Objevte nejvýhodnější letenky

Bolívie Sajama National Park

Letenka Bolívie Sajama National Park


Bolívie je země nádherných přírodních scenérií a Sajama National Park tomu není výjimkou. Tento park se nachází v centrální části země a je ochrannou oblastí pro mnoho ohrožených druhů zvířat a rostlin. Pokud hledáte dobrodružství na své cestě po Bolívii, Sajama National Park je skvělým místem k návštěvě.

Abychom se dostali do Sajama National Park, je třeba zakoupit letenku do Bolívie. Existuje mnoho letišť v Bolívii, nejvíce využívaným je La Paz, jejíž letiště se nachází pouze 150 km od parku. Na letišti se dá snadno najmout auto nebo se můžete rozhodnout pro jízdu autobusem. Cesta trvá asi 3 až 4 hodiny, ale výhledy na Andské pohoří během cesty jsou nádherné.

Jakmile dorazíte do Sajama, můžete okamžitě pocítit, jaká zvláštní místa v něm najdeme. Park má nádhernou krajinu, která se zahrnuje do nejvyšších hor v Bolívii, Sajamy. Při procházení parkem můžete vidět divokou zvěř, jako jsou vikuně, lamy, kusimany a kondory. Pokud máte štěstí, můžete vidět i pumu nebo jihoamerické (Andské) medvědy.

Sajama také nabízí skvělé turistické stezky, kde můžete objevovat krásy parku všemi smysly. Jednou z povinností během vaší cesty je návštěva gejzíru Sol de Mañana, což je velkolepá sopka v jihozápadním cípu parku. Většina turistů, kteří navštíví Sajama, také rádi vylezou na severní vrchol Mt. Sajama, nejvyšší hory v Bolívii. To ovšem vyžaduje značné zkušenosti s horolezectvím a zdravotní stavy.

Park je také domovem pro stejně jako mnoho dalších ohrožených druhů zvířat a rostlin. Sajama se pyšní mnoha endemickými druhy, tj. takovými variantami organismu, které jsou omezeny na určitou oblast a nevyskytují se nikde jinde, např. podobné rostliny se tady nevyskytují.

V parku se nachází také geotermální koupaliště, které je ideální na odpočinek a relaxaci po náročném dni. Můžete se tady koupat v horkých pramenech, zatímco vnímáte andská pohledy a dýcháte čistý vzduch.

Krátké shrnutí

Pokud vás zajímají přírodní scenérie, zvířata a dobrá turistická trasa, Sajama National Park by měl být na vašem seznamu míst k návštěvě v Bolívii. Díky letenkám do La Paz se sem můžeme dostat snadno a rychle. V parku najdeme nejen překrásnou přírodu a zvířata, ale i obcásky a geotermální koupaliště, což je lepší doplňkový program než relaxace v pobřežních letoviscích.


Počasí Bolívie Sajama National Park


Bolívie je země s velmi různorodými klimatickými podmínkami a počasím. Například v národním parku Sajama lze zažít to nejlepší z andského klimatu, včetně dramatických extrémů.

Sajama National Park se nachází v oblasti přiléhající ke hranicím s Chile a Peru. Oblast je vysoce nadmořská výška - park se rozprostírá nad 4 000 metry nad mořem. Tato nadmořská výška přispívá k chladnějšímu podnebí, které je charakteristické pro celou oblast.

V období sucha, které trvá od května do října, park nabízí návštěvníkům krásné, slunné dny s velmi málo srážkami. Voda a vláha jsou obvykle dostupné pouze v podobě sněhu na hoře Sajama. To umožňuje návštěvníkům vést výlety, pěší túry a horolezecké expedice k vrcholům a okolí parku.

Sajama National Park je však také charakterizován velmi náhlými změnami počasí. Je velmi pravděpodobné, že v průběhu dne se objeví bouřky a silný vítr. Návštěvníci by měli být opatrní a připraveni na tyto extrémy počasí.

V období dešťů, které probíhá od listopadu do března, se park mění na svěží, zelenou krajinu. Srážky jsou mnohem častější a mohou být velmi silné, což často vede k záplavám a problémům s cestováním v terénu.

V každém případě je Sajama National Park krásnou a zajímavou oblastí, kterou stojí za to navštívit v jakoukoli roční dobu. Ať už cestujete, abyste podnikli pěší túru, nebo abyste obdivovali místní kulturu a přírodu, budete přitahováni krásou a dramatickým počasím této oblasti Bolívie.


Dovolená Bolívie Sajama National Park


Bolívie se může pyšnit nádherným přírodním územím na svém území a jedním z nejhezčích národních parků je Sajama. Park se nachází na západě Bolívie, poblíž hranic s Chile, a je to jedno z největších oblastí chráněné přírody v zemi. Pokud se chcete vydat na dovolenou do Sajama National Parku, máte před sebou příležitost objevit krásy andské přírody, včetně sopečných hor, rozlehlých pastvin, termálních pramenů a mnoha endemických druhů zvířat a rostlin.

Sajama National Park se nachází ve výškách 3 700 až 6 542 metrů a pokrývá území o rozloze více než 100 000 hektarů. Jednou z hlavních atrakcí parku je sopka Sajama, s vrcholem v nadmořské výšce 6 542 metrů. Tento nejvyšší vrchol Bolívie je také aktivní sopkou a jeho poslední erupce se odehrála před více než 1 000 lety. Pokud máte pocit, že se cítíte dobře, můžete se vydat na dramatickou túru k vrcholu, která nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Dalším skvostem parku jsou zvířata, jako jsou lamy, vikuně, kondory a andské medvědy. V Sajama National Parku jsou také rozmanité rostliny, jako například broméliovité rostliny, takže se můžete těšit na jedinečnou faunu a flóru. Park je také domovem lázní Aguas Termales de Polques, kde se můžete uvolnit a užít si koupání v teplých termálních pramenech.

V okolí parku se nachází také mnoho malebných andských vesnic, jako je například Sajama Village, která je známá pro svou tradiční andskou kulturu. Navštivte místní trhy, kde si můžete koupit unikátní regionální suvenýry a koberce vyrobené z alpaky.

Pokud se chystáte na dovolenou do Sajama National Parku, musíte být připraveni na extrémní podmínky a výrazné výškové rozdíly. Je důležité být ve vynikající fyzické kondici a mít přiměřené vybavení na tuto náročnou cestu. Mějte také na paměti, že v parku neexistuje mnoho zařízení a doporučuje se s sebou přinést dostatek potravin, vody a dalších nezbytností.

Sajama National Park je jedním z nejkrásnějších národních parků v Bolívii a nabízí nezapomenutelnou zkušenost pro milovníky přírody a dobrodruhů. Zbavte se všech starostí a užijte si nejlepší dovolenou, jakou si můžete přát v srdci andských hor.


Ubytování Bolívie Sajama National Park


Sajama National Park v Bolívii je nejvyšším národním parkem v zemi a domovem nejvyšší hory v Bolívii, vulkánu Sajama. Je to jedno z nejkrásnějších míst v Bolívii, které nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci přírodní krásy, horských výhledů a kulturních zajímavostí. Pro turisty, kteří chtějí pobývat v této oblasti, je k dispozici několik možností ubytování.

Jednou z možností je ubytování v přírodě, jako jsou stanové tábory nebo chatky. Tato možnost je ideální pro ty, kteří chtějí mít co nejvíce kontaktu s přírodou a zažít autentickou zkušenost. V parku jsou dostupné stanové tábory, které jsou ideální pro turisty, kteří chtějí zažít místo na vlastní kůži. Chatky jsou také k dispozici a jsou vybaveny všemi potřebami pro turisty, jako jsou postele, kuchyň a koupelna.

Další možností je ubytování v hotelu v blízkosti parku. V těchto hotelech je k dispozici široká škála služeb, včetně restaurací, bazénů a dalších rekreačních aktivit. Hotele jsou obvykle velmi kvalitní, takže turisté mohou očekávat pohodlné a luxusní ubytování.

Poslední možností je ubytování v blízkosti městských oblastí, jako je La Paz nebo Oruro. Tyto oblasti jsou vzdálené přibližně dvě hodiny jízdy od parku a nabízejí širokou škálu možností ubytování pro turisty.

Sajama National Park je krásné místo, které nabízí turistům jedinečnou kombinaci přírodního prostředí a kulturních aktivit. Zvolení ubytování v této oblasti je záležitostí individuálních preferencí a potřeb. Bez ohledu na to, kde se rozhodnete pobývat, můžete očekávat nezapomenutelný pobyt a nádherné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Sajama National Park


1. Jaký je vstup do Sajama National Park?
Vstup do parku je možný pouze s průvodcem a povolením od správy parku.

2. Kde se mohu ubytovat v Sajama National Park?
V parku je několik ubytování, jako například horské chaty, turistické domy, apartmány či kempování v designated areas.

3. Je nutné mít speciální vybavení pro návštěvu parku?
Ne, nicméně doporučuje se mít vhodné oblečení na horskou turistiku a ochranu proti slunci.

4. Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Sajama National Park?
Nejlepší doba je od května do září, kdy je suché období.

5. Kde se můžu připojit k trekkingovým výpravám?
Trekkingové výpravy jsou k dispozici od různých turistických společností.

6. Je v parku many options for wildlife watching?
Ano, park má pestrou faunu, zahrnující lamy, alpaky, vícevlásčce a mnoho dalších druhů.

7. Jaké jsou návštěvní poplatky do parku?
Poplatky se liší podle typu návštěvy a služeb. Doporučuje se kontaktovat přímo správu parku.

8. Můžu si camp ve svém vlastním stanu?
Ano, ale pouze v designated areas.

9. Jak se dostanu do Sajama National Park?
Nejbližší letiště je v La Paz, poté lze dopravu zajistit přes turistické společnosti nebo pronajmout auto.

10. Co dalšího musím vědět, abych se na návštěvu parku připravil?
Doporučuje se přemýšlet o aklimatizaci na vysokou nadmořskou výšku a zajistit si cestovní pojištění.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky