Objevte nejvýhodnější letenky

Uruguay Gruta de los Helechos

Ubytování Uruguay Gruta de los Helechos


Uruguay Gruta de los Helechos je krásnou lokalitou v Uruguayském departementu Rocha. Tato oblast je známá svými nádhernými přírodními scenériemi, a také díky Gruta de los Helechos, což je jeskyně, která je velmi oblíbená mezi turisty.

Pokud hledáte levné ubytování v této oblasti, máte řadu možností. Mezi ty nejpopulárnější patří kempy a chatky. V kempu můžete si vybrat mezi stanovišti a buňkami. Tyto ubytování jsou velmi cenově dostupné a nabízejí základní vybavení pro vaše potřeby.

Pokud máte rádi komfort a hledáte něco víc luxusního, můžete se podívat na nabídku apartmánů a domků k pronájmu. Tyto ubytování jsou vybaveny snad vším, co byste mohli potřebovat: plně vybavenou kuchyní, koupelnou, ložnicí a obývacím pokojem. Cena těchto ubytování je však značně vyšší, než když se ubytujete v kempu.

Vzhledem k tomu, že Uruguay Gruta de los Helechos je turistickou destinací, nabízí mnoho ubytovacích možností. Můžete se podívat na různé webové stránky a najít si ty nejlevnější nabídky. Zároveň se můžete poradit s místními obyvateli, kteří vám rádi pomohou najít to nejlepší ubytování v této oblasti.

Nepodceňujte význam kvalitního ubytování. Pokud si vyberete správné místo, budete moci užít si krásy Uruguay Gruta de los Helechos naplno. Bude to odpočinková dovolená, o které jste snili. Stačí si jen najít to správné místo a užít si tento kousek nezapomenutelného Uruguaye.


Nejčastější dotazy a odpovědi Uruguay Gruta de los Helechos


Q: Co je to Gruta de los Helechos v Uruguayi?
A: Gruta de los Helechos je jeskyně v Uruguayi, která se nachází v departementu Treinta y Tres.

Q: Jak se dostanu do Gruta de los Helechos?
A: Odtud neexistuje veřejná doprava. Nejlepší volbou je pronajmout si auto a jet do oblasti.

Q: Kolik stojí vstup do Gruta de los Helechos?
A: Vstup do jeskyně je zdarma.

Q: Jaká je délka trasy v jeskyni Gruta de los Helechos?
A: Trasa pro veřejnost je asi 400 metrů dlouhá.

Q: Je v Gruta de los Helechos možné fotografovat?
A: Ano, fotografie jsou povoleny, ale nelze používat blesk.

Q: Jaká je teplota v Gruta de los Helechos?
A: Teplota v jeskyni se pohybuje kolem 15 °C.

Q: Jaké jsou otevírací hodiny Gruta de los Helechos?
A: Jeskyně je otevřena od úterý do neděle od 9 do 16 hodin.

Q: Existuje v jeskyni Gruta de los Helechos průvodce?
A: Ano, jeskyně má průvodce, kteří poskytují výklad v španělštině.

Q: Co by měl návštěvník nosit do Gruta de los Helechos?
A: Návštěvník by měl si vzít světlo, jako např. baterkovou čelovku, a pohodlné boty.

Q: Je Gruta de los Helechos vhodná pro děti?
A: Ano, jeskyně je vhodná pro děti.

Q: Co je historie Gruta de los Helechos?
A: Jeskyně byla objevena v roce 1985 a otevřena pro veřejnost v roce 2018.


Letenka Uruguay Gruta de los Helechos


Uruguay je zemi, která je často přehlížena, přestože skrývá mnoho neuvěřitelných tajemství, stejně jako úchvatných přírodních krás. Jedním z nejznámějších míst je Gruta de los Helechos, která se nachází v departamentu Rivera v severní části země. Pokud se chystáte navštívit Uruguay, rozhodně byste neměli minout tuto nádhernou jeskyni.

Gruta de los Helechos vznikla v období druhohor, zhruba před 150 miliony lety a byla objevena až v roce 1886. Tato krásná jeskyně je tvořena vápencem a může být přístupná po zpevněné cestě, která vede dolů do nitra země. V jeskyni se můžete projít po chodníku dlouhém přibližně 500 metrů, kde se můžete podívat na úchvatné stalaktity, stalagmity, husté porosty pralesa a krásné krápníky.

Jedním z nejzajímavějších je ozvěna, kterou si můžete vyzkoušet při návštěvě Gruty de los Helechos. Stačí si zazpívat, zakřičet nebo třeba říci nějaké slovo a ozvěna vám to obratem vrátí. Tyto zvuky se v jeskyni odrazí od stěn a slyšíte je několikrát, dokud úplně nevyzní.

Pokud máte zájem, můžete si objednat i speciální noční prohlídku, což je úplně jiný zážitek. Večer se totiž v jeskyni rozzáří nádherné světlo, které zdůrazňuje krásu každého detailu. Na konci prohlídky se můžete zastavit v obchodě, kde si můžete koupit různé suvenýry jako dárek pro své přátele a rodinu.

Pokud hledáte místo pro nezapomenutelný zážitek, neváhejte a vydejte se do Gruty de los Helechos. Tato krásná jeskyně nabízí návštěvníkům úžasnou příležitost podívat se do nitra žhavého podzemního světa a prozkoumat jedinečnou přírodní krásu tohoto úžasného místa. Tak co ještě čekáte? Sjednejte si letenku a pojeďte si prožít nevšední dobrodružství v Uruguayi!


Dovolená Uruguay Gruta de los Helechos


Uruguay je země ležící na jihovýchodě Jižní Ameriky s nádhernými plážemi, kulturními památkami a přátelským obyvatelstvem. Jeden z nejkrásnějších a nezlomných přírodních záznamů v zemi je Gruta de los Helechos, což je rozsáhlá jeskyně nacházející se v nadmořské výšce 80 metrů v pohoří Cerro Largo.

Vstupování do jeskyně je především pro milovníky turistiky a dobrodružství. Nejbližší město, které Vám může nabídnout ubytování, je Melo s několika hotely a restauracemi. Cesta na místo není příliš náročná, ale určitě si předtím připravte vhodné boty. Pro maximální zážitek doporučujeme také vzít si s sebou batoh s jídlem a pitím.

Když se dostanete k Gruta de los Helechos, budete ohromeni výhledem na krajinu, kterou obklopuje. Z malého parkoviště je možné vidět celé okolí a dokonce i brazilské pohoří na druhé straně řeky Uruguay. Samotná jeskyně je přístupná pěšky, ale je to poměrně strmá cesta. Během cesty si můžete všimnout mnoha druhů rostlin a živočichů, včetně papoušků a opic.

Když se dostanete do jeskyně, máte pocit, jako byste se dostali do zcela jiného světa. Temné stěny a strop naplněné velkými kapkami vody poskytují fascinující pohled. Návštěvníci si mohou prohlédnout různé formace stalaktitů a stalagmitů a poslouchat zvuk vody stékající po stěnách. Pokud máte štěstí, můžete vidět i některé z mnoha jeskynních ryb, které zde žijí.

Gruta de los Helechos je jednou z největších jeskyní v Uruguayi a navíc je to místo s velkým archeologickým významem. Byly zde nalezeny kameny a artefakty z doby, kdy se zde lidé usazovali. Když se podíváte blíže, uvidíte stopy po ohních a dokonce i kameny zpracované na nástroje.

Celkově byla tato jeskyně bezesporu jedním z největších překvapení naší dovolené v Uruguayi. Je to místo plné překvapení a krásy, které stojí za to vidět. Pokud máte možnost navštívit Gruta de los Helechos, určitě ji využijte.


Počasí Uruguay Gruta de los Helechos


Uruguay je země s charakteristickým subtropickým podnebím, které je však ovlivněno různými faktory, jako jsou blízkost oceánu a geografická poloha. Uruguay je kalné místo s deštivými zimami a vlhkými léty.

Jedním z nejznámějších turistických cílů v oblasti je Gruta de los Helechos, což je trosek skalních útvarů v blízkosti Punta del Este. Místo je proslulé svým specifickým mikroklimatem a kuriozní atmosférou. Vstup do jeskyně je krátký, ale bylo by chybou jen rychle se projít touto krásnou lokalitou.

V období mezi prosincem a březnem na tomto místě panuje mírné a vlhké podnebí, s teplotami kolem 20 stupňů Celsia, což je příjemné pro turisty, kteří si chtějí užít slunce. V létě se může dále zhoršit, když se teploty vyšplhají až na 30 stupňů Celsia. Milovníci tepla by proto měli vědět, že sezóna trvá od prosince do března.

Na jaře a na podzim jsou teploty velmi příjemné, s průměrem okolo 15 stupňů Celsia, což je ideální počasí pro procházky a objevování okolí. Nicméně, během těchto ročních období se může vyskytnout více dešťů, což může omezit některé venkovní aktivity.

Celkově se počasí v Gruta de los Helechos v průběhu celého roku vyznačuje vysokou vlhkostí a mírnými teplotami, mezi 15-20 °C. Právě díky této kombinaci vytváří místo unikátní atmosféru, kterou nelze nalézt nikde jinde. Je tedy nutné si připravit vhodné oblečení a obuv, které zajistí pohodlí během celého pobytu.

Gruta de los Helechos je tedy turistickou lokalitou, kterou by si milovníci přírody rozhodně neměli nechat ujít. Omezení počasí, co se týče dešťových srážek bývají častá, ale nepatrné, a díky tomu si lze užít krásné a jedinečné okamžiky když sem dorazíte. Přijďte se podívat na úžasné skály, samozřejmě s možností pozorování horských ptáků a dalších zajímavých zvířat.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky