Objevte nejvýhodnější letenky

Belgie Leuven

Letenka Belgie Leuven


Leuven je krásné historické město ležící v Belgii. Mnoho turistů se do Leuvenu vydává, aby si prohlédli jeho krásné architekturu, zachované historické památky a překrásné parky. Pokud plánujete zavítat do této krásné oblasti, zkontrolujte si dostupné letenky a vydejte se na nezapomenutelnou cestu.

Existuje několik způsobů, jak se do Leuvenu dostat. Mezinárodní letiště v Bruselu je velmi blízko a je dosažitelné různými druhy veřejné dopravy, jako jsou autobusy, vlaky a taxíky. Vzdálenost od Bruselu do Leuvenu je pouze 25 km.

Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do Belgie. Mezi nejznámější letové společnosti patří KLM, Brussels Airlines, Lufthansa a další. V závislosti na vašem místě odletu a datumu cesty si můžete najít dostupné lety za velmi přijatelné ceny.

Při hledání letenek do Leuvenu je důležité mít na paměti několik faktorů. Pokud máte určitou flexibilitu v datumu odjezdu a příjezdu, můžete se pokusit najít levnější lety a uspořit tak peníze, například let do víkendu je někdy dražší než let v týdnu. Zkontrolujte cenové nabídky letových společností a srovnávejte nabídky a poskytované služby.

Pokud se rozhodnete vyrazit do Leuvenu, nenechte si ujít návštěvu jejich nejznámějšího symbolu - univerzity KU Leuven, která se datuje již od roku 1425. Procházka po krásně zachovaném centru města s jeho historickými budovami a katedrálou sv. Petra, případně navštívení místního muzea jsou dalšími tipy na zážitky. Milovníci dobrého piva si mohou vychutnat ouverture pivovaru Stella Artois, který se nachází v těsné blízkosti města.

Leuven je vynikajícím místem, kde si užít nezapomenutelnou dovolenou v srdci Evropy. Při hledání levných letenek do této oblasti nezapomeňte porovnat nabídky různých letových společností a najít si vhodnou nabídku. Ať už budete cestovat sami, nebo s rodinou, přijedete do města, které vás nadchne svým kouzlem a bohatou historií.


Ubytování Belgie Leuven


Belgické město Leuven se nachází v regionu Flanders, konkrétně v provincii Vlámské Brabantsko. Leuven je klidné a příjemné město a nabízí skvělou atmosféru pro pobyt v Belgii. Pro turisty, kteří se chtějí v Leuvenu ubytovat, nabízí město širokou škálu hotelů, hostels a apartmánů.

Jedním z populárních hotelů je The Fourth, který se nachází v samém centru města a nabízí moderní a pohodlné pokoje. Hotel je ve vzdálenosti pěti minut chůze od hlavního náměstí Grote Markt a několik minut od univerzity v Leuvenu, což je největší univerzita v Belgii. Tento hotel je ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat vše, co město nabízí.

Další možností je hotel Martin's Klooster, který se nachází v bývalém klášteře ze 16. století. Hotel má nádhernou zahradu a svůj vlastní bar. Pokoje jsou prostorné a vkusně zařízené. Hotel je ideální pro lidi, kteří hledají klidnější a příjemnější atmosféru.

Pro turisty, kteří hledají levnější možnosti ubytování, je tu hostel Blauwput Leuven, který se nachází v centru města, v blízkosti univerzitního kampusu. Hostel nabízí jednoduché, ale čisté pokoje, kuchyňku a společenskou místnost. Hostel Blauwput Leuven je skvělou volbou pro cestovatele, kteří hledají levnou noclehárnu v centru města.

Pro turisty, kteří hledají větší prostor a soukromí, jsou tu apartmány Residentie Silva, které se nachází v klidné čtvrti Leuvenu. Apartmány jsou prostorné, vkusně zařízené a nabízejí plně vybavenou kuchyňku a vlastní koupelnu. Tato možnost ubytování je ideální pro rodiny či skupiny přátel, kteří chtějí mít vlastní prostor.

Leuven nabízí mnoho možností ubytování pro turisty. Od moderních a luxusních hotelů po levné hostely a apartmány. Všechny nabízené možnosti poskytují skvělou lokalitu, pohodlné pokoje a většinou i prvotřídní služby. Pokud plánujete cestu do Leuvenu, můžete si být jisti, že zde najdete ubytování, které splní vaše potřeby a očekávání.


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Leuven


1. Jak se dostanu do Leuven?

Nejlepší cesta je letecky přiletět do Bruselu a pak pokračovat vlakem do Leuven. Z Bruselu je to jen 20 minut vlakem.

2. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Leuvenu?

Nejznámějším místem v Leuvenu je Krytá tržnice, kde je možné ochutnat místní piva. Také stojí za návštěvu univerzitní město s Boethovou věží a Gotickým rathausem.

3. Co stojí za vidění v okolí Leuvenu?

Okolí Leuvenu je plné malých vesniček a přírody. Doporučuji navštívit městečko Aarschot, kde se nachází krásný zámek. Dále tu najdete i několik vinic, kde si můžete ochutnat belgická vína.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Leuvenu?

Nejideálnější období pro návštěvu Leuvenu je jaro a léto, když jsou teploty příjemné a můžete si vychutnat místní památky sicejícími sluncem.

5. Kolik denně stojí stravování v restauracích v Leuvenu?

Ceny se mohou lišit, ale v průměru se dá říct, že levnější restaurace vyjdou na 10-12 eur za jídlo a výborné restaurace se snadno pohybují kolem 20 eur za jídlo.

6. Kde se dá v Leuvenu nejlépe nakupovat?

Belgie je známá svými lahodnými čokoládami a pískovcovými pivečky, takže určitě stojí za návštěvu některý z místních obchodů. Doporučuji navštívit například La Grand Place De Louvain, kde najdete vše od místních specialit až po módní značky a elektroniku.

7. Je v Leuvenu bezpečno?

Leuven je velmi bezpečné město s nízkou kriminalitou. Samozřejmě je třeba být opatrný v nočních hodinách a v turistických oblastech.

8. Jaké jsou nejlepší ubytování v Leuvenu?

Leuven nabízí širokou škálu ubytování - od luxusních hotelů až po levné hostely. Doporučuji se ubytovat někde v historické části města, abyste mohli užít si atmosféru města.

9. Mohu v Leuvenu platit kartou?

Ano, většina míst v Leuvenu přijímá platební karty.

10. Jaký je průměrný pobyt v Leuvenu?

Průměrný pobyt většinou trvá 2 až 3 dny, což stačí k prohlédnutí nejznámějších památek města a okolí.


Dovolená Belgie Leuven


Belgie je země bohatá na kulturní a historické památky, malebné krajiny a dobrou kuchyni. Mezi nejkrásnější a nejzajímavější místa, která můžete v této zemi navštívit, patří i město Leuven.

Leuven se nachází necelých 25 kilometrů východně od Bruselu a má dlouhou a bohatou historii, která sahá až do doby římské. Proslavilo se zejména svou univerzitou, která je jednou z nejstarších v celé Evropě a je dnes domovem mnoha studentů z celého světa.

Pokud se rozhodnete navštívit Leuven, nemůžete minout jeho nejznámější památku – gotickou radnici. Tento monumentální stavební komplex se tyčí na centrálním náměstí Grote Markt a je příkladem nádherné belgické architektury. Uvnitř radnice se nachází mimo jiné i muzeum, kde můžete zhlédnout mnoho cenných exponátů a dozvědět se více o historii města.

Další velkou atrakcí v Leuvenu je jeho univerzita. Můžete si prohlédnout množství historických budov a knihoven, které jsou plné tisíců knih a dokumentů. Jednou z nejoblíbenějších destinací pro turisty je gotická kaple, která se nachází v univerzitní knihovně. Prohlídka kaple je naprosto kouzelná – kaple je plná krásných vitráží a mimo jiné se zde nachází i unikátní sbírka starých muzikálních nástrojů.

Kromě kulturních památek město nabízí i mnoho dalších atrakcí. Můžete si zajít na procházku do parku Abdij van Park, kde najdete klášterní budovy a nádhernou kolegiátní kapli. Pokud máte rádi zvířata, určitě navštivte zdejší zoologickou zahradu. Pro milovníky piva tu také nechybí množství hospůdek a pivnic, kde si můžete vychutnat nejlepší belgická piva.

Co se týče ubytování, v Leuvenu najdete celou řadu hotelů a penzionů různých cenových kategorií. Ve městě je také mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete pochutnat na místních specialitách.

Celkově lze říct, že Leuven je jedním z nejkrásnějších a nejlépe udržovaných historických měst Belgie. Je ideálním místem pro ty, kteří touží po kulturních a historických zážitcích, ale zároveň chtějí zažít atmosféru moderního a živého univerzitního města. Určitě ho doporučujeme pro vaši další dovolenou!


Počasí Belgie Leuven


Leuven je město ležící v belgické oblasti Flandry, které se může pochlubit mírným a vlhkým podnebím. V průměru zde teploty dosahují 20 °C v létě a klesají na -2 °C v zimě. Množství srážek je průměrně asi 800 mm ročně.

Léto v Leuven je poměrně vlhké s průměrnou relativní vlhkostí kolem 75 % a průměrnými denními teplotami okolo 20-25 °C. V létě může být občas docela horko, ale vzhledem k tomu, že Leuven leží na severu Evropy, teploty nejsou obvykle příliš vysoké.

Podzim je v Leuven obdobím většího výskytu dešťových srážek a teploty začínají klesat. Průměrná teplota v podzimních měsících (září a říjen) je kolem 15 °C.

Zima v Leuven bývá chladná a vlhká. Nejnižší teploty se obvykle vyskytují v lednu a únoru, kdy se průměrná denní teplota pohybuje kolem 0-5 °C. V zimních měsících mohou být srážky v podobě sněhu.

Jaro je nejkrásnější období v Leuven, kdy se vše kolem probouzí k životu. Průměrné teploty v jarních měsících (březen a duben) se pohybují kolem 10-15 °C. V této době se také vyskytuje větší množství dešťových srážek.

Celkově se dá říci, že počasí v Leuven není příliš extrémní a je vhodné k návštěvě kdykoliv během roku. Nicméně, kvůli vyššímu výskytu srážek je vhodné si přibalit deštník nebo pláštěnku.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky