Objevte nejvýhodnější letenky

Rakousko Burgenland

Ubytování Rakousko Burgenland


Rakousko Burgenland je malebná oblast, která se nachází východně od Vídně. Je známá svými krásnými vinicemi, historickými městy a přírodními krásami. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, můžete si být jisti, že Vám nabídne mnoho zážitků a turistických atrakcí. Stejně tak jako mnoho dalších turistů, budete hledat vhodné ubytování. V tomto článku Vám představím několik možností pro perfektní ubytování v Rakousku Burgenland.

Pokud se rozhodnete pro luxusní ubytování, můžete si zvolit z několika 5hvězdičkových hotelů, které se nachází v této oblasti. Například Relax Resort Kothmühle je vynikající volbou, pokud hledáte klidné prostředí o nádherné přírodě. Tento hotel vám nabízí nádherné pokoje a apartmány, kde si užijete klidné a příjemné prostředí. Pokud však preferujete spíše městskou atmosféru, pak by pro Vás mohla být vhodnější volbou Hotel Avance. Tento hotel se nachází v samém centru Eisenstadtu, což je jedno z nejvýznamnějších měst Rakouska Burgenland. Navíc je zde restaurace, bar a wellnes centrum.

Další možností je zvolit si ubytování v některém z dalších hotelů nebo penzionů v této oblasti. Například penzion Roletzerhof nabízí velmi dobrou celkovou hodnotu a jeho poloha v samém srdci oblasti Burgenland je ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat tuto oblast a využít jejího potenciálu. Tento penzion nabízí soukromé parkoviště, krytý bazén a dětský koutek.

Pokud hodláte strávit více času v této oblasti a chtěli byste něco více než pouhé hotely a penziony, mohlo by pro Vás být zajímavější pronajmout si některé z mnoha bed and breakfast nebo apartmány. Silberberg Vineyard Estate je například krásné místo, kde si budete moci pronajmout apartmán a pobyt si užívat naplno.

Poslední možností je možnost kempování. Pokud milujete přírodu a chtěli byste si užít nějaký čas jako v dětství, jistě Vás zaujme přírodní Kemp Seehof. Kemp s vlastní pláží se nachází u jezera Neusiedl a nabízí poskytování elektřiny a pitné vody na kempovacích místech.

Věřím, že tento článek Vám poskytl několik dobrých nápadů na to, kde se ubytovat, pokud se chystáte navštívit Rakousko Burgenland. Je to skvělá oblast s mnoha přírodními krásami a zajímavostmi, které stojí za to prozkoumat. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si zvolíte, jistě si zde užijete nádhernou dovolenou.


Dovolená Rakousko Burgenland


Rakousko je země, která láká svou krásou a historií. Mezi nejnavštěvovanější oblasti patří i Burgenland, který si získává srdce turistů svými rozmanitými aktivitami a zajímavostmi. Pokud se chystáte na dovolenou plnou zážitků, je pro vás Burgenland tou pravou volbou.

Burgenland je nejvýchodnějším státem Rakouska a leží mezi Maďarskem, Slovenskem a Dolním Rakouskem. Na své si zde přijdou milovníci přírody, cyklistika, vodní sporty i naučné stezky. Turistické oblasti Burgenlandu jsou pestré a zaujmou každého návštěvníka.

Jedním z nejslavnějších přírodních krás Burgenlandu je Neusiedler See, což je největší jezero v Rakousku. Je to ráj pro vodní sporty, jako je plachtění, jachting, windsurfing a kitesurfing. Pokud se rozhodnete pro jiný způsob, jako například koupání, můžete využít jednu z mnoha pláží, které jsou přístupné po celém jezeře. Okolí Neusiedler See nabízí také rodinné výlety s prohlídkou chráněných oblastí, například Národního parku Neusiedler See-Seewinkel.

Pokud jste cyklista, můžete objevovat Burgenland po cyklostezkách, které vedou zhruba 1500 kilometrů přírodním krajem, vinicemi a zemědělskými usedlostmi. Dá se projíždět po stezkách jak sebevětším sportovcem, tak i s rodinou na výletě za pěkným počasí. Nabízí se také celodenní cyklistické výlety s prohlídkou zámků, vinic a památek.

Při návštěvě Burgenlandu nesmíte zapomenout na zámecké a městské prohlídky. V okolí města Eisenstadt je na řadě zámků, které by vás mohly zaujmout jako například zámek Esterházy, kde Beethoven premiéroval svůj 9. symfonii. Navštívit můžete i rustikální půdorys hradu Forchtenstein, kde si můžete prohlédnout sbírku zbraní a zbroje.

Burgenland si také zakládá na své vinohradnické tradici. Kromě cyklostezek s vinařskými stezkami se můžete pobavit na vínochtivých výletech s ochutnávkou místních vín v lázních v Bad Tatzmannsdorfu nebo na vinařských trzích v oblasti Mittelburgenland.

Burgenland je pro malé i velké příjemnou dovolenou s množstvím atrakcí pro každého návštěvníka. Pokud se tedy chystáte na dovolenou plnou zážitků, je pro vás Burgenland tou pravou volbou. Načerpejte nové síly, přijďte se zahřát na slunce a nechte se okouzlit rakouským krajem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Burgenland


1. Jaké jsou nejlepší aktivity pro turisty v Burgenlandu?
V Burgenlandu je mnoho možností, včetně návštěvy termálních lázní, cyklovýletů po vinných oblastech, ochutnávky vína, procházky po historických městech a hradních zříceninách a vodní sporty na jeho jezerech.

2. Jak se dostanu do Burgenlandu?
Burgenland se nachází v jihovýchodní části Rakouska a je snadno dostupný autem, vlakem nebo autobusem. Některé z nejlepších způsobů, jak se do Burgenlandu dostat, jsou z Vídně, kde je mezinárodní letiště a velké nádraží.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Burgenlandu?
Nejlepší doba na návštěvu Burgenlandu závisí na vašich preferencích. Jaro a podzim jsou obdobím prohlížení vinohradů a zimních sportů, zatímco léto má úžasné počasí a je ideální pro vodní sporty a pobyt na pláži. Většina termálních lázní v Burgenlandu je otevřena po celý rok.

4. Jaké jsou nejlepší vinice v Burgenlandu?
Burgenland je známý svými vynikajícími víny, zvláště vínem vyráběným z odrůd Zweigelt, Blaufränkisch a Welschriesling. Mezi nejlepší vinice patří Kroatisch Minihof, Deutschkreutz a Rust.

5. Jaký je rozpočet na dovolenou v Burgenlandu?
Rozpočet na dovolenou v Burgenlandu závisí na vašich preferencích. Hotely a termální lázně zde nabízejí různé cenové kategorie a výlety mohou být buď zdarma nebo stát několik set eur. Průměrně se však rozpočet pohybuje kolem 100-200 eur na den.


Počasí Rakousko Burgenland


Rakousko Burgenland, země malých kopců a rozšířených polí, se pyšní krásným středomořským podnebím, s mírnými zimami a horkými léty. Je to místo, kde turisté mohou užívat si krásné přírody, pláží a golfu, stejně jako vynikajícího vína a regionální kuchyně.

Letní období v Rakousku Burgenland je obdobím největších teplot. Dny bývají slunné a teploty se většinou pohybují mezi 25 a 35 stupni Celsia. V tomto období se většina turistů žene k jihovýchodnímu pobřeží nebo na některou z mnoha rekreačních pláží, jako je například tradiční pláž v Lutzmannsburg. Tyto pláže nabízejí mnoho aktivit, jako jsou různé vodní sporty, cyklistické trasy, turistické stezky a spousta dalších atrakcí pro celou rodinu.

Zima v Burgenlandu není tak drsná jako v jiných částech Rakouska, ale stále se mohou objevit některé mrazy. Mnoho lidí, kteří navštěvují tuto oblast v zimě, se vrhají na sjezdovky, které se nacházejí v mnoha horských oblastech. Oblíbeným lyžařským střediskem je Semmering, kde se konají i závody Světového poháru.

Proč si ale nevyzkoušet také nějaký zimní vodní sport? Pokud jste odvážní, můžete si vyzkoušet ledovou dráhu v Lutzmannsburgu nebo na beznadějné řece Raab. Pokud jste spíše milovníkem klidu, můžete se projet po některé z oblastí plných kopců a zasněžených rovin.

Konečně, není možné si věnovat několik set slov o počasí Burgenlandu a Rakouska obecně, aniž bychom zmínili víno. Země vinných sklepů, které produkují světoznámá vína s vysokou kvalitou, je rovněž skvělým místem pro milovníky vína a gastronomie.

Burgenland a Rakousko nabízejí návštěvníkům mnoho možností, ať už jste milovníkem pláží nebo hor, sportovních aktivit, kultury a památek. Nádherné počasí a příroda, spolu s kvalitním a chutným jídlem a vínem, činí tuto oblast nezapomenutelným místem pro každého návštěvníka.


Letenka Rakousko Burgenland


Rakousko je krásná země s množstvím turisticky atraktivních a historicky významných míst. Mnoho z nich se nachází v Burgenlandu, který se nachází na východě země, hned vedle hranic s Maďarskem a Slovenskem. A protože dnes létat do Rakouska není vůbec složité a stojí to přijatelné ceny, proč si neudělat výlet právě tam.

Jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat do Burgenlandu, je letecky. V českých městech jako je Praha nebo Brno se můžete dostat na letiště a levnou letenkou se snadno a rychle dostat na letiště ve Vídni. Odtud už je to jen kousek do Burgenlandu a to celou řadou dopravních prostředků (vlakem, autobusem nebo půjčeným autem).

Burgenland nabízí mnoho zajímavých míst. Jste-li milovníkem historie, určitě byste neměli vynechat hrad Lockenhaus, původně středověkou hradbu postavenou v 13. století. Dále zde najdete mnoho kostelů, jako například Kostel svatého Martina v Eisenstadtu, který známe z filmu Sound of Music.

Milovníci slavných vín by si určitě měli projít oblast Súdoststeirische Weinstrasse, což je údolí, ve kterém se vyrábí nejlepší vína Rakouska a kde také najdete mnoho vinařských obchodů, vináren a restaurací s vynikající kuchyní. Pro ty, kteří chtějí zažít adrenalinovou akci, je tu například Nationalpark Neusiedler See-Seewinkel, kde si můžete naplno užít jízdu na kole nebo windsurfing.

Burgenland se pyšní také mnoha velkolepými akcemi, jako například Siebenbrunner Herbst (Siebenbrunn Harvest), během kterého se můžete těšit na mnoho kulinářských specialit a rakouské víno. Více sportovními typy není nic lepšího, než navštívit oblast Neusiedler See, kde se konají vodní sporty. Tuto oblast také profenují cyklisti z celého Rakouska.

Zkrátka, Burgenland nabízí mnoho zajímavostí a aktivit pro všechny druhy návštěvníků. Díky levným letenkám a rychlým spojením není nic jednodušší, než si na Rakousko rezervovat letenku a odjet na dobrodružnou cestu.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky