Objevte nejvýhodnější letenky

Spojené arabské emiráty Hatta

Dovolená Spojené arabské emiráty Hatta


Spojené arabské emiráty jsou známé svým luxusem a moderním stylem života. Nicméně, právě v této oblasti se nachází místo, kde můžete zažít tradiční arabskou kulturu a krásu přírody. Jedná se o Hattu.

Hatta se nachází asi 115 kilometrů jihovýchodně od Dubaje, v pohoří Hajar, což je jedno z nejstarších pohoří na Zemi. V této malé obci můžete vidět tradiční kamenné domy, staré pevnosti a zahrady dattelových palem. Přestože se Hatta nachází v Suverénním státu Dubaj, je při návštěvě Hatty nutné získat vízum, protože Hatta neleží v Dubaji.

Turisté mohou navštívit Hatta Heritage Village, muzeum a historickou vesnici založenou na konci 16. století. Zde mohou návštěvníci vidět ručně vyrobené výrobky jako jsou koberce, keramika, tradiční nábytek a také si mohou prohlédnout tradiční domy a bydlení.

Dalším turistickým místem je Hatta Dam, umělá přehrada, která se nachází mezi pohořími. Je obklopena malebnou krajinou a je ideálním místem pro pískové surfování, kajak, pikniky a podobně.

Pro milovníky outdoorových aktivit nabízí Hatta řadu možností. Můžete se projíždět na horských kolech, podnikat turistiku a turistika mezi starými vesnicemi a horami. Pro ty, kteří si chtějí užít více adrenalinové zážitky, mohou vyzkoušet off-roadovou jízdu v místním pohoří.

Hatta je také ideální místem pro dovolenou s rodinou. V letních měsících, kdy je v Dubaji extremně horko, mohou jít turisté do Hatty, kde je o něco chladněji, a vychutnat si řadu aktivit. V zimě, kdy jsou teploty příjemnější, mohou turisté vychutnat pikniky, projížďky na kole a podobně.

Hatta je ideálním místem pro ty, kteří se chtějí dostat z městského šumu a užít si krásy přírody. Hatta je oáza klidu a míru, která nabízí tradiční arabskou kulturu a možnosti pro outdoorové aktivity. Pokud jste v Dubaji na dovolené, určitě byste měli navštívit Hattu.


Počasí Spojené arabské emiráty Hatta


Spojené arabské emiráty jsou známé pro své horké a suché podnebí, ale co se týče města Hatta, situace je poněkud odlišná. Hatta je menší město v Emirátu Dubaj a nachází se v horách Hajar. Díky této poloze má město mírnější klima než ostatní části Spojených arabských emirátů.

Průměrná teplota v Hatta se pohybuje mezi 15 °C a 30 °C během zimních měsíců a mezi 25 °C a 45 °C během letních měsíců. V létě může v městě být nesnesitelně horko a vlhkost vzduchu bývá vysoká. Proto je nejlepší návštěvu města plánovat na podzim nebo na jaře, kdy jsou teploty mírnější a příjemnější.

Pokud však plánujete návštěvu Hatty během léta, ideální doba návštěvy je brzy ráno. Toto období poskytuje dokonalé podmínky pro turistické aktivity, jako jsou horské túry, turistika a jízda na horských kolech. Většina turistických atrakcí v Hattě je otevřena celý rok, což umožňuje návštěvníkům prozkoumat mnoho zajímavostí v městě a jeho okolí.

Samozřejmě, jako všude jinde na světě, je počasí v Hattě nevyzpytatelné a může se velmi rychle změnit. Město ovlivňují občasné bouřky, během kterých může pršet a větřit. Tyto bouřky mohou být impozantní a dodají městu další charakter. Pokud vám na cestách nevadí trochu deště, můžete si vychutnat úžasný panoramatický výhled na město a okolní hory z další perspektivy.

V Hattě najdete řadu turistických atrakcí, jako jsou vodopády Hatta, archeologické naleziště a klášter. Město nabízí také řadu aktivit, jako jsou jízda na koni, golf a malá farmářská zahrada, kde si můžete vyzkoušet lesní práce a ochutnat farmářské produkty.

Celkově lze říci, že počasí v Hattě je více příjemné než v jiných částech Spojených arabských emirátů, což je ideální pro turisty, kteří si chtějí užít hor a města mimo horké počasí. Takže pokud plánujete návštěvu města Hatta, pamatujte na to, že ideální čas návštěvy je na jaře nebo na podzim, ale příjemný pobyt si v místě užijete i v létě, pokud se vyhnete přímému slunci a navštívíte město brzy ráno.


Letenka Spojené arabské emiráty Hatta


Letenka do Spojených arabských emirátů do města Hatta vás zavede do úchvatného přírodního prostředí, kde se snoubí kameny, voda a zeleň. Hatta se nachází v centru pohoří Hajar nad městem Dubai.

Při vstupu do Hatty okamžitě pocítíte klid a harmonii, které vyzařují z okolních hor a přírody. Pro turisty je zde množství aktivit a zážitků. Můžete si vychutnat cyklistické trasy, trekking po horách, kláštery, starověké domy, vodopády a mnoho dalšího.

Zejména v teplejších měsících je Hatta ideálním místem pro relaxaci. Téměř všechny aktivity jsou soustředěny na vodu, zároveň však můžete pátrat po hvězdách, sledovat západ slunce nebo obdivovat malé vesničky či rock art. Pokud máte rádi aktivnější zážitky, můžete se vydat na protiproudové plavání, skákání do zářících vodopádů nebo rafting.

Hatta je také domovem národního parku a přírodní rezervace Hatta, která kromě nádherných výhledů nabízí i jedinečnou faunu a floru. Především bezobratlí, z kterých se k nalezení patří například velké síně nebo různobarevní kapři.

Z Hatty je také dobře dosažitelný okolní region. V blízkosti se nachází tzv. Wadi oguz, kde můžete podniknout odloučený výlet do naprosto neuvěřitelné dyňové zahrady nebo Prokletého potoka.

Výlet do Hatty tak poskytuje mnoho možností pro turisty z celého světa, kteří hledají klidovou oázu v záplavě měst a turistických center. Díky dobrým leteckým spojením se dostanete tam snadno a rychle. Vychutnejte si svůj výlet do Hatty a objevte krásy spojené arabské emiráty.


Ubytování Spojené arabské emiráty Hatta


Pokud plánujete navštívit Spojené arabské emiráty, určitě byste neměli vynechat návštěvu krásného města Hatta. Tento malebný koutek leží uprostřed horské oblasti a je obklopen ohromujícími scenériemi. Pokud hledáte jedinečné a exkluzivní ubytování, Hatta nabízí několik možností. Zde je náš průvodce ubytováním v Hatta.

Resort Hatta Sedr

Resort Hatta Sedr patří k nejluxusnějším a nejexkluzivnějším ubytovacím možnostem v Hatta. Resort se nachází na břehu úchvatného jezera a nabízí ubytování v moderním stylu. V jeho luxusních apartmánech najdete privátní terasy a otevřené obývací pokoje s krásnými výhledy na okolní horstva. Resort rovněž nabízí řadu atrakcí a aktivit včetně plavání a různých outdoorových aktivit. Pokud hledáte nezapomenutelnou zážitkovou dovolenou v dubajském stylu, Resort Hatta Sedr je pro vás správnou volbou.

Hatta Hajjar Resort

Hatta Hajjar Resort se nachází v samém srdci hor a nabízí exkluzivní zážitek pro turisty, kteří hledají odpočinek a pohodu. Resort nabízí ubytování v soukromí luxusních vil, které se nacházejí uprostřed krásné přírody. Každá vila je vybavena privátním bazénem, grilem na zahrádce a prostornou terasou, odkud si můžete vychutnat krásné výhledy na okolní krajiny. Hatta Hajjar Resort je perfektním místem pro relaxaci od městského ruchu a pro užití si krásy přírody.

Hatta Damani Lodges Resort

Chcete-li žít ve stylu beduína a vychutnat si atmosféru písku a pouště, rezervujte si ubytování v Hatta Damani Lodges Resort. Resort nabízí ubytování v autentických, orientálně laděných domech se soukromými terasami. Tyto domy jsou velmi blízko místního beduínského osídlení, takže si můžete vychutnat skutečný zážitek z arabské kultury. Dům je dokonale vybaven a má vše, co potřebujete k relaxaci a odpočinku, jako je privátní bazén a kopřivové lože, kde si můžete užít noční hvězdnou oblohu. Tento resort je naprosto unikátním zážitkem, který určitě nezapomenete.

V Hatta najdete řadu různých ubytovacích možností, z nichž každá nabízí úplně jiný zážitek. Obklopeni úchvatnou krajinou v horách můžete vystřihnout svůj vysněný arabský sen tím, že si zarezervujete jedinečné ubytování v jednom z těchto resortů. Zde můžete relaxovat, podnikat outdoorové aktivity, vychutnat si exotické jídlo a mnoho dalšího s kouzlem arabské kultury.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené arabské emiráty Hatta


1. Jak se dostat do Hatty?

Nejlepší způsob je jet autem nebo autobusem z Dubaje. Trvá to přibližně hodinu, přičemž cesta je velmi malebná a projíždí se přes horský průsmyk.

2. Co je hlavní atrakcí v Hattě?

Hatta Heritage Village a Hatta Dam jsou dvě hlavní atrakce v Hattě. Hatta Heritage Village je tradiční oblast s muzeem, starými domy a soukem, kde můžete nakupovat místní řemesla a suvenýry. Hatta Dam je krásné místo na piknik s možností kajaků a jiných vodních aktivit.

3. Potřebuji vízum pro návštěvu Hatty?

Pokud máte turistický nebo pracovní vízum pro Spojené arabské emiráty, můžete bez problémů navštívit Hattu. Pokud nejste občanem země Perského zálivu, měli byste si ověřit vízové požadavky před cestou.

4. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Hatty?

Nejlepší čas na návštěvu Hatty je od října do konce dubna, kdy teploty jsou mírné a příjemné. V létě může být velmi horko a návštěvu těžká.

5. Jaké jsou nejlepší hotely v Hattě?

Existuje několik hotelů a resortů v Hattě, včetně přírodního resortu v blízkosti Hatta Dam a Hatta Fort Hotel s tradičními místními styly.

6. Jaké jsou možnosti dopravy v Hattě?

V Hattě není mnoho možností dopravy. Můžete si pronajmout auto nebo využít služby taxislužby.

7. Jaká místní jídla bych měl zkusit v Hattě?

V Hattě si vychutnejte místní speciality, jako jsou kořeněná kuřecí kari a jehněčí kari. Pokud máte rádi sladkosti, zkuste umali, místní dezert z kuskusu, mléka a cukru.

8. Jaké jsou bezpečnostní opatření v Hattě?

Hatta je velmi bezpečné místo pro turisty. Nicméně, jako v jakémkoli cestovním cíli, musíte být opatrní na své věci a organizovat jízdy s jasným cílem. V těchto oblastech pozor na jedušky!


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky