Objevte nejvýhodnější letenky

Thajsko Tiger Cave Temple

Letenka Thajsko Tiger Cave Temple


Pokud se chystáte navštívit Thajsko, rozhodně stojí za to zahrnout do svého itineráře Tiger Cave Temple v Krabi. Tento chrám, jehož celé jméno zní Wat Tham Suea, se nachází asi 3 kilometry od centra Krabi a je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí této oblasti.

Návštěva Tiger Cave Temple je zážitkem pro všechny smysly. Již při příjezdu si všimnete obrovského zlatého Budhy, který se tyčí nad okolní krajinou. Vstupné do chrámu je zdarma, avšak pokud si chcete projít celým areálem, musíte projít serpentinou 1237 schodů, a to ještě před tím, než se dostanete na samotný vrchol hory, kde se chrám nachází.

Cesta na vrchol hory může být náročná, avšak výhledy, které vám nabídne, určitě stojí za to. Z budhistického chrámu můžete pozorovat celou oblast až k Andamanskému moři na západě a pohoří na východě. Výhledy jsou naprosto dechberoucí a nezapomenutelné.

Navíc, legendy vyprávějí, že Tiger Cave Temple byl založen v roce 1975, kdy byl objeven jeskynní systém, který se dříve používal jako úkryt pro tygry a jako útočiště pro mnišky během válečných konfliktů. Tiger Cave Temple byl poté budován mniši a místními obyvateli, aby uctívali Buddhu a sloužil jako svatyně.

Při návštěvě Tiger Cave Temple se nezapomeňte obléci v odpovídajícím oblečení – pokud budete mít krátké šortky nebo odkrytá ramena, budete muset obléci sarong nebo šátek, který vám může být poskytnut při vchodu do chrámu.

Celkově je Tiger Cave Temple úžasným a nádherným místem, které by si neměl nechat ujít žádný turista, který navštíví Krabi. I když cesta na vrchol hory je náročná, výhledy a zážitek vám udělají dojem, který si budete pamatovat po celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Thajsko Tiger Cave Temple


Jaká je adresa Tiger Cave Temple v Thajsku?
Tiger Cave Temple (Wat Tham Suea) se nachází v provincii Krabi v Thajsku, asi 5 km od města Krabi. Adresa: Tambon Krabi Noi, Amphoe Krabi Noi, Krabi, Thajsko.

Kolik stojí vstupné do Tiger Cave Temple?
Vstup do Tiger Cave Temple je zdarma, ale je možné si zaplatit za vynikající výhled z vrcholu kopce. Cena je asi 200 bahtů.

Jaké jsou otevírací hodiny Tiger Cave Temple?
Tiger Cave Temple je otevřen denně od 8:00 do 17:00.

Jak dlouho trvá výstup na vrchol Tiger Cave Temple?
Výstup na vrchol Tiger Cave Temple trvá asi hodinu a půl až dvě hodiny.

Je nutné mít fyzickou kondici pro výstup na vrchol Tiger Cave Temple?
Ano, výstup na vrchol Tiger Cave Temple vyžaduje určitou fyzickou kondici, neboť se jedná o náročnou cestu po schodech.

Je v Tiger Cave Temple možné si půjčit oblékání na zakrytí ramen a nohou?
Ano, je možné si v Tiger Cave Temple zapůjčit oblečení na zakrytí ramen a nohou, pokud návštěvníci nemají vhodné oblečení.

Jsou v Tiger Cave Temple povoleny fotografování a natáčení?
Ano, fotografování a natáčení jsou v Tiger Cave Temple povoleny, ale návštěvníky se vyzývá, aby nevzbuzovali rušení ostatních při výkonu náboženských obřadů.

Jaká je nejlepší doba k návštěvě Tiger Cave Temple?
Nejlepší čas k návštěvě Tiger Cave Temple je v raných ranních hodinách nebo pozdě odpoledne, kdy je menší počet turistů a při dobrém počasí je také lepší výhled z vrcholu kopce.


Ubytování Thajsko Tiger Cave Temple


Tiger Cave Temple je jedním z nejvýznamnějších buddhistických chrámů v Thajsku. Nachází se na předměstí města Krabi, ve zvláštní lokalitě obklopené bujnou tropickou vegetací a vysokými vápencovými skalami.

Tiger Cave Temple je nejen důležité buddhistické místo, ale také oblíbenou turistickou atrakcí. Můžete zde vidět obrovskou zlatou sochu Buddhy a unikátní chrámovou architekturu, včetně desítek malých chrámů a pagod. Chrám je také známý svou 1237 schody, které vedou na vrchol kopce, kde je umístěna velkolepá zlatá socha Buddhy a nádherný výhled na okolní krajinu.

Při plánování návštěvy Tiger Cave Temple je velmi důležité pečlivě si vybrat ubytování. Tady jsou některé z možností, které stojí za zvážení.

Guest Housese a hotely

Kolem Tiger Cave Temple se nachází mnoho hotelů a guest housů s různými cenovými kategoriemi. Je nutné si uvědomit, že většina z těchto ubytování se nachází v blízkosti velké silnice, což může být hlučné a rušivé, pokud preferujete klid a ticho. Nicméně, pokud plánujete navštívit chrám jen na den, je to dobrá volba.

Kempování

Pro ty, kteří hledají zážitek z pobytu v přírodě, doporučujeme kempování. Nedaleko chrámu se nachází mnoho přírodních oblastí, kde můžete postavit stan a užívat si svobodu přírody. Předem se snažte najít nejlepší cestu, jak získat povolení k táboření.

Lokální ubytování

Pokud preferujete autentický zážitek, zvažte ubytování v tradičních thajských domech. V okolí Tiger Cave Temple najdete mnoho lokalit, které nabízejí ubytování v domech postavených ze dřeva a bambusu. Takovéto ubytování vám umožní prohloubení zážitku z thajské kultury a tradic.

Celkově vzato, při plánování návštěvy Tiger Cave Temple si dobře rozmyslete, jaký druh ubytování si přejete. Každá možnost má své výhody a nevýhody. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo pro kempování v přírodě, Tiger Cave Temple je určitě zážitek, který si budete pamatovat na celý život.


Počasí Thajsko Tiger Cave Temple


Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou, Thajsko by mohlo být to správné místo pro vás. Tato země nabízí bohatou historii, vynikající kuchyni a okouzlující přírodu. Jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Thajsku je Tiger Cave Temple, která se nachází v obci Krabi.

Tiger Cave Temple je buddhistický klášter, který v sobě spojuje duchovní a přírodní krásy. Největší atrakcí chrámu je obrovské skalní území, které nabízí nádherný výhled na celé město Krabi. Návštěvníci mohou vystoupat na vrchol 1 237 schodů, aby si vychutnali pohled na okolní krajinu a klidné zákoutí chrámu.

Klima v regionu Krabi na jihu Thajska je tropické, což znamená, že zde jsou vysoké teploty po celý rok. V zimě se teploty pohybují mezi 23 a 31 stupni Celsia, během léta se mohou teploty vystoupat až na 35 stupňů Celsia. Během deštivé sezóny od května do listopadu mohou být deště nevysvětlitelně prudké a trvat několik hodin, ale někdy se mohou vyskytnout i během zimy.

Pokud se chystáte navštívit Tiger Cave Temple, doporučuje se obléct si lehké, volné a vzdušné oblečení a nepostradatelnou širokou šperkovnici s ochranou proti slunci. Navíc byste měli mít sebou dostatečné množství vody, abyste se mohli hydratovat během celého dne. Pokud se chystáte v létě nebo během dešťových sezón, měli byste se rovněž připravit na to, že vás překvapí krátké, ale prudké bouře.

Celkově lze říci, že Tiger Cave Temple je jedním z nejkrásnějších míst v Thajsku a stojí za to si ho vychutnat. Připravte se na horké počasí a vydejte se po schodech nahoru. Na vrcholu budete odměněni nádherným výhledem a pocitem, že jste dosáhli něčeho výjimečného.


Dovolená Thajsko Tiger Cave Temple


Thajsko je země s bohatou historií a kulturou, která láká turisty z celého světa. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů je Tiger Cave Temple, který se nachází v kraji Krabi.

Tiger Cave Temple, neboli Wat Tham Suea, je buddhistický klášter, který byl založen v roce 1975. Název kláštera vychází z legendy, podle které se v jeskyních nacházely tlapaté stopy tygrů, což dalo klášteru název Tiger Cave. Klášter se nachází na kopci o výšce 600 metrů nad mořem a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

Stoupání na vrchol kopce není pro každého, jelikož je zde více než 1200 schodů. Cesta na vrchol je však odměněna nádherným výhledem a možností prožít autentický zážitek z návštěvy thajského kláštera, včetně meditace a modliteb u sochy Buddhy.

Pro turisty, kteří nechtějí absolvovat náročný výstup, je zde také možnost návštěvy jeskyně, kde se nachází chrám s sochou Buddhy a možností pro modlitby. V jeskyni se nachází také několik dalších soch a výzdob, které jsou svátkem pro oči.

Na svahu kopce se rovněž nachází chrám Wat Tham Suea, kde se konají buddhistické obřady a kde se můžeme seznámit s thajskou kulturou, tradicemi a duchovním životem. Stejně jako v mnoha dalších thajských klášterech, i zde se turisté musí držet určitých pravidel, jako je zdvořilost a slušné oblečení.

Tiger Cave Temple je nejen duchovním centrem, ale také další turistickou atrakcí v Krabi. Okruh kolem kláštera a jeskyně nabízí dominantní výhled, okolní palmové plantáže a zelenou krajinu. V blízkém okolí se nachází také prales s přírodními jezírky a vodopády.

Klášter Tiger Cave Temple je skvělým místem pro prožití thajské kultury a přírodního krásy. Cesta na vrchol kopce sice není pro každého, ale pokud se vydáme na túru s dostatečnou fyzickou kondicí, získáme nádherný zážitek na celý život.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky