Objevte nejvýhodnější letenky

Slovinsko lublan

Dovolená Slovinsko lublan


Slovinsko se stalo stále oblíbenější destinací pro dovolenou, a to zejména díky svému hlavnímu městu Lublani. Tento klenot uprostřed Alp je známý svou historií, kulturou, vynikajícími restauracemi a nádherným historickým centrem.

Jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak si v Lublani užít dovolenou, je procházet se po centru města a obdivovat jeho architektonické poklady. V historickém jádru Lublaně jsou například kostel sv. Mikuláše z 18. století, pevnost Ljubljanski grad, několik muzeí a galérií, ale také moderní architektonické perly, jako jsou univerzitní budovy, nádraží a mnoho dalšího.

Pokud chcete Lublani prozkoumat opravdu hlouběji, můžete si vypůjčit kolo nebo si objednat průvodce a vyrazit na 20 km dlouhou cyklostezku, která obkružuje město. Vy se na kole nejen hezky projetete, ale navíc si užijete úchvatné výhledy na Alpy a donutíte své svaly k práci.

Slovinsko patří také mezi největší teritoria v Evropě, kde se máte, co dívat na každém kroku. Mimo Lublaně se také nachází řada dalších měst, které jsou určitě stojí zato navštívit - například idylická přímořská destinace Piran či druhé největší město Maribor.

Navíc Slovinsko nabízí množství outdoorových aktivit, jako pěší turistiku v národním parku Triglav, hlubinné potápění v řece Soča nebo odpočinkové koupání v termálních lázních v Rogaška Slatina.

Co se týče dopravy, Lublaň má skvělé spojení s dalšími evropskými městy, a to prostřednictvím letiště v nedalekém Terstu nebo ve Vídni. Z Prahy můžete do Lublaně letět s několika aerolinkami, počítá se však s přestupem.

Jestliže tedy hledáte místo na dovolenou se spoustou kulturálního a historického dědictví, přírodními krásami a šestičlenných rodinu s decho v zádech, určitě byste Lublaň neměli vynechat z vášho seznamu destinací, které si chcete zblíže poznat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko lublan


Dotaz: Co je nejlepší způsob, jak se dopravit z letiště do Lublaně?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do Lublaně, je taxi, autobus nebo vlak. Taxi je nejrychlejší, autobus je nejjednodušší a vlak je nejlevnější možnost.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Lublani?
Odpověď: Nejlepší místa k návštěvě v Lublani zahrnují Lublaňský hrad, staré město, Tromostovje, Národní galerie, tři mosty a Prešernův náměstí.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity, které mohu dělat v Lublani?
Odpověď: Mezi nejlepší aktivity, které můžete v Lublani dělat, patří procházky po starém městě, výlety na kole, návštěva Lublaňského hradu, ochutnávky místního jídla a piva, výlety na řece Ljubljanici, návštěva výstav a muzeí.

Dotaz: Kolik času si musím rezervovat na návštěvu Lublaně?
Odpověď: Ideální délka pobytu v Lublani je dva až tři dny, aby mohli návštěvníci prozkoumat hlavní památky, ochutnat místní jídlo a pivo a užít si atmosféru města.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší oblasti pro ubytování v Lublani?
Odpověď: Nejlepší oblasti pro ubytování v Lublani jsou staré město, centrum města a okolí řeky Ljubljanice. Zde najdete nejen skvělé hotely a apartmány, ale také restaurace, kavárny a obchody.

Dotaz: Je v Lublani těžké se orientovat?
Odpověď: Ne, v Lublani se není těžké orientovat. Město je poměrně malé a velká část památek se nachází v centru města, takže jsou snadno dosažitelné pěšky. Pokud si však nejste jisti, můžete využít místní mapy nebo se zeptat místních na cestu.


Počasí Slovinsko lublan


Slovinsko je země s bohatou kulturou a historií, krásnou přírodou a lákavými městy. Jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších měst v zemi je Lublaň – hlavní a největší město Slovinska.

Lublaň se nachází v srdci země a má velmi příznivé klimatické podmínky. Město má mírné podnebí s mírnými zimami a teplými léty. Průměrná teplota v měsících dubnu a květnu je příjemných 15°C, v červnu a červenci pak kolem 21°C. Teploty v srpnu a září se mohou vyšplhat až na 25°C. V zimě je průměrná teplota kolem 0°C. Nejvyšší teploty se v Lublani dosahují v červenci a srpnu.

V Lublani se může vyskytovat déšť po celý rok, avšak nejvíce srážek připadá na období od května do září. Pokud plánujete návštěvu města na jaře nebo v létě, je lepší si vzít s sebou deštník či pláštěnku. V zimě se obvykle vyskytuje sníh, ale nevyskytují se zde silné sněhové bouře ani extrémní mrazy.

Pokud se rozhodujete, kdy si koupit letenky do Lublaně, můžete si vybírat z mnoha letních akcí a kulturních festivalů, které se konají v létě. Mezi nejpopulárnější patří Ljubljana Jazz Festival, Ljubljana International Film Festival nebo Ljubljana Festival s mnoha koncerty, divadelními představeními a dalšími kulturními akcemi. Na jaře se pak v Lublani koná Festival vin a v zimě zde můžete navštívit vánoční trhy.

Celkově lze říci, že Lublaň nabízí příjemné počasí v průběhu celého roku, a to i v zimě, kdy se můžete těšit na vánoční atmosféru s kořeněným vínem a vánočními trhy. Pište si termíny do diáře a pusťte se do plánování cesty do krásného Lublaně!


Letenka Slovinsko lublan


Slovinsko je malá, ale krásná země ležící v srdci Evropy. Její hlavním městem je Lublaň, která se pyšní nejen nádherným historickým centrem, ale také moderní architekturou a bohatým kulturním životem. Pokud se chystáte navštívit Slovinsko a chtěli byste začít svou cestu právě v Lublani, zvolte letenku Slovinsko Lublan a užijte si jedinečnou zážitkovou dovolenou.

Lublaň je kouzelné město, které leží uprostřed zelených kopců, obklopeno řekou Ljubljankou. V centru města se nachází Staré město s nepřeberné množstvím kaváren, restaurací a obchodů. Nejznámější památkou v Lublani je hrad, který dominuje celému městu. Turistická trasa vás pak zavede k mostu Tromostovje, který spojuje dvě části města, a do parku Tivoli, kde si můžete dát piknik a odpočinout si od shonu města.

Lublaň nabízí také mnoho kulturních zážitků. Mezi nejznámější patří přehlídka alternativního divadla EX Ponto, Jazz festival, Filmový festival Liffe a mnoho dalších. Navštivte také muzea, která představují slovinskou kulturu a historii, nebo si prohlédněte moderní architekturu, která se v Lublani objevila po devastaci města zemětřesením v roce 1895.

Pokud máte rádi přírodu, vydejte se do nedalekého Alp a turistických center jako například Bled nebo Bohinj. Bledské jezero s okouzlujícím ostrovem sv. Martina a hradem na pahorku vám vyrazí dech. Vydejte se na horský výlet nebo na kole do překrásné přírody, kterou Slovinsko nabízí.

Letenky do Lublaně najdete u mnoha společností, jako například Ryanair, EasyJet nebo Wizz Air. Díky tomu si můžete vybrat nejen cestovní společnost, ale i levnou cenu letenky, díky které se vám návštěva Slovinska neznačně zlevní.

Celkově je Slovinsko neopakovatelnou a nádhernou zemí, kterou nelze popsat slovy. Proto pokud chystáte dovolenou v centru Evropy, určitě rozhodněte se pro letenku Slovinsko Lublan a zažijte nezapomenutelný a úchvatný zážitek v Lublani.


Ubytování Slovinsko lublan


Slovinsko je malá země ležící uprostřed Evropy. Je to spíše horská země s nádhernou přírodou, kterou tvoří vysoké hory, jezera, řeky, jeskyně a dokonce i přírodní památky. Mezi městy stojí zlatým hřebem hlavní město Lublaň, které nabízí mnoho zajímavostí a možností, jak si pobyt v této krásné zemi užít. V našem článku se podíváme, které možnosti nabízí ubytování v Lublani a okolo.

V Lublani najdete ubytování pro každého

Když se chystáte na cestu do Lublaně, tak vás asi zajímá nejen to, co všechno si zde můžete prohlédnout, ale rovněž možnosti ubytování. A v tomto ohledu máte na výběr z množství typů a druhů ubytování. Nabídka zahrnuje od nejlevnějších možností až po luxusní hotely a apartmány. Ubytování v Lublani je vhodné pro každého, bez ohledu na to, jaký cenový limit máte.

Kde se v Lublani ubytovat?

Pokud se rozhodnou ubytovat se v centru města, tak budete mít na dosah množství atrakcí a památek. Ovšem také vládne vysoká poptávka, a proto zde najdete vyšší ceny ubytování. Můžete ale také vyhledat ubytování v blízkosti centra, což bude o něco levnější varianta, nebo si vybírat z široké nabídky apartmánů a pokoje v okolí města.

Kde levně přespat v Lublani

Dobrým řešením pro ty, kteří chtějí v Lublani samozřejmě strávit co nejméně peněz, jsou ubytování pro studenty, hostely a další levnější varianty – například Airbnb nebo Booking.com. V Lublani je hostelské ubytování velmi oblíbené a najdete zde mnoho hostelských pokojů s rozličnou úrovní. Více exkluzivní variantou ubytování je kempování, které si lidé velmi oblíbili.

Jednodušší luxus

Pro ty, kteří chtějí mít o něco více luxusu než například v hostelu, nebo si prostě chtějí trošku zpříjemnit svůj pobyt, je ideální volbou apartmán v Lublani. Trendem posledních let jsou ubytování na stránkách jako Booking.com, kde si můžete najít bezpečně, levně a rychle apartmány na venkově nebo v městských čtvrtích.

Kde najít luxusní ubytování v Lublani?

Pokud Vám nevadí utratit i více peněz, můžete vybírat ze široké nabídky luxusních hotelů v Lublani. Kvůli velké konkurenci cen se menší hotely posouvají v úrovni a nabízejí výborný servis, lázeňské střediska, wellness centra a další příjemnosti pro hosty. Je to nejlépe způsob, jak prožít pobyt v Lublani naplno.

Na závěr...

Ubytování v Ljubljana není žádný problém v jakékoli cenové relaci. Takže již nebudete muset být rozmýšlet, zda si můžete dovolit toto romantické, bezprostřední město navštívit. Vyzkoušejte tuto správně evropskou destinaci a užijte si krásy celého Slovinska. A nezapomeňte se podívat také do okolí Lublaně, protože i tam jsou svá kouzla a půvab.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky