Objevte nejvýhodnější letenky

Řecko Kréta Panormo

Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kréta Panormo


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště na Krétě do Panorma?
Odpověď: Nejlepší způsob je pronajmout si auto nebo si objednat taxi přes hotel.

2. Kde se nachází nejbližší pláž od Panorma?
Odpověď: Nejbližší pláž se nachází přímo v Panormu, jmenuje se Panormos Beach.

3. Kolik stojí místní doprava na Krétě?
Odpověď: Cena se může lišit podle vzdálenosti a typu dopravy, ale většinou se pohybuje v rozmezí 1-3 €.

4. Kde se dají nejlépe najíst tradiční řecké pokrmy v Panormu?
Odpověď: Můžete si užít tradiční řeckou kuchyni v tavernech jako jsou Taverna Kastro nebo Taverna Tzitzikas.

5. Jaké aktivity je v okolí Panorma možné podniknout?
Odpověď: V okolí Panorma jsou k dispozici plážové aktivity, jako je potápění a šnorchlování, ale také výlety do horských oblastí nebo návštěva historických památek jako jsou Krétské paláce.

6. Jaká je průměrná teplota vody na pláži v Panormu v létě?
Odpověď: V létě se voda ohřívá na teploty kolem 25°C.

7. Může se v Panormu platit kartou, nebo je třeba mít hotovost?
Odpověď: Většina míst v Panormu přijímá platbu kartou, ale pro některé menší obchody je doporučeno mít připravenou hotovost.

8. Jaké jsou nejlepší místa na Krétě k návštěvě?
Odpověď: Mezi nejlepší místa patří Pláž Elafonissi, Město Chania, Samarijský kaňon a Město Rethymno.

9. Jaká je průměrná cena jídla v restauraci v Panormu?
Odpověď: Průměrná cena za jídlo je kolem 15-20 €, ale může se lišit podle výběru a kategorie restaurace.

10. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Kréty a Panorma?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu je od června do září, kdy jsou teploty přijatelné pro plážovou dovolenou a turistické aktivity.


Ubytování Řecko Kréta Panormo


Kréta je největší z řeckých ostrovů a jedna z nejvíce oblíbených destinací u turistů. Oblast Panormo je jedním z mnoha krásných míst na ostrově, které stojí za návštěvu. Pokud hledáte ideální ubytování v této oblasti, máme pro vás několik nápadů.

Ubytování v Panormu

Panormo je malé rybářské městečko na severním pobřeží Kréty, které leží mezi Réthymnem a Heraklionem. Městečko nabízí tradiční řeckou atmosféru, krásné pláže a mnoho kulturních památek.

V Panormu najdete řadu hotelů a apartmánů, které nabízejí komfortní ubytování pro turisty i rodiny s dětmi. Mezi nejpopulárnější patří hotelovy komplex, jako například "Panormos Beach Hotel", "Creta Marine Hotel" nebo "Grecotel Marine Palace & Aqua Park". Tyto hotely jsou známé svým vynikajícím servisem, bazény, wellnesscentry a širokou škálou outdoorových aktivit.

Pokud hledáte ubytování sítě Airbnb, budete mít také mnoho možností. V Panormu najdete krásné apartmány a domky s výhledem na moře, které se mohou pochlubit dokonalou atmosférou řeckých vesnic. Určitě se podívejte na nabídku ubytování od hostitelů jako například "Villa Gregory", "Blue Dreams Apartment" nebo "Luxury stone house in the heart of Panormo".

Co dělat v Panormu

Panormo je nádherné místo, které nabízí mnoho zajímavých aktivit pro turisty. Za návštěvu stojí molo, kde se můžete projít, vyrazit na pláž, nebo se projet na lodní výlet po zálivu. V městečku se také nacházejí tradiční taverny, kde si můžete vychutnat řeckou kuchyni.

Není důvod, proč byste nechtěli vyrazit na výlet. Ke koupání se můžete vydat na pláže v Sfakaki, Bali nebo Adelianos Kampos. Turisté mohou také navštívit historické památky, jako například Starou Réthymno, která se nachází asi 20 minut jízdy od města. Nenechte si ujít ani vodopád Preveli nebo klášter Arkadi.

Závěr

Panormo je nádherné místo, které nabízí nejen krásné pobřeží a bohatou historii, ale také příležitost k relaxaci a zábavě. Pokud hledáte ideální ubytování, máte na výběr velkou škálu hotelů, apartmánů a penzionů, které splní každé vaše přání. Určitě se nezapomeňte vydat na výlet a nechat se okouzlit kouzlem Ostrova bohů.


Dovolená Řecko Kréta Panormo


Dovolená na Řeckém ostrově Kréta se v posledních letech stává stále více oblíbenou volbou pro lidi z celého světa, kteří hledají krásné pláže, zajímavou historii a gastronomii. Mnoho turistů si najde své oblíbené místo na ostrově, ale jedním z nejkrásnějších a autentických městeček je Panormo.

Panormo je malé rybářské městečko na severním pobřeží Kréty, vzdálené pouhých 20 kilometrů od turisticky více známého města Rethymna. Město se rozprostírá podél krásné zátoky s průzračnou vodou a malebnými plážemi. Hlavní pláž v Panormo je písčitá a oblázková a nabízí vám možnost opalovat se, plavat a potápět se v moři.

Navštivte také malebný přístav, kde si můžete vychutnat skvělou mořskou stravu a užít si nádherný výhled na zátoku.

Jedním z největších přínosů pobytu v Panormo je prohlížení památek a historických míst v okolí města. V okolí se nacházejí mnohé kláštery, venkovské usedlosti a zříceniny antických měst. Určitě byste měli navštívit klášter Arkadi, který je zdobený freskami a je pro místní obyvatele symbolem historie a občanského odporu. Jeho bohaté dějiny a význam pro krétskou kulturu si můžete prohlédnout při prohlídce s průvodcem.

Pro milovníky dobrého jídla Panormo nabízí mnoho příležitostí, jak ochutnat autentickou krétskou kuchyni. Nenechte si ujít tradiční zeleninovou polévku zvanou "denia", místní "dakos" - chléb s rajčaty a místním sýrem "graviera", nebo skvělé řecké pití "ouzo"!

Celkově Řecko Kréta Panormo je ideální destinací pro ty, kteří chtějí prožít dovolenou v krásném autentickém prostředí, ochutnat vynikající jídlo a prožít nezapomenutelné zážitky. Městečko Panormo nabízí vše, co potřebujete, aby byla vaše dovolená nezapomenutelnou a relaxační záležitostí.


Počasí Řecko Kréta Panormo


Kréta, největší a nejlidnatější řecký ostrov, je oblíbeným cílem turistů díky svému celoročnímu teplému a slunečnému počasí a nádherným plážím. Jednou z nejkrásnějších pláží na ostrově je pláž Panormo, která je oblíbenou destinací pro turisty hledající klidné a pohodové prostředí.

Panormo se nachází na severozápadním pobřeží Kréty, asi 22 km severozápadně od hlavního města Heraklionu. Městečko je známé pro svůj přístav, malebnou pohodu a tradiční řeckou atmosféru. Pláž Panormo je zlatý písek s jasnou a teplou vodou Egejského moře, což ji dělá ideálním místem pro opalování a plavání. Doporučujeme zde také vyzkoušet potápěčské aktivity a pozorovat podmořský svět.

Klima v Panormu je typické pro Středozemí, s horkými lety a vlhkými, mírnými zimami. Průměrná teplota v létě se pohybuje okolo 30 °C a v zimě kolem 15 °C. Srážky jsou poměrně nízké, hlavně v letních měsících, ale během zimních měsíců mohou být občas deště. Tím pádem, celoročně se zde setkáte se slunečním počasím a ideálními podmínkami pro aktivní dovolenou kdykoliv v roce.

V létě se mohou teploty v některých dnech vyšplhat na více než 35 °C, takže si připravte lehčí oblečení a nezapomeňte na opalovací krémy a klobouky pro zamezení slunečnímu úpalu. Během zimy může být chladnější, ale stále je zde hodně příležitostí pro turistiku a prozkoumávání krásné přírody Řecka.

Panormo je ideálním místem pro dovolenou se sluncem, plážovým relaxem, vodními sporty a prozkoumáváním okolí, jako jsou místní vesnice a zajímavé historické památky. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete navštívit Panormo o letních prázdninách nebo v zimě, budete mít určitě nezapomenutelný pobyt v tomto krásném koutu Řecka.


Letenka Řecko Kréta Panormo


Kréta je jedním z nejoblíbenějších řeckých ostrovů pro dovolenou, a není divu. Své návštěvníky láká nejen krásnými plážemi a tyrkysovým mořem, ale i bohatou historií a tradičními řeckými vesničkami. Pokud se chystáte na dovolenou na Krétu a hledáte klidnou destinaci s tradičním řeckým kouzlem, možná vás zaujme malá rybářská vesnice Panormo.

Panormo se nachází na severozápadě ostrova, nedaleko Rethymna. V minulosti to byla malá rybářská vesnice, která se díky turismu postupně rozvíjela. Díky tomu se zde podařilo zachovat autentickou řeckou atmosféru, ačkoli nyní zde najdete i moderní hotely a restaurace.

Jedním z největších lákadel Panorma jsou krásné pláže s tyrkysovou vodou. Pláž v samotné vesnici je poměrně malá, ale v okolí se nachází několik dalších pláží, kam se dostanete pohodlně pěšky nebo autem. Patří mezi ně například pláž Limanaki nebo skrytá zátoka s pláží Geropotamos.

Kromě pláží můžete v Panormu navštívit také malé rybářské přístaviště, kde každý den připlouvají různé rybářské loďky. Zde si můžete koupit čerstvé ryby, které si poté můžete sami připravit v kuchyni svého hotelu. V Panormu najdete také tradiční řecké taverny, kde vám nabídnou místní speciality.

Pokud máte rádi historii, určitě byste neměli minout starobylé památky v okolí Panorma. Nejblíže se nachází Minojský palác Melidoni, který stojí na kopci asi 4 km od vesnice. Tento palác byl vybudován v době řecké civilizace Mínojského království a dodnes se zachovalo několik zbytků památek.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Krétě a hledáte klidnou destinaci s autentickou řeckou atmosférou, Panormo je pro vás ideální volbou. Pro lepší orientaci v nabídce letenek vyzkoušejte například webové stránky Skyscanner, které vám najdou letenky za co nejnižší cenu.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky