Objevte nejvýhodnější letenky

Thajsko Chiang Rai White Temple

Ubytování Thajsko Chiang Rai White Temple


Thajsko je krásná země plná exotických míst a skvělých zážitků. Jedním z takových míst je i Chiang Rai, město nacházející se v severní části země. Jednou z nejznámějších turistických atrakcí v Chiang Rai je White Temple, neboli Bílý chrám, který svým návštěvníkům nabízí nejen nádhernou architekturu, ale také ubytování v blízkosti této zajímavosti.

White Temple je moderní buddhistický chrám z bílého mramoru, který byl postaven v roce 1997. Je to jedna z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Chiang Rai a je to úplně zaslouženě. Bílý chrám se pyšní svými neuvěřitelnými detaily a zlatými zdobením. Je to skutečně umělecké dílo, které si zaslouží celou vaši pozornost.

Pokud se rozhodnete navštívit bílý chrám, je ideální umístit se v blízkosti této turistické atrakce. Ve městě Chiang Rai je k dispozici mnoho různých ubytování a existuje několik možností, jak se ubytovat přímo u bílého chrámu.

Nedaleko White Templeu se nachází například ubytování Happynest Inspiring Hostel, které je oblíbené mezi cestovateli z celého světa. Hostel nabízí zajímavý design a velkou společenskou zónu pro setkání s dalšími turisty. Pokoj je k dispozici již za 7 $ za noc.

Další možností ubytování je Hotel Dusit Buncha Resort Chiang Rai. Tento resort se nachází v malebném okolí a je přímo vedle bílého chrámu. Nabízí pokoj pro jednu noc za 75 $.

Pro ty, kteří hledají luxusnější ubytování může být dobrým tipem Katiliya Mountain Resort and Spa. Tento resort se nachází v krásném prostředí a nabízí luxusní pokoje s výhledem na krásné okolí. Pokoj je k dispozici již za 277 $ za noc.

Kromě těchto ubytovacích možností najdete v okolí White Templeu mnoho dalších hotelů a hostelu, takže si určitě vyberete to nejlepší pro své potřeby.

Pokud plánujete návštěvu Thajska a Chiang Rai vám přijde jako zajímavé místo, určitě se nechte okouzlit bílým chrámem a navštivte tento úžasný kus thajské architektury. A pokud si chcete ubytovat v jeho blízkosti, nechtějte za nic platit přestojné ceny - v nabídkách hotelů najdete skvělé ubytování za velmi příznivé ceny.


Dovolená Thajsko Chiang Rai White Temple


Dovolená na Thajsko je oblíbená volba mnoha turistů zejména díky své krásné přírodě, kulturnímu bohatství a kulinářským specialitám. Mezi jednu z nejpopulárnějších turistických destinací v zemi patří město Chiang Rai, ležící v severní části země. Toto město má mnoho krásných památek, ale jednou z nejvýznamnějších a nejzajímavějších z nich je právě White Temple (Bílý chrám).

White Temple je koncipován jako moderní umělecká interpretace tradičního thajského chrámu. Jeho tvůrce, místní umělec Chalermchai Kositpipat, zapojil do stavby nejnovější technologie a nejlepší řemeslníky z celého světa, aby vytvořil jedinečnou a nádhernou stavbu, která navzdory náročnému plánování a realizaci stojí za to navštívit.

White Temple je zdoben bílým mramorem a sklem, což mu dává světlý a moderní vzhled. Stavba je vnějším vzhledem podobná thajskému chrámu, ale vnitřní výzdoba je zcela moderní a nezvyklá. Interiér zdobí nejen tradiční thajské obrázky, ale také moderního umělce Chalermchai Kositpipata.

Krásné fresky, které se táhnou po celé zdi, zobrazují příběhy z buddhistické tradice, ale také moderní obrazy jako například Batman, Ultraman nebo další komiksové postavy.

White Temple je jedním z nejnavštěvovanějších turistických attrakcí v Chiang Rai, ale svou popularitu si zaslouží. Je to jedinečné místo, které navzdory modernímu umění a technologiím dodržuje tradiční thajskou architekturu a náboženství. Stavba vypadá jako klasický thajský chrám, ale její interiér je plný moderních vlivů a uměleckých děl.

Navštívíte-li Chiang Rai, neměli byste si ujít návštěvu White Temple. Budete ohromeni krásou a jedinečností tohoto mistrovského díla moderního thajského umění.


Letenka Thajsko Chiang Rai White Temple


Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek během svého pobytu v Thajsku, návštěva fascinujícího Chiang Rai White Temple rozhodně stojí za to. Tento neobvyklý chrám, známý také pod názvem Wat Rong Khun, se stává stále populárnějším cílem turistů i místních obyvatel.

Chiang Rai White Temple se nachází v okrese Mueang Chiang Rai v severním Thajsku, což je asi 3 a půl hodiny jízdy autem od Chiang Mai. Vzhledem ke svému vzdálenému umístění je nejlepší se sem dostat letadlem. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety z Bangkoků a dalších měst v Thajsku do letiště v Chiang Mai nebo přímo do letiště Chiang Rai.

Po příletu na letiště v Chiang Rai můžete využít taxi nebo místní dopravu, abyste se do centra města dostali. Poté si můžete pronajmout motorku a projet se na kratší vzdálenost do Chiang Rai White Temple, kde se nachází.

Při příchodu uvidíte, že Chiang Rai White Temple není jako žádný jiný chrám, který jste kdy viděli. Chrám je celý bílý a doslova září v thajském slunci. Jeho každý detail je pečlivě proveden a zdoben dokonalými malbami a sochami. Navíc, je obtížné dostat se blíže, pokud nevstoupíte dovnitř a prohlédnete si celý jeho interiér.

Interiér Chiang Rai White Temple je také velmi zvláštní. Nachází se tam mnoho neobvyklých soch a obrazů. Jakmile vkročíte dovnitř, budete obklopeni stovkami bílých soch, které se nacházejí v celém prostoru. Každá socha je umístěna na bílém podstavci a každá z nich má podobu různých postav ze světa duchů a z horrorových filmů.

Celkové zpracování Chiang Rai White Temple je tedy velmi zvláštní a neobvyklé. Jeho vznik nebyl zcela tradiční - byl navržen jako symbol světla a klidu v temné době. Návštěva Chrámů vás také nevyjde na vyšší částku peněz, za vstup stojí jen několik bahtů.

Celkově lze tedy říci, že návštěva Chiang Rai White Temple stojí za to. Přesvědčte se sami, že tato místa jsou skutečně fascinující a nezapomenutelná. Navíc, návštěva tohoto krásného místa, v místě bohatém na kulturu a tradice, vám určitě dopřeje relaxaci a klid, po náročné cestě po Thajsku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Thajsko Chiang Rai White Temple


1. Co je Chiang Rai White Temple?

Chiang Rai White Temple (nebo také Wat Rong Khun) je moderní thajský chrám, který se nachází v blízkosti města Chiang Rai. Chrám je známý svou bílou fasádou a jedinečným designem, který kombinuje tradiční thajskou architekturu s moderními prvky.

2. Kdy byl Chiang Rai White Temple postaven?

Chiang Rai White Temple byl postaven v roce 1997 thajským umělcem Chalermchai Kositpipat.

3. Jak se dostat do Chiang Rai White Temple?

Chiang Rai White Temple se nachází asi 13 km jižně od Chiang Rai. Nejlepší způsob, jak se dostat do chrámu, je taxi, motorka nebo pronajmout si auto. Existují také organizované zájezdy, které zahrnují návštěvu chrámu.

4. Kdy má být Chrám otevřen?

Chiang Rai White Temple je otevřen každý den od 8:00 do 17:00 hodin.

5. Kolik se platí za vstup do Chiang Rai White Temple?

Vstup do Chiang Rai White Temple je zdarma, ale návštěvníci mohou přispět do sbírky na renovaci a údržbu chrámu.

6. Je povoleno fotografování v Chiang Rai White Temple?

Ano, fotografování je povoleno v Chiang Rai White Temple, ale není povoleno fotografovat uvnitř hlavní haly chrámu.

7. Je třeba dodržovat určitá pravidla návštěvy Chiang Rai White Temple?

Ano, návštěvníci by měli dodržovat základní pravidla respektu, jako například zakrytí ramen a kolenních kloubů, nezahrnutí jídla a pití a respektování chrámových předmětů a modliteb.


Počasí Thajsko Chiang Rai White Temple


Thajsko je země, kde se počasí může měnit velmi rychle. Pokud se chystáte do Chiang Rai, je důležité být připraven na to, že teploty mohou být velmi vysoké, ale také velmi nízké. A kromě toho, že se musíte připravit na různé teploty, je důležité také vzít na vědomí, že je to oblast, která může být v létě dostatečně deštivá.

Chiang Rai se nachází v oblasti, která je ovlivněna monzunovými větry. Tyto větry mohou přinést silné deště od června do října, což znamená, že pokud plánujete návštěvu White Temple, měli byste být na to připraveni.

Teploty se v průběhu roku mohou lišit, ale obecně může být v Chiang Rai teplé až horké po většinu roku. Teploty se v průběhu dne mohou pohybovat mezi 25 až 30 stupni Celsia a na noc se mohou snížit na 15 až 20 stupňů Celsia. V období sucha, tj. od října do února, mohou teploty být nižší a mohou se pohybovat kolem 10 až 15 stupňů.

White Temple je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v Chiang Rai. Tento chrám, také známý jako Wat Rong Khun, je velmi populární díky svému nádhernému bílému designu. Tento chrám přitahuje turisty z celého světa, takže pokud se chystáte navštívit White Temple, měli byste být připraveni na dav lidí.

V období dešťů může být cesta k White Temple náročnější, protože deště mohou způsobit náročnou cestu. Pokud se však chcete pokochat krásou tohoto místa, musíte být připraveni na to, že by mohlo pršet, a to by mohlo ovlivnit vaši návštěvu.

Celkově řečeno, návštěva Chiang Rai a White Temple může být velmi vzrušující a nezapomenutelná zkušenost. Pokud se však chystáte navštívit toto místo, je důležité být připraven na různé teploty a různé počasí. Ať už si vyberete jakoukoliv dobu, White Temple vás určitě nezklame svojí krásou a očarující atmosférou.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky