Objevte nejvýhodnější letenky

Španělsko La Palma

Ubytování Španělsko La Palma


La Palma, je malý ostrov nacházející se ve Španělsku, který je znám pro svou překrásnou přírodu, neuvěřitelné pohledy a pro své kulturní dědictví, které je patrné zejména v jeho architektuře. Pokud hledáte místo pro relaxaci nebo pokud plánujete dovolenou s rodinou, červenec a srpen jsou ideální měsíce pro návštěvu tohoto místa díky stálému letnímu počasí.

Pokud hledáte ubytování na tomto krásném ostrově, máte několik možností. Od nejlevnějších hostelu po luxusní hotely, La Palma má nabídku pro každého.

Pro ty, kteří hledají hostely, s cenami za noc kolem 9 až 16 euro, Hostel Central se nachází asi 10 minut od města Santa Cruz de la Palma, a nabízí základní ubytování se společným sociálním zařízením a kuchyňským setupem. Další možností je apartmán Sunrise, který se nachází poblíž pláže Callejoncito. Tento apartmán nabízí krásný výhled na oceán a má kapacitu pro až 4 osoby.

Pokud hledáte ubytování pro rodinu, můžete si zvolit v městečku Los Llanos de Aridane, kde najdete řadu ubytování, které odpovídají vysokým standardům. Hotel Valle Aridane, nabízí pohodlí a klid, který má hotelový standard. Hotel má restauraci, bazén a fitness centrum. Další možností pro rodinnou dovolenou je apartmán v Puerto Naos, Blue Beach Apartments, který nabízí prostor pro až 4 osoby. Nachází se u pláže Puerta Naos a má blízký přístup k nejenom ke křišťálově čistému moři, ale také k místním obchodům.

Pro ty kteří požadují luxusnější ubytování, Hacienda San Jorge, se nachází v klidné části ostrova v městě Breña Baja, nabízí ubytování se stylem. Tento hotel poskytuje nabízí bazén a krásnou zahradu, a také vynikající gastro kuchyni. Tento hotel je vhodný pro jednotlivce, páry a rodiny.

Celkově, La Palma nabízí řadu ubytování pro všechny typy cestovatelů. Zároveň nabízí širokou škálu aktivit, jako jsou turistika, pěší turistika, vodní sporty a mnoho dalšího. Pokud hledáte krásné a zajímavé místo pro vaši další dovolenou, je La Palma skvělou volbou!


Dovolená Španělsko La Palma


La Palma, známá také jako "Isla Bonita" neboli "Krásný ostrov", je jedním z nejmenších ostrovů Kanárského souostroví a je skvělou volbou pro dovolenou plnou přírodní krásy a klidu.

Ostrov La Palma se nachází na západě Kanárských ostrovů, pouze 2 hodiny letu od pevninského Španělska. S rozlohou pouze 728 kilometrů čtverečních je La Palma nejmenším z ostrovů Kanárského souostroví, ale přeplněné krásy a zážitků.

Ostrov nabízí úchvatnou přírodu: horské vrcholy obklopené hustými lesy, průzračně čisté pláže, křišťálově čisté řeky a vodopády a mnoho dalšího.

Hlavním městem La Palmy je Santa Cruz de La Palma, největší město ostrova. Je to typické kanárské město, kde můžete dýchat atmosféru historie a kultury. Navštivte zde městský park, kde se nachází mnoho zeleně a kulturních památek.

Pro milovníky přírody je La Palma rájem. Existuje vynikající síť značených turistických tras, které vás provedou nejkrásnějšími zákoutími ostrova. Oblíbenými turistickými trasami jsou například: Los Tilos, Cumbre Vieja, San Antonio del Monte a mnoho dalších.

K dispozici jsou také pláže, kde si můžete užít krásného moře a sluníčka. Charakteristickým atributem La Palmy jsou kamenné bazény, které jsou vytvořeny divokým mořem a poskytují bezpečné místo pro koupání. Nejlepší pláže na ostrově jsou například: Charco Azul, Puerto Naos, Zona de Baño de Tazacorte a Playa Nogales.

Mnoho památek a kulturních akcí se koná celoročně a to včetně tradičních lidových slavností. Například v létě se koná Fiesta de la Cruz v Santa Cruz de La Palma nebo Fiesta de San Juan v Puerto de Tazacorte.

Mnoho restaurací na ostrově nabízí typická kanárská jídla, mezi která patří například Gofio, sancocho, papas arrugadas nebo conejo en salmorejo.

Celkově Španělsko La Palma toho nabízí nespočet a je ideálním místem pro klid a relaxaci, ale také dobrodružství a objevování. Pokud hledáte místo, kde se můžete odpojit od všedního života, tak La Palma je pro vás tou správnou volbou.


Počasí Španělsko La Palma


La Palma, ostrov nacházející se na Kanárských ostrovech, nabízí návštěvníkům nejen nádhernou přírodu a kulturní bohatství, ale také skvělé počasí po celý rok.

La Palma se nachází ve východní části Kanárských ostrovů a patří k tzv. západnímu oblaku. Tento fenomén způsobuje, že je v oblasti více vlhka a méně horka, než na jiných ostrovech kanárského souostroví. Díky tomu se zdejší podnebí řadí do subtropického klimatického pásma, kde jsou příjemné teploty po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje okolo 24 stupňů Celsia v létě a 20 stupňů Celsia v zimě.

Během zimy může být chladněji a více vlhko, ale tyto podmínky jsou stále velmi příjemné. Díky pozici ostrova v Atlantiku je La Palma vystavena vlivům vlhkého vzduchu a občas i deště, které mohou poskytnout osvěžení v horkých letních měsících. Nicméně, většinou je zde slunečno a teplo, což umožňuje návštěvníkům užívat si různé venkovní aktivity, jako jsou procházky, cyklistika, nebo plážové aktivity.

Právě pláže jsou jedním z hlavních lákadel La Palmy. Ostrov má mnoho krásných pláží, které jsou čisté a mají modrou vodu. Pláže jsou vhodné pro rekreační aktivitu, jako jsou opalování, koupání nebo vodní sporty. Zvláštní pozornosti se těší pláže Tazacorte a Puerto Naos, které jsou obzvláště hezké.

Celkově, pokud hledáte slunečné místo k návštěvě po celý rok, La Palma je skvělou volbou. S příjemným subtropickým podnebím, nádhernou přírodou a pohostinným obyvatelstvem, určitě stojí za to navštívit.


Letenka Španělsko La Palma


Zájemci o dovolenou na ostrově La Palma, který se nachází v Atlantském oceánu a patří do souostroví Kanárských ostrovů, jsou rozhodně povzbudivou zprávou pro turistický ruch. Do Španělska si můžete zakoupit letenky v řadě aerolinií a jednou z možností je cesta do La Palmy.

Letiště La Palma

Letiště, které se nachází na jihozápadní části ostrova, slouží jak pro vnitrostátní lety, tak i pro mezinárodní lety. Mezi evropskými městy, která mají přímé lety do La Palmy, patří i Praha. Přímý let z Prahy na La Palmu podniká například společnost Smart Wings.

Cesta na ostrov La Palma

Jakmile přistanete na letišti, můžete použít služby taxi nebo si pronajmout auto na letišti. Ceny za taxi jsou pevně stanovené a druhá možnost samozřejmě závisí na výběru servisního pronajímatele vozů.

Dovolená na La Palma

Ostrov La Palma je poměrně malý a proto se můžete snadno přesouvat mezi jednotlivými městy a turistickými atrakcemi. Mezi nejzajímavější místa patří národní park La Caldera, který se nachází na území obce Los Llanos de Aridane. Tento park nabízí návštěvníkům nádherný výhled na ostrov a přírodní krásy.

Dalšími turistickými lákadly jsou maják Fuencaliente, Salinas de Fuencaliente, pláže Charco Verde, Playa de Puerto Naos a pláž Los Cancajos. Tyto pláže nabízejí možnost koupání a relaxace.

La Palma také nabízí turistické aktivity pro milovníky přírody, jako například turistiku, cyklistiku, potápění a další. Každý rok se na La Palmě také koná Mezinárodní festival květin.

Závěr

Ostrov La Palma se stal atraktivním cílem turistů díky své krásné přírodě a neopakovatelnému klimatu. Pokud máte zájem o dovolenou na tomto ostrově, nemusíte se obávat dopravy. Na La Palmu létají přímé lety z řady evropských měst a ceny letenek se pohybují v širokém cenovém rozpětí. Stejně jako v jiných turistických destinacích, i zde je třeba brát v úvahu aktuální situaci a nařízení s ohledem na pandemii Covid-19.


Nejčastější dotazy a odpovědi Španělsko La Palma


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně Španělska La Palma:

1. Jak se dostat na La Palma?

La Palma má mezinárodní letiště, které má spojení s několika evropskými zeměmi. Také je možné se dostat na La Palma trajektem z Tenerife nebo Gran Canaria.

2. Potřebuji vízum pro vstup na La Palma?

Občané EU a Švýcarska nepotřebují vízum pro pobyt na La Palma, ale země mimo EU musí ověřit požadavky na víza před vstupem.

3. Jaké je počasí na La Palma?

Počasí na La Palma je subtropické a celoročně příjemné. Průměrná teplota v létě je kolem 25 stupňů Celsia a v zimě kolem 20 stupňů Celsia.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na La Palma?

Na La Palma najdete mnoho krásných pláží, jako například pláž Puerto Naos, pláž Charco Verde nebo pláž Los Cancajos.

5. Jaké jsou nejlepší trasy turistických stezek na La Palma?

La Palma má mnoho krásných turistických tras, které vedou přes nádherné krajiny a podél přírodních památek. Mezi nejpopulárnější patří Ruta de los Volcanes, Ruta Cubo de la Galga a Ruta de la Caldera de Taburiente.

6. Kde se ubytovat na La Palma?

Na La Palma je k dispozici mnoho ubytovacích možností, včetně hotelů, resortů, apartmánových komplexů a privátních apartmánů. Nejvíce rozšířené jsou pobyty v pětilůžkových bytech.

7. Kolik stojí jídlo a pití na La Palma?

Ceny jídla a pití na La Palma jsou poměrně přijatelné, s průměrnými cenami za jídlo a pití v průměru kolem 10-15 eur.

8. Kde nakoupit na La Palma?

Na La Palma najdete mnoho obchodů, supermarketů a trhů, kde si můžete koupit potraviny, suvenýry a další zboží.

9. Jak mluvit španělsky?

Španělský je oficiálním jazykem na La Palma, takže mluvit alespoň základní španělštinou může být užitečné. Mnoho obyvatel ale hovoří také anglicky nebo německy.

10. Kdy je nejlepší čas na návštěvu La Palma?

La Palma je krásná kdykoli v roce, ale nejlepší čas na návštěvu je od června do září, kdy jsou nejteplejší teploty a nejstabilnější počasí. V období od listopadu do března se mohou vyskytnout vyšší srážky.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky