořských útesů, hlubokých roklí a hustých lesů, které vyžívají v každodenním brblání zvířat a z okolní krajiny.

Pokud tedy hledáte krásnou a úchvatnou oblast v Portugalsku, nemůžete se Serra da Arrábida řešit. Letenka do Lisabonu Vám dá možnost se ponořit do portugalské kultury a užít si některá z nejkrásnějších přírodních okrsků v této oblasti. Zarezervujte si letenku již dnes a připravte se na nebývalý dobrodruh!


Ubytování Portugalsko Serra da Arrábida


Portugalská Serra da Arrábida je přímořský region, nacházející se nedaleko od města Setúbal a asi hodinu jízdy od Lisabonu. Je to ideální destinace pro každého, kdo hledá únik z městského života a potřebuje si odpočinout. Region Serra da Arrábida nabízí krásné pláže, nádhernou přírodu a skvělou gastronomii.

Vzhledem k tomu, že Serra da Arrábida se nachází v blízkosti Portugalského hlavního města Lisabonu, existuje zde velké množství ubytování. Od luxusních hotelů až po malé hostely.

Jedna z nejlepších možností je ubytovat se v půvabném Bed & Breakfast Cassa do Sol. Tato rodinně vedená B&B se nachází v klidné oblasti nedaleko od Setúbal a je obklopena úchvatnou přírodou Serra da Arrábida. V Cassa do Sol si budete moci užít krásný výhled na moře a znovu si vychutnat jednoduchý život.

Další možností je pobyt v apartmánech Casa das Estevas, které jsou ideální pro rodiny s dětmi. Apartmány jsou prostorné a moderní, s plně vybavenou kuchyní a jídelním prostorem, kde si můžete připravit svá oblíbená jídla. Součástí apartmánů je i terasa s výhledem na moře.

Pro milovníky luxusu a konzumního stylu života je ideální pobyt v luxusním hotelu Quinta da Comporta. Tento hotel se nachází na samém vrcholu kopce a nabízí krásný výhled na Serra da Arrábida. Hotel je vybaven moderními zařízeními a všechny pokoje jsou prostorné, stylové a nabízejí výhled na moře.

Bez ohledu na to, které ubytování si zvolíte, v Serra da Arrábida si můžete užít autobusovou nebo lodní prohlídku, objevovat nádherné pláže a skalnaté pobřeží. Návštěvníci mohou také vyzkoušet vodní sporty, například surfování, kajak a windsurfing. Místní gastronomie je také jedinečná a nabízí širokou škálu tradičních pokrmů, jako jsou pečené ryby a chutné místní sýry.

Protože Serra da Arrábida je velmi populární turistickou destinací, doporučuje se ubytování rezervovat předem. Serra da Arrábida je skvělým místem pro dovolenou, kde si budete vychutnávat krásy přírody a relaxovat, zatímco se zcela oddáváte nejlepším zážitkům, co Portugalsko nabízí.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky