Objevte nejvýhodnější letenky

Švédsko Falun

Nejčastější dotazy a odpovědi Švédsko Falun


Odpovědi jsou zařazeny po otázkách.

Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Falunu?

Nechte si to nejlépe sehnat u svého cestovního kanceláře, jako např. Čedok, např. nákup online. Nicméně jinak lze dojet vlakem, autobusem, letadlem či autem.

Jaká jsou nejlepší místa k návštěvě v Falunu?

V Falunu se nachází mnoho památek, jako např. Svícová důlní díla, Falu kůl, památník na středním náměstí a mnoho dalších.

Kdy jsou ty nejlepší časy na návštěvu Falunu?

Jaro a podzim jsou obdobími, kdy je počasí většinou příjemné, takže mohou být hezké, ale záleží na tom, co chcete vidět a dělat. Zimní období se hodí na lyžování, ale může být i mrazivé. Léto může být hezké, ale může být také dost plné turistů.

Hodí se pro Falun nějaká speciální výbava na cestu?

Přístup v zimních měsících by měl být adekvátní s přihlédnutím k počasí, např. s lyžemi nebo sněžným skútrem. V létě je vhodné mít s sebou pohodlnou obuv na procházky a lehké oblečení.

Kde se nejlépe ubytovat v Falunu?

Lze si vybrat z řady ubytování, jako např. hotelů a penzionů. Je doporučeno rezervovat si ubytování předem, aby jste byli spokojení s vlastním ubytováním.

Jak lze využít dobře času v Falunu?

Hodně záleží na tom, co se vám líbí. V Falunu lze navštívit historické památky, vyzkoušet si outdoorové sporty, jako např. lyžování na běžkách a sjetí s místních kopců nebo se projít po nádherné přírodě ve městě.

Jak se mám stravovat v Falunu?

V mnohých restauracích v Falunu lze ochutnat místní speciality. Vždy záleží na vašem vkusu, ale mnoho z nich je podobných v celé oblasti. Pokud nechcete jíst v restauraci, lze si připravit vlastní jídlo v hotelových pokojích nebo v pronajatých bytů v okolí Falunu.

Je dobré si pronajmout auto pro cestu po Falunu?

Ano, pokud chcete prozkoumat oblast s vlastním rychlým dopravním prostředkem, pak je pronájem auta nejlepší volbou. Stejně tak lze využít taxislužbu nebo půjčovnu jízdních kol a motorů.


Dovolená Švédsko Falun


Pokud toužíte po odpočinku od shonu velkoměsta a chcete se ponořit do klidného a uvolněného prostředí, doporučujeme vám navštívit Falun, město ležící v centrální části Švédska. Tento malebný kousek země nabízí návštěvníkům dokonalou příležitost k relaxaci a prohloubení svých zájmů v oblasti historie a kultury.

Falun byl v minulosti známý jako středisko těžby mědi a železa a jeho historie se datuje až do 17. století. V důsledku toho město nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost poznat jeho bohatou historii a tradice.

Jedním z největších turistických lákadel města je Falu Gruva, což je bývalý důl, kde se těžila měď. Nyní je to muzeum, které nabízí návštěvníkům prohlídku dolu a jeho historii. Mohou se také naučit techniky těžby rud a dozvědět se o životních podmínkách horníků.

Další atrakcí, kterou si návštěvníci mohou prohlédnout, je Falu Kristine kyrka. Jedná se o kostel postavený v roce 1642, který se vyznačuje nádhernou architekturou a krásným interiérem. Návštěvníci se mohou podívat na nádherné vitráže a tři varhany, které tvoří jedinečnou atmosféru tohoto místa.

Pro ty, kteří chtějí užít relaxační dovolenou v přírodě, může být ideální volbou návštěva národního parku Fulufjället. Tento park se nachází na hranicích Švédska a Norska a nabízí úžasné aktivity jako pěší turistiku, cyklistiku a horolezectví. Ve Fulufjällu se také nachází největší vodopád Švédska, kde si mohou návštěvníci užít nádherný výhled na přírodu.

Pokud jde o ubytování a stravování, návštěvníci si mohou vybrat z mnoha možností. V městském centru se nachází mnoho kaváren a restaurací, kde si mohou návštěvníci vychutnat tradiční švédské pokrmy. Pokud preferujete tradiční styl ubytování, můžete se rozhodnout pro pobyt v místních bed and breakfast, které nabízejí kvalitní služby a uvolňující atmosféru.

Kromě historie a relaxace nabízí Falun také možnost návštěvy místních festivalů a kulturních akcí. Léto je obdobím, kdy se v městě koná řada muzikálových festivalů a kulturních akcí, jako je například International Film Festival a mnoho dalších.

Celkově lze říci, že Falun je ideálním cílem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci na jednom ze švédských míst bez ztráty na zajímavých místech k prohlédnutí a kulturních událostech. Je to místo plné historie a možností, jak si užít přírodu a švédskou kulturu.


Počasí Švédsko Falun


Švédsko je země, která se pyšní krásnou přírodou a různorodým klimatem. Město Falun nacházející se v centrální části země v kraji Dalarna také není výjimkou, co se týče počasí. Zima zde bývá chladná a sněžná, léto opět přináší slunce a teplé počasí.

Zima v Falunu

Zima v Falunu trvá obvykle od listopadu do března a bývá velmi chladná. Teploty se pohybují v rozmezí od -15°C až do -25°C. Při takových teplotách se město pomalu ale jistě zahaluje do bílého přikrývky sněhu. Díky tomu získává město neopakovatelný romantický nádech. Sníh se však nevyhýbá ani problémům, zejména dopravním. Pokud chcete vyrazit na procházku nebo na lyže do okolních kopců, měli byste se připravit na to, že v zimě zde bývají velké závěje a místy nejsou cesty ani vidět.

Jaro a jeho proměna

Jaro v Falunu se nejvíce projevuje proměnou přírody. Sníh pomalu mizí a na scénu se dostává rostoucí zeleň. Teploty se pomalu zpříjemňují, ale prudké výkyvy jsou časté. Pokud chcete Falun navštívit v jarním období, vypáláte si hodně kávy a hlavně se připravte na to, že vám bude pořád buď moc zima nebo moc horko.

Leto a koupání

Léto v Falunu je to nej, co můžete zažít. Město se vylepší o zelenou okolní přírodu a teplo. Teploty jsou příjemné a pohybují se kolem 20-25°C. Pokud se chcete ochladit, můžete se vydat na koupání do místních jezer nebo na některou z mnoha pláží. V tuto dobu roku také doporučujeme navštívit místní festival folkové hudby. Je to zážitek, který si budete pamatovat napořád.

Podzim

Podzim se sice nevyhýbá žádnému městu, ale v Falunu je jiný. Podzim zde začíná kolem září a trvá do přelomu listopadu a prosince. Nádherné barevné listí pokrývající ulice města jsou okouzlujícím zážitkem. Teploty začínají klesat a postupně se přechází na zimu.

Ať už se rozhodnete pro jakékoliv roční období v Falunu, zážitků si jistě neodnesete málo. V každém období se skrývá něco zajímavého, co však nemáte šanci zažít v jiné roční době. Falun je jeden z nejjemnějších klenotů Švédska, který stojí rozhodně za návštěvu.


Ubytování Švédsko Falun


Švédsko je velmi krásná a zajímavá země, která láká turisty z celého světa. Jednou z nejnavštěvovanějších oblastí je město Falun, které se nachází na severu země. Pokud plánujete navštívit tuto oblast, určitě se budete muset rozhodnout, kde se ubytovat. V tomto článku se podíváme na nejlepší způsoby, jak najít vhodné ubytování ve Falunu.

Kde se ubytovat ve Falunu?

Falun je krásné město s mnoha atrakcemi a zajímavými místy k návštěvě. Pokud chcete strávit více dní ve městě a dobře si odpočinout, pak budete potřebovat příjemné a pohodlné ubytování. V této oblasti najdete mnoho hotelů, penzionů a dalších možností, které jsou vhodné pro turisty.

Hotel Scandic Lugnet

Jedním z nejpopulárnějších hotelů ve Falunu je hotel Scandic Lugnet. Tento hotel se nachází v blízkosti sportovního centra Lugnet, což z něj dělá ideální místo pro sportovní fanoušky. Hotel nabízí více než 200 pokojů a řadu vybavení, jako jsou restaurace, sauna a fitness centrum. Pokud hledáte pohodlný a moderní pokoj, pak je hotel Scandic Lugnet tou nejlepší volbou.

First Hotel Grand Falun

Dalším velmi pěkným hotelem, který stojí za zmínku, je First Hotel Grand Falun. Tento hotel se nachází přímo v centru města a nabízí velké pokoje s exkluzivním nábytkem a moderním vybavením. Hotel má vlastní restauraci a bar, takže si můžete vychutnat skvělou švédskou kuchyni a pivo. Kromě toho si můžete rezervovat volný čas v hotelovém wellness centru, které se skládá z bazénu, sauny a turecké lázně.

Åkerblads värdshus

Pokud hledáte tradiční a stylové ubytování, pak byste měli zvážit Åkerblads värdshus. Tento penzion se nachází v části města zvané Torsång a nabízí autentické ubytování ve starobylé budově. V místnosti najdete původní prvky a starobylé nábytek, který Vám poskytne pocit historické atmosféry. Pokud hledáte zvláštní a příjemné ubytování, pak byste měli zvážit pobyt v tomto penzionu.

Co navštívit ve Falunu?

Falun má mnoho zajímavých a krásných míst, které stojí za to navštívit. Mezi turistické atrakce patří městské muzeum, které Vám přiblíží historii a kulturu města. Budete mít možnost vidět unikátní artefakty a dominantu města - historický důl Falun s ohněm červených domů. Pokud máte rádi přírodu a aktivní životní styl, pak si můžete užít hory, které se nacházejí kolem města. V blízkosti města najdete celou řadu stezek a výletů do přírody.

Závěr

Pokud hledáte příjemné a pohodlné ubytování ve Falunu, máte mnoho možností. Můžete vybírat z mnoha hotelů, penzionů a ubytování, které splňují Vaše požadavky. Kromě toho zde najdete řadu atrakcí a zajímavých míst, které Vám ukážou krásy Švédska a historii této oblasti. V Falunu se budete cítit opravdu dobře a Váš pobyt zde bude plný spokojenosti a zážitků.


Letenka Švédsko Falun


Švédsko je země se spoustou krásných míst k návštěvě, a jedním z nich je i město Falun. Pokud se chystáte navštívit tuto destinaci, můžete zvážit koupi letenky do Falunu. Jaké jsou výhody letu do Falunu a co vás tam čeká?

Letiště ve Falunu a dostupnost

Letiště ve Falunu je poměrně malé a provozuje jen několik leteckých společností. Mezi nimi jsou například společnosti BRA a Scandinavian Airlines. Tyto společnosti nabízejí lety z hlavního švédského města Stockholmu na letiště v Falunu, které se nachází asi 15 kilometrů od centra města. Na letiště se můžete dostat taxi, autobusem nebo pronajatým vozem.

Co si prohlédnout v Falunu?

Falun je krásné město, které se nachází v oblasti Dalecarlien ve středním Švédsku. Jeho největší turistickou atrakcí je měděná dolina, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Zde se těžila měď již od 9. století a těžba pokračovala až do 20. století. Kromě měděné doliny můžete v Falunu navštívit také národní park Fulufjället, kde si užijete přírodu a krásný výhled na okolí.

Kde se ubytovat?

V Falunu najdete spoustu možností ubytování. V centru města se nachází několik hotelů různých cenových kategorií. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely a propracovanými boutique hotely. Pokud hledáte něco cenově dostupnějšího, najdete v městě i několik hostelů a penzionů.

Závěr

Pokud máte zájem o návštěvu Švédska a láká vás navštívit město Falun, zakoupěte letenku do této destinace. Kromě krásných míst k návštěvě v okolí města Falun najdete i spoustu možností ubytování. Vydejte se po stopách švédských těžařů a užijte si přírodu ve Fulufjället. Zážitek z této destinace vás určitě nenechá chladnými.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky