Objevte nejvýhodnější letenky

Tanzanie Zanzibar

Dovolená Tanzanie Zanzibar


Dovolená na ostrově Zanzibar v Tanzanii je zážitek, který si lidé budou pamatovat po celý život. Krásné pláže, tyrkysové moře, přátelští lidé a nádherná kultura jsou jen některé z prvků, které tuto oblast definují.

Zanzibar je skupina ostrovů, které jsou součástí Tanzanie. Leží v Indickém oceánu, asi 36 km od pobřeží Tanzanie. Ostrovy jsou známé pro své pláže, korálové útesy a historická města, jako je třeba Stone Town. Návštěvníci mohou vychutnávat tropické prostředí a nezapomenutelné zážitky.

Nejkrásnější pláže na ostrově Zanzibar jsou Nungwi a Kendwa. Tyto pláže jsou ideální pro snorklování a potápění, díky bohatému podmořskému světu. Nungwi Beach je také vynikajícím místem k pozorování želv, kteří zde často přijíždějí k snití svých vajíček na pobřeží.

V Kendwa se mohou turisté také těšit na bary na pláži a noční život. Užít si zde taneční party, během kterých tančí pod úplňkem a ve společnosti místních lidí.

Jinou atrakcí na Zanzibaru jsou koření plantáže, zejména zázvoru, hřebíčku a skořice. Některé z plantáží, jako je třeba Paje Spice Farm, otevřely pro veřejnost. Návštěvníci se zde mohou procházet po plantáži a pod vedením průvodce si vyzkoušet některé z koření, které zde rostou. Lze si zakoupit i koření na místě.

Dalším místem, které by turisti měli navštívit, je Stone Town. Je to historické město plné starých budov a památek. Návštěvníci se zde mohou procházet po úzkých uličkách, sledovat místní obyvatele a nakupovat v tradičních obchodech. Město je také známé svými labiryntovitými uličkami, kde se snadno ztratíte.

V neposlední řadě, v Zanzibaru se můžete těšit také na vynikající mořskou kuchyni. Ryby a místní plody jsou známé po celém světě a návštěvníci si zde mohou vychutnat čerstvé pokrmy v místních restauracích.

Celkově vzato, dovolená na ostrově Zanzibar v Tanzanii nabízí návštěvníkům mnoho zážitků a atrakcí. Krásné pláže, historická města a exotické kultury jsou jen některé z věcí, které dělají z této oblasti skvělou turistickou destinaci.


Letenka Tanzanie Zanzibar


Tanzanie a Zanzibaru jsou dva nádherné klenoty, které můžete navštívit v rámci jedné cesty. A jak lépe je objevit, než pohodlným letem na Zanzibar?

Zanzibar, část Tanzanie, není jen jedním z nejkrásnějších a nejexotičtějších ostrovů na světě, ale má také bohatou historii. Zanzibar byl kdysi významným obchodním centrem pro arabské a africké trhy a dodnes zachovává své kořeny a kulturu. Je tedy skvělým místem pro ty, kteří hledají nejen krásné pláže a modrou vodu, ale také pro ty, kteří chtějí objevovat historické a kulturní památky.

Lety na Zanzibar jsou dostupné z mnoha světových měst, včetně Prahy. Nejlepší čas na návštěvu Zanzibaru je v období sucha, tedy od prosince do února a od června do října. Během tohoto období se teploty pohybují kolem 30 ° C a průzračná voda je ideální pro šnorchlování a potápění.

Pokud hledáte zdroj levných letenek, můžete použít služby internetových porovnávačů letenek, které vám pomohou najít nejlepší možné nabídky. Letenky na Zanzibaru jsou poměrně cenově dostupné, ale mohou se lišit v závislosti na období a rezervaci. Je také možné získat slevy, pokud si rezervujete lety v předstihu, nebo pokud máte flexibilní cestovní plán.

Při příletu na Zanzibar mají cestovatelé možnost zvolit si z několika možností dopravy, včetně taxi, pronájmu auta či motorky. Pokud nejste zvyklí řídit v zemi, která má levý provoz, doporučujeme se raději spolehnout na místní dopravní služby, které vám poskytnou bezpečné a spolehlivé přepravu na vaše místo určení.

Co se týká ubytování na Zanzibaru, máte mnoho možností, od luxusních letovisek až po jednoduché hostely a B&B. Můžete navštívit mnoho míst a udělat si krásné fotky, které vám připomenou, proč jste toto místo navštívili.

Celkově létání na Zanzibar je skvělou volbou pro ty, kteří hledají zážitky na exotickém místě s bohatou historií a kulturou. Bez ohledu na to, zda jste turista, který hledá dobrodružství a zábavu, nebo kdo navštěvuje kraj z důvodu relaxace a odpočinku, Zanzibar nabízí pro každého něco. Tak si neváhejte objednat levné letenky a vyrazte na nezapomenutelnou dovolenou.


Ubytování Tanzanie Zanzibar


Tanzanie Zanzibar je populární turistickou destinací, která nabízí nádherné pláže, exotickou atmosféru a bohatou kulturu. Pokud plánujete navštívit tuto krásnou část světa, musíte si také vybrat vhodné ubytování. V tomto článku se podíváme na to, co můžete očekávat od ubytování na Zanzibaru a jak si vybrat to nejlepší.

Nejprve si musíte uvědomit, že Zanzibar je ostrov, což znamená, že se zde vyskytuje omezené množství ubytování. Nejvíce možností najdete v hlavním městě Stonetown, kde se nachází velký výběr hotelů, apartmánů a hostels. Další možnosti si můžete najít v turistických oblastech, jako jsou Nungwi, Kendwa nebo Paje.

Výběr ubytování na Zanzibaru závisí na vašich preferencích a požadavcích. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete si vybrat z mnoha luxusních hotelů, jako jsou The Residence Zanzibar, Baraza Resort and Spa nebo Park Hyatt Zanzibar. Tyto hotely nabízejí prvotřídní vybavení, jako jsou soukromé pláže, bazény, wellness centra a vynikající restaurace.

Pokud hledáte něco levnějšího, můžete si vybrat z mnoha ubytování v kategorii střední třídy. Tyto hotely a apartmány nabízejí podobné vybavení jako luxusní hotely, ale za nižší cenu. Některé z mých oblíbených ubytování střední třídy na Zanzibaru jsou Zanzibar Coffee House, Dhow Palace Hotel a Zanzibar Palace Hotel.

Hostely jsou také velmi oblíbeným způsobem ubytování na Zanzibaru. Tyto ubytovny nabízejí jednoduché pokoje za velmi nízkou cenu. Mezi nejoblíbenější hostely na ostrově patří Zanzibar Backpackers, Stone Town Café a Jambo Guesthouse.

Kromě hotelů, apartmánů a hostelů můžete také najít mnoho soukromých vil a apartmánů, které se pronajímají turistům na krátkodobý pobyt. Tyto soukromé vily nabízejí větší soukromí a větší prostor pro rodiny nebo skupiny cestovatelů.

Nakonec, pokud hledáte opravdu autentickou zážitek na Zanzibaru, můžete si pronajmout jednu z mnoha místních chat nebo bungalovů na pláži. Tyto místní chaty a bungalovy nabízejí jednoduché vybavení, ale obvykle jsou umístěny přímo na krásné pláži a nabízejí úžasný výhled na oceán.

Zanzibar nabízí mnoho skvělých možností ubytování pro každého. Vybírejte z vybraných luxusních hotelů, střední třídy ubytování a hostelu, soukromých vil a apartmánů či místních chat a bungalovů na pláži. Jakýkoli typ ubytování si vyberete, pamatujte na to, že Zanzibar je neuvěřitelně krásné místo, plné exotické kultury, úžasných pláží a přátelských lidí.


Počasí Tanzanie Zanzibar


Tanzanie Zanzibar patří mezi oblíbené turistické destinace kvůli své bohaté historii, nádherné přírodě a teplému tropickému podnebí. Počasí v Zanzibaru bývá většinou slunečné a horké po celý rok, i když občas mohou nastat deštivé dny, zejména v období dubna a května.

Nejteplejší období v Tanzanii trvá od prosince do března, kdy průměrné teploty dosahují až 32 stupňů Celsia. Noci jsou také teplé, s teplotou kolem 25 stupňů. Toto období je ideální pro plážové aktivity a vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování a surfování, díky teplému, ale osvěžujícímu mořskému vodě. Pro turisty, kteří se chtějí vyhnout vysokým teplotám, je vhodnější období od června do září, kdy průměrná teplota dosahuje 26 stupňů.

V období listopadu a prosince se v Zanzibaru objevují silné větry, zvané Kaskazi, a ty mohou být překážkou pro vodní aktivity, zejména pro začátečníky. Nicméně, ti, kteří mají zkušenosti s windsurfingem a kiteboardingem, si můžou užít opravdu adrenalinovou zábavu.

V období dubna a května se mohou turisté setkat s deštěm, ale velmi často jde jen o krátkodobé a přechodné deště. Během deště může být moře bouřlivé a nevhodné pro vodní aktivity. Na druhou stranu však splaveniny z tohoto období udržují zelenou krajinu a posavad suchou zem.

Pokud jste plánovali navštívit Tanzanii Zanzibar, dejte si pozor na Sezonu dešťů, které mohou návštěvu zkomplikovat. Naproti tomu mimo tuto sezonu se těšíte dokonalých podmínek pro užívání si nádherné pláže a řady dalších turistických zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Zanzibar


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů týkajících se Tanzanie a Zanzibaru, spolu s odpověďmi:

1. Potřebuji vízum pro návštěvu Tanzanie a Zanzibaru?
Ano, turistická víza jsou vyžadována pro vstup do Tanzanie a Zanzibaru. Víza lze získat při příjezdu na letiště nebo přes online systém.

2. Kdy je nejlepší čas navštívit Tanzanii a Zanzibar?
Nejlepší čas k návštěvě Tanzanie a Zanzibaru je od června do září, kdy jsou teploty mírné a srážky jsou nízké. Pro safari v národním parku Serengeti je nejlepší čas od prosince do března, kdy probíhá migrace zvířat.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak se dopravit v Tanzanii a Zanzibaru?
Pro kratší vzdálenosti je nejlepší použít taxi nebo být se dopravní službou vybaveným automobilům. Pro delší vzdálenosti je možné využít lety.

4. Je v Tanzanii a Zanzibaru bezpečno cestovat?
Tanzanie a Zanzibaru má mírné bezpečnostní problémy. Je důležité omezit cestování za tmy a držet se hlavních cest.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity v Tanzanii a Zanzibaru?
Mezi nejlepší aktivity patří: safari v národním parku Serengeti, lezení na Kilimandžáro, potápění v označených oblastech a prozkoumávání kulturních památek na Zanzibaru.

6. Jaká je místní měna v Tanzanii a Zanzibaru?
Místní měnou je Tanzanský šilink (TZS), ale některé restaurace a obchody přijímají také Americké dolary.

7. Může se v Tanzanii a Zanzibaru pít voda z kohoutku?
Nepíchejte vodu z kohoutku, ale voda z bačkorové studny může být pitná. Je také bezpečné pít balenou vodu a nápoje.

8. Kde najdu ubytování v Tanzanii a Zanzibaru?
Najdete ho online cestovní kanceláří nebo agenzie, které nabízejí pečlivě vybrané možnosti podle Vašich preferencí.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky