Objevte nejvýhodnější letenky

Tanzanie Bagamoyo

Letenka Tanzanie Bagamoyo


Pokud hledáte exotickou dovolenou, možná byste měli zvážit návštěvu tanzanského pobřeží. A co si udělat obrovskou radost a vyrazit do jednoho ze skrytých pokladů Tanzanie – do města Bagamoyo.

Bagamoyo se pyšní nejen tím, že je jedním z nejstarších měst na pobřeží východní Afriky a bylo důležitým střediskem otrokářského obchodu, ale také tím, že zdejší pláže jsou vyhlášené pro svoji krásu a neuvěřitelné množství vodních aktivit.

Mnozí turisté volí právě Bagamoyo jako vstupní bránu do národního parku Serengeti, známého pro svou obdivuhodnou faunu a flóru. Ať už se vydáte na safari nebo budete relaxovat na pláži, v okolí Bagamoyi si přijdou na své jak milovníci divoké přírody, tak i odpočinku u moře.

Hlavní město Dar es Salaam, kde se nachází mezinárodní letiště, leží pouze 75 km vzdálené, což znamená, že do Bagamoyi, která leží na jeho severní straně, se dostanete velmi jednoduše. Z Dar es Salaam je možné se dostat do Bagamoyi autem po pobřežní silnici a cesta trvá necelé 2 hodiny.

Mnozí turisté ocenili fakt, že v Bagamoyi není mnoho turistů, což umožňuje cestovatelům zažít tuto část Tanzanie v klidu a pohodě. Navštívit také můžete mnoho historických památek, tradičních tržišť nebo se projít po příjemné promenádě podél pláže.

Odpočiňte si na plážích vyhlášených pro svoji krásu a romantickou atmosféru, horolezcům doporučujeme navštívit tanzanské hory, kde se nachází i nejvyšší hora Afriky Kilimandžáro, nebo si zajděte na spoustu vodních aktivit jako je například potápění nebo jízdu na koňském zápřahu.

V Bagamoyi se můžete těšit na nezapomenutelnou dovolenou plnou zážitků a nádherného panoramatu východní Afriky. Vydejte se na cestu nádherným tanzanským pobřežím a zažijte jedinečnou dovolenou. Letenky do Tanzanie seženete snadno a rychle online, tak neváhejte a vydejte se na cestu svých snů.


Ubytování Tanzanie Bagamoyo


Tanzanie Bagamoyo je malebné město ležící na východním pobřeží Afriky, které má své historické důležitosti a krásné pláže. Pokud se chcete zde ubytovat, máte na výběr z mnoha zajímavých hotelů a resortů.

Jedním z nejprestižnějších míst k ubytování v Tanzanii Bagamoyo je pevnost Arabica, která se nachází ve vzdálenosti pouhých 5 kilometrů od města. Tato pevnost byla vystavěna na konci 19. století a poskytuje dnes nádherné hotelové pokoje pro turisty, kteří hledají pohodlné a luxusní zázemí. Pokoje jsou moderně vybaveny a nabízejí nádherný výhled na oceán a zahradu.

Další skvělou možností je hotel Travellers Lodge, který nabízí útulné a prostorné pokoje s výhledem na moře. Tento hotel se nachází přímo na pláži, takže se snadno dostanete k vodě. Restaurace tohoto hotelu poskytuje vynikající jídlo, zvláště pokud jde o místní speciality.

Pro ty, kteří hledají více romantické a soukromé ubytování, existuje Malaika Beach Resort. Tento hotel nabízí soukromého bazénu a soukromou pláž, kde si můžete užít pohodlí s partnerem. Pokoje v tomto resortu jsou prostorné a nabízejí nádherný výhled na pláž.

K ostatním zajímavým hotelům na pobřeží patří Bagamoyo Beach Resort, kde můžete najít zvláštní typ ubytování v rustikálním stylu. Tento resort poskytuje skvělou možnost vychutnat si pohodlí a kvalitní jídlo za velmi přijatelnou cenu.

Dalšími vhodnými možnostmi jsou Birdnest Resort, který poskytuje útulné a stylové pokoje v blízkosti oceánu, stejně jako Kipepeo Beach and Village, který nabízí mnoho základních vybavení pro pohodlné ubytování.

Celkově vzato, Tanzanie Bagamoyo je skvělou volbou pro dovolenou na pobřeží, ať už chcete být blízko oceánu nebo si užít luxusní ubytování. V každém případě, máte mnoho možností pro pohodlné ubytování v této krásné africké destinaci.


Dovolená Tanzanie Bagamoyo


Tanzanie je mnoho zajímavých míst, které může turista navštívit. Jedno z nich je město Bagamoyo. Historické město leží na východním pobřeží Tanzanie, asi 75 km severně od Dar es Salaamu. Navštěvující si mohou prohlédnout mnoho zajímavostí, jako je ochranný hráz proti tsunami, památky koloniální éry a krásné a nedotčené pláže.

Bagamoyo bylo dříve důležitým přístavem pro obchod s otroky a slonovinou. Naštěstí dnes se v městě pochopitelně nic takového neděje, a můžete si klidně užívat atmosféru města, které je plné historie a die-hard fans koloniálního stylu si na své zde přijdou naplno.

Mezi nejvýznamnější památky města Bagamoyo patří muzeum Bagamoyo, které ukazuje historii oblasti obchodu s otroky a zároveň ukazuje život místních obyvatel v minulosti. Dále je zde přepychové kostely staré evangelické misie a také krásné stavby postavené v reakci na kolonialismus a období obchodu s otroky. Turisté tak mohou vidět, jak hustě grafická a architektonická stůl stojí před obdobím industrializace.

Za zmínku také stojí krásné a nedotčené pláže, které mnoho turistů přepadne touhou zůstat v area, kterou obklopují během celé dovolené v Tanzanii. Pláže jsou mnohdy soukromé, takže turisté nemusí být obklopení davem.

Město se nachází v blízkosti několika Národních parků, mezi něž patří Národní park Saadani, který je proslulý svými slony a dalšími divokými zvířaty, což je další vynikající boční akcí pro turisty, aby mohli během své cesty něco navíc zažít.

Vzhledem k tomu, že se město nachází na východním pobřeží, je zde také mnoho možností pro milovníky vodních sportů jako jsou například surfování a windsurfing.

V Bagamoyo si turista také může vychutnat tradiční tanzanské jídlo, které je plné chutí a bylin. Jídlo zde je obvykle bílkovinnější, ale spousta vegetariánů si může k choutkám přijít s místními druhy zeleniny a čerstvého ovoce, které je zde bohaté a dobře dostupné.

Celkově je Bagamoyo plné historie a charakteru, a turisté, kteří se sem rozhodnou vypravit, si odnesou maximalní zážitek z dovolené plné záhad a nových pohledů na svět, jakožto i na samotnou Afriku a její duchovní náplň.


Počasí Tanzanie Bagamoyo


Bagamoyo patří mezi nejvíce navštěvovaná města Tanzanie, které se nachází jen několik desítek kilometrů od hlavního města Dar es Salaam. Město má velmi bohatou historii a význam pro zemi, ale zároveň se pyšní i nádhernými plážemi u Indického oceánu. Pokud se chystáte do Bagamoyo, tak by vás určitě zajímalo, jaké počasí se zde panuje.

Bagamoyo se nachází na pobřeží Tanzanie, na samém okraji tropického pásma. Díky tomu zde panuje horké a vlhké klima s vysokou teplotou po celý rok. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 28 stupňů Celsia, přičemž teplota se obvykle pohybuje mezi 25 až 30 stupni.

Nejteplejší měsíce jsou zpravidla listopad a prosinec, kdy se teploty mohou vyšplhat i nad 30 stupňů. Naopak nejchladnější měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty klesají na přibližně 23 stupňů. Většinou se však teplo střídá s vlhkostí, což způsobuje pocit, že se člověk pohybuje v sauně.

Pokud jde o srážky, tak Bagamoyo spadá mezi méně deštivá města. Nejvíce srážek padá v dubnu a květnu, kdy se jedná také o období hlavního deště. Tuto dobu bychom ale výrazně nedoporučovali kvůli velké vlhkosti a ztíženým podmínkám pro turisty.

Naopak nejlepší období na návštěvu Bagamoyo jsou měsíce od července do října, kdy se teploty pohybují na příjemných 25 až 27 stupních. Během této doby je i západ slunce nádherný a pohled na oceán téměř nezaměnitelný.

Když shrneme, tak Bagamoyo nabízí celoročně tropické počasí s vysokými teplotami a vlhkostí. Nejlepší období na návštěvu jsou měsíce od července do října, jelikož se teploty pohybují na příjemné úrovni. Takže pokud plánujete návštěvu Bagamoyo, neváhejte a vydejte se na nádherné pláže u Indického oceánu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Bagamoyo


Zde jsou některé nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Tanzanie Bagamoyo:

1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Bagamoya?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Bagamoyo, je leteckou linkou nebo pozemní dopravou, jako jsou například autobusy nebo taxi.

2. Jaké jsou nejlepší atrakce v Bagamoyu?

Bagamoyo nabízí mnoho zajímavých atrakcí, jako jsou například historická budova Mission Building, Muzeum Kaole Ruins, Pláž Bagamoyo a Národní park Saadani.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Bagamoyo?

Nejlepší čas na návštěvu Bagamoyo je v období od června do října, kdy jsou teploty nižší a více příjemné k prohlídce památek a výletů.

4. Jaké jsou ceny návštěvy Bagamoyo?

Ceny v Bagamoyo jsou poměrně příznivé, a to jak pro ubytování, tak i pro jídlo a další aktivity.

5. Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování v Bagamoyo?

V Bagamoyo najdete mnoho typů ubytování, jako jsou hotely, luxusní resorty a malé penziony v centru města. Nejoblíbenějšími možnostmi jsou například hotel Bagamoyo Beach Resort a hotel Travellers Lodge Bagamoyo.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky