Objevte nejvýhodnější letenky

Thajsko Wat Traimit

Letenka Thajsko Wat Traimit


Thajsko, země úžasných památek bohatých na kulturu a historii, nabízí mnoho atrakcí, které lákají turisty z celého světa. Mezi nejnavštěvovanější památky v Thajsku patří Wat Traimit, chrám zlata, jehož interiér domoví překrásnou sochu Buddhovy.

Wat Traimit se nachází v Bangkoku a patří mezi nejkrásnější chrámy v této oblasti. Jeho návštěva je něčím, na co se těší každý turista, který již má letenku do Thajska rezervovanou. Chrám je znám díky svému hlavnímu symbolu, 5,5 tunové zlaté soše Buddhovy. Socha byla objevena v 50. letech při demolici jiného starého chrámu, kde byla ukryta pod tenkou vrstvou omítky na několika metrech výšky.

Socha zlata měří téměř tři metry vysoká a je vyrobená z padesáti procent zlata a padesáti procent mědi. Je to největší zlatá socha Buddhovy na světě a její hodnota se odhaduje na více než 25 milionů dolarů. Návštěvníci chrámu mají možnost si sochu prohlédnout a uctít ji.

Kromě sochy zlata můžete v chrámu Wat Traimit obdivovat také mnoho dalších budhistických svatostánků, památek a chrámů. V chrámu se nachází také muzeum, které vás provede historií a kulturou této oblasti.

Návštěva chrámu Wat Traimit patří mezi nejzajímavější zážitky, které si můžete v Thajsku užít. Doporučujeme vám si na ni vyhradit dostatek času, abyste si mohli užít nádherné památky, které se v chrámu nacházejí.

Chcete-li si užít návštěvu chrámu Wat Traimit i dalších krásných památek Thajska, rezervujte si letenku na tento skvělý ostrov již dnes! Thajsko vás čeká s otevřenou náručí a nabízí jedinečnou kombinaci krásné přírody, neuvěřitelných památek a přátelských lidí, kteří rádi přivítají návštěvníky z různých koutů světa.


Dovolená Thajsko Wat Traimit


Wat Traimit je jeden z nejvýznamnějších buddhistických chrámů v Bangkoku a celém Thajsku. Jeho největší a nejvýznamnější poklad, který tam můžete vidět, je zlatá socha Buddhy.

Buddha, který se nachází v chrámu, je vysoký přes 3 metry a váží více než 5 tun zlata. Je to jedna z největších zlatých soch Buddhy na světě a velice cenná památka. Socha víceméně sedí na stříbrném podstavci a její hlava a ruce jsou zdobeny drahokamy.

Samotný chrám byl postaven v tradičním thajském stylu a jeho návštěvu určitě doporučuji každému, kdo navštíví Bangkok. Chrám se nachází v centru města, v blízkosti mnoha dalších významných atrakcí a památek. Navštívit můžete také malou muzeální expozici, která ukazuje historii a vývoj thajského buddhismu.

Pokud se rozhodnete Wat Traimit navštívit, doporučuji si vyšetřit si den a hodinu prohlídky. Uchráníte se tak mnoha turistům a budete si moci prohlédnout sochu v klidu a bez zbytečného zmatku. Chrám má také návštěvnické centrum, kde najdete mnoho informací o historii a významu tohoto místa.

V celém městě se nachází mnoho nabídek turistických agentur, které nabízejí celodenní výlety dochrámu, kde navštívíte nejdůležitější zajímavosti chrámu, můžete si zakoupit suvenýry nebo se připojit ke skupině na meditaci.

Vím, že Thajsko je plné krásných památek a mnoho zajímavostí, nicméně návštěva Wat Traimit a jeho zlaté sochy Buddhy by měla být na vrcholu vašeho seznamu věcí, které si při pobytu v Bangkoku nechat ujít.


Ubytování Thajsko Wat Traimit


Thajsko je země s bohatou historií a mnoha krásami, které lze objevit a prozkoumat. Pokud plánujete cestovat po Thajsku, neměli byste vynechat návštěvu chrámu Wat Traimit a jeho okolí, které nabízí mnoho turisticky atraktivních míst a skvělé ubytování.

Wat Traimit je chrám, který se nachází v centru města Bangkok a je proslulý svou zlatou sochou Buddhy. Socha zde byla objevena nedávno, kdy díky úrazu získala trhlinu a bylo zjištěno, že uvnitř se nachází zlatá socha Buddhy o váze 5 tun. Proto se tento chrám stal velmi populárním mezi turisty a lidmi, kteří chtějí poznat místní kulturu a historii.

V blízkosti chrámu se nachází mnoho hotelů, které nabízejí pohodlné a cenově dostupné ubytování pro turisty a cestovatele. Mezi nejpopulárnější hotely v okolí patří např. Pathumwan Princess Hotel, Siam Kempinski Hotel Bangkok, Novotel Bangkok on Siam Square a mnoho dalších.

Pathumwan Princess Hotel je luxusní hotel, který se nachází v nejatraktivnější oblasti v centru města Bangkok. Návštěvníci hotelu mohou využít moderní a komfortní pokoje, restaurace s kuchyní z celého světa, fitness centrum, bazén a další vynikající služby. Tento hotel je ideální pro ty, kteří chtějí mít pohodlné ubytování poblíž Wat Traimit i jiných turistických atrakcí.

Siam Kempinski Hotel Bangkok je další luxusní hotel, který se nachází nedaleko Wat Traimit. Tento hotel nabízí přepychové pokoje s nejmodernější výbavou, fitness centrum, bazén a vynikající restaurace. V blízkosti hotelu se nachází mnoho obchodů, restaurací a dalších turisticky atraktivních míst.

Novotel Bangkok on Siam Square je další vynikající hotel, který se nachází v těsné blízkosti Wat Traimit. Tento hotel nabízí moderní a pohodlné pokoje, fitness centrum, bazén, restauraci a další vynikající služby.

V oblasti Wat Traimit a jeho okolí se nachází mnoho dalších hotelů, které nabízejí pohodlné a cenově dostupné ubytování pro turisty a cestovatele. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete pro luxusní nebo standardní ubytování, všechny hotely v této oblasti nabízejí vynikající služby a přátelské prostředí pro vaši dovolenou.

V oblasti Wat Traimit a jeho okolí rovněž najdete mnoho dalších turistických atrakcí, které stojí za návštěvu. Kromě chrámu můžete navštívit např. Siam Paragon, MBK Center, Jim Thompson House a mnoho dalších turistických destinací. Rozhodně byste si neměli nechat ujít tuto skvělou oblast v centru města Bangkok.

Celkově je ubytování v oblasti Wat Traimit a jeho okolí velmi pohodlné a cenově dostupné pro turisty a cestovatele. V této oblasti se nachází mnoho luxusních hotelů s vynikajícími službami, ale také mnoho standardních hotelů, které nabízejí pohodlné a cenově dostupné ubytování. Pokud plánujete cestovat do Bangkoku, zvažte ubytování v oblasti Wat Traimit a užijte si skvělou dovolenou plnou zážitků a krás této úžasné země.


Počasí Thajsko Wat Traimit


Wat Traimit je bezpochyby jednou z nejvýznamnějších thajských památek a návštěva tohoto chrámu je nevyhnutelným bodem na seznamu většiny turistů, kteří se vydávají do Thajska.

Jednou z mnoha zajímavostí, které tento chrám nabízí, je rozhodně zlatá socha Buddhy, která se nachází na jeho vrcholu. Jedná se o největší zlatou sochu Buddhy na světě a její hmotnost je ohromujících 5,5 tun. Její zlaté pláštění bylo vytvořeno z více než 5 000 kilogramů čistého zlata a její hodnota je nenahraditelná.

Při návštěvě tohoto chrámu si však turisté musí dát pozor na to, jaké počasí vládne v danou dobu. Thajsko je přeci jenom tropická země, jejíž počasí někdy bývá velmi nevyzpytatelné. Například v období monzunů ohrožují země běžné silné deště a bouřky.

Období monzunů v Thajsku začíná obvykle v květnu a trvá až do listopadu. Během tohoto období se může stát, že při návštěvě chrámu bude zapotřebí mít s sebou deštník, aby se chránil před nepříznivými povětrnostními podmínkami.

Na druhou stranu, v období sucha jsou teploty ve vzduchu velmi vysoké a mohou dosahovat až 40 stupňů Celsia. Návštěvníci by měli pečlivě zvážit, zda se chtějí v takovém počasí vůbec vydávat na prohlídku a zda je pro ně tato zážitková zkušenost stále přínosná.

Navzdory nepředvídatelnému počasí v Thajsku by neměl být chrám Wat Traimit a jeho zlatá socha Buddhy přehlíženým místem při cestování do této tropické země. Je to krásné a fascinující místo, které nabízí turistům jedinečnou možnost prozkoumat thajskou kulturu a historii. Jen je třeba být při návštěvě chrámu připraven na všechny možné povětrnostní podmínky, které mohou být závislé na dané roční době a aktuální situaci.


Nejčastější dotazy a odpovědi Thajsko Wat Traimit


Dotaz: Jaké jsou otevírací hodiny Wat Traimit?

Odpověď: Wat Traimit je otevřen každý den od 8:00 do 17:00 hodin.

Dotaz: Kolik stojí vstup do Wat Traimit?

Odpověď: Vstup do Wat Traimit stojí 40 THB pro dospělého a 20 THB pro děti.

Dotaz: Co se nachází v Wat Traimit?

Odpověď: V Wat Traimit se nachází zlatá socha Buddhy vážící 5,5 tuny, což je největší zlatá socha Buddhy na světě.

Dotaz: Jak se dostat do Wat Traimit?

Odpověď: Nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Wat Traimit, je MRT (podzemní dráha) do stanice Hualamphong, a poté přestoupit na BTS (skytrain) do stanice Siam. Odtud můžete přestoupit na skytrain do stanice Hua Chang Heritage a poté je to cca 5 minut chůze.

Dotaz: Je v Wat Traimit povoleno fotografování?

Odpověď: Ano, fotografování je v Wat Traimit povoleno, ale blesk není povolen uvnitř chrámu. Prosím, dodržujte pokyny vystavené zde a respektujte svatá místa.

Dotaz: Kde se nachází Wat Traimit?

Odpověď: Wat Traimit se nachází v Bangkok na adrese 661, Chaoren Krung Road, Talad Noi, Samphanthawong, Bangkok.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky