Objevte nejvýhodnější letenky

Maďarsko Budapešť

Nejčastější dotazy a odpovědi Maďarsko Budapešť


Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Budapešti?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Budapešti, je letecky nebo vlakem. Existují také autobusové spoje z mnoha evropských měst. Budapešť má také dobře rozvinutou dopravní síť s mnoha tramvajovými a autobusovými linkami.

Jaká je místní měna v Budapešti?

Místní měna v Budapešti je maďarský forint (HUF). Některé obchody a turistické atrakce přijímají také eura, ale je lepší mít při návštěvě Budapešti forinty.

Jaké jsou nejlepší památky v Budapešti?

Mezi nejlepší památky v Budapešti patří rybářská bašta, budapešťský parlament, Budapešťský hrad, kostel svatého Štěpána a řetězový most. Město má také mnoho dalších historických památek, muzeí a uměleckých galerií.

Jaké jsou nejlepší restaurace v Budapešti?

Budapešť má mnoho skvělých restaurací, které nabízejí maďarskou kuchyni i jiná mezinárodní jídla. Mezi nejlepší restaurace v Budapešti patří Michelinem oceněné Babel, Costes Downtown, La Perle Noire a Arany Kaviár.

Kolik stojí taxi z letiště do centra Budapešti?

Cena za taxi z letiště do centra Budapešti se pohybuje mezi 20-30 EUR. Je však lepší si zavolat taxi přes aplikaci nebo si objednat taxi na letišti, abyste se vyhnuli případným podvodům a zbytečnému přeplatění.

Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu Budapešti?

Nejlepší období pro návštěvu Budapešti je od března do května a od září do listopadu. V této době jsou teploty mírné a turistický ruch není tak vysoký jako v létě. V létě jsou teploty vyšší a turisté zaplavují turistické atrakce. V zimě jsou teploty nízké a mnoho atrakcí je uzavřeno.


Letenka Maďarsko Budapešť


Maďarsko a Budapešť jsou úžasným turistickým cílem pro ty, kteří chtějí objevovat evropské města plná historie, kultury a zajímavých míst. Ať už se jedná o krásné památky, luxusní restaurace, více než stoletou historii nebo překrásnou přírodu, Budapešť nabízí nespočet možností pro každého návštěvníka.

Pokud plánujete navštívit Maďarsko a Budapešť během vaší další cesty, první věc, kterou budete muset vyřešit, je letenka. Budapešť je velmi dobře propojena s mnoha evropskými městy a nabízí spoustu leteckých společností, jako jsou Wizz Air, Ryanair, easyJet, Lufthansa nebo Austrian Airlines. Zde je několik tipů na to, jak si vybrat nejvhodnější letenku pro vaši cestu:

1. Plánujte dopředu

Pokud si chcete ušetřit několik korun za letenku do Budapešti, doporučujeme plánovat dopředu. Letenky jsou obvykle dražší, pokud se rozhodnete rezervovat je na poslední chvíli. Pokuste se vždy rezervovat letenku přibližně dva až tři měsíce před vaším odletem.

2. Sledujte slevy

Většina leteckých společností nabízí slevy na letenky do Budapešti, hlavně v období mimo sezónu. Sledujte tedy webové stránky leteckých společností a dohledávejte aktuální slevy, což vám umožní ušetřit na vámi požadované letence.

3. Zvažte alternativní letiště

Budapešť má největší mezinárodní letiště jménem Budapest Ferenc Liszt International Airport, které leží pouhých 16 km od centra města. Pokud však nemůžete najít letenku z tohoto letiště, můžete zvážit alternativní letiště ležící v blízkosti Budapešti. Mezi tyto letiště patří Vienna International Airport, Bratislava Airport nebo Debrecen Airport. Tyto letiště jsou vzdálena od Budapešti kolem 100 km a jsou využívána mnoha návštěvníky na krytí svých letových zájezdů.

4. Srovnávejte ceny

Při výběru letenky do Budapešti je důležité srovnávat ceny různých leteckých společností, aby bylo možné najít nejlepší nabídky a ušetřit na cestování.

Létání do Budapešti je skvělou volbou, pokud se chcete dostat do střední Evropy. Pokud si vyberete správnou letenku, můžete ušetřit peníze a využít více služeb, které může Budapešť nabídnout. Takže ať už jste na cestách s rodinou a nebo s partnerem, Budapešť není těžké místo pro získání perfektní letenky.


Dovolená Maďarsko Budapešť


Maďarsko je krásná země s bohatou historií a kulturou. Jedním z nejzajímavějších měst v Maďarsku je Budapešť, která je také hlavním městem země. Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou, Budapešť by mohla být tou správnou volbou.

Budapešť se nachází na dně kotliny, kterou protéká řeka Dunaj. Město je rozděleno na dvě části, Buda a Pešť, které jsou spojeny řadou mostů. Turistickými atrakcemi jsou především historické památky, nákupní centra a kavárny.

Jedním z nejvýznamnějších památek v Budapešti je Budínský hrad, který se nachází v části Buda. Tento hrad byl postaven v 13. století a v současné době je na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete se projít přes nádvoří hradu a obdivovat krásné gotické, renesanční a barokní budovy.

Kromě hradu je v Budě i řada dalších památek, jako například Rybářská bašta, která je známá svým impozantním vzhledem a nádherným výhledem na město. Z centra Pešti si určitě nenechte ujít Parlament, což je jedna z nejvýznamnějších budov v Budapešti. Budova byla postavena kolem roku 1900 a reprezentuje neoklasicistní styl s mnoha zlatými ozdobami.

Pokud máte rádi umění, určitě navštivte Národní galerii v Budapešti, která se nachází v Budínském hradě. Zde jsou vystavena mistrovská díla maďarského umění od středověku až do současnosti.

Kromě památek můžete v Budapešti vynikajícínakupovat a poznávat místní gastronomii. Najdete zde mnoho obchodů s oblečením a suvenýry, ale také luxusní butiky s klenoty a parfémy.

Tradiční maďarská kuchyně je plná chutí a vůní. Nezapomeňte ochutnat guláš, který je známý po celém světě, ale také Lángos, který je těsto s výraznou chutí, posypané máslem, syřidne či česnekem.

Pokud budete mít dostatek času, můžete se vydat na lázně, kde najdete mnoho bazénů, parních lázní a saun. Termální vody byly objeveny v Budapešti již v římských dobách a lázně jsou dodnes velmi populární mezi místními i turisty.

Když si zarezervujete dovolenou v Budapešti, neuděláte chybu. Krásná Budapešť vás ohromí svou historickou architekturou, poznáte místní kulturu a gastronomii a relaxujete v lázních. Budete mít zážitky, na které budete vzpomínat ještě dlouho po návratu domů.


Počasí Maďarsko Budapešť


Maďarsko je známé svojí různorodostí počasí, které se v průběhu roku mění. V Budapešti je však většinou poměrně příjemné počasí s mírnými teplotami.

Jaro v Budapešti bývá velmi krásné, příjemné a kvetou zde stromy. Teploty se pohybují od 10-18 °C a průměrné množství srážek je kolem 40 mm. Sněžení v této době přesto není výjimkou.

Léto je v Budapešti obvykle horké s teplotami okolo 30 °C a vysokou vlhkostí. Díky nádherným parkům a možnostem koupání přitahuje mnoho turistů. Srážky jsou v létě spíše sporadické a průměrné množství srážek je pouze kolem 50 mm.

Podzim v Budapešti také nabízí krásné pohledy na barevné listí. Teploty jsou stále velmi příjemné kolem 20 °C, ale srážky zvyšují a průměrné množství srážek může být až 70 mm.

Zima v Budapešti může být chladná, ale podobně jako v jiných evropských městech se během prosince vládne vánoční atmosféra. Teploty klesají na 0-5 °C a průměrné množství srážek je přibližně 30-40 mm.

Celkově je Budapešť městem, které vysoce ovlivňuje klimatické podmínky. Výše uvedená počasí však musejí být chápána jako orientační. Pro více přesné informace je vhodné prostudovat aktuální předpovědi počasí.


Ubytování Maďarsko Budapešť


Maďarsko a jeho hlavní město Budapešť nabízejí nejen neuvěřitelné kulturní a historické památky, ale také skvělé možnosti pro ubytování. Díky stoupajícímu počtu turistů, kteří navštěvují Maďarsko každý rok, se objevuje stále více možností, od hotelů a penzionů po byty a apartmány.

Především je důležité zvážit, v jaké části Budapešti chcete zůstat a jakou cenovou kategorii preferujete. Pokud hledáte něco stylového, pak můžete zvážit ubytování v centru města, například v Bašte sv. Štěpána či v okolí náměstí Deák Ferenc. K dispozici jsou zde různé možnosti ubytování, od luxusních hotelů po apartmány s kuchyňským koutem. Toto ubytování je samozřejmě dražší, ale nabízí úžasnou atmosféru historického centra Budapešti.

Pokud hledáte něco levnějšího, pak se můžete podívat na ubytování na okraji města, jako jsou čtvrti Obuda a Buda nebo oblast kolem Velkého nádraží. Ubytování v těchto oblastech je levnější, ale zároveň také poskytuje dobré spojení do centra města.

Další možností pro ubytování v Budapešti je pronajmutí bytu nebo apartmánu. Tento typ ubytování je stále populárnější mezi turisty, kteří chtějí zažít místní atmosféru a nechtějí platit za luxusní hotely. Pokud se rozhodnete pro pronájem bytu nebo apartmánu, můžete si vybrat z různých cenových kategorií a lokalit. Ubytování je často vybaveno kuchyňským koutem a umožňuje vám tak ušetřit peníze za jídlo.

Návštěvníci, kteří chtějí zažít více místní atmosféry, mohou zkusit Airbnb, kde mohou najít ubytování v soukromém domě nebo bytě místních obyvatel Budapešti. Airbnb nabízí různé typy ubytování, od levných pokojů po luxusní byty s výhledem na Dunaj.

V poslední době se také rozšiřuje nabídka ubytování v hostelech, které jsou ideální volbou pro mladé cestovatele a studenty, kteří chtějí ušetřit na ubytování. Hostely nabízejí nejen levné ubytování, ale také společné kuchyně, sprchy a toalety, takže můžete snížit náklady na cestování i jídlo.

Kromě výše uvedených možností existují další typy ubytování, jako jsou pensions nebo bed and breakfasts, které nabízejí příjemnou atmosféru a přátelskou péči od majitelů ubytování.

Celkově lze říci, že Maďarsko a Budapešť nabízejí širokou škálu možností pro ubytování, takže si každý turista může vybrat takový typ ubytování, který nejlépe odpovídá jeho potřebám a představám.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky