Objevte nejvýhodnější letenky

Spojené státy americké Zion National Park, Utah

Dovolená Spojené státy americké Zion National Park, Utah


Zion National Park se nachází ve státě Utah ve Spojených státech amerických. Tento národní park se rozprostírá na ploše 590 km² a nabízí skvělé příležitosti pro turistiku, horolezectví a další outdoorové aktivity.

Toto místo je známé svými strmými skalními útesy a kaňony, které tvoří úchvatné scenérie. Navíc zde najdeme řadu zvířat, jako jsou jeleni, vydry, veverky, lišky a dokonce i puma.

Do parku můžete vstoupit kdykoliv během roku, ale nejlepší období pro návštěvu jsou jaro a podzim. Teploty jsou příjemné a méně lidí je zde v porovnání s turistickou sezónou v létě.

Nabídku turistických tras si můžete prohlédnout v návštěvnickém středisku parku. Mezi nejoblíbenější trasy patří Angels Landing a Narrows. Angels Landing je zhruba 8 km dlouhá a vede přes úzké a strmé skalní útesy. Cestu můžete dokončit s pomocí řetězů, což dělá z této trasy zážitek plný adrenalinu. Narrows se nachází v kaňonu řeky Zion a nabízí turistům jedinečnou možnost vodní turistiky v hluboké a úzké řece.

Pokud byste rádi prozkoumali park více do hloubky, můžete se rozhodnout pro horolezeckou či canyoningovou výpravu. Tyto aktivity jsou však určeny pouze pro zkušené a vybavené horolezce.

Kromě toho, co nabízí samotný park, není daleko ani město Springdale, kde si můžete zajít na večeři nebo nakoupit suvenýry.

Celkově lze říci, že návštěva Zion National Park je pro milovníky přírody a outdoorových aktivit skvělým zážitkem. Ať už se rozhodnete pro kratší výlet a pěší turistiku, nebo pro delší pobyt a horolezectví, tento park vám jistě nabídne zážitky, na které nezapomenete.


Ubytování Spojené státy americké Zion National Park, Utah


Zion National Park, nacházející se v jižní části státu Utah, je jedním z nejkrásnějších národních parků v Spojených státech amerických. Jeho skalnaté kaňony, zdánlivě nekonečné stěny, strmé útesy, obří skalní převisy a nádherné křišťálově modré vody řeky Virgin přilákají turisty z celého světa. V tomto národním parku najdeme také mnoho skvělých možností ubytování.

Kempování v Zion National Parku

Turisté, kteří hledají přírodní zážitky a dobrodružství v přírodě, mohou přenocovat v některém z několika kempů v Zion National Parku. Nabízejí různé možnosti ubytování pro obyčejné turisty i pro ty, kteří hledají více pohodlí. Všechny kempy nabízejí WC a sprchy, vodoměry, piknikové stoly a ohniště.

South Campground: Nachází se v nejsevernější části Zion Canyonu. Nabízí 127 míst pro stany a karavany, které jsou rozděleny mezi dvě základní oblasti, odděleny řekou Virgin. Ve stínu jednoho z největších stromů v parku, který měří 50 metrů, se nachází recepce. South Campground je otevřen po celý rok.

Watchman Campground: Watchman Campground se nachází v jižní části parku, pouhých pět minut od Zion Canyon Visitor Center. Tento kemp nabízí více než 170 míst vybavených vodou, elektřinou a odpadními nádržemi pro karavany a přívěsy, stejně jako mnoho stanů. Kamp se nachází u řeky Virgin a je k dispozici od poloviny března do konce listopadu.

Lodge at Zion National Park

Zákoutí mezi skalami, Lodge at Zion National Park, nabízí nádherné ubytování v blízkosti některých nejkrásnějších oblastí národního parku. Lodge je postavena v tradičním pohořském stylu, s kamennými fasádami a dřevěnými trámy. Jedná se o krásné a velmi stylové místo pro strávení dovolené.

Lodge nabízí mnoho příjemných pokojů, včetně pokojů s manželskými postelemi, rodinných pokojů, pokojů s patrovými postelemi a velkých apartmánů. Lodge má také restauraci nabízející výbornou místní kuchyni, a kavárnu, kde si můžete vychutnat kávu a snídani.

Privátní ubytování poblíž Zion National Parku

Turisté, kteří si přejí zůstat v soukromí, mohou najít mimo park mnoho dalších ubytovacích zařízení. V blízkosti parku najdeme více než 900 privátních cestovních zařízení všech druhů, od rodinných penzionů až po luxusní hotely.

Hlavní město státu Utah, Salt Lake City, nabízí také mnoho možností ubytování. Turisté, kteří hledají více prostoru a možnost kuchyně, mohou využít praktické apartmány nebo domy k pronájmu. Mnoho privátních ubytovacích zařízení se nachází v blízkosti některých nejkrásnějších míst v blízkosti parku.

Nezáleží na tom, zda jste příznivcem kempování v přírodě, luxusních hotelů nebo soukromých bytů, Zion National Park má pro své návštěvníky mnoho možností ubytování. Přichystejte si své zavazadla a přijďte si užít nádherné scenérie jihozápadu Spojených států!


Počasí Spojené státy americké Zion National Park, Utah


Zion National Park leží v jihozápadní části Spojených států amerických, v Utahu. Tento park je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších parků v zemi, a to hlavně díky svým úchvatným skalním útvary, kaňonům a řekám. Nicméně, pro návštěvníky je velmi důležité být dobře informováni o počasí, které zde panuje.

Zion National Park se nachází v oblasti, kde jsou zimy mírné a léta velmi horká. V průběhu roku se zde projevují čtyři roční období, které se liší teplotami a množstvím srážek. Nejlepší období pro návštěvu tohoto parku jsou jaro a podzim, kdy se teploty pohybují okolo příjemných 20 stupňů a srážky jsou poměrně málo časté.

V létě je zde velmi horko, teploty dosahují až 40 stupňů Celsia. Proto je důležité být připraven na vyšší teploty, mít dostatek vody a ochranný krém proti slunci. Zároveň je také třeba počítat s možností krátkodobých bouřek.

V zimě bývá v parku poměrně chladno a vyskytují se zde časté sněhové srážky. Teploty se během dne pohybují kolem nuly a mohou klesat až k minus 5 stupňům. Proto je nutné být vybavený vhodným oblečením, botami a případně řetězy na pneumatiky.

Pro výlety do Zion National Parku je důležité nejen sledovat aktuální předpověď počasí, ale také se dobře informovat o otevíracích dobách a možnostech ubytování. V parku se nachází několik kempů a možností pronájmu chat a kabin.

V každém případě, návštěva Zion National Parku bude nezapomenutelným zážitkem. Pokud se však chcete vyhnout extrémním teplotám a zároveň zóně vabbět turisty, nejlepší je navštívit park mimo hlavní turistickou sezónu, tedy například na podzim.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené státy americké Zion National Park, Utah


1. Jak dostanu do Zion National Park?

Do parku se nejlépe dostanete autem. Zion leží asi 3 hodiny jižně od Las Vegas a 4 hodiny jihovýchodně od Salt Lake City.

2. Je nutné platit vstupné do parku?

Ano, vstupné do parku se platí. Cena se liší v závislosti na druhu vozidla a délce pobytu.

3. Jaké aktivity mohu v parku podniknout?

V parku se můžete věnovat turistice, horolezectví, pěší turistice nebo cykloturistice. V parku se také nachází mnoho vodních aktivit, jako jsou rafting a kajakářství.

4. Jaké jsou nejlepší turistické trasy v Zion National Park?

Mezi nejoblíbenější turistické trasy patří Angels Landing, The Narrows a Observation Point. Tyto trasy nabízejí neuvěřitelné výhledy na okolní krajinu.

5. Jaké jsou nejlepší místa pro fotografování v parku?

Mezi nejlepší místa pro fotografování patří Angels Landing, The Narrows, Emerald Pools a Watchman Trail. Tyto místa nabízejí úchvatné výhledy na celou oblast.

6. Kdy je nejlepší čas navštívit Zion National Park?

Nejlepší čas na návštěvu parku je v období jara a podzimu, kdy je počasí příjemné a nejsou zde příliš velké vlny turistů.

7. Můžu v parku stanovat?

Ano, v parku je k dispozici mnoho stanovišť a kempů, kde lze stanovat. Je však zapotřebí včas rezervovat.


Letenka Spojené státy americké Zion National Park, Utah


Zion National Park se nachází v jižní části amerického státu Utah a patří mezi nejkrásnější národní parky ve Spojených státech amerických. Jeho mohutné skalní útvary, vertikální stěny, dramatické kaňony a kaskády vody přilákají ročně tisíce návštěvníků z celého světa.

Pokud se rozhodnete podniknout cestu do Zion National Parku, nejpohodlnější možností je zvolit letenku do jednoho z nejbližších letišť. Nejlepší volbou je letiště Las Vegas McCarran International Airport, které se nachází 260 kilometrů od národního parku. Po příletu do Las Vegas si můžete pronajmout auto a vydat se na cestu do národního parku.

Alternativou je letiště Salt Lake City International Airport, které se nachází přibližně 400 kilometrů od Zion National Parku. Přílet do Salt Lake City může být výhodnější, pokud plánujete jako součást cesty navštívit také další národní parky v okolí.

Zion National Park nabízí návštěvníkům mnoho aktivit a zážitků. Pro milovníky turistiky nabízí park více než 90 turistických tras různých obtížností. Mezi nejpopulárnější patří „Angel's Landing“, “The Narrows” a “Observation Point”. Výlety plné dobrodružství můžete absolvovat lanovkou “Zion Canyon Scenic Drive” nebo projížďkou na koni.

Nezapomeňte také navštívit místní muzeum, kde se dozvíte vše o historii parku a jeho přírodním prostředí. Pokud rádi fotíte, neváhejte si s sebou vzít kvalitní fotoaparát, aby vám neunikly úchvatné scenérie a západy slunce, které na vás v Zionu čekají.

Jako tip pro ubytování v parku doporučujeme kempování. Zion nabízí více než 200 kempů a možnost získat povolení pro kempování lze získat na oficiálních stránkách národního parku. Pokud ale nemáte rádi kempování, najdete v okolí parku i mnoho hotelů a penzionů.

Zion National Park je skvělou volbou pro všechny, kteří se chtějí ponořit do přírodní krásy Spojených států amerických. Užijte si turistiku, relaxaci a naplňte se energií z krásné přírody. Pokud si koupíte letenku do Spojených států amerických, nezapomeňte využít příležitost a navštívit i tento nádherný národní park.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky