Objevte nejvýhodnější letenky

Švédsko Västmanland

Letenka Švédsko Västmanland


Pokud se chystáte navštívit Švédsko a chtěli byste vidět něco méně turisticky známého, Västmanland je skvělou volbou. Tento okres se nachází v centrální části země a je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou a přírodní atmosféru, ale člověk si zde najde i historii a kulturu.

Letenka do Västmanlandu z Prahy trvá pouze asi 2,5 hodiny a je ideální pro ty, kteří chtějí strávit čas v přírodě, ale nemají na to celý týden. Po příletu na letiště ve Stockholmu si můžete pronajmout auto a vyrazit směrem ke krásné přírodě, která okolí Västmanlandu obklopuje.

Zde je možné vidět velké množství jezer, řek a lesů, jenž nabízejí příjemné procházky a cykloturistiku. Västmanland nabízí také možnost rybaření a nejlepší ze všeho je, že mnoho vodních ploch ještě naleznete odlehlejších místech, kde se toulají jen malá města.

Pokud jste milovníkem historie, rozhodně si nenechte ujít návštěvu Bergslagenu. Jedná se o oblast, kde se nacházejí staré nálezy, například grindsby nebo staré hornické doly. Ve Falunu je k dispozici i prohlídka starého města a v Oveido je možné navštívit zámek, který pochází z 13. století.

Pro ty, kteří chtějí zkusit místní kuchyni, mohou ochutnat regionální speciality, jako například rubarbové koláče, medovníky a spoustu jiných úžasných jídel. Na rozdíl od ostatních velkých měst v Evropě, Västmanland je nestressovou zónou, kde můžete najít klid. Navštivte Västmanland a zažijte na vlastní kůži její kouzlo.


Počasí Švédsko Västmanland


Švédsko je severovýchodní zemí s velmi rozmanitým klimatem. Jedním z regionů v zemi je Västmanland, který se nachází na středovýchodě Švédska. V tomto regionu se projevují celkem čtyři roční období, z nichž každé má své specifické vlastnosti.

Jaro

Na jaře (březen–květen) začínají teploty stoupat kolem 0 °C a postupně rostou na průměrných 8–12 °C. I když se zvyšuje pravděpodobnost dešťových srážek, nejnepříjemnější povětrnostní podmínky dále ustupují. Většina zimních sportovních aktivit končí a naopak se začínají připravovat letní.

Léto

Léto (červen–srpen) vyniká teplejším počasím, i když tolik jako v jižněji položených oblastech Švédska. Průměrná teplota se pohybuje kolem 20–22 °C, což je ideální počasí pro turistické aktivity, koupání v jezerech a provoz sportovních aktivit na venkovních hřištích. Léto v Västmanlandu je krátké, ale velmi příjemné. Slunce vychází v této době okolo 3:30 h a zapadá teprve kolem 22:30 h.

Podzim

Podzim (září–listopad) se vyznačuje ochlazením počasí a postupným ubýváním větší části turistických aktivit a sportovních hřišť s letními aktivitami. Průměrná teplota se pohybuje kolem 7–8 °C. Podzim bývá často vlhký, se značným množstvím srážek, které se navíc více projevují v podobě deště.

Zima

Zima (prosinec–únor) v Västmanlandu bývá velmi dlouhá a studená. Teploty se mohou snížit až k –20 °C s vysokým výskytem sněhových srážek. Ledovky, sněhové závody na běžkách a jiné zimní sportovní aktivity jsou v této době na denním pořádku. Na druhé straně se v zimě snižuje množství volnočasových aktivit vytvořených pro letní sezonu.

Celkově lze říci, že počasí v Västmanlandu se vyznačuje velkou rozmanitostí, co se týče teplot, srážek a délky jednotlivých ročních období. Zima bývá mnohdy tvrdá, zatímco léto je poměrně krátké, ale příjemné a slunečné. Na každou z těchto sezón se ale v oblasti najdou určité turistické a volnočasové aktivity, které lze v dané období využít.


Ubytování Švédsko Västmanland


Švédsko je krásná země, zahalená do tajemství a poklidného rytmu života. Patří k ní i region Västmanland, který se nachází ve střední části země. Pokud se chystáte navštívit tento region, mohli byste zde rozhodně zůstat i na několik dní. Zde je několik tipů na nejlepší ubytování v této oblasti.

Västerås

Právě Västerås je největším městem regionu Västmanland. Když se zaměříme na možnosti ubytování, není vůbec problém najít zde hotel či jinou formu ubytování. V mnoha případech můžete najít ubytování se snídaní a na většině míst i wifi připojení.

Kromě toho také najdete několik hotelů s výhledem na místní parky. Například hotel Elite Stadshotellet Västerås, který se nachází v centru města, je totožný se stavbou od roku 1907. Pokoje jsou velké a prostorné, s vysokými stropy. Pokud se chystáte strávit několik nocí, určitě jej zvažte.

Iprenshus

Iprenshus se nachází v lesnatém údolí nedaleko města Kungsör. Zde najdete několik rustikálních chat, které se nacházejí na samotě. Pokud máte rádi atmosféru středověku, tato místa budou opravdu vhodná pro váš pobyt. Různé chaty jsou různě velké, takže i pokud byste měli jet víc než dvě osoby, určitě najdete ubytování, které vám bude vyhovovat.

Každá chata má k dispozici vlastní koupelnu a kuchyňský kout. Pokud máte rádi dovolenou, kdy můžete uniknout od všech věcí, toto místo bude pro vás ideální volbou.

Tuhalla

Dalším místem, které nelze opomenout, pokud hledáte ubytování v této oblasti, je Tuhalla. Nachází se v krásné krajině a nabízí lázeňský pobyt. Pokud si již v minulosti prohlédnete fotografie blízkosti, určitě vám neunikne působivost a romantika této lokality.

Receplce nabízí ubytování v mnoha apartmánech, ze kterých si můžete vybrat. Kromě toho máte všude venku k dispozici wifi, kdy si k ubytování můžete přibalit spíše firemní a pracovní cesty.

Ubytovat se můžete v místnostech, které jsou nadstandardně vybavené a nabízí exkluzivní balkon se výhledem na okolní krajinu. K dispozici také najdete soukromou sauna a malý bazén. Pokud se tedy chystáte na krátkou dovolenou, může být Tuhalla ideálním místem pro vaše ubytování.

Závěr

Pokud se tedy chystáte na dovolenou nebo na víkendový výlet do Švédska, nezapomeňte poohlédnout se také po ubytování v regionu Västmanland. Díky krásné krajině a romantické atmosféře jistě najdete to pravé místo, kde si užijete klid a pohodu, jakou Švédsko může nabídnout.


Nejčastější dotazy a odpovědi Švédsko Västmanland


1. Jaké jsou nejpopulárnější turistické atrakce ve Västmanlandu?
Nejpopulárnější turistické atrakce ve Västmanlandu jsou například hrad Gripsholm, Bergslagens skogslandskap (lesní krajina), Sala Silvergruva (stříbrný důl), zámek Engelsberg a Mimer Energy Park.

2. Jak se dostat do Västmanlandu?
Västmanland je snadno dostupný vlakem z hlavního města Stockholmu a z míst v celé Švédsku. Také se dá dojet autem nebo autobusem.

3. Kde se dá ubytovat ve Västmanlandu?
Ve Västmanlandu je mnoho různých ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů, kempů a chat. Mnoho z nich lze najít online nebo můžete se zeptat místního turistického informačního centra.

4. Kde najdu nejlepší jídlo ve Västmanlandu?
Västmanland má mnoho vynikajících restaurací, které nabízejí švédskou kuchyni a další mezinárodní speciality. Některé z nejlepších restaurací jsou Banken i Västerås, Restaurang Malmköping a Restaurang grill & bar Vidablick.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity pro rodiny s dětmi ve Västmanlandu?
Ve Västmanlandu najdete řadu zábavných aktivit pro celou rodinu, včetně zábavního parku Furuvik, Mimer Energy Park, Sala Silvergruva a Zoo Västerås.

6. Jaké jsou nejlepší aktivity pro outdoorové nadšence ve Västmanlandu?
Pro outdoorové nadšence je Västmanland ideální místem. Existuje mnoho možností pro pěší turistiku, cyklistiku, rybaření, golf, vodáctví a další outdoorové aktivity.

7. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Västmanlandu?
Nejlepší období pro návštěvu Västmanlandu jsou jaro a léto, kdy jsou teploty příjemné a krajinu ožívá zelení a květinami. V zimě je zde také spousta míst na lyžování a další zimní sporty.


Dovolená Švédsko Västmanland


Västmanland je kraj ve středním Švédsku, který se pyšní rozmanitou přírodou, kulturními památkami a aktivity pro turisty. Pokud hledáte klidnou a odpočinkovou dovolenou, Västmanland je ideální destinací.

Jezera a lesy

Västmanland leží mezi jezery Mälaren a Vänern, což znamená, že je přímo obklopeno vodou. Můžete si pronajmout loď a prozkoumat předměstské jezera nebo se projet po klidných řekách. Pokud jste fanoušek rybaření, budete mít také mnoho možností, jak si užít kapitální úlovky.

Okolí Västmanlandu je také známé svými pohádkovými lesy, které doslova lákají k procházkám. Zde najdete pestrou paletu rostlin od vzácných orchidejí až po houby a borůvky. Na podzim je to také skvělá příležitost k procházkám za sbíráním hub.

Kulturní památky

Västmanland je domovem mnoha kulturních památek, které lze navštívit. Když jste v této oblasti, určitě navštivte zámek Gripsholm, který byl postaven ve 14. století a sloužil jako vězení. Dnes je zde muzeum, které představuje historii zámeckého života.

Västerås, největší město v oblasti, nabízí také modelovou vesnici z nacistického Německa a gigantickou sochu Lasseho Olssona.

Aktivity pro rodiny

Pokud cestujete s rodinou, Västmanland má mnoho aktivit, které určitě zaujmou vaše děti. Aquavatten, největší vodní park ve Švédsku, je ideální pro rodinné výlety v průběhu letních měsíců a v zimě můžete navštívit Arosfortet pro dobrodružnou zimní zábavu.

Je to také skvělé místo pro golfisty, kteří budou mít možnost vyzkoušet si místní golfová hřiště, která patří k nejkrásnějším v celé zemi.

Västmanland je také ideálním místem, když máte chuť na dobré jídlo, jako například masové koule nebo místní ryby. Pokud hledáte luxusní restaurant s nádherným výhledem, Urkult na zámku Gripsholm je tou správnou volbou.

Celkově je Västmanland skvělou volbou pro ty, kteří hledají klid a odpočinek v přírodě, a zároveň nabízí mnoho aktivit pro rodiny s dětmi. Pokud máte v plánu cestovat do Švédska, neváhejte navštívit tento malý kraj, kde vás čekají překrásné jezera, krásné lesy a fascinující kulturní památky.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky