Objevte nejvýhodnější letenky

Francie Nancy

Dovolená Francie Nancy


Francie je velmi oblíbenou turistickou destinací díky své krásné přírodě, historickým památkám a kulturním bohatství. Jednou z méně známých destinací, ale stále krásnou je město Nancy, které se nachází ve východní Francii.

Nancy je hlavním městem regionu Lotrinsko a leží na řece Meurthe. Město je známé pro svou barokní architekturu, která vzbuzuje úžas u návštěvníků po celém světě. Zdejší historické centrum bylo v roce 1983 zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

Mezi nejvýznamnější památky patří Place Stanislas, náměstí v centru města, které patří k nejkrásnějším náměstím ve Francii. Na náměstí se nachází mnoho historických budov, včetně Pietera Pavla Rubense a Carla van Loo. Dalšími významnými památkami jsou Katedrála Notre-Dame de l'Annonciation a Palác Guise.

V Nancy najdete také mnoho muzeí, jako například Muzeum umění a historie, Muzeum Lorrain a Muzeum obrazů. Tyto muzea ukazují návštěvníkům umělecká díla a historické předměty, které jsou významné nejen pro Nancy, ale i pro celé Lotrinsko.

Pokud hledáte odpočinek a relaxaci, město Nancy má mnoho parků a zahrad, jako například botanickou zahradu, kterou rozhodně stojí za to navštívit. Pro milovníky sportu je zde mnoho možností, jako například cyklistické trasy v okolí města a sezonní koupaliště zatopené v jezeře Malsaucy.

Tour de France, největší cyklistický závod na světě, také projíždí Nancy a její okolím. To znamená, že můžete mít jedinečnou příležitost zhlédnout tento historický a velkolepý závod v akci.

Zkrátka, Nancy je skvělou volbou pro každého, kdo hledá dovolenou plnou historických památky, kulturního bohatství, relaxace a sportovních aktivit. Město je snadno dostupné a nabízí mnoho možností pro strávení dovolené. Navštivte Nancy a objevte krásy tohoto úžasného francouzského města.


Ubytování Francie Nancy


Francie je jedním z nejkrásnějších evropských států, který leží ve střední Evropě. Nancy, které se nachází v severovýchodní Francii, je jedním z největších a nejznámějších měst této země.

V Nancy se nachází mnoho skvělých ubytovacích možností, které jsou k dispozici pro návštěvníky. Tento článek se bude zabývat některými z nejlepších typů ubytování v Nancy.

Hotelové ubytování

V Nancy jsou k dispozici stovky hotelů všech kategorií, od luxusních až po ekonomické. Mezi nejznámější hotely v městě patří Hotel de la Reine, který se nachází v samém srdci města, nedaleko od tradičního starého města. Hotel de la Reine byl postaven v osmnáctém století a nabízí nádherný pohled na historické budovy města. Pokoje hotelu jsou velmi vkusně zařízené a hosté si mohou užít četné moderní vymoženosti, jako je Wi-Fi zdarma, parkování zdarma a snídani.

Dalším luxusním hotelem v Nancy je Hôtel d'Haussonville, který se nachází v prostorném a krásném budově nedaleko od městského parku. Tento hotel nabízí hostům nádherné pokoje a apartmány, které jsou zařízené v tradičním francouzském stylu.

Ubytování Airbnb

Jinou skvělou volbou pro ubytování v Nancy je Airbnb. Platforma poskytuje mnoho možností pro návštěvníky, kteří hledají cenově dostupné ubytování s více soukromím. Hosté si mohou vybrat z celé řady bytů, domů a apartmánů, které se nacházejí v samém centru města i krásné okolí. Kromě toho, že jsou tyto nabídky často cenově dostupnější než hotely, nabízejí hostitelé často také další výhody, jako je kuchyňka, pračka, tiché prostředí a mnoho dalšího.

Hostitelská ubytování

Další skvělou volbou pro ubytování v Nancy jsou hostitelská ubytování, která se často nachází v těsné blízkosti hlavních turistických atrakcí. Hostitelé poskytují hostům soukromé pokoje nebo celé byty. Tyto byty poskytují hostům větší míru soukromí a jim je k dispozici celá kuchyně a koupelna. Hostitelská ubytování jsou také levnou volbou pro návštěvníky, kteří chtějí ušetřit peníze na ubytování.

Pro turisty, kteří hledají ubytování v jednom z nejkrásnějších měst Francie, je výběr v Nancy nadmíru široký a každý si může najít to, co hledá. Francouzský styl ubytování, Airbnb apartmány nebo soukromá hostitelská ubytování nabízejí návštěvníkům mnoho možností pro perfektní dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Nancy


1. Jaká je nejlepší způsob, jak se dopravit z letiště do Nancy?

Nejlépe je využít vlakové spojení z letiště Charles de Gaulle v Paříži přímo do Nancy. Pokud máte vlastní auto, můžete po dálnici A31 dojet přímo do Nancy, ale musíte počítat s placením dálničního poplatku.

2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Nancy?

Nejlepší čas k návštěvě Nancy jsou jaro a podzim. V těchto obdobích jsou teploty příjemné a méně turistů. V létě může být horko a přeplněno, zatímco v zimě může být chladno a slunečné dny jsou na vzácnost.

3. Co bychom si měli prohlédnout v Nancy?

V Nancy stojí za to navštívit Place Stanislas, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, Muzeum Lorraine a muzeum École de Nancy, kde najdete více informací o regionálním umění a řemesle. Město je také plné krásných kostelů a historických budov.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Nancy?

Nancy nabízí řadu skvělých restaurací, kde si můžete vyzkoušet místní speciality, jako jsou Quiche Lorraine nebo Coq au Vin. Mezi nejlepší patří La Maison dans le Parc, La Maison Rouge, Au Plaisir d'Offrir a Le Capucin Gourmand.

5. Který hotel byste doporučili pro pobyt v Nancy?

Záleží na vašem rozpočtu a preferencích. Nicméně, doporučujeme Hotel de Guise, Hotel Mercure Nancy Centre Gare a Grand Hotel de la Reine, které jsou v centru města a nabízejí pohodlný pobyt s vynikajícími službami.


Letenka Francie Nancy


Letenka do francouzského města Nancy je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí objevovat historii a krásu tohoto regionu. Nancy je město, které se nachází v severovýchodní části Francie, v regionu Grand Est. Město je bohaté na historické památky a architektonické krásy. Nancy je také známá svými kulturními událostmi a tradicemi.

Z Prahy se do Nancy můžete dostat letadlem. Letiště ve Nancy-Metz, kam přistávají letadla, se nachází asi 30 km od centra města. Letenky se dají pořídit za velmi dobré ceny, což činí tento způsob dopravy do Nancy velmi dostupným.

Jednou z nejvýznamnějších památek v Nancy je Place Stanislas. Toto náměstí, které je součástí UNESCO světového dědictví, je oblíbené pro svoji architektonickou krásu. Má krásné fontány, sochy a obrazy. Návštěvníci můžou také vidět Maison des Têtes, Notre-Dame-de-Bonsecours nebo Palais Ducal. Všechny tyto objekty jsou ukázkou barokní architektury a dodávají Nancy nezaměnitelný styl.

O víkendu můžete také navštívit tradiční trhy v Nancy, kde najdete mnoho místních potravin a řemeslných výrobků. Nedaleko Nancy se nachází mnoho dalších turisticky atraktivních měst. Například Metz, Lyon nebo Marseille. Cestování mezi těmito městy je velmi jednoduché a rychlé.

Pokud chcete vidět nejkrásnější stránky Francie a užít si turistické atrakce s dokonalou historickou atmosférou, pak je Nancy tou nejlepší volbou. Letenky do Nancy se dají zakoupit za velmi přijatelné ceny a navštívit tento krásný region Francie vám doporučujeme.


Počasí Francie Nancy


Francouzské město Nancy se nachází v regionu Grand Est, v blízkosti hranic s Německem. V okolí města se rozprostírají kopcovitá území a rozlehlé lesy, což ovlivňuje i místní klima.

V průběhu roku se v Nancy vystřídají čtyři roční období s výraznými teplotními rozdíly. Průměrná teplota v lednu se pohybuje okolo -1°C, zatímco v červenci dosahuje průměrná teplota okolo 21°C.

Největší srážky padají v období od května do srpna, kdy jsou časté bouřky a deštivé dny. Zimní období může být suché, ale také se zde mohou vyskytnout sněhové přeháňky.

V posledních letech se v Nancy vyskytují časté extrémní klimatické jevy. Například v létě roku 2019 město trápilo extrémně horké počasí, kdy teploty přesahovaly 40 stupňů Celsia.

Na základě historických údajů lze říci, že pro pobyt v Nancy je nejvhodnější období od května do září, kdy jsou teploty příjemné a srážky jsou rozumné. V období zimy se pak lze těšit na krásné výhledy z okolních kopců pokrytých sněhem.

V každém případě se doporučuje mít na paměti měnící se počasí a doplnit si do zavazadla vhodné oblečení na případné chladné a deštivé dny.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky