Objevte nejvýhodnější letenky

Řecko Zakynthos Alikanas

Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Zakynthos Alikanas


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Zakynthos?
Nejlepší způsob je letadlem z Řecka nebo z jiného evropského města do letiště Zakynthos.

2. Jaká je nejlepší část ostrova Zakynthos pro pobyt?
Pro návštěvu ostrova Zakynthos se doporučují části, jako jsou Alikanas, Alykes, Tsilivi, Argassi a Laganas.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity na ostrově Zakynthos?
Mezi nejlepší aktivity patří plavání v krásných plážích, prohlídka místních památek, ochutnávka místních pokrmů, vodní sporty, potápění a prohlídka ostrova lodí.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na Zakynthos?
Mezi nejlepší pláže patří Navagio, Gerakas, Kalamaki, Laganas a Banana Beach.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Alikanasu?
Pro ochutnání lokálního jídla doporučujeme restaurace jako je Porfyris, Akropolis, Simply Greek a Mira Cafe.

6. Jaké jsou nejlepší místa pro nákupy v Alikanasu?
Pro nákupy v Alikanasu doporučujeme návštěvu místních trhů, jako například Gaitani Market, YMCA Market a Sun Club Market.

7. Kdy je nejlepší a nejvhodnější čas pro návštěvu Zakynthosu?
Nejlepší čas pro návštěvu ostrova Zakynthos je od konce května do konce září. V těchto měsících jsou perfektní podmínky pro koupání, focení a poznávání ostrova.

8. Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v Alikanasu?
V Alikanasu jsou k dispozici rozmanité ubytovací možnosti, jako jsou hotely, apartmány a vily. Některé z nejlepších ubytování jsou hotel Venus, Sandy Maria Hotel a Lorenzo Hotel.

9. Jaké jsou omezení vztahující se na cestování do Řecka v souvislosti s pandemií COVID-19?
Plné a aktuální informace o omezeních vztahujících se na cestování do Řecka v souvislosti s pandemií COVID-19 lze získat na webových stránkách ministerstva zdravotnictví a cestovního ruchu.

10. Je nutné mít při cestování do Řecka platný pas?
Ano, pro vstup do Řecka je nezbytné mít platný cestovní pas.


Počasí Řecko Zakynthos Alikanas


Zakynthos je světoznámý ostrov Égejského moře, který je pozoruhodný pro své úchvatné pobřeží, čistou vodu a krásné pláže. Alikanas, východně od ostrova, je oblíbené letovisko pro turisty z celého světa, zejména pro svůj relaxační způsob života a krásné sopečné pláže.

Co se týče počasí, letní měsíce (červenec a srpen) jsou velmi teplé s průměrnou denní teplotou okolo 30°C, což činí pláže v Alikanasu ideálními pro opalování a koupání. V zimě (leden a únor) jsou teploty mnohem nižší, s průměrnou denní teplotou kolem 10°C.

V deštivých měsících (říjen a listopad) je v Alikanasu často podobné počasí jako v jiných částech Evropy. Avšak většinou déšť nevydrží déle než několik hodin, což umožňuje turistům brát si krátké přestávky během mokrých dnů a využívat slunce, jakmile se opět objeví.

Když přijíždíte na Zakynthos, doporučuje se vždy sledovat předpovědi počasí, abyste mohli naplánovat své aktivity na základě aktuálního počasí. Kromě toho je dobré si napsat kontaktní číslo místního turistického centra, abyste byli v případě nepříjemného počasí informováni o aktuálních podmínkách a možných náhradních plánech.

Spolu s tím, že Zakynthos je znám svým slunečním počasím a krásnými plážemi, je také dobré si uvědomit, že se jedná o jistou část světa, kde může být počasí méně předvídatelné než jinde. Nicméně s trochou přípravy a informací vám bude počasí nemohlo kazit váš pobyt na tomto nádherném ostrově.


Letenka Řecko Zakynthos Alikanas


Letenka Řecko Zakynthos Alikanas - dovolená podle vašich představ

Zakynthos je jedním z nejkrásnějších řeckých ostrovů, který nabízí nejen nezapomenutelné zážitky a krásné pláže, ale také bohatou historii a kulturu. Zajímavou destinací je oblast Alikanas, která se nachází v severní části ostrova. Pokud plánujete dovolenou v této oblasti Řecka, letenka z Prahy do Zakynthosu vám poskytne snadný a rychlý přístup.

Alikanas - ideální místo pro klidnou dovolenou

Alikanas je městečko, které se nachází asi 14 kilometrů jihovýchodně od hlavního města ostrova, v klidné oblasti s méně turisty. Toto místo je ideální pro ty, kteří chtějí užít si klidné a tiché prostředí, nicméně nebudou vzdáleni od centra a turistických atrakcí ostrova.

Pláže v oblasti Alikanas - zaklad pro dokonalou dovolenou

Pláže v oblasti Alikanas patří k těm nejkrásnějším na celém ostrově. Oblast obklopují různé pláže pro každého, kde si budete moci užít klid a soukromí nebo naopak turistický ruch. Mezi nejpopulárnější pláže patří Alikanas Beach, která je chlouba této obce.

Vodní sporty na Alikanas a Golf

Pokud se rozhodnete navštívit oblast Alikanas, nezapomeňte navštívit také některé z vodních sportů nabízených v této oblasti. Nabídka je rozmanitá a vy si můžete vybrat z plnohodnotných sportů jako surfování, jachting nebo windsurfing. Méně sportovní příznivci mohou využít některé z golfových hřišť.

Jak se dostat do oblasti Alikanas?

Nejlépe se do oblasti Alikanas dostanete přes letiště v Zakynthosu. Z Prahy vás tam převeze letadlo a potom si můžete dokoupit nebo rezervovat předem taxi, autobus, pronajmout si vozidlo nebo použít chytřejší mobility.

Výhody letenky do oblasti Alikanas

Letenka z Prahy do oblasti Alikanas je rychlým a snadným způsobem jak se dostat na ostrov Zakynthos a do této oblasti Řecka. Nabízí vám také možnost snadného a pohodlného přístupu k různým atrakcím a plážím ostrova. Využijte letenky do této oblasti a užijte si nezapomenutelnou dovolenou, kterou budete pamatovat celý život!


Dovolená Řecko Zakynthos Alikanas


Řecko je krásná země plná překrásných pláží a ostrovů. Jedním z nejnavštěvovanějších ostrovů v Řecku je Zakynthos. Tento ostrov se nachází v Jónském moři a je známý svou fascinující divokou přírodou a malebnými vesnicemi.

Jednou z nejnavštěvovanějších oblastí na Zakynthosu je Alikanas, která se nachází na severovýchodním pobřeží ostrova. Alikanas je ideální místo pro rodiny s dětmi, díky čistému moři a písčité pláži s pozvolným vstupem do vody.

Pláž Alikanas nabízí mnoho turistických aktivit, jako jsou vodní sporty, windsurfing a jízda na člunu. Alikanas má také mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční řecké jídlo a nápoje.

Od Alikanas se můžete vydat na výlet na národní park Navagio, který je domovem slavné pláže Navagio, známé také jako Shipwreck Beach. Tato pláž je obklopená vysokými skalami a je přístupná pouze lodí. Je to velmi populární turistická destinace a stojí za to ji navštívit.

Dalším zajímavým místem, které stojí za návštěvu, jsou Modré jeskyně, které se také nacházejí nedaleko Alikanasu. Jsou to malé jeskyně s krásnou modrou vodou, které se nejlépe navštěvují na začátku rána, kdy slunce osvětluje vodu stvořením neuvěřitelně krásných odlesků.

Pokud hledáte zábavu a noční život, oblast Laganas, která se nachází asi 20 minut od Alikanasu, nabízí množství klubů a barů.

Když vezmete v úvahu krásu pláže Alikanas, národní park Navagio a Modré jeskyně, není divu, že je tato oblast tak oblíbená mezi turisty. Pokud plánujete dovolenou v Řecku a hledáte krásné místo pro relaxaci, neměli byste minout Alikanas na Zakynthosu.


Ubytování Řecko Zakynthos Alikanas


Řecko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací pro dovolenou pod sluncem. Mezi nejnavštěvovanější místa v Řecku patří Zakynthos, který je známý svými úchvatnými plážemi, křišťálově čistým mořem a překrásnou přírodou. Pokud se rozhodnete navštívit Zakynthos, doporučuji zvolit jako pobytové místo Alikanas.

Alikanas je vesnice, která se nachází na východním pobřeží Zakynthosu. Je to klidné místo, které se hodí jak pro rodiny s dětmi, tak i pro páry, kteří hledají romantickou dovolenou. V Alikanasu najdete krásné pláže s bílým pískem a tyrkysově modrou vodou, restaurace s tradiční řeckou kuchyní a obchody s místními produkty.

Pokud hledáte ubytování v Alikanasu, máte na výběr z několika druhů. Můžete si zvolit hotel, apartmán nebo privátní pronájem. Záleží jen na tom, co vám nejvíce vyhovuje.

1. Hotel

V Alikanasu najdete několik hotelů, které nabízejí pohodlné ubytování s veškerým komfortem. Výhodou pobytu v hotelu je, že se o všechno postará personál, takže se budete moci naplno věnovat odpočinku a relaxaci. Mezi nejoblíbenější hotely v Alikanasu patří Zante Pantheon Hotel a Faros Hotel.

2. Apartmán

Pokud preferujete spíše samostatnost, můžete si vybrat ubytování v apartmánu. V Alikanasu najdete několik apartmánových komplexů, které nabízejí moderní a vybavené apartmány s kuchyňským koutem a balkonem nebo terasou s výhledem na moře. Mezi ty nejlepší patří Green Hill Studios, Neraida Studios a Plessas Palace.

3. Privátní pronájem

Pokud chcete mít větší soukromí a nezávislost, můžete si pronajmout soukromý byt nebo vilu. V Alikanasu najdete několik možností, které jsou ideální pro rodinnou dovolenou nebo dovolenou s přáteli. Mezi nejlepší patří Katerina's Village, Evaggelia's Apartments a Erietta Luxury Apartments.

Ubytování v Alikanasu je velmi populární, a proto doporučuji rezervovat si ubytování včas. Pokud budete mít na své dovolené na mysli pobyt v dobrém a pohodlném ubytování, můžete se těšit na báječnou dovolenou, kterou si budete pamatovat celý život.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky